Μετάβαση σε περιεχόμενο

TO EXPRESS TOY ΒΥΖΟΝΥΧΤΙΟΥ VOL 14 KAI ΤΥΧΕΡΟ!!!!!


Recommended Posts

Ιζακη μη μασας...

ο δικος μου γεννηθηκε 3050..και εβαζε 1200, 1200, 1050, τους πρωτους τρεις μηνες!!

μετα τρεναρε λιγακη την αναπτυξη του...ευτυχως για τη μεση μου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Σεσιλ...ασε ηδη κοψομεσιαστηκα...με ποναν τα παντα!!!

Ρε κοριτσια...ηθελα να παρω μαξιλαρι θηλασμου, αλλα τελικα δεν βρηκα την ευκαιρια να παω και φτασαμε τωρα τα κιλα που ειπαμε. Το μαξιλαρι μεχρι ποσα κιλα του παιδιου βολευει να το χρησιμοποιεις? θα με βολευε να παρω τωρα ενα? Τι λετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε σεσιλ τι μου θυμησες..... οταν το μωρο σαραντησε πηγαμε στην Ευβοια στα πεθερικα μου. Δυο μερες σπαραξε στο κλαμα το καημενο. Το βραδυ λοιπον και αφου εριξε ενα καλο κλαμα την ωρα του μπανιου, την πηρα αγκαλιτσα και ξαπλωσαμε στο πλαι να θηλασουμε. Μπαινουν στο δωματιο η πεθερα μου και η γιαγια του αντρα μου και αρχιζουν...." μα καλα...πως θηλαζεις ετσι το μωρο...τεμπελιαζεις να σηκωθεις σε σταση θηλασμου? Θα το πνιξεις" Μιλαμεεεε τουρκος εγινα!!! Αυτο που ειπα ηταν....η σταση αυτη ειναι παγκοσμιως γνωστη...δεν την εφυβρα εγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη...αν χωρουσε στο σπιτι μια τετοια πολυθρονα, θα την επαιρνα σιγουρα!!

Για την ωρα και αφου μου λες οτι δεν παιζει ρολο το βαρος, θα κοιταξω να κατεβω μεχρι το περι θηλασμου να παρω ενα μαξιλαρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα!!!

Ιζακι φοβερο!!!!

δεν ξερω αλλα εμενα με βολεψε ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!!!!

και ακομα ξαπλα θηλαζουμε..

που να τον κραταω ρε συ το βοδακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε σεσιλια δυο μερες εμεινα εκει και ηθελα να τις πνιξω και τις δυο. ΜΕ πρηξαν με τα γνωστα , κλαιει γιατι δεν χορταινει , δωσε ξενο και αλλα πολλα. Ασε που τα χω παρει και με την μανα μου, η οποια ειναι κατα του θηλασμου και με πιεζει και εκεινη να δωσω ξενο. Ειδικα απο την μαμα μου δεν το περιμενα, γιατι ειχε θηλασει την αδερφη μου ενα χρονο και πιστευα οτι θα με στηριζε στην προσπαθεια μου. Τελικα επαθα πλακα χτες με τον μπαμπα μου , που σε καποια φαση τα εχωσε στην μανα μου και γυρισε και μου ειπε. Θηλασε παιδι μου το μωρο σου, ακομα και μεχρι 2 χρονων αν μπορεις. Καλε, ο μπαμπας μου ειναι υπερ του αποκλειστικου θηλασμου και δεν ειχα ιδεα...χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αν και εγώ αρμεγόμουν με το θήλαστρο :laugh: :laugh: :laugh: είχα πάρει μαξιλάρι θηλασμού... :laugh: :laugh:

Ρε κορίτσια να σας πω κάτι για το θηλασμό;;;;Εγώ είχα πάάάάάάρα πολύ γάλα...Μούσκεμα γινόμουν συνέχεια..Μου έτρεχε μέχρι κάτω στα πόδια!!όμως εχω επίπεδες θηλές, δεν ήξερα καν πως να κρατήσω το παιδί να το θηλάσω, μου μάτωνε τις θηλές, δε ρούφαγε, έκλαιγε αυτό, έκλάιγα κι εγώ... :(:(:(

Έτσι κατέφυγα στην εύκολη λύση του θήλαστρου...Το οποίο ήταν ένα μαρτύριο...Το μωρό κοιμόταν κι εγώ ξυπνούσα τη νύχτα και έβγαζα γάλα...1 ώρα το κάθε στήθος...Φρίκη!!!!Και μετά τις 40 μέρες άρχισε να μου μειώνεται!!!Επειδή είχα βαρεθεί βγάζω γάλα μόνη μου, λέω κάτσε να τη βάλω στο στήθος...Τι να σας πω;;;;Ότι θήλαζε τέλεια;;;Ότι ήταν σαν να τη θήλαζα χρόνια;;;Ότι ήταν λες και είχα άλλο παιδί;;;Δεν μπορώ να σας περιγράψω...

όμως φοβόμουν μήπως πεινάει γιατί δεν ήξερα πόσο τρώει και έτσι συνέχισα τις αντλήσεις για να ξέρω πόσα ml πίνει...Έτσι έκανα κανονικά αντλήσεις και την έβαζα που και που και στο στήθος..Μέγα λάθος!!!!Μετά έμαθα για την αρρώστια του μπαμπά μου, άναψα το πρώτο τσιγάρο και δεν ξαναέδωσα γάλα μου στη μικρή...Ούτε από θήλαστρο ούτε από μεμέ...Το έβγαζα το γάλα μου και το έχυνα...Έλεγα δεν υπάρχει περίπτωση να δώσω στο παιδί μου δηλητήριο.... :unsure::unsure:

Στο δεύτερο ρε κορίτσια θα καταφέρω να θηλάσω;;;;Τί λέτε;;;;

Μα είναι δυνατόν να 'εχω πάρει το κολλάι, να θηλάζουμε τέλεια κι εγώ να το βγάζω με το θήλαστρο για να ξέρω πόσο τρώει;;;;Δεν είμαι απαράδεκτη;;;; :(:(:(:(

Συγγνώμη που σας ζάλισα...

Απλώς σας ακούω που θηλάζετε και ζηλεύω.... :blush::blush:

Και τρώω φλασιές και λέω τα δικά μου... :blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη μου Γωγω...φυσικα και δεν εισαι απαραδεκτη. Απλα δεν ειχες τις απαραιτητες γνωσεις για να σταματησεις τις αντλησεις οταν επρεπε. Και εγω αν δεν ειχα βρει το φορουμ στην εγκυμοσυνη μου, δεν θα ηξερα που παν τα τεσσερα και με τους γυρω μου να με πιεζουν τοσο, σιγουρα δεν θα τα καατφερνα με τον θηλασμο. Με βλεπαν τις πρωτες 40 μερες να ειμαι αυτοκολλητη με την μικρη και μου λεγαν οτι καθετε τοσες ωρες γιατι δεν χορταινει. Ηξερα ομως, αφου διαβασα τοσες μαρτυριες εδω μεσα, οτι ετσι πρεπει να γινει. Να θηλαζουμε ατελειωτες ωρες και αυτο εκανα χωρις ποτε να σκεφτω οτι δεν εχω γαλα. Χαρη σε ολες εσας, εχω επιτυχει στον θηλασμο και εκανα την μπεμπα μου βοδακι. Σας ευχαριστω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Izaki ξέρεις ποια ήταν η μεγαλύτερη βλακεία μου;;;;όσο ήμουν έγκυος και ήμουν στο mammy δεν είχα μπει ποτέ μα ποτέ να διαβάσω θέμα θηλασμού γιατί θεωρούσα ότι είναι πανεύκολο....Και μάλιστα έλεγα "καλά τι γράφουν συνέχεια για θηλασμό;;;Το παιδί το βάζεις στο στήθος και τελείωσε...."

Που να ήξερα ότι ήταν τόόόόόσο δύσκολο!!!!!!! :(:(:(

Και αφού γέννησα και είχα πρόβλημα με το θηλασμό, δεν είχα χρόνο να μπω να ενημερωθώ...όλη μέρα να ταίσω, να πλύνω, να αλλάξω το παιδί, να κάνω δουλειές στο σπίτι και φυσικά να ΑΡΜΕΓΟΜΑΙ 10 ώρες το 24ωρο που να προλάβω;;;; :angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω απο την αλλη, πιστευα οτι ειναι οτι πιο δυσκολο ο θηλασμος και το ειχα σιγουρο οτι το μωρο θα με ποναει, θα πληγωθουν οι θηλες μου και θα παθω μαστιτιδα. Και αυτο, γιατι οποια ξερω απο το περιβαλλον μου, επαθε κατι απο τα παραπανω και διεκοψε τον θηλασμο. Αρχισα λοιπον να το ψαχνω και απεκτησα πολλες γνωσεις. Τελικα δεν επαθα τιποτα για καλη μου τυχη και ολα κυλουν, απλα τελεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula16

απα πα τι ειναι αυτα που λες?

δεν ξερεις οτι οσες θηλαζουμε ¨μισουμε¨αυτες που δεν θηλαζουν?

οτι εμεις ειμαστε καλες μανες ενω οι αλλες οχι?

οτι εμεις που θηλαζουμε εχουμε χαμηλο επιπεδο?(εγω μετα πο 2+χρονια θηλασμου εχω πιασει πατο)

οτι δεν εχουμε χρηματ να παρουμε γαλα στα παιδια μας?

φυσικα και θα τα καταφερεις!

απλα μην ανοιξεις θεμα με αποριες...θα σε φαμε, μιας και λογο οτι ειμαστε χαμηλου επιπεδου και δεν εχουμε χρηματα εχουμε γινει και ανθρωποφαγοι!

η αγνοια σε οδηγησε να σταματησεις το δικο σου γαλα!

τωρα ξερεις και μπορεις!

izaki υοαρχει εξεταση γαι το αγελαδινο!

αλλα δεν φανταζεσαι που μπορεις να υπαρχει γαλα!

σχεδον παντου!

ισως ομωα να ειναι ραγαδα!

παρακολουθησε το!

ξεχασα..καλοταξιδο το τρενακι μας!

η δικια μου κοιμται....εγω παλι οχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσα! Ανέβηκα και εγώ στο τρένο! Πήγα για ψώνια, γύρισα και θέλω καφεδάκι. Ένα Latte παρακαλώ! ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ! Γιατί αλλιώς θα τον φτιάξω μόνη μου!!!! :) :)

Σήμερα νιώθω πολύ κάπως. Πονάω χαμηλά και δεν μου αρέσει.

Το κοριτσι μου κοιμάται πλέον 11 ώρες συνεχόμενα! Της πήρε 17 μήνες αλλά μόλις αποθηλασε εντελώς τη νύχτα, έπαψε να ξυπνάει. Δεν της έδωσα τίποτα άλλο να πιεί κατά τη διάρκεια του αποθηλασμού και έτσι σώθηκα. Μια φορά της δίνω το "μίμεμέ" της πριν κοιμηθεί και αυτό για πιπίλα και για επαφή. Στέρεψε η πηγή.

Πως τα καταφέραμε και γκαστρωθήκαμε οι περισσότερες; Το εξπρες του Σεξονυχτύου έπρεπε να λέγεται.

Όσο για τις κοκορομαχίες στο θέμα του θηλασμού έχω να πω ότι δεν σέβονται την κοπέλα που άνοιξε το θέμα. Φαντάζεστε μια λεχώνα με περίεργη ψυχολογία να ζητάει συμπαράσταση και να διαβάζει όσα γράφονται; Και πως καταλήγουμε πάντα ότι οσες θηλάζουν είναι καλύτερες μητέρες... είναι φαινόμενο!!!

Πάω να μαγειρέψω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pebi ειπωθηκε τετοιο πραγμα? οτι δεν εχουμε λεφτα να παρουμε γαλα στα παιδια μας? Τι αλλο θα ακουσουμε εδω μεσα θεε μου!!!

Για την μικρη κανονισα απο δευτερα τριτη να κανω την εξεταση για την πρωτεινη του αγελαδινου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pebi μου μου κάνεις πλάκα ότι έχουν ειπωθεί τέτοιες αθλιότητες....Κατώτερου επιπέδου και δεν έχετε λεφτά να αγοράσετε γάλα;;;; :blink::blink::blink::blink: Αν είναι δυνατόν;;;Πόσο ξεφτίλες είναι;;;;Για γέλια είναι αυτές που τα λένε... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Εγώ το έχω πει ότι αν πρώτα ο Θεός κάνω δεύτερο, ποτέ μα ποτέ δε θα ανοίξω θέμα θηλασμού, αλλά θα απευθυνθώ σε εσάς με pm να με βοηθήσετε...Σιγά μην καθίσω να με θάψουν οι σκύλες...Άσε που είμαι τόσο νευρική που μπορεί η lena να με διαγράψει από το φόρουμ με τα βρισίδια που θα ρίξω.... :laugh: :laugh: :laugh:

Ρε κορίτσια ξέρετε πόσα λεφτά έδινα στα γάλατα;;;;;120 ευρώ το μήνα το λιγότερο...Το πιστεύετε;;;;;; :blink::blink::blink:

Αθηνά πολύ γέλασα με το Εξπρές του Σεξονυχτίου... :laugh: :laugh: :laugh: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Εγώ αν με γκαστρώσει ο άντρας μου και δεν το πάρω χαμπάρι, θα του το κόψω.... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Μόνο να μη με κολλήσετε "γκαστρίτιδα"!!!!!! :laugh: :laugh:

Μάρθα αν έχεις περάσει ανεμοβλογιά δεν έχεις σίγουρα κανένα πρόβλημα...Μην αγχώνεσαι!!!!!Αλλά και με το εμβόλιο κολλάει;;;;;Δεν ξέρω...Εύχομαι όχι!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ki ομως ολα αυτα εχουν ειπωθει!

καθως και οτι ειμαστε αργοσχολες και οτι δεν εχουμε τι να κανουμε και μονο θηλαζουμε...η ο θηλασμος εχει χρονικο οριο....μετα παθαινει εξαρτηση το παιδι και δεν το αφηνουμε να εξελιχθει!

αν δειτε την κορη μου μονο εξαρτημενη απο εμενα δεν ειναι!

και απο εξελιξη και κουβεντες αλλο τιποτα!

θουλη μου αν την εχετε περασει τοτε ειστε οκ!

η γενια μας ο περισοτεροι την εχουμ περασει!

τοτε θυμαμαι αν ειχε ενα παθδακι πηγαιναμε και εμεις να κολλησουμε!

εμενα ειχε η κολλητη μου ιουνιο(εχασε σχολειο) και εγω την εκδηλωσα μεσα Ιουλιου και εχασα τις διακοπες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν πέρασες Μάρθα δεν υπάρχει πρόβλημα

Εδώ μέσα δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί για χαμηλό επίπεδο

των θηλάζουσων και ότι δεν έχουμε χρήματα να αγοράσουμε

γάλα αλλά εμένα μου το έχουν πεί 2 φορές πρόσωπα από

το οικογενειακό μου περιβάλλον :angry::angry::angry:

Γωγώ εγώ δεν θήλασα καθόλου τον γιό μου και τώρα θηλάζω 15μήνες

Μια χαρά θα τα καταφέρεις κι εμείς θα σε βοηθήσουμε σε ότι χρειαστείς :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
    • @maroo8 @Gioher κορίτσια την παρήγγειλα και τώρα αν τυχόν στην πρώτη μετακίνηση από το μαιευτήριο στο σπίτι δεν έχει έρθει δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος.. οριακά είναι, μάξιμουμ έως 14 Αυγούστου μας έχει πει ο γιατρός..
    • 500 ανα ετος;; εμενα προσφατα ρωτησε μια φιλη μου που θα γεννησει συντομα και σκεφτεται να το κανει και της ειπαν 1500 για ολη την 20ετια.. εχουμε κανει πολλες συζητησεις γι αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν ξερω τι παιζει με αυτο το θεμα και αν ισχυουν ολα αυτα που λενε..
    • Ειναι λογικο να υπαρχουν αυτα τα συναισθηματα. Ολοι αισθανομαστε καπως οταν ανακαλυπτουμε οτι υπαρχει καποιο θεμα. Προσωπικα περασα δυσκολα αλλα το πιο σημαντικο ηταν να στηριξω τον συζυγο ωστε να μην νιωσει ουτε στιγμη ασχημα. Ολοι θελουν τον χρονο τους. Τωρα για τις θεραπειες θα συμφωνησω με την κοπελα παραπανω που σου εγραψε να δωσεις το τριμηνο να δειτε πως θα παει αλλα παραλληλα μπορεις να δεις τα χαρτια που χρειαζεται να συγκεντρωσεις για να περασεις απο επιτροπη εξωσωματικης γιατι θα χασεις κι εκει αρκετο χρονο αν χρειαστει τελικα να το κανεις. Εμεις καταφυγαμε σε αυτην την επιλογη γιατι η αληθεια ειναι οτι ειδαμε μια μικρη βελτιωση με τη θεραπεια αλλα οχι κατι θεαματικο ωστε να μας δινει σοβαρες πιθανοτητες να συλλαβω κανονικα. Βεβαια ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος οποτε ποτε δεν ξερεις. Παντως οπως γραφτηκε με την εξωσωματικη παρακαμπτονται αυτες οι δυσκολιες με το σπερμα οποτε στο τελος θα πανε ολα καλα και θα πετυχετε τον στοχο σας. Ευχομαι κοριτσι μου το καλυτερο να εχετε δυναμη και να αποκτησετε το θαυματακι σας!
    • Εχω παρει εγω, σιγουρα χρειαζεται για μεγαλες αποστασεις , τωρα αν εισαι κοντα στο μαιευτηριο δεν εγινε και κατι λογικα θα βαλεις τη ζωνη και θα εισαι οκ...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...