Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο10


Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα!

Αποστειρωτή εγώ όταν χρειάστηκα πήρα της chicco αυτόν http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... id=1157606 που χωράει οποιαδήποτε μπιμεπερό και μια χαρά με βόλεψε. Μπορείτε να αποστειρώνετε και άλλα πράγματα.

Τα μπιμπερό καλύτερα ειδικά για αρχή να είναι γιάλυνα.

Αυτά που είναι για κολικούς μπορεί και να μην βολέψουν τα μωράκια.

Το καλύτερα για εμένα είναι της nuk με την θηλή first choice γιατί είναι πολύ κοντά στην ανατομία του στήθους και το παιδί κάνει τις ίδιες θηλαστικές κινήσεις. Είναι αυτά http://www.omirolis.gr/products/uploads ... s/1721.jpg και έχει και άλλα σχεδιάκια και η θηλή τους είναι αυτή http://toys-shop.gr/product_info.php?products_id=8406

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

γειά σου Μαράκι!!!όντως για τα Nuk το λένε πολλές μανούλες οτι είναι τα καλύτερα!!

Αγγελική μου και εγώ τρελαίνομαι γι' αυτά τα Nuby!!! είναι τόσο ξεχωριστά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι ότι κυκλοφορούν πολύ ωραία σχεδιάκια σαν αυτά που βάζετε αλλά για νεογέννητο λίγο δύσκολο να τους βολέψουν. Ξέρω πολλούς φίλους που αφού είχαν δοκιμάσει πολλά κατέληξαν σε αυτή την θηλή της nuk. Όταν μεγαλώσουν λιγάκι πάρτε και δοκιμάστε ότι σας αρέσει ;)

kuo πολύ ωραίο θα γίνει το δωματιάκι σας. Ξετρελάθηκα με το φωτιστικό :woohoo:

Και για τα χρώμματα που λέγατε εμείς είχαμε βάψει το παιδικό αλλά και όλο το σπίτι με οικολογικά και από μυρωδιά ήταν πολύ καλύτερα από τα άλλα σχεδόν άοσμο. Ψάξτε το όσες δεν βάψατε ακόμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτον τον αποστειρωτη που λεει η μαρια θα παρω κι εγω.

οσο για τα μπιμπερο θα προτινησω το κλασσικο σχημα και τα μεγαλα..

αντε να παρω 3-4 μικρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo, το δωματιάκι σας θα γίνει πάρα πολύ ωραίο! Το φωτιστικό είναι τέλειο!!

Ο καημενούλης ο Ασαντούλης! Παραμένει γλύκας όμως :)

Μπιμπερό και εγώ της 2 Nuc αγόρασα με τη θηλή για τα νεογέννητα. Αλλά λέει ότι είναι αποκλειστικά για γάλα. Αν δηλαδή θέλεις να του δώσεις χαμομηλάκι ή νερό (ή μήπως δε δίνουν σε νεογέννητα) τι χρησιμοποιείς???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μια χαρά έπινε και πίνει και νερό και τσάι και γάλα. Τώρα γιατί λέει μόνο για γάλα δεν ξέρω??

Πάντως τα νεογέννητα έχουν ανάγκη μόνο από γάλα που τα καλύπτει πλήρως. Ενδεχωμένος κάποια στιγμή τους δώσετε και ελάχιστο τσαγάκι. Το νερό μπαίνει πολύ αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia i fili mou pou sas elega xtes ekane simera xoriaki kai eixe 500 monades me pente meres kathisterisi

apo poies times kai meta thewreite oti einai thetiki xoriaki???

rwtaw giati egw me 4 meres kathisterisi eixa kanei xwriaki kai eixa 13.000 opwte de kserw ti na tis pw pigan kai sto giatro kai de fanike ston uperixo enw to diko mas eixe fanei ex arxis

peite mou koritsia oses kserete

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα, για να φανεί στον υπέρηχο σάκος πρέπει η χοριακή να είναι πάνω από 1000. Δεν έχει σημασία πόσο είναι η χοριακή αλλά αυτό που μετράει είναι αν διπλασιάζεται κάθε 48 ώρες. Αν σήμερα δηλαδή είχε 500, θα πρέπει να ξανακάνει την Τετάρτη και να είναι πάνω από 1000. Λογικά Πέμπτη-Παρασκευή θα πρέπει να φανεί σάκος στον υπέρηχο. Ξέρει πότε έκανε ωορρηξία? Δηλαδή σήμερα πόσες μέρες μετά την ωορρηξία είναι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Κατερίνα πως ξέρει μια γυναίκα πότε κάνει ωορρηξία? Είμαι παντελώς άσχετη κ πάντα είχα κ ασταθή κύκλο.Κ επίσης θυμισέ μου αυτό που μου λεγες την άλλη φορά για το πώς γνωρίζεις αν θα είναι αγόρι ή κορίτσι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεραααααααααααα....ποιο κοριτσακι εκανε την καμπυλη ζαχαρου στο ικα να μου πει????απο τι ωρα πρεπει να παω ανοιγει 7 η 8 το μικροβιολογικο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια με αυτό το κομμάτι σας έλεγα οτι μπήκα στο γάμο μου:

(Ασχετο άλλα έπεσα πάνω του και σας θυμήθηκα)

http://http://www.youtube.com/watch?v=p-Z3YrHJ1sU&feature=related

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Αγγελικούλα, συγχαρητήρια στη φίλη σου! Οι μονάδες είναι κάτι σχετικό γιατί η σύλληψη άλλοτε γίνεται νωρίτερα κι άλλοτε αργότερα (στον κύκλο), οπότε ο μόνος τρόπος να ξέρεις είναι να κάνεις κι άλλη λίγες μέρες αργότερα... Τέλειο το θερμομετράκι παρεμπιπτόντως!

Για την πάντα πήρες τηλέφωνο; Πού "κόλλησες" βρε; Γιατί να είναι γυφτιά; Θα τρέχεις με κίνδυνο να είναι πανάκριβη;

Ευχαριστώ για τα σχόλια για το δωμάτιό μας. Η κούνια είναι... του βαφτισιμιού μου! Επέμενε η μαμά του να μας τη δώσει! Ομολογώ ότι δεν τρελαίνομαι, αλλά μου φάνηκε πολύ τρυφερή χειρονομία και πιστεύω πως κάααπως θα δέσει στο τέλος. Θα δούμε :)

Αννούλα, της Αριστεράς και της προόδου η μπουμπού; :P Περαστικά σου!

Θέη, έχετε μακρύτριχο γατουλίνι κι εσείς; Δε ζεσταίνεται; Εμάς σε όλες τις pics στραβωμένος βγαίνει, αλλά την έχει καταβρεί! :laugh:

Βασιλική μου, κι εγώ τον ίδιο αποστειρωτή θα χτυπήσω. Πολύ basic, να κάνει τη δουλειά του! Μπιμπερό έχω πάρει 2 Dr Brown's για νεογέννητα. Πλαστικά είναι με θηλές σιλικόνης. Θα πάρω και γυάλινα όμως να βρίσκονται. Εγώ άλλη ερώτηση έχω: θα πάρει καμια σας θερμαντήρα; Από τη μία με "ψήνει" για ευκολία, από την άλλη μου φαίνεται λίγο περιττό, ξέρω γω; Και κάτι άλλο: σε τι θερμοκρασία πίνουν το γάλα τους; Υπάρχουν ειδικά θερμόμετρα ή ισχύει αυτό που έκαναν οι μαμάδες μας, να ρίχνουν λίγο στο χέρι να δουν αν καίει;

Ελπιδάκι και Ντόρα, πού χαθήκατε βρε; Και πού είναι η Ρόζη-Ροζαλία; :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntora26 έγραψε:

καλησπεραααααααααααα....ποιο κοριτσακι εκανε την καμπυλη ζαχαρου στο ικα να μου πει????απο τι ωρα πρεπει να παω ανοιγει 7 η 8 το μικροβιολογικο?

Εμάς ανοίγει στις 7:30 και σου λένε για την καμπύλη να είσαι εκεί 7:15. Τελικά πήγα σε ιδιωτικό - €20

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpidaki83 έγραψε:

Βρε Κατερίνα πως ξέρει μια γυναίκα πότε κάνει ωορρηξία? Είμαι παντελώς άσχετη κ πάντα είχα κ ασταθή κύκλο.Κ επίσης θυμισέ μου αυτό που μου λεγες την άλλη φορά για το πώς γνωρίζεις αν θα είναι αγόρι ή κορίτσι??

Οι μόνοι δύο σίγουροι τρόποι να καταλάβει μια γυναίκα την ωορρηξία της είναι (α) τα τεστ ωορρηξίας και (β) με θερμομέτρηση (την ημέρα την ωορρηξίας η θερμοκρασία της γυναίκας φτάνει το κατώτατο σημείο και στη συνέχεια λόγω προγεστερόνης ανεβαίνει).

Όσο για τον προσδιορισμό του φύλου, τα αρσενικά σπερματοζωάρια είναι πιο γρήγορα και λιγότερο ανθεκτικά σε σχέση με τα θηλυκά. Άρα αν κάνεις σεξ την ημέρα ακριβώς της ωορρηξίας έχεις πολύ μεγαλύτερες πιθανότητες για αγόρι. Μπορείς όμως θα αυξήσεις ακόμα περισσότερο τις πιθανότητες για το προτιμητέο φύλο, π.χ. με το pH του κόλπου, τη διατροφή, τη στάση του σέξ, κ.ά. Όταν με το καλό πας για δεύτερο και έχεις προτίμηση θα σου πω τι ακριβώς να κάνεις :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerinaki mou euxaristw gia tis plirofories :) de kserw pote eixe oorixia alla mallon tha prepei na tin epanalavei

kuoula mou emena prwsopika mou aresei polu pou einai aspri skepsou ti me mia omorfi panta mesa kai mia entipwsiaki kounoupiera fisika kai tha desei me to dwmatiaki sas ;)

s' euxaristw ek merous tis filis mou ;)

na sou pw ta mpimpero pou pirate lene oti einai para polu kala kai oti ta theloun polu ta mwrakia, etsi exw akousei ;)

elpidaki poio tragoudi xorepsate sto gamo sas??

i erwtisi isxiei kai gia ta alla koritsakia :P

tha sas valw kai gw auto pou tha xorepsoume me ton antra mou :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπιδάκι, τώρα κατάλαβα ποιό κομμάτι εννοούσες!!! Με τίποτα δεν υπήρχε τελικά περίπτωση να το καταλάβω με το να να να να να που προσπαθούσες :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia auto leme na xorepsoume prwta o theos

fisika tango ti na mi to eketaleutoume, edw kati gnwstoi mas kanoun mathimata mono kai mono gia ti mera tou gamou tous :) emeis pou to xoume na mi to xrisimopoiisoume :P:P:P :silly: :silly: :silly: [file/] http://www.youtube.com/watch?v=OxYB9yl0MhY

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 μου δεν εχω pc....γιαυτο εξαφανιζομαι αλλα ειμαι καλα εχω αρκετα πονακια ρε γαμωτο θυμαστε που σας ελεγα οτι με τραβανε κατι νευρα απο κατω στον κολπο ξεκιναει απο τον προσαγωγο στο αριστερο ποδι κ φτανει μεχρι μεσα τον κολπο το εχω αυτο απο τον τεταρτο μηνα αλλα εχει γινει πιο εντονο ποναω οταν παω να κατσω οταν σηκωνομαι οταν γυρναω πλευρο στον υπνο μου οταν παω να σηκωθω απο το κρεβατι οταν παω να ντυθω κ να βαλω παντελονι οταν περπαταω κουτσενω...κ γενικα οταν κουναω η χρεισιμοποιω το αριστερο μου ποδι...το εχει καμια αυτο???εχω αρχισει κ υποφερω απο αυτο κυριως στον υπνο δεν εχω κοιμηθει ολο το βραδυ κ το πρωι ετοιμαζομουνα για κραμπα γερη κ ξυπνησα τον αντρα μου με ετριβε κ ηρεμουσα με το που με αφηνε με επιανε παλι αλλα παλι καλα δεν επαθα...soypitsa μου σε ευχαριστω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Καλημερούδια σε όλες και καλή μας εβδομάδα. Χάθηκα πάλι για λίγο γιατί ΣΚ ήμασταν Χαλκιδική στα πεθερικά μου. Δεν μπορούσα βέβαια να κάνω μπάνιο αλλά και μόνο που άλλαξα λίγο παραστάσεις μου έκανε καλό.

Σας διάβασα από το πρωί και τα συναισθήματα είναι ανάμικτα. Βαθιά θλίψη για τη Βερόνικα - εύχομαι να της δίνει δύναμη ο θεός και οι άνθρωποι που την αγαπούν, άπειρη συγκίνηση με την περιγραφή της Άννας, απίστευτα γέλια για το γάτο της Kuo κ.ο.κ

Katrin-Kostas, καλωσόρισες. Εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί πήρα αυτό που απορίπτεις.

Κατά τα άλλα, τα νέα είναι τα ίδια. Εργασίες στο σπίτι με αρκετή κούραση, πρηξίματα, ζέστες κτλ. Αυτήν την βδομάδα έχω ραντεβού στο ΙΚΑ για την άδεια. Τελικά πρέπει να έχω αυχενική και Β'επιπεδου ή μας εξετάζει ο γυναικολόγος του ΙΚΑ για τη ΠΗΤ;

ΚΟΥΚΛΑ,ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΒΓΗΚΑ ΣΕ ΑΔΕΙΑ ΚΥΗΣΗΣ.ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΠΟΥ ΕΓΡΑΦΕ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΗ ΠΗΤ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ.ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΗΔΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΡΟΧΕΣ ΤΟΥ ΙΚΑ ΤΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΕΝΤΥΠΟ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ 2 ΧΑΡΤΙΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΙΚΑ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΤΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕ(ΧΩΡΙΣ ΕΞΕΤΑΣΗ),ΤΟ ΥΠΕΓΡΑΨΕ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΕΛΕΓΚΤΗΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ.ΜΕΤΑ ΠΗΓΑ ΣΤΙΣ ΠΑΡΟΧΕΣ,ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ 2 ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΘΗΚΑ!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ!ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΕΣ ΜΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Ελπιδάκι, τώρα κατάλαβα ποιό κομμάτι εννοούσες!!! Με τίποτα δεν υπήρχε τελικά περίπτωση να το καταλάβω με το να να να να να που προσπαθούσες :S

χαχαχ!! Δεν το έκανα καλά ε???

Ωραία θα με ενημερώσεις τότε,να κάνουμε και το γιο να ξεμπερδεύουμε!!! ;)

Κυακι τέλειο το δωματιάκι θα γίνει!

το Σ/Κ με χάσατε γτ είχαν έρθει οι φιλενάδες μου για 2ημερο στο νησί και με τραβολογούσαν απο παραλία σε μπαράκια....τα έβγαλα πέρα όμως,αν και δε το περίμενα!!! 2συνεχόμενα βράδια ως τις 5 το πρωί το αλάνι!! :P:P:P

Αγγελικούλα για τραγούδι του γάμου ήμουν ανάμεσα στο Es la istoria de un amor που ανέβασες πιο πριν!και σε αυτό που χορέψαμε τελικά:

http://http://www.youtube.com/watch?v=jxj0k1QQIB0

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpidaki mou polu omorfo tragoudi polu trifero :):):)

emena to un historia de un amore einai apo ta poio agapimena mou, alla o antras mou thelei tango-vals xorografounte poio eukola kai einai kai poio euxarista se osous de gnwrizoun tango, de kserw an exeis akousei pote kanoniko tango

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας και πάλι κοριτσάκια!!!

Ντόρα μου αυτόν τον πόνο που λες τον είχα και εγώ στον 4ο και μου εξαφανίστηκε μόλις ξεκίνησα το μαγνήσιο..εσύ δεν παίρνεις μαγνήσιο;;εμένα με βοήθησε πολύ!!

Αγγελικούλα μου πάνω από 5 μονάδες σημαίνει οτι η φίλη σου είναι έγκυος!!!οι τιμές διαφέρουν από γυναίκα σε γυναίκα..το σημαντικό είναι να διπλασιάζεται κάθε 2 μέρες..μπορεί η φίλη σου να συνέλαβε λίγο πιο αργά στον κύκλο της...

όσο για τις γόνιμες εγώ προσωπικά τις καταλάβαινα πάντα γιατί πονούσα και είχα και σταθερό κύκλο...

Α!!!!στο γάμο μας χορέψαμε το ¨βυθό" του Χατζηγιάννη!!!πεθαίνω γι'αυτό το τραγούδι και τα λόγια του είναι φοβερά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ζηλεύω τόσο πολύ που ξέρετε να χορεύετεεεεε! Εγώ είμαι εντελώς άχρηστη-σα να έχω δύο αριστερά πόδια :(

Ντόρα, αυτό με τον προσαγωγό το έχω και εγώ. Σας είχα ζαλίσει παλαιότερα με αυτό το πρόβλημα. Μετά κατάλαβα ότι δεν θα μου περάσει και έτσι σταμάτησα να το αναφέρω... Ο πόνος ο δικός μου όμως δεν πάει μέσα στον κόλπο.Είναι πάνω-πάνω στον προσαγωγό. Το βράδυ όταν πάω να αλλάξω πλευρό πονάωωωωωωωω...

Και η Θέκλα εξαφανίστηκε. Η Μαριέττα ακόμα τίποτα,ε?? Ούτε η Ρόζα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...