Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο10


Recommended Posts

κοριτσακια μου με πεισατε για το ριλαξ!δε θα το παρω κουνιστο βεβαια,(βασιλικη μαρεσε αυτο με τη ναυτια)!!!!!

ροζι εγω δεν εχω παρει τιποτα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

geia sou rozi :):):)

vasilikoula mou polu gelasa me tin istoria sou :P:P:P

sia mou emena mou aresei polu to kounisto to rainforest einai teleio me ta zwakia, alla kai to thalassino epeisis teleio ;)

koritsia asxeto poion apostirwti exete parei??? egw eipa na mou paroun tis avent, exw akousei polu kala logia, afiste pou skeftomai na xreisimopoiw ta xontroulia mpimpero, ta opoia nomizw de xwrane se allous aposteirwtes :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

geia sou rozi :):):)

vasilikoula mou polu gelasa me tin istoria sou :P:P:P

sia mou emena mou aresei polu to kounisto to rainforest einai teleio me ta zwakia, alla kai to thalassino epeisis teleio ;)

koritsia asxeto poion apostirwti exete parei??? egw eipa na mou paroun tis avent, exw akousei polu kala logia, afiste pou skeftomai na xreisimopoiw ta xontroulia mpimpero, ta opoia nomizw de xwrane se allous aposteirwtes :blink:

Αγγελική μου, κι εγώ της Avent λέω να πάρω αν και έχω πάρει μπιμπερό της NUK, λες να μην χωράνε; :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Βασιλική! Όλα καλά δηλαδή. Αυτό θα πρέπει να το ξανακάνεις; Για τα Utrogestan ρώτησες ή δεν κατάλαβα καλά;

Άννα είσαι λίγο καλύτερα από πόνο/ενοχλήσεις;

Μητσάκο, το ριλάξ είναι ψιλοαπαραίτητο αν σκεφτείς ότι δε γίνεται να τα έχουμε όλη μέρα στο πορτ μπεμπέ. Το μόνο που μου άρεσε πολύ πολύ είναι αυτό της Mothercare. Ελπίζω να το εμφανίζει.

Αυτό που δεν είναι απαραίτητο αν έχεις πορτ μπεμπέ είναι η καλαθούνα γιατί μπορεί να κοιμάται ή στο ένα ή στο άλλο (αν και κάποιοι έχουν ενστάσεις ως προς το κατά πόσο είναι καλό το στρωματάκι του πορτ μπεμπέ- στην ανάγκη λοιπόν παίρνεις ένα έξτρα στρωματάκι). Από σύστημα μεταφοράς, εμείς πήραμε το Inglesina Zippy Free από ebaby. 666 ( :evil: ) με μεταφορικά και το kit αυτοκινήτου για το πορτ μπεμπέ (που δε νομίζω να χρειαστεί τελικά).

Πριν λίγο παρήγγειλα στρώμα για την κούνια. Πήρα να ρωτήσω κάτι και τελικά γίνεται να το παραγγείλεις και τηλεφωνικά :) Σας βάζω μια πρώτη φωτό από το δωμάτιο αν κι έχει πολλή δουλειά ακόμη...

nursery.jpg

Και μια του γάτου-αρνιού...

asad.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Μπράβο Βασιλική! Όλα καλά δηλαδή. Αυτό θα πρέπει να το ξανακάνεις; Για τα Utrogestan ρώτησες ή δεν κατάλαβα καλά;

Άννα είσαι λίγο καλύτερα από πόνο/ενοχλήσεις;

Μητσάκο, το ριλάξ είναι ψιλοαπαραίτητο αν σκεφτείς ότι δε γίνεται να τα έχουμε όλη μέρα στο πορτ μπεμπέ. Το μόνο που μου άρεσε πολύ πολύ είναι αυτό της Mothercare. Ελπίζω να το εμφανίζει.

Αυτό που δεν είναι απαραίτητο αν έχεις πορτ μπεμπέ είναι η καλαθούνα γιατί μπορεί να κοιμάται ή στο ένα ή στο άλλο (αν και κάποιοι έχουν ενστάσεις ως προς το κατά πόσο είναι καλό το στρωματάκι του πορτ μπεμπέ- στην ανάγκη λοιπόν παίρνεις ένα έξτρα στρωματάκι). Από σύστημα μεταφοράς, εμείς πήραμε το Inglesina Zippy Free από ebaby. 666 ( :evil: ) με μεταφορικά και το kit αυτοκινήτου για το πορτ μπεμπέ (που δε νομίζω να χρειαστεί τελικά).

Πριν λίγο παρήγγειλα στρώμα για την κούνια. Πήρα να ρωτήσω κάτι και τελικά γίνεται να το παραγγείλεις και τηλεφωνικά :) Σας βάζω μια πρώτη φωτό από το δωμάτιο αν κι έχει πολλή δουλειά ακόμη...

nursery.jpg

Και μια του γάτου-αρνιού...

asad.jpg

:laugh: :laugh: :laugh: :pinch: TO KAIMENOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax koritsia!!!sas diavazw oti fiaxnete ta dwmatia gia ta mwrakia sas,pirazi poy egw 8elw na exw to mwraki toylaixton gia ena xrono mazi moy!!!!!!!!!!!!den mporw na fantastw na koimate to mwraki se allo domatio!!!!!!!!!!!!!!!!!! :S kai otn paei me to kalo 1 -2 xronon na toy fiaxw dikotoy domatio!!!exw dei kai ena krevataki agonistiko aytokinito :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kala e exw kserathei sto gelio me to gato-provato :P:P:P

alla akoma kai etsi koukli einai, an kai ton kovw neuriasmeno :P

to dwmatio sas fainete oti tha ginei teleio :woohoo: :woohoo: :woohoo: ta autokolita super kai to fwtistiko mou aresei polu, den ixera oti eixate parei kounia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kuo μου, είμαι πολύ καλύτερα εκτός από κάποιες στιγμές που πάει δεξιά η μικρή (γιατί γενικά είμαστε αριστερόφρονες :P ) και με πιέζει. Το γατί είναι "γίδι" χαχαχαχαχαχα!!!!!! Τα χρώματα του δωματίου είναι τέλεια !!! Κι εγώ σε τέτοια χρώματα προσανατολίζομαι.

Αγγελική μου, λέω να πάρω την 24ωρη.

Σας αφήνω προς το παρόν και θα τα πούμε κατά το βραδάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

καλημερα κοριτσαρες!!!!!

γυρισα κι εγω! ολα καλα, δεν εκανα παλι συσπασεις στον καρδιοτοκογραφο μονο που ο μικρουλης μου δεν καθοτανε ησυχος να μετρησουμε καρδουλα και με ειχαν εκει μια ωρα και δεκα λεπτα.. πιαστηκα :S

ολα καλα ομως και αυτο ειναι το σημαντικο!!!! :silly:

μητση μου εχεις κανει εσυ καρδιοτοκογραφο???

κι εγω ελεγα πως ειναι συσπασεις αυτα που εχω αλλα τελικα δεν ειναι.

μωρε δεν εχω κανει καρδιοτοκογραφο αλλα περαν των συσπασεων που τις νιωθω,εχω καταλαβει το βαρος που νιωθω οταν πολυκουραζομαι η περπατω πολυ κ δε χρειαζεται να μου πει ο γιατρος τι να κανω πια,τοχω εμπεδωσει!!το βαρος μοιαζει με την αισθηση οτι σουρχεται κατουρημα.δε ξερω αν τοχετε.

κουακιτο γατι ειναι αλλου!!!συμφωνω ,καλαθι δε παιρνω με τιποτα,αλλα ριλαξ θα παρω.σε κανα μηνα βεβαια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω λεω να παρω της chicco τον αποστειρωτη που χωραει 8 μπιμπερο, οπως καταλαβαινετε εγω ολα τα εχω εις διπλουν....

και μπιμπερο της ιδιας απο 100% φυσικο γυαλι..

kuo μου ναι για τα utrogestan ρωτησα επειδη γραφουν πανω για ληψη απο το στομα και κολπικα...

το δωματιο της πριγκιππισας εχει δρομο, αλλα, ωραιο!!

ο γατος ειναι ολα τα λεφτα :woohoo: :woohoo:

μα τι του εφτιαξες βρε????

μητση μου σε ρωταω επειδη κι εγω νομιζα οτι εχω συσπασεις αλλα εκανα λαθος!!! τουλαχιστον ο καρδιοτοκογραφος με διαψευδει...

το βαρος που περιγραφεις το εχω κι εγω οταν περπαταω και ειμαι ορθια!

το εχω εδω και δυο μηνες...

απλα τωρα ειναι πιο εντονο και συχνο σε σχεση με πριν!

κι εγω εχω ξαφνικη επιθυμια ουρησης αλλα νομιζω ειναι και λογικο...

ο μικρος ηταν απο την αρχη πολυ κατω και πιεζει εκει..

κι εμενα ο γιατρος μου εχει συστησει ξεκουραση λογω διδυμων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μητση μου σε ρωταω επειδη κι εγω νομιζα οτι εχω συσπασεις αλλα εκανα λαθος!!! τουλαχιστον ο καρδιοτοκογραφος με διαψευδει...

το βαρος που περιγραφεις το εχω κι εγω οταν περπαταω και ειμαι ορθια!

το εχω εδω και δυο μηνες...

απλα τωρα ειναι πιο εντονο και συχνο σε σχεση με πριν!

κι εγω εχω ξαφνικη επιθυμια ουρησης αλλα νομιζω ειναι και λογικο...

ο μικρος ηταν απο την αρχη πολυ κατω και πιεζει εκει..

κι εμενα ο γιατρος μου εχει συστησει ξεκουραση λογω διδυμων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

polu wraio kai panakrivo :blink: 24 euroulakia kanei sto exwteriko de thelw kan na skeftw timi stin ellada :blink::blink::blink:

na rwtisw kai kati allo pws ginete na mathw timi se mia panta tou prenatal?? den exw konta katastima kai de thelw na trexw tzampa an einai polu para panw apo ti timi pou thelw, vlepete einai gia ti deuteri kounia mas kai de mporw na parw kai gi auti akrivi proika :dry:

ama paei kampoia kopela as rwtisei please ti times exoun oi proikes allios skeftika na parw til se kapoio katastima i tha fanei giftia? :blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μητση μου μαγνησιο επαιρνα και τωρα μου edvse kai utrogestan, απλα μου εφυγε το αγχος οτι ηταν συσπασεις ;)

αγγελικη να παρεις τηλεφωνο! εγω το εχω κανει για πολλα πραγματα τωρα! σιγα μην τρεχω απο δω κι απο κει ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι πολύ όμορφο γίνεται το δωματιάκι σας και τα αυτοκόλλητα ταίριαξαν τέλεια!!!!

έχω πεθάνει στο γέλιο με τον Ασάντ!!!!σαν να τα έχει πάρει κρανιο μου φαίνεται!!!εμάς η δικιά μας άμα την κουρεύαμε(είναι που είναι ντροπαλή) θα πήδαγε από το μπαλκόνι...

Αγγελική μου πολύ ωραίο το θερμομετρο!!!αλλά όντως πανάκριβο..

όσο για τα penatal να τους πάρεις τηλ..σίγα τι θα σου πούν;;θα πείς οτι είναι μακριά το κατάστημα και όλα θα είναι οκ...

αποστειρωτή εμένα θα μου δώσει η κουμπάρα μου (δεν θυμάμια ποιόν) αλλά και εγώ έχω πάθει πλάκα με τα μπουκάλια της avent και σκέφτομαι μήπως πάρω τελικά και τον αποστειρωτή..μια ερώτηση..αυτά βγαίνουν μόνο σε πλαστικά;;γιατί όπου έχω κοιτάξει δεν διευρινίζει αν βγαίνουν και σε γυάλινα..και νομίζω τον πρώτο καιρό χρειάζονται γυάλινα μπουκάλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα εγκυουλιτσες μου ..

τι κανετε ????? τα λετε παλι ???????

μπηκα για λιγο να πω ενα γεια στην γλυκια παρεουλα μας ...

kuo μου γλυκιτατο το δωματιακι της Αλκμηνουλας,με το καλο και

η μπεμπουλα μιας που ου μερες φτανουν ....

Αγγελικουλα μου τι ομορφο το θερμομετρο !!!!

Βασουλα μου τελικα δεν ειχες συσπασεις απο οτι διαβασα ωραια οποτε δεν χρειαζεται αγχος μονο ξεκουραση ..αυτο με το βαρος παντως οταν ειμαι πολλες ωρες ορθια το εχω κι εγω σαν πιεση αισθανομαι ..μαλλον τα μωρακια μας ειναι που αρχιζουν να μην χωρανε αλλο μεσα στις κοιλιτσες μας !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλώς την Βασούλα!!!τι κάνεις κοπελάρα μου;;;

και εμένα με πιέζει ο μικρός άμα κάτσω πολύ ώρα όρθια, αλλά όπως λες και εσύ είναι φυσιολογικό..θέλουν τον χώρο τους και αυτά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραία είναι και αυτά!!!

εμένα μου αρέσουν γενικώς τα λίγο περίεργα γι'αυτό μου αρέσουν και τα avent...επίσης κάποια άλλα που μου αρέσουν είναι αυτά:

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... id=2976705

http://www.letoshop.gr/default.asp?itmS ... 206&pid=40

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... id=1367271

αλλά το κακό με αυτά είναι οτι δεν μαπίνουν στους αποστειρωτές..θέλουν λογικά το παραδοσιακό βράσιμο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλα ειμαι κοριτσακια μου ,περιμενω τον αντρουλη μου να σχολασει απο την δουλεια ..και βλεπω στο ιντερνετ τις σελιδες που προτεινετε..

νομιζω πως πραγματι τα γυαλινα μπιπερο ειναι πολυ καλυτερα απο τα πλαστικα ..δεν ξερω αν της avent εχουν γυαλινα ,ενα που μου εστειλαν απο το baby space ειναι πλαστικο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ αυτό είδα(από το babyspace) και επειδή όπως είπα και πριν δεν έχω δει και πουθενά στο Internet να διευρινίζει αν έχeι και γυάλινα γι'αυτό ρώτησα...

μετά υπάρχουν και κάποια άλλα τα dr.brown που είναι η ίδια φιλoσοφία με τα avent δηλαδή για μείωση κολικών και σε αυτά έχει σίγουρα και γυάλινα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...