Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο10


Recommended Posts

Μπήκα για να σας διαβάσω και να πω ένα γεια.

Αναστασία μου, μπράβο σας. Ηρέμησες τώρα;

Πάλι για γλυκά μιλάτε; Δεν αντέχω. Χτύπησα το 16ο κιλάκι και με πνίξανε οι τυψεις. Αλλά τα παγωτάκια παγωτάκια.

Βασούλα, Γιούλη και Θέη θα σας στείλω pm.

φιλιά πολλά σε όλες. Θα τα πούμε αύριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

an-n έγραψε:

koritsakia mou phgame kai kaname kardiotokografo!!!

h mpempoula mou einai ugeiestath!eixe kai loksugka to manari mou kai ekei pou evlepes mia omorfh grammoula me mikres diakumanseis tou sfugmou ths sto xarti pou siga siga evgaine apo to mhxanhma ksafnika anupswnotan mia grammh apo to pou8ena..htan to loksugkaki ths!!!agaph mou!!!!!

egw den exw ka8olou suspaseis..tpt leme omws!afou mou eipe h maia:den se vlepw na gennas shmera.. :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

apla exw xamhlh piesh.auto mou thn kanei olh th douleia!!prepei na pinw polla ugra kai na trww polu alati!!!!!!!!!ma trww..pou paei omws to alati oeo??????eutuxws ta neakia mas einai kala koritsia.polu kourash omws,adunamia kai den exw dia8esh.

vlepw eseis nuxakia ftiaxnete e???

Μπράβο Αναστασία! Όλα καλά δηλαδή! Πάντως και πάλι καλά να λέμε που έχουμε μόνο κανένα πονάκι ή καμια αδιαθεσία πού και πού. Αυτά είναι τα πιο λάιτ και σε λίγο θα περάσουν :) Την τελευταία φορά που πήγαμε φαινόταν που είχε λόξιγκα. Τρανταζόταν η κακομοίρα! Πολύ γέλιο είχε όμως :blush:

Κατερινάκι μου :kiss: Καλά πέρασες ε! Με την καμπύλη τι έγινε; Την έκανες την αηδία; Πότε θα έχεις αποτελέσματα;

Σουπίτσα τι είναι το birth stories;

Γαμώτο έχω κολλήσει στη δουλειά :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Αννούλα μας!

Κι εγώ πολύ μοτσαρτ κορίτσια,άραγε στον δικό μου εγκέφαλο βοηθάει καθόλου???? :blink::dry::huh:

Κυο ακόμα δουλειά είσαι??Γτ έτσι?

Κατρινάκι πως πήγε η καμπύλη? :x

Σουπίτσα να το κάνεις,εγώ πιστεύω πως θα πιάσει! ΚΑΙ επίσης (μη με περάσετε για ηλίθια) αλλά έχω ακούσει για περιπτώσεις που οι μαμάδες ζητούσαν απο το μωράκι τους να αλλάξει θέση κ το έκαναν! Δοκίμασε το κι αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Σουπίτσα τι είναι το birth stories;

Πρόγραμμα στο μακεδονία TV με ιστορίες εγκυμοσύνης και τοκετών - συνήθως δείχνει τις γυναίκες τον τελευταίο μήνα της εγκυμοσύνης τους, πώς γεννάνε και λίγο το μετά με το νεογέννητο.

Τις περισσότερες φορές ρίχνω ένα κλάμα, ειδικά όταν βλέπω να βγαίνουν και η μανούλα τους συγκινείται...

Είναι κάθε μέρα στις 6:30 (μετά το telemarketing) και στις 7:50

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpidaki83 έγραψε:

Σουπίτσα να το κάνεις,εγώ πιστεύω πως θα πιάσει! ΚΑΙ επίσης (μη με περάσετε για ηλίθια) αλλά έχω ακούσει για περιπτώσεις που οι μαμάδες ζητούσαν απο το μωράκι τους να αλλάξει θέση κ το έκαναν! Δοκίμασε το κι αυτό!

Το κάνω από εχθές συνέχεια! Σαν τον Yuri Geller του λέω "άλλαξε θέση, άλλαξε θέση"!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mitsi1985 έγραψε:

alla deixnei mia pragmatikotita katholou antiprosopeytiki pisteyw.e?

Καμιά φορά με δύο "αχ", χωρίς επισκληρίδιο βγαίνει το παιδί και η μαμά την ίδια στιγμή είναι τόσο καλά σα να μην έχει γεννήσει!! Εγώ πάντως το δάχτυλό του τρυπάω και εκφράζω τον πόνο πιο έντονα, αυτές πώς γεννάνε τόσο αθόρυβα και με το χαμόγελο... άγνωστο..! Εδώ θα μου πείτε άλλες έχουν και οργασμό κατά τη διάρκεια της γέννας (νομίζω ότι η αγγελικούλα είχε βάλει κάτι βιντεάκια παλαιότερα!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

mitsi1985 έγραψε:

[/quote:5ofd5cqi]

Καμιά φορά με δύο "αχ", χωρίς επισκληρίδιο βγαίνει το παιδί και η μαμά την ίδια στιγμή είναι τόσο καλά σα να μην έχει γεννήσει!! Εγώ πάντως το δάχτυλό του τρυπάω και εκφράζω τον πόνο πιο έντονα, αυτές πώς γεννάνε τόσο αθόρυβα και με το χαμόγελο... άγνωστο..! Εδώ θα μου πείτε άλλες έχουν και οργασμό κατά τη διάρκεια της γέννας (νομίζω ότι η αγγελικούλα είχε βάλει κάτι βιντεάκια παλαιότερα!)[/quo

ασε που συνηθως δειχνει ψυχωτικες καταστασεις κ οικογενειες μονογονεικες,η απλα μου φταει το οτι διαφερουν απιστευτα ως λαοι σε ηθη κ αξιες.δε μπορει να γεννας γυμνη με τον ανταρ σου να βλεπει το πραμα σου κ το 5χρονο παιδι σου διπλα.ελεος.τοδειχνε σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγελικη μου ευχαριστω πολυ!!!!!

ελπιδακι μου ηταν υπεροχα που ταυτοχρονα το ακουγα στον καρδιοτοκογραφο!εμενα συνηθως εχει 4 φορες την ημερα λοξυγκα.ειναι τοσο γλυκουλι το μωρο μου!!!!τον καρδιοτοκογραφο τον κανουμε για να δουμε αν οι σφυξεις του μωρου ειναι καλες,αν εχουμε συσπασεις,βλεπουμε τον κορεσμο μας(ποσο οξυγονο εχουμε στο αιμα μας δλδ).ειναι πολυ σημαντικος ο καρδιοτοκογραφος αλλα σε εβδομαδα απο την 34 και μετα συνηθως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια συγγνωμη που απανταω με πολλα μνμ αλλα δεν θυμαμαι ποιες εχετε γραψει και ειπα να το παρω σελιδα-σελιδα.

κατρινακι μου ευχαριστω πολυ!!!!δεν πηγαινα για να γεννησω απλα αστειευομενη το ειπε η μαια.δεν ειχα ουτε στο ελαχιστο συσπασεις γι'αυτο.και επειδη τον τελευταιο καιρο γεννιουνται μωρακια πολυ προωρα τα ειχε δει ολα προφανως και μου το ειπε.χιχιχιχι!δεν ξερω τι ειναι καλυτερο κατρινα μου κ ελπιδακι μου.να εχεις χαμηλη πιεση η' ανεβασμενη???τρωω του κοσμου το αλατι και ειναι στον πατο η πιεση μου..το κληρονομησα απο τη μανουλα μου απο οτι φαινεται..

θα περιμενουμε αποτελεσματα σου αυριο απο το doppler!!!!!!τι καλα που θα δεις το νινακι σου!!!!!!ολα καλα θα ειναι θα δειςςςςς!!!!!!!!

κατερινακι μου(σουπιτσα) ειναι πραγματικα μαγικο!!!!!οταν ειχε λοξυγκα οι σφυξεις της ανεβαιναν..το μαναρι μου..εν τω μεταξυ οταν κλωτσουσε ανεβαιναν πολυ παλι..τι ζωηρο μωρακι που εχω..απο που πηρε?και εγω και ο αντρας μου ειμασταν πολυ ησυχα...αα!!ξεχασα να σας πω οτι η μαια επιασε το μετωπο της καραμελιτσας μου!!!

Αννα μου ηρεμησα πααααρα πολυ!!!!απλα πρεπει να τρωω πολυ αλατι και πολυ νερακι πρεπει να πινω!!!!ποσο παραπανω???πινω κοντα στα 10+ ποτηρια νερο την ημερα..τι ειμαι?

κυο μου πραγματικα την περναμε πολυ χαλαρα την εγκυμοσυνη μας!δοξα τω Θεω να λεμε!!οι αδιαθεσιες μεσα στο προγραμμα ειναι.ηδη νιωθω λιγο καλυτερα.το αντρακι μου αυριο θα μου κανει δουλιτσες στο σπιτι.δεν με αφηνει να κανω τπτ.θα βαλει πλυντηρια,θα σκουπισει,θα σφουγγαρισει+θα συναρμολογησει την κουνια μας.πιστευω να ειμαι καλα και να τον βοηθησω λιγο.

αχ κοριτσια η καραμελιτσα μου ,δινει κεφαλιες!!!!!ειναι απιστευτη αισθηση!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια δεν φοβαστε να βλεπετε τετοια ντοκυμαντερ?εγω ειμαι χεστρα!!!ΝΑΑΑΑ μου παει!!!!!σημερα ειδα μια σελιδα στο φβ με τιτλο η εκτρωση ειναι φονος(καπως ετσι δλδ).μπηκα να δω αν ειμαι μελος και ημουν τελικα οποτε λεω κατσε να δω καμια φωτογραφια.τι το ηθελα??ειδα κανα 4-5 φωτογραφιες που ειχε και δεν προλαβα καν να τις επεξεργαστω και εκλαιγα με λυγμους!σπαραξα!φυσικα δεν το ειπα στον αντρουλη μου γιατι θα τ'ακουγα.αλλα απο εκεινη την ωρα αρχισα να νιωθω χαλια.τυχαιο???δεν νομιζωω.... :D :D :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο βρε Αγγελικούλα που μας ενημέρωσες! Τρελένομαι να βλέπω τέτοια ντοκιμαντερ! Μ αρέσει να βλέπω πως είναι κ το δικό μου μωράκι κάθε εβδομάδα....Ρε κορίτσια δεν μπορώ να περιμένω άλλο,θέλω να την έχω.....κι είναι ακόμα 2 ολόκληροι μήνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

ax! anastasia mou emena mou dinei koutoulies alla stin kisti :P:P:P

ayto prepei na ponaei e aggelikh mou?kai mena sthn arxh ekei klwtsouse kai me ponouse arketa..re kati peirazei ekei katw alla den kserw ti...ti 8esh exei parei to ninaki sou??emena einai me to kefali katw kai niw8w oles ths tis kinhseis!!!einai tromero!!!

gi auto olo trexw gia pipi mou :blush:

egw me th wc eimaste pleon kollhtes!!taksidi den mporw na paw pleon..ka8e mish wra paw gia tsisakia mou...auto pou les me tis klwtsies sthn kusth trexeis sth wc isxuei..

o antras sou ti kalos mwre :) etsi na frontizei ti mana tou paidiou tou :):):)

einai kalos mwre!den exw parapono.otan den niw8w kala panta etsi mou kanei.to 8ema einai pws 8a mou ta kanei.. :P:P pali me vlepw na malwnw aurio :silly: :silly: :P:lol::lol::lol::lol:

elpidaki mou oles etsi niw8oume..kai autes oi meres den pernane,den pernane!!!oi teleutaies evdomades einai trela!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia mou mi ta vlepeis auta :( poios milaei twra egw eida ena videaki pou legete to parapono tou agenitou paidiou kapws etsi kai sparaxa tis proales, milame trellathika kai fantasou oti den edeixne kai eikones alla itan toso... :(:(:(:(

elpidaki mou kai dw trellenomai tha perasei mwre o kairos edw perasan tosoi mines :P

loipon sas kalinyxtw giati aurio erxontai oi dikoi mou na sinexisoume ti metakomisi

filakia polla :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα εφυγαν οι κοπελιες..και συνεχιζω να διαβαζω..αλλα αποτι βλεπω ουτε καληνυχτα δε θα προλαβω να σας πω γλυκουλες μου!!!

GOODNIGHT ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Κατρινάκι, με το καλό να δείτε το μπεμπούλη σας αύριο!! Πήγες για καφεδάκι, ε??Αχ, τι ωραία αίσθηση!! Εγώ σήμερα λόγω καιρού και λόγω πεσμένης διάθεσης δεν είχα όρεξη να κάνω τίποτα! Λίγο δούλεψα και μετά σερνόμουν από τον καναπέ στο κρεβάτι και από το κρεβάτι στον καναπέ. Είδα και στο birth stories για ένα μωράκι που δεν είχε γυρίσει να πάρει θέση και η μαία πρότεινε σε ένα σκοτεινό δωμάτιο να βάλεις ένα φακό και μουσική στο κάτω μέρος της κοιλιάς (με τη μουσική το έλεγε και η αγγελικούλα!). Μη με δουλέψετε αλλά... θα το κάνω!Δεν έχω να χάσω τίποτα :blush:

Κατερινακι μου ευχαριστω,μη μου στεναχωριεσαι ομως..και ταραζεται ο μπεμπουλης..Οτι ειναι να γινει θα γινει!Εξαλλου ειναι νωρις ακομα!και μενα ισχιακη προβολη εχει,και μου ειπαν νωρις ειναι ακομα..Και γιατι οχι..δοκιμασε το..αλλα η μουσικη να μην ειναι δυνατη!

Ααα ρωτησα..για το μενταγιον της κοιλιας....σε μαγαζι με feng shui..και μου ειπαν οτι δεν κανει καλο στο μωρο..και ρωτησα και το καρδιολογο που πηγα προχτες και ειπε..οτιδηποτε ακουμπαει στη κοιλια μας και κανει θορυβο..(οπως και το ξυσιμο της κοιλιας..ή το πολυ τριψιμο της..τα ενοχλει τα μωρακια πολυ!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

http://www.recepten.se/recept/kladdkaka_after_eight.html

αυτο πρεπει να ειναι τελειο!!μου φαινεται αυριο θα το κανω!

θα μας κανετε και μια μεταφραση παρακαλω...μιας και μας ανοιξατε την ορεξη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...