Μετάβαση σε περιεχόμενο

TO EXPRESS TOY ΒΥΖΟΝΥΧΤΙΟΥ VOL 14 KAI ΤΥΧΕΡΟ!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Η Χαλκιδικη είναι όντως καρπερή!!!

Στο συγκρότημα που είμαστε σε 6 σπίτια οι 2 είμαστε εγκυες και η αλλη ξεκίνησε προσπάθειες.Ειμαστε ολες στην ιδια πλευρα του συγκροτηματος.

Μαλλον η μερια το εχει!!!!!!Οι απέναντοι ξεπαιδιασαν.

Πολυ γελιο σας λεω....

Νεολαια δεξια,ψιλογερουσια αριστεα.καλα 45 ρηδες ειναι,ειμαστε χαρμα παρεα!!

Ενταξει ρε γιώτα δεν είναι και 100%!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βίκυ το κόψιμο της πάνας θέλει υπομονή και γερά νεύρα

Εγώ στον Μιχάλη ακολούθησα πιστά τις οδηγίες που μας

είχαν δώσει από τον βρεφονηπιακό και την κόψαμε σε 2 βδομάδες

Σου γράφω τι μας είχαν πεί:

Δεν βάζουμε στο παιδί καθόλου πάνα παρά μόνο όταν είναι να κοιμηθεί,

ακόμα και αν θέλετε να βγείτε έξω, δεν πρέπει να υπάρχουν πισωγυρίσματα

Την 1η μέρα πηγαίνεις το παιδί στο γιόγιό ή στην τουαλέτα κάθε μισή ώρα και του λες να κάνει τσισάκια (εννοείται ότι στην αρχή δεν θα κάνει) και θα τα κάνει όπου βρεί. Την επόμενη μέρα ανά 1 ώρα, μετά ανά 2 ώρες. Σιγά σιγά το παιδί θα αρχίσει να τα κάνει στο γιόγιό ή την τουαλέτα.

Εγώ για να διευκολυνθώ είχα σηκώσει όλα τα χαλιά, είχα βγάλει στο μπαλκόνι σχεδόν όλα τα παιχνίδια, του είχα στρώσει εκεί μια κουβερτούλα και τις περισσότερες ώρες είμασταν στο μπαλκόνι. Δεν του έβαζα πάνα ούτε όταν βγαίναμε έξω αν και αυτό ήταν λίγο μανίκι. Γενικώς αέφευγα να βγαίνουμε έξω αλλά έπρεπε να πάμε για ένα τεστ ανάπτυξης και νοημοσύνης που έκανε ο βρεφονηπιακός και στο οποίο περιμέναμε 2 ώρες :angry::angry: Τον ρωτούσα κάθε 5 λεπτάκια αν θέλει να κάνουμε τσισάκια όλο μου έλεγε όχι και τελικά τα έκανε στον διάδρομο :blush::blush::blush::blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδα που λέτε χτες στον ύπνο μου οτι δοκίμαζα μαγιώ και όλα μου ήταν τεράστια και δεν μπορούσα να βρω και όλα σακούλιαζαν.

ΘΕΛΩ ΜΑΓΙΩΩΩΩ

Και το στήθος μίκρυνε και δεν μου αρέσει τίποτα!!!

Τι να κάνω?? Να πάω Φουστάνο??

Και μιας και λέτε για τρίχες Π-Σ-Κ πάμε Δράμα και ετοιμάζω στο μαλλί αλλαγή μεγάλη λέω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης ξέχασα να γράψω ότι ποτέ δεν μαλώνουμε το παιδί όταν τα κάνει όπου βρεί, αλλά το επιβραβεύουμε όταν τα κάνει στο γιογιό ή την τουαλέτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pebii, ειπες πριν για συγκαμα.

Εμεις σωθήκαμε με το μελάνι.

Το ζητάς σαν μελάνι για σύγκαμα απο το φαρμακείο.

Θα σωθείς!Απλα βάφει τα χέρια να ξέρεις.Απο τα ρούχα βγαίνει!

Οι υπολοιπες τι λετε?

Πείνασα!!!

Νατασούλα μολις ασχολειθω πιο πολυ θα βαλω τικεράκι,να μου μετραει και τις εβδομαδες,ακομα τις χανω και μετραω με το ημερολόγιο!!!

αχ και εγω αμα ημουνα σπιτι θα ξεκινουσαμε με το κοψιμο πανας....

αλλα που να συνεργαστω με την πεθερουλα....

Το οτι δεν λεει λεξη μηπως μας παει πισω....

εχει 10 μερες που τα κάνει,τον ρωτάς τι έκανε και του σου λεει κα κα !!Αλλα αφου τα κανει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυλογούδες!!!!!!!!!!!!

Γιώτα βάλθηκες να γεμίσεις 100 σελίδες;;;;

Ή έπαθες στέρηση τόσες μέρες και είπες να τα γράψεις μαζεμένα;;;;;;;;

:laugh: :laugh: :laugh:

Φευγώώώώώώώώώ κι'αφήηηνω πίσωωωω μου συντρίιιιιιμιαααααααααα!!!!!!!!!!!!!

Κοριτσάκια μου σας χαιρετώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ετοιμαστήκαμε και σε καμια ωρίτσα φεύγουμε!!!!

Μπήκα για να σας αποχαιρετήσω!!!!!!!!!

Θα έχω το λαπτοπ μαζί αλλά δεν ξέρω πότε θα μου φέρει ο Δημήτρης την κάρτα για το internet.

Mέχρι να τα ξαναπούμε πολλά πολλά φιλιά και καλά να περνάτε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάει η αδελφή μου να κάνει αίτηση για να πάρουν τον γιο της στο προνήπιο και δεν την άφησαν ούτε να πάει στην πόρτα, η δε νηπιαγωγός ήταν πολύ αγενής, της είπε ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα και να φύγει, να μην κάνει καν αίτηση....δεν δέχθηκαν την αίτησή της!!!, το οποίο είναι παράνομο!!!!

η άλλη μου αδελφή είναι νηπιαγωγός και τους πήρε τηλ. και προσποιήθηκε ότι θέλει να γράψει το παιδί της και πάλι της αρνήθηκαν, με τα πολλά της είπε ότι είναι συνάδελφγος και ξέρει τον νόμο (ότι δλδ πρέπει να δεχθείς την αίτηση του γονέα κ.λπ.), μετά παίρνει τηλ. τον προϊστάμενο και τον ρωτά γιατί δεν δέχονται τις αιτήσεις, αυτός δεν είχε ιδέα!!!

ο νόμος λέει: δέχεσαι τις αιτήσεις και αν έχεις κενό τότε δέχεσαι το προνήπιο, προτεραιότητα έχουν τα νήπια (συνολικά 25!!).....η κυρία νηπιαγωγός είχε δεχθεί μόνο 15 αιτήσεις γιατί απλά ήθελε να έχει λίγα παιδάκια.....τελικά έγινε μεγάλος ντόρος και πήραν την αδελφή μου τηλ. να πάει να κάνει αίτηση και της είπαν να θωρήσει ότι ο γιος της τον Σεπ πάει σχολείο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτζ...ελλας το μεγαλειο σου!!

Στα δικα μας νηπια στη μενεμενε γραφουν πως γινονται δεκτα ΜΟΝΟ παιδακια μητερων που δεν εργαζονται

Αν πχ εγω εχω μια γιαγια να το παιρνει η εργαζομαι part time...οχι...δεν τι παιρνουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...