Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ - ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια....

λοιπον θα αρχισω απο τα βασικα.

τελευταια περιοδος στις 06/05 απο τοτε τζιφος...στις 22/05 οταν γυρισαμε σπιτι απο ενα γαμο περασαμε πολυ καλα (ειχαμε πιει κ λιγο παραπανω και σπασαμε κρεβατια) Απο τοτε αρχισαν ολα σιγα σιγα...λιγη ζαλαδα λιγες αναγουλες λιγη κουραση λιγο απ ολα γενικα....δεν εχω σταθερο κυκλο για παραδειγμα εκανε να ρθει η περιοδος 2μηνες την αλλη ερχοταν στις 23 μερες.χθες αγορασα ενα τεστ.μαλωσαμε με τον αρραβωνιαστικο μου λογω του οτι ειμαστε στριμωγμενα οικονομικα αυτο τον καιρο.και γυρναει κ μου λεει "αφου δεν θα εισαι εγκυος τζαμπα λεφτα δινεις στα τεστ.παιχνιδι το βρηκες καθε τρεις και λιγο και πας και τα αγοραζεις" παταω ενα κλαμα..(ρε κοριτσια εγω φταιω δλδ?αν δεν ερχεται περιοδος 2 και 3μηνες δεν θα κανω ενα τεστ?)τελος παντων....

ξυπναω σημερα στις 6το πρωι κανω το τεστ θετικοτατο

παω στο κρεβατι κ αρχιζω να τον φυλαω και να τον χαιδευω και του λεω

-βασιλη εκανα το τεστ και βγηκε θετικο

-που ειναι? φερτο να το δω...

μ αγκαλιασε κ μετα αρχισε να λεει και τι θα κανω τωρα και πως θα τα βγαλουμε περα κ εσυ δεν εχεις παρει πτυχιο ακομα και χιλια δυο πραγματα.εκλεισα ραντεβου με τη γιατρο μου το απογευμα για επιβεβαιωση.αν ειμαι εγγυος τελικα θελω να το χαρω αλλα τον βασιλη πως θα τον καλμαρω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω σε τι'φάση' είναι ο αρραβωνιαστικός σου. ο κάθε άνθρωπος ξέρει για τον εαυτό του. Για μένα η ειδηση του ερχομου ενος μωρου θα αποτελούσε την μεγαλύτερη χαρά στη ζωή μου. προσπάθησε να τον βοηθήσεις, ίσως χρειάζεται λίγο σπρώξιμο.

σου εύχομαι καλή εγκυμοσύνη. κοιτα να την απολαύσεις :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχε μεινει 2μηνες ανεργος και μας εχει παει λιγο πισω...

εγς ομως ημουν διπλα του τον στηριζα οπως θα εκανε καθε γυναικα νομιζω.

τωρα ετυχε αυτο κ αυτος μονο που δεν με κατηγορησε οτι φταιω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera !!! ena mwro einai dwro theou.. koritsi mou koita na to apolayseis k na doseis na katalabei k o araboniastikos sou oti ola tha ginoun arkei na yparxei agap.k pes tou yparxoun tosa zeygaria pou prospathoun k tpt k se mas pou to esteile o theos?? dn thelw na akouw xaza!!!! eimai k egw stin fasi pou prospatho k dn mou kathetai!!! gia auto sou lew kalytera na sto stelnei o theos xafnika para na klais kathe fora pou blepeis tin katarameni periodo i pou blepis moro sto dromo!

sou euxomai na pane ola kala k sixaritiria! filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο γλυκια μου!!!Ολα καλα να σου πανε και για το Βασιλη σου μη σκας....θα καλμαρει μονος του!!! ;) Μη τον ζοριζεις.....παρτον μαζι σου στο γιατρο και αστον να το συνειδητοποιησει μονος του!!!! Αργοτερα βλεποντας την κοιλιτσα σου να φουσκωνει θα κανει και τουμπες!!!! :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιωαννα με βαση α τελευταια γεγονοτα που παιζουν στην ελλαδα ειναι λογικο ολοι να παθαινοεμ κατι οποτε δεν ειναι οτι δνε χαρηκε με την εγκυμοσυνη αλλα σκεφτετε πως θα τα καταφερετε ξερεις ειναιναθωπινο .Πιαστον και πες του το εξης :εκεινος εχει βρει δουλεια ; αν ειναι ψαξε και εσυ για κατι αν μη τη αλλο καποια ιδιαιτερα σ επαιδακια κατι και ολα θα γινουν .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω παρα πολυ

με συγκινησες...ακομα δεν ειναι επιβαιβεωμενο βεβαια αλλα νομιζω πως ειμαι.σου ευχομαι να ρθει γρηγορα ο πελαργος και σε σενα.

σιγουρα ενα μωρο ειναι δωρο...και φερνει και δωρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mata έγραψε:

Με το καλο γλυκια μου!!!Ολα καλα να σου πανε και για το Βασιλη σου μη σκας....θα καλμαρει μονος του!!! ;) Μη τον ζοριζεις.....παρτον μαζι σου στο γιατρο και αστον να το συνειδητοποιησει μονος του!!!! Αργοτερα βλεποντας την κοιλιτσα σου να φουσκωνει θα κανει και τουμπες!!!! :silly: :silly: :silly:

μακαρι να καλμαρει γιατι δεν θα τον αντεξω αν μου λεει συνεχεια μ@@@κιες..λες δλδ να μην του το αναφερω ξανα μεχρι να μου μιλησει αυτος?

δεν ξερω πως να το αντιμετωπισω πραγματικα...

ειμαι μολις 21 εχω εξεταστικη δεν μπορω να διαβασω δεν μπορω να συγκεντρωθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια έγραψε:

ιωαννα με βαση α τελευταια γεγονοτα που παιζουν στην ελλαδα ειναι λογικο ολοι να παθαινοεμ κατι οποτε δεν ειναι οτι δνε χαρηκε με την εγκυμοσυνη αλλα σκεφτετε πως θα τα καταφερετε ξερεις ειναιναθωπινο .Πιαστον και πες του το εξης :εκεινος εχει βρει δουλεια ; αν ειναι ψαξε και εσυ για κατι αν μη τη αλλο καποια ιδιαιτερα σ επαιδακια κατι και ολα θα γινουν .

κ εγω δεν νομιζω οτι δεν χαρηκε αλλα αντεδρασε καπως...εχει βρει δουλεια τωρα κ προσπαθουμε να καλυψουμε τις τρυπες 2μηνων..

αν συνεχισουμε ετσι σιγουρα θα βρω κ εγω καμια δουλεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θέλω να σε συγχαρώ πρώτα και να σου ευχηθώ να πάνε όλα καλά και να επιβεβαιωθεί η εγκυμοσύνη σου!!!

Πάντως εγώ δεν κατάλαβα ότι δεν χάρηκε...χάρηκε ο έρημος αλλά πέρασε ένα λούκι κι αυτός. Οι άντρες από τη φύση τους σκέφτονται το σπίτι και αυτά που πρέπει να προσφέρει. Αυτοί ήταν οι κυνηγοί που έφερναν την τροφή στο σπίτι...

Και ο δικός μου έτσι είναι. Να είναι σίγουρος ότι στο σπίτι πάνε όλα ρολόι. Επειδή είναι ελεύθερος επαγγελματίας έχει πάντα άγχος...

Επίσης θέλω να σου πω ότι οι άντρες λειτουργούν με χρονοκαθυστέρηση. Χρειάζονται χρόνο να το σκεφτούν, να το επεξεργαστούν κ.λ.π......

Και αν δεν καλμάρει σύντομα, φέρε τον μια βόλτα από τα μέρη μας να διαβάσει τι περνάμε για να αποκτήσουμε ένα μωρό και θα δεις μετά πόσο τυχερός θα νιώθει ;)

Μην ξεχνάς να τον πέρνεις μαζί σου στο γιατρό όποτε πηγαίνεις, μόλις το δει στην οθόνη και ακούσει καρδούλα, να είσαι σίγουρη ότι θα τον μαζεύεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

milina έγραψε:

Εγώ θέλω να σε συγχαρώ πρώτα και να σου ευχηθώ να πάνε όλα καλά και να επιβεβαιωθεί η εγκυμοσύνη σου!!!

Πάντως εγώ δεν κατάλαβα ότι δεν χάρηκε...χάρηκε ο έρημος αλλά πέρασε ένα λούκι κι αυτός. Οι άντρες από τη φύση τους σκέφτονται το σπίτι και αυτά που πρέπει να προσφέρει. Αυτοί ήταν οι κυνηγοί που έφερναν την τροφή στο σπίτι...

Και ο δικός μου έτσι είναι. Να είναι σίγουρος ότι στο σπίτι πάνε όλα ρολόι. Επειδή είναι ελεύθερος επαγγελματίας έχει πάντα άγχος...

Επίσης θέλω να σου πω ότι οι άντρες λειτουργούν με χρονοκαθυστέρηση. Χρειάζονται χρόνο να το σκεφτούν, να το επεξεργαστούν κ.λ.π......

Και αν δεν καλμάρει σύντομα, φέρε τον μια βόλτα από τα μέρη μας να διαβάσει τι περνάμε για να αποκτήσουμε ένα μωρό και θα δεις μετά πόσο τυχερός θα νιώθει ;)

Μην ξεχνάς να τον πέρνεις μαζί σου στο γιατρό όποτε πηγαίνεις, μόλις το δει στην οθόνη και ακούσει καρδούλα, να είσαι σίγουρη ότι θα τον μαζεύεις!!!

αχαχαχαχα

οι αντρες λειτουργουν με χρονοκαθυστερηση.....

ετσι ειναι το ξερω κ εγω αλλα πιστευα οτι θα το παρει αλλιως...εχεις παιδια?εισαι εγγυος?γιατι θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι καλή μου...δυστυχώς δεν έχω παιδιά

και δεν είμαι έγκυος!!

Ανήκω στις γυναίκες που προσπαθώ εδώ και

πολύ καιρό και δεν μου έρχεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

milina έγραψε:

Όχι καλή μου...δυστυχώς δεν έχω παιδιά

και δεν είμαι έγκυος!!

Ανήκω στις γυναίκες που προσπαθώ εδώ και

πολύ καιρό και δεν μου έρχεται!!!

ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να αποκτησεις ενα συντομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην τον παρεξηγείς...θα στρώσει...

Η διαφορά είναι ότι εμείς γεννιόμαστε μάνες ενώ αυτοί γίνονται!

Ολα θα πάρουν το δρόμο τους! Ψυχραιμία και υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλα μου σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και πιστεύω ότι χάρηκε αλλά η άντρες δεν θέλουν να μας το δείχνουν για να μην πάρουμε τα πάνω μας

Άντε με το καλό μανούλα

ελπίζω και σε μας σύντομα

:laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα!

Μη του δίνεις σημασία..Είναι ο πανικός των πρώτων ημερών...Και ο δικός μου έτσι έκανε μόλις του λεγα κάθε τόσο ότι έχω κaθυστέρηση(βασικά εγώ μέτραγα λάθος τις ημέρες :P ) ώσπου το πήρε απόφαση μόνος του ένα όμορφο βράδυ και έπραξε όπως 'επρεπε!χαχαχαχα

Υπομονή και όλα θα πάνε καλά!Μη τον παρεξηγείς...του έχουν έρθει μαζεμένα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωαννα μου,καταρχην συγχαριτηρια!!! Σου ευχομαι μια τελεια εγκυμοσηνη!

Θα συμφωνησω με την tetoulina οτι αυτο που σου συνεβει ειναι θειο δωρο!! Ολα θα φτιαξουν και ο αρραβωνιαστικος σου θα αλλαξει γνωμη οταν δει την κοιλιτσα σου να φουσκωνει κ να αισθανεται το μωρακι σας!!

Παντως κ εγω δε νομιζω οτι δε χαρηκε!! Απλα θα του ηρθε ξαφνικο!!!

Να ειστε αγαπημενοι κ το μωρο σας θα σας δεσει ακομα πιο πολυ!!!

Εμεις προσπαθουμε αρκετο καιρο κ ακομα δεν τα εχουμε καταφερει!!

Να εισαι καλα!! Φιλακια!!!! :cheer::cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

χθες πηγα στη γιατρο μου οπως σας ελεγα να μου επιβεβαιωσει την εγκυμοσυνη. μολις μπηκα μεσα με ρωτησε για την τελευταια μου περιοδο και μετα αρχισε να μου μιλαει για μωρα (με ενα πλατυ χαμογελο) να μη φοβαμαι και τετοια...

μου εκανε υπερηχο και μου ειπε οτι ειναι πολυ μικρο ακομα και δεν φαινεται καθαρα. ειναι ενα μαυρο σκουληκακι μονο. σημερα με εστειλε για χοριακη να σιγουρευτουμε απο αυτην. μου ειπε ομως οτι για να βγει θετικο το τεστ λογικα ειμαι. μετα με ρωτησε για συμτωματα. της ειπα λιγο απ ολα αλλα σε πολυ ηπια μορφη.το μονο τρανταχτο ειναι οτι με ποναει η μητρα εδω κ μια βδομαδα σαν να παθαινω κραμπες.δεν ποναω στις σαλπιγγες οπως οταν μου ερχεται περιοδος.

μετα τη γιατρο ο βασιλης αρχισε να στρωνει κιολας.στα καλα καθουμενα ερχεται κ με χαιδευει.ειναι παλι ουφ και ουφ αλλα μου δινει σημασια.

τωρα λετε να βγει αρνητικη η χοριακη και τζαμπα να χαιρομααι?δεν την παλευω.... :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωάννα μου καλημέρα,

σου εύχομαι να έχεις καλή εγκυμοσύνη και όλα τα άλλα θα φτιάξουν. Δεν πιστεύω να μην χάρηκε ο Βασίλης σου με την εγκυμοσύνη, αλλά όπως μας είπες 2μήνες ήταν άνεργος οπότε είναι λογικό να είναι ΄"κάπως" η ψυχολογία του.

Με τον τρόπο σου σιγά-σιγά φέρτον κοντά στην εγκυμοσύνη σου, πηγαίνετε μαζί στον γιατρό και όλα τα σχετικά....αλλά μην αρχίσεις από τώρα να του λές για παιδικά ψώνια.

Και στις δύο μου εγκυμοσύνες ο γιατρός μου επειβεβαίωνε την εγκυμοσύνη μου με κολπικό υπέρηχο, δεν έκανα ποτέ χοριακή, απλά ένα τεστ φαρμακείου. Οπότε μην αγχώνεσαι ότι δεν είσαι και τσάμπα χαίρεσαι...απλά είναι τόσο μικρό τώρα που αν δεν σου κάνει κολπικό υπέρηχο δεν θα φανεί!!!

Άντε και πάλι συγχαρητήρια!!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mirlitsa έγραψε:

Ιωάννα μου καλημέρα,

σου εύχομαι να έχεις καλή εγκυμοσύνη και όλα τα άλλα θα φτιάξουν. Δεν πιστεύω να μην χάρηκε ο Βασίλης σου με την εγκυμοσύνη, αλλά όπως μας είπες 2μήνες ήταν άνεργος οπότε είναι λογικό να είναι ΄"κάπως" η ψυχολογία του.

Με τον τρόπο σου σιγά-σιγά φέρτον κοντά στην εγκυμοσύνη σου, πηγαίνετε μαζί στον γιατρό και όλα τα σχετικά....αλλά μην αρχίσεις από τώρα να του λές για παιδικά ψώνια.

Και στις δύο μου εγκυμοσύνες ο γιατρός μου επειβεβαίωνε την εγκυμοσύνη μου με κολπικό υπέρηχο, δεν έκανα ποτέ χοριακή, απλά ένα τεστ φαρμακείου. Οπότε μην αγχώνεσαι ότι δεν είσαι και τσάμπα χαίρεσαι...απλά είναι τόσο μικρό τώρα που αν δεν σου κάνει κολπικό υπέρηχο δεν θα φανεί!!!

Άντε και πάλι συγχαρητήρια!!!! :):)

απο χθες το πρωι που εκανα το τεστ μεχρι να παμε στη γιατρο δεν του ειπα τιποτα για μωρα.απο μονος του σιγα σιγα θα το καταλαβει.συνεχεια ειναι σκεφτικος ομως...και με ανχωνει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κούκλα μου, λογικό είναι...μήπως εσύ δεν είσαι???

Δεν νομίζω να τον απασχολεί μόνο το οικονομικό, γενικά ένα μωράκι φέρνει μεγάλη αλλαγή σε ένα ζευγάρι. Είστε αρραβωνιασμένοι, θα πρέπει να παντρευτήτε, να γεννήσεις με το καλό, να σταθεροποιηθεί στην δουλειά του...και τόσα άλλα πράγματα!!!

Δώστου λίγο χρόνο να το συνειδητοποιήσει και όλα θα φτιάξουν με τον καιρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΙΩΑΝΝΑ89 έγραψε:

επεστρεψα....

πηγα εδωσα αιμα για χοριακη........

πως θα περασουν οι ωρες μεχρι τις 6:30????????

:blink::blink::blink::blink::blink:

υπομονή και καλή επιτυχία :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...