Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο10


Recommended Posts

aggelike. έγραψε:

kuoula mou asta na pane feugoume apo zakintho kai pame korintho, telos tou mina o antras mou tha katevei kriti na parousiastei emena mallon o giatros de tha me afisei :dry:

apo septemvri prwta o theos o antras mou upoxreotika katw kai gw sto patriko mou mexri na ksepetaxtei ligo i mikri

asta na pane dld opou gis kai patris :dry:

Ζόρικα τα πράγματα γαμώτο, αλλά ίσως τελικά αποδειχθεί πιο εύκολο απ' όσο το βλέπεις τώρα. Τουλάχιστον θα έχεις βοήθεια απ' ό,τι κατάλαβα κι επίσης θα περάσει πολύυυυ γρήγορα ο καιρός με τη μικρούλα σου. Ούτε που θα το καταλάβεις για πότε θα επανενωθεί η οικογένεια :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Hello girls!Ηρθα κι εγω..βλεπω dancing..αλλα ηθελα να ερθω να σας βρω..παρεακι μου!

Κατερινακι τι εγινε?βολευτηκατε με το κλιματιστικο?

Βασιλικουλα..κουραγιο με το χρωμα..κατσε στη βεραντα η πηγαινε στη μαμα σου να κοιμηθεις!Κιεγω εστειλα τη μικρη χωριο..μιας και θα βαψουμε το δωματιο (τους πλεον)μεσα στην εβδομαδα!

Αγγελικουλα..η ιστορια σου μου θυμιζει τη δικια μου!ο αντρας μου ελειπε σχεδον σε ολη τη εγκυμοσυνη μου στην Ελενα..ελειπε στη Κρητη στη Σητεια..γαι 3μηνα και 4μηνα..Ηρθε οταν γεννησα..και μετα ξαναεφυγε..και πηγαινοερχοταν..οταν γυρισε τελειωτικα ..στο λιμανι τον υποδεχτηκε η κορη μου περπατωντας..!!!Ειχαν περασει οι μηνες και δεν το ειχε καταλαβει.. :S:S

Ευχομαι για σας να ειναι πιο συντομο..το διαστημα..και εντελως συμβουλευτικα και φιλικα..μην αφησεις τον αντρα σου για πολυ μονο του..στη Κρητη ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax! katrinaki mou pragmatika mporeis na me katalaveis afou ta perases

an de ginomai adiakriti ti douleia kanei o antras sou? emena kathigitis opwte apo metathesi se metathesi

emena tha katevei twra na parousiastei opws eipa kai meta 1 septemvri na analavei :( emeis me ti mikri prwta o theos tha katevoume oktomvri- noemvri kapou ekei

twra oson afora to monos tou asta na pane eimai kai ziliara, alla an thelei as kanei tpt :P sti kriti einai gnwstoi mou eutixos :P:P:P

mou to leei kamia fora gia na me peiraxei, mou leei pw pw tha vrw gkomenes ktl, thelei kai gkomenes oxi gkomena :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα γελασα ..βρε Αγγελικουλα..δεν εισαι ζηλιαρα..πιστευω..απλα δεν γουσταρεις οπως κι εγω να βρεθεις στη θεση της.."ηλιθιας"..που δεν θα ξερει τι της γινεται..ετσι δεν ειναι?Εγω παντως ειχα χασει την εμπιστοσυνη μου..και ημουν καθε μερα σε αναμενα καρβουνα!οχι γιατι ζηλευα παντως..αντιθετως..

Το καλο ειναι οτι οταν γεννιουντε τα παιδια τους τους παιρνουν τα μυαλα..οποτε θα εισαι πιο ησυχη..μεχρι να πας κοντα του!χιχιχι

Ο δικος μου ειναι λιμενικος..εχει μεταθεσεις..αλλα ολα αυτα τα χρονια δεν μας εχει "τυχει"!εχει παει σε σκαφη του λιμενικου..με αποστολες μεγαλες εκτος Αθηνων για 2 ολοκληρα χρονια!Ειδικα τοτε που πηγαινε σε ολη την Ελλαδα..τοτε που ημουν εγκυος..εγω στεναχωριομουν..οτι ο καημενος στερειται το σπιτι του..και εκεινος περναγε καλυτερα απο ποτε..!Αnyway..υπαρχει τροπος..να ξεπερνας καποια πραγματα..but that's another story! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου επανηλθα!!!!

εκανα ενα μπανακι επιτελους!!!!!

μεχρι τωρα δεν ανεβαινα λογω του βαψιματος...

η αληθεια ειναι πως τωρα δεν μυριζει και παρα πολυ...

ξεμυρισαν και τα κλιματιστικα... οποτε θα κοιμηθω στο κρεββατακι μου!

κατρινα η μαμα μου μενει μαζι μας, απλα στον κατω οροφο...

και η αληθεια ειναι οτι τωρα πλεον που δεν μπορω να κανω τιποτα απορω πως θα την εβγαζα αν δεν ηταν εδω...

λοιπον θα κανονισουμε την συναντηση αυτη την εβδομαδα αν εχει δροσουλα???

αν ειναι νορμαλ η θερμοκρασια θα ερθω κι εγω..

τωρα που μπορω ακομη...

kuo απο κουραση αστα να πανε....

τον τελευταιο μηνα εχω δει τρομερη διαφορα!!

φουσκωσα και βαρυνα πολυ!!!

δεν εχω κουραγιο ουτε τη σκαλα να ανεβω..

αγγελικουλα τραβατε λιγο ζορι με τις μετακομησεις αλλα τι να κανεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

koritsia mou molis ematha oti mia fili mou einai egkios :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

polu xarika koritsia eimaste kai se paromoia fasi me ti kopela idies ilikies emeis idies oi antres mas :P:P:P

Teleio...!!πραγματικα ειναι πολυ ιδιαιτερη τυχη να εχεις παρεα μια φιλη..στην ιδια φαση..θα δεθειτε αρκετα!θα εχετε πολλα κοινα ενδιαφεροντα!Και μετα τα μωρα σας θα συνεχισουν να μεγαλωνουν μαζι!!

Το ιδιο περναω εγω με τις 2 μου κουμπαροφιλεναδες μου! :woohoo: :woohoo: ειναι τελειο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλικη..ευτυχως τελειωσε το βασανο...

Δεν ηξερα οτι με τη μαμα μενετε στο ιδιο σπιτι!!νομιζα στο ιδιο οικημα αλλα διαφορετικο διαμερισμα!Ειναι γλυκητατη η μανουλα σου..να τη χαιρεσαι!Και σας αγαπαει πολυ!

Τελικα τι χρωμα εκανες?

Για τη συναντηση ποτε λετε?δεν ειδα κατι?θελετε πρωι..ή απογευματακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrinaki mou eimaste polu kales gia na imaste deuteres agapi mou :woohoo: :woohoo: :woohoo:

pantos to kalo me ton diko mou einai oti ton pira arketa giristrouli kai twra eutixos exei strwsei alla you never know distixos :dry::angry:

pantos otan irthe o giorgos zakintho emeine monos tou kana dimino mexri na erthw kai tin evgaze spiti par' oti merikes merikes eixan kseskistei na ton kinigane :angry::angry::angry:

alla ennoia sou molis patisa podi edw egine xamos :evil:

allwste tote imoun kai gw moni sti kriti mia tou kai mia mou e??? :whistle::P

me ti fili mou nai tha exoume ta idia gi auto xairomai toso polu :woohoo: :woohoo: :woohoo:

vasilikoula mou pali kala pou ksemirise kapws :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

Βασιλικη..ευτυχως τελειωσε το βασανο...

Δεν ηξερα οτι με τη μαμα μενετε στο ιδιο σπιτι!!νομιζα στο ιδιο οικημα αλλα διαφορετικο διαμερισμα!Ειναι γλυκητατη η μανουλα σου..να τη χαιρεσαι!Και σας αγαπαει πολυ!

Τελικα τι χρωμα εκανες?

Για τη συναντηση ποτε λετε?δεν ειδα κατι?θελετε πρωι..ή απογευματακι?

ειναι καλη ναι, μονο πολυ αγχωδης...

την ακουγα και προχθες που ολο ρωτουσε... δεν θελω να πηγαινω σε γιατρο μαζι της επειδη κανει ετσι...ευτυχωςς ομως γενικα δεν ανακατευεται..

πιο πολυ ανακατευεται η πεθερα μου που μενει αλλου..

το δωματιο το καναμε λαχανι και θα βαλουμε τα αυτοκολλητα που σας ειχα δειξει...

για τη συναντηση νομιζω ειναι καλυτερα απογευμα να μη φαμε τη ζεστη του πρωινου... να εχει ψιλοδροσισει ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

Κατρινα έγραψε:

ειναι καλη ναι, μονο πολυ αγχωδης...

την ακουγα και προχθες που ολο ρωτουσε... δεν θελω να πηγαινω σε γιατρο μαζι της επειδη κανει ετσι...ευτυχωςς ομως γενικα δεν ανακατευεται..

πιο πολυ ανακατευεται η πεθερα μου που μενει αλλου..

το δωματιο το καναμε λαχανι και θα βαλουμε τα αυτοκολλητα που σας ειχα δειξει...

για τη συναντηση νομιζω ειναι καλυτερα απογευμα να μη φαμε τη ζεστη του πρωινου... να εχει ψιλοδροσισει ;)[/quote:vow1hzs0]

παντως αν ειναι απογευμα με βολευει ως παραα πολυ η Τριτη ..που θα παει κι ο αντρας μου Β.προαστεια..οποτε με αφηνει στο μετρο!

για που λετε να παμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω την τριτη θα εχει απεργια παλι το μετρο...

καλα θα το δουμε αυριο αυτο..

σας καληνυχτιζω διοτι αυριο θα ξυπνησω πολυ νωρις παλι για να παω ελενα...

φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

koritsakia mou kanoniste kamia sinantisoula kai gia tis 28 iouni pou tha mai athina, ante na sas dw kai gw apo konta epitelous :woohoo:

γιατι οχι Αγγελικουλα μου!Ποσες μερες θα εισαι εδω?"οποτε θελετε κοριτσια εγω και 2 φορες ειμαι μεσα!εξαλλου..δε σας χορταινω..χαχαχα ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

νομιζω την τριτη θα εχει απεργια παλι το μετρο...

καλα θα το δουμε αυριο αυτο..

σας καληνυχτιζω διοτι αυριο θα ξυπνησω πολυ νωρις παλι για να παω ελενα...

φιλακια!!!

αυριο εχει σιγουρα απεργια για Τριτη δεν ακουσα!

αντε παλι..στο Ελενα.. εγω πρεπει να παω στο ΙΚΑ Γλυφαδας..για την τελευταια αδεια και να μου κλεισουν ραντεβου.. για Επιτροπη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφφ αντε να τελειωνει κι αυτο το θεμα με τις αδειες..

χτες..που πηγα στο γαμο..ηταν αρκετες συναδελφισσες μου..τρελαθηκαν που με ειδαν...!δεν το περιμεναν να με δουν..με τη κοιλια!!.

μου λεγανε τα χαλια στη δουλεια..και ..σκεφτομαι..ποτε θα ξαναγυρισω πισω στο χαος! :S:S:S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki mou kalo vrady tha perimenoume neakia sou aurio :kiss::kiss::kiss:

kuoula mou authimeron tha anevw sto giatro na me dei, pantods meta tis 9 iouli pou tha erthei o giorgos apo kriti mporw na petaxtw kana apogeumataki gia kana kafedaki, kala vlepontas kai kanontas :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου μπήκα να σας διαβάσω και να κοιμηθώ!

Κατερινάκι μου δεν ασχολήθηκα πολύ βαθιά ακόμα με το θέμα παιδίατρος αν και πρέπει σιγά σιγά να αποφασίσω...Εχω ήδη ρωτήσει 2 φίλες για τους παιδιάτρους τους...Αύριο θα βρεθώ με μια ακόμα φίλη που έχει παιδάκι 15 μηνών οπότε θα την συμβουλευτώ!

Βασιλικούλα βάφετε ε;

Αχ κι εμείς μες στην βδομάδα θα βάψουμε...Την Τρίτη έρχεται και η μικρή μου η αδερφούλα να με βοηθήσει με τις δουλειές τώρα που τελείωσε τις εξετάσεις της στο σχολειο!

Κατρινάκι μου δεν έχεις εσύ αναγκη απο χτενίσματα και μακιγιάζ!!!Είσαι μια κούκλα όπως και να είσαι!Ασε που τώρα με τον γιο λάμπεις και όλα τα άλλα είναι περιττά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Κατερινάκι, ελπίζω να το δεις ή να το έχεις μάθει: σήμερα έχει μετρό γιατί ανέστειλαν την απεργία τους. Σήμερα ήταν να πας στο Έλενα;

Κορίτσια χτες το βράδυ μου τη βάρεσε και κούρεψα το γάτο :woohoo: Ιδανικά λέγαμε να τον δώσουμε πριν έρθει η μπέμπα, αλλά αφού δεν τον παίρνει κανείς, τουλάχιστον ας καθαρίσει λίγο το σπίτι από τρίχα! Ο ίδιος προσπαθεί να συνέλθει από το σοκ, αλλά τουλάχιστον είναι πιο δροσερά έτσι B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδια!!!τι κάνουν οι κοιλίτσες;;;

Κατρινάκι μου επέστρεψες δυναμικά αυτή τη φορά!!!

kuo Μου με μια φορά "μέσα" δεν νομίζω να έγινε και τπτ κακό...απλά προσπάθησε να μην ξαναγίνει γιατί ποτέ δεν ξέρεις με τις συσπάσεις...καλά ρε κούρεψες το γατί;;;χαχαχαχα

δν έχει πάθει μελαγχολία;;;

Βασιλική σε ζηλεύω!!!θέλω και εγώ να βάψουμε το παιδικό...μάλλον την άλλη εβδομάδα μας βλέπω να ξεκινάμε σιγά σιγά!!!

Αγγελικούλα και η μαμά μου έτσι ήταν όταν γέννησε και εμένα και την αδερφή μου...η μαμά μου ήταν στην γιαγιά μου στη Σπάρτη και ο μπαμπάς μου στη Καστοριά μονος του..στρατιωτικός βλέπεις..κάθε επάγγελμα έχει τις δυσκολίες του!!!

Βασούλα τυχερή έρχεται η αδερφούλα σου!!!με το καλό να τη δεχτείς!!!και αν σου πουν για κανένα καλό παιδίαρο πες και σε εμενα να έχω υπ'όψιν μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!

προχτες πηγα να κοιμηθω στη μαμα μου για να αλλαξω περιβαλλον δεν αντεξα αλλο κλεισμενη στο σπιτι!αλλα οι συσπασεις θελουν προσοχη!

καλε το κουρεψες???δε παιζεσαι...!!δε τα συμπαθω τα γατια κ μου ακουγεται βασανιστηριο B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

niakoylinaki έγραψε:

geiasas koritsia ....ti na sas pw den exw logia eimai trelamenh den mporw na pistepsw ayto poy exw pathei koitw ton oyrano na dw to mwraki moy ........mpenw sto dwmatio toy kai trelenome vlepw ta royxalakia toy kai klaiw astamatita den kserw an pote tha to kseperasw ayto poy moy etyxe den thelw na sas stenaxwrw kai esas sthn katastash poy eiste alla epeidh thelate nea moy sas egrpsa den kserw an tha ksanampw edw sas filw oles kai eyxome na eiste kala eseis kai ta mwrakia sas me to kalo na erthoyn ston kosmo .................

OLA EYXOMAI NA PANE OLA KALA KAI MHN APOGOHTEYESE ...SE ATOMA POY AGAPANE TOSO TA PAIDIA SIGOURA O THEOS THA SOU DOSEI...TA LOGIA EINAI PERITTA TO KSERO ALLA NA SKEFTESE THETIKA..

TIS KALYTERES EYXES MOU DE KSERO TI NA PO KOPELA MOU ALLAMHN TO BAZEIS KATO

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo, κούρεψες τον Ασαντ τον καημενούλη??? :P Θέλω οπωσδήποτε φωτογραφία. Με ψαλίδι τον κούρεψες και κάθισε? Λένε ότι για να μην πάθει κατάθλιψη πρέπει να του λες διαρκώς πόσο όμορφος είναι (αλήθεια).

Βασιλικούλα, όταν έβαψα τα δωμάτια με οικολογικές μπογιές (ελπίζω), μου είπαν ότι την επόμενη μέρα μπορούσαμε να κοιμηθούμε... Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις?? :laugh: Βρωμούσε (ή μου φαινόταν ότι βρωμούσε) ακόμα και μία βδομάδα μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...