Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΝΑΟΥΣΑ Η ΒΕΡΟΙΑ?


Recommended Posts

Kορίτσια τι κάνετε;

evelini καλώς ήρθες στην παρέα μας.Κι εγώ από Νάουσα είμαι κι έχω ένα μικρό 1 έτους,για την ακρίβεια κλείνει τους 13 μήνες στις 29 του μήνα.

Να σας πω ότι γελάω τώρα που γράφω.Ο λόγος;η έλενα.καλά τη του έσυρες του πατέρα. φοβερή

.Δε βλέπω να τόλμησε να απαντήσει... τον έχει αγγίξει για τα καλά η οικονομική κρίση.Και να δείτε που θα είναι κανένας με λεφτά,γιατί κάτι τέτοιοι είναι που φοβούνται τα έξοδα.

Ερι μου με το καλό!!!!! Να μας ενημερώσεις οκ;Ως τότε βεβαια θα τα ξαναπούμε.

Καλό βράδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 880
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα κορίτσια! ευχαριστώ για τα καλωσορίσματα (κ τα κακώς ορίσματα :lol::lol: )

Ράνια με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου, κ εύχομαι όλα να είναι εύκολα για σένα. Με καισαρική θα γεννήσεις κ έκλεισες ημερομηνία; στις 7/10 μια μέρα πριν έχουμε επέτειο γάμου με το σύζυγο 10 χρόνια, οπότε πάντα θα θυμάμαι τα γεννέθλιά σας!! :oops::oops:

anglesi να το χαίρεσαι το μικράκι σου κ εσύ, αγοράκι ή κοριτσάκι; σίγουρα θα έχουμε συναντηθεί σε κανένα παιδότοπο; παιδίατρο ποιόν έχετε; εμείς τον Μπέρσο. επίσης να σου ευχηθώ περαστικά!! εγώ αυτό που θυμάμαι από τη μικρή μου είναι ο 13ος μήνας!! (ελπίζω να μην περάσεις τα ίδια!!!) μόλις είχε περπατήσει, έπεφτε συνέχεια, γκρίνιαζε πολύ γιατί τα ήθελε όλα κ όλα οταν τα ήθελε αυτή, δεν την προλάβαινα στην κυριολεξία κ μου'χε βγάλει την πίστη!!! 14 μηνών ηρέμησε..!!!

αχ elenatsak !!! σε ψάχνει αν φύγεις από το δωμάτιο;;;!!! χαχαχαχα!! και πού είσαι ακόμα κοπελια!!!!! παρακαλούσα θυμάμαι να με φωνάξει η μικρή "μαμά"!!!!! ε κάπου εκεί στον 13ο μήνα με φώναξε "μαμά" συνειδητά. Κλάμμα από χαρά η μάμα!!! εεεε από τότε απλά δεν σταμάτησε!!! όλη μέρα "μαμά, μαμά, μαμά, μαμά!!!!η μαμακίασή μας όρια δεν έχει!!

Τώρα η δικιά μου έχει πολύ γέλιο! αρχίζει κ μαθαίνει λεξούλες..ό,τι της λέω το επαναλαμβάνει με τον δικό της τρόπο. Η καινούρια μας λέξη είναι παπούτσι...ε λοιπόν εχθές το έμαθε αυτό κ το λέει "πούτσι"!! ε την έβγαλα κ εγώ βόλτα κ σε όλο το δρόμο έδειχνε το παππούτσι της κ φώναζε "πούτσι!" συνεχόμενα!!! όοοοολοι με μας γελούσαν όπως καταλαβαίνετε!!!

αντε πολλά είπα!!!μπάιιιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

=)) ΠΟΥΤΣΙ ΧΑΧΑΧΑ Α ΡΕ ΤΙ ΕΧΩ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΩΩΩΩ!!!!!!

ΑΝΓΚΕΛΣΙ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΤΟΥ ΤΑ ΧΟΣΑΜΕ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ????? ΠΛΑΚΙΤΣΑ ΜΟΡΕ ΜΠΗΚΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΑΤΟΜΟ Κ ΤΗΝ ΕΦΑΓΕ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες,πως τα πάτε;

evelini σίγουρα θα έχουμε συναντηθεί.Έχω αγοράκι και παιδίατρο την Παπαγιάννη.Ο Μπέρσος είναι καινούργιος κι έχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια.Μου φαίνεται πως κι εγώ θα θυμάμαι τον 13ο μήνα.Μπυ έουν σπασει τα νεύρα(ακουγομαι σκληρή,κακιά)αλλά κορίτσια σεν υποφέρετε αυτό το ιιιιιιιιιιιιι.Μάλλον είναι που δεν περπατάει ακόμα μόνος του.Θέλει όλη την ώρα να τον πιάνεις να περπατάει.....τον αφήνεις κάτω ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι και έρχετε με απλωμένα τα χεράκια σε μένα.Μερικές φορές παίζει και είναι τέλεια.Δε γίνετε λέω να είναι πάντα έτσι;ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ;Αλλά ας μην είμαι αχάριστη.Μετά θα τσιρίζω μη εδώ μη εκεί,γιατί τον κόβω λίγο ζημιάρη.Ότι έχει το τραπέζακι πάνω αυτος το πετάει.Καθαρίζει το καμάρι μου!Παντως ώρες ώρες τον πιάνω και τον ζουλάω,κι αυτός γεράει,ξεκαρδίζετε!!!!!

Ελενα καλά του κάνατε.Θα παρακολουθώ το θεματάκι σίγουρα.Σε λίγους μήνες ούτε τουαλετα δε θα μπορείς να πηγαίνεις.Από πίσω ο μπόμπιρας!

Ερι ζυγός θα είναι η κουκλίτσα σου.Τι λες πεθερά(ελενα)σ' αρέσει το ζώδιο;Θα ταιριάζει με τον δικό σου;

Ξύπνησε ο μικρός,σας αφήνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anglesi καθόλου σκληρή δεν ακούγεσαι!! κ εμένα μου έχουν σπάσει τα νεύρα ουκ ολίγες φορές κ στο άλλο φόρουμ που μιλάω με μανούλες μαίου 09 δεν υπάρχει ούτε 1 για δείγμα που είναι ξεκούραστη - χαρούμενη - κ περιμένει με χαρά πότε θα ξυπνήσει το ταρζανάκι της να κάνει όλα λίμπα!!!(ξέρεις διαφήμιση βιτάμ!) οπότε απλά είσαι μια από όλες !!!

και επίσης το ξέρω ότι βιάζεσαι να περπατήσει!!! χαχαχαχαχαχ!!!! :lol::lol::lol: !!! κ εγώ αυτό έλεγα!!!! αλλά εκεί αρχίζει άλλος γολγοθάς!!! που δεν θα σε προιδεάσω ακόμα απλά θα σου πω: ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ!!!!!!!!

οι υπόλοιπες με μικρότερα μωράκια μην απελπίζεστε ακόμα!!! υπάρχει καιρός!!!!!!χαχαχαχα!!!!

αλλά στο τέλος της μέρας που σε κοιτάει σε κάνει χαδια - μα στο μαγουλάκι - κ σου λέει νανι εεεε εκεί απλά αποζημιώνεσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evelini μπορώ να φανταστώ τι θα επακολουθησει από αυτά που μου λένε και οι άλλοι αλλά τι να κάνουμε,όλοι περνάμε αυτές τις φάσεις.Υγεία να έχουν τα μικρά,κι όλα θα γίνουν.

Να υποθέσω σε ποιο άλλο φόρουμ μιλάς; με το ίδιο όνομά μιλάς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως σας βρηκα!! ;)

Ειμαστε λιγες εε???

Παντως μωρακια υπαρχουν πολλα στη Ναουσα :D Οπου και να κοιταξεις μαμαδες που κανουν καροτσαδα με τα μωρα τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elena αυτό είναι το τραγούδι.Ελπίζω να το έβαλα σωστα και να μπορείς να το ακούσεις.

kasi καλώς ήρθες.Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου.Σίγουρα έχει μωρά στη νάουσα.Ειδικά το καλοκαίρι που βγαίνουν όλοι έξω βλέπεις κι αυτή με μωρό;κι αυτή;....Θα τα λέμε συχνά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα!!

καλώς ήρθες κάσι!! κ εγώ καινούρια είμαι εδώ...(μαζί μιλάμε κ αλλού - είμαστε παλιές γνωστές! :D ) χρόνια πολλά κ για το κοριτσάκι σου!

anglesi όταν λες το έγραψε το τραγουδάκι τι εννοείς; είναι καταπληκτικό κ συγκινητικό!!!

εχθές το απόγευμα πήγα με μια φίλη τα μικρά μας στον παιδότοπο...ω ναι αυτόν τον ένα κ μοναδικό που έχουμε... χαμός γινότανε...είχε κ πολλά μεγαλύτερα παιδάκια χοροπηδούσαν έπεφταν, τις άρπαζαν ότι παιχνιδάκι κρατούσε στα χέρια της..χαμός...στην αρχή γύρω στις 5κ30 που πήγαμε έπαιζε λίγο μεσα μετά που μαζεύτηκε κόσμος φοβήθηκε κ δεν ξαναμπήκε...γμτ!!! κ είπα επιτέλους θα πιω καφέ καθιστή!!!!

αυτό που το όνειρό μου είναι πια να πιω ένα καφέ καθιστή πώς σας φαίνεται???? :lol::lol::lol:

εσείς πού τα πάτε τα μικρά σας; εντάξει το καλοκαίρι την πήγαινα παιδική χαρά κάθε μέρα, αγιο νικόλαο, πάρκο έκανε τις βόλτες της..τώρα τι να το κάνω το παιδί..δεν μπορώ να το κλείσω κ μέσα πάει στην πόρτα την χτυπάει κ φωνάζει τατα τατα.... :(:( κ αυτός ο παιδότοπος πολύ ανθυγειινός ρε γμτ... αχ πείτε καμμιά ιδέα...

Τώρα μόλις ήρθα στο γραφείο κ σας αφήνω προς το παρόν να κάνω καμμιά δουλίτσα!! ελπίζω να σας "δω" αργότερα στο διάλειμμά μου για καφέ :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΣΙ ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΣΥ.ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ...ΩΡΑΙΑ.

anglesi ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ!!!ΑΝΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ.....ΣΑΝ ΤΟΥΔΣ ΦΑΝΤΑΡΟΥΣ Κ ΕΓΩ ΜΕΤΡΩ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ.11+ΣΗΜΕΡΑ ΛΟΙΠΟΝ.ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια.Ερι τι κάνεις;ετοιμάσες τα πραγματάκια σας για την ευχάριστη μέρα;Πραγματικά σαν φαντάρος μετράς.Καλό κι αυτό.Λιιιιίγη ακομη υπομονή!

Καλά κορίτσια μην τρελαίνεστε.Δε το έγραψα εγώ το τραγούδι.Άλλωστε φαίνετε και στο βιντεάκι.Απλά είπα ότι μου αρέσει πάρα πολύ.

evelini εμένα το καλοκαίρι δεν περπατόυσε και δεν πήγαινα στον παιδότοπο,δώρον άδωρο.Πάλι εγώ θα το έτρεχα.Από τη μύτη θα μου βγει ο καφές.Τώρα χειμώνα δεν νομίζω στον παιδότοπο λόγω κλεισούρας και ιώσεων.Μέχρι τη γιαγιά ή στη θεία να παίζει με το ξαδερφάκι του.Τι να κάνουμε υπομονή.Ξέρεις έχουμε τα ίδια όνειρα χαχαχαχα!!!!καφές; με την ησυχία σου;τι λες τώρα;κακά λογάκια.Κι εγώ που έλεγα είμαι αν όχι η μοναδική αλλά από τις πολύ λίγες που σκέφτονται έτσι και που θέλουν να χαλαρώσουν λίγο :lol:

Πριν λίγο κάναμε και το 1ο μας καρουμπαλάκι,ευτυχώς όλα καλά.Η παιδίατρος μου ευχήθηκε καλή αρχή.Εδώ που τα λέμεε δεν έχει κι αδικο.

Πολλά δεν έγραψα;

ΤΑ ΛΕΜΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας κοριτσια!! Ευχαριστω για το καλωσορισμα!!!

Evelini καταλαβα ποια εισαι :D . Χιχι! Αφου δεν καταφεραμε να τα πουμε 'εκει' θα τα λεμε απο δω!!

Χμ.. μαλλον πρεπει να σας διαβασω λιγακι για να μπω στο πνευμα και να μην σας ρωταω συνεχεια ποιες εισαστε...

Οταν βρω λιγο χρονο θα το κανω..

Τωρα λεω να παω μια βολτουλα με το μπεμπε μου γιατι δεν ξερω ποσο ακομα θα ειναι καλος ο καιρος για βολτες...

Φιλακια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!! ΒΡΕ ΑΝΓΕΛΣΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ Κ ΘΕΛΩ Ν Τ ΑΚΟΥΣΩ ΖΗΤΗΣΑ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΣ ΤΙΤΛΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗ!!!!!

ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΣΥΝΑΧΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΧΤΕΣ ΑΚΟΥΩ ΧΟΥΡ ΧΟΥΡ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΤΟΥ!!!! ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ.ΕΛΕΝΑ ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΟΒΑΡΟ.ΝΑ ΜΟΥ ΦΙΛΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΓΑΜΠΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΦΥΓΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ Η ΙΩΣΗ...ΠΩΣ ΘΑ ΥΠΟΔΕΧΤΕΙ ΕΤΣΙ ΜΕ ΜΙΞΕΣ ΤΗΝ ΝΥΦΗ???? :ymparty::ymparty: ΕΓΩ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ.....ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ........ΠΩΠΩ ΣΑΝ ΕΛΕΦΑΝΤΑΣ ΕΙΜΑΙ!!!!10+ΣΗΜΕΡΑ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΒΟΥΡ ΕΞΩ ΤΟ ΣΤΡΟΥΜΦΑΚΙ ΜΟΥ.ΟΧΙ ΟΤΙ ΘΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΜΕΤΑ!!!!!ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΟΙΜΗΘΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ...????? :((:(( ΑΝΤΕ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ Κ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα!

eri μου κ εγώ σε όλη σχεδόν την εγκυμοσύνη είχα τρελλές καούρες κ ή δεν κοιμόμουν καθόλου ή ήμουν με ελάχιστες ώρες ύπνου κ αυτό καθιστή με μαξιλάρια...δλδ θάνατος!! κ έλεγα ο,τι κ εσύ...

ευτυχώς η μικρή μου από την κλινική ακόμα δεν ξύπνησε ούτε ένα βράδυ...!! σαν νεογέννητο κοιμόταν 12-8 σερί κ στις 40 ημέρες 10-9..!!!τώρα κοιμάται από τις 9 το βράδυ έως 10-10κ30 το πρωί κ ένα 3ωράκι το μεσημέρι στάνταρ!! από ύπνο καλά τα πάμε!!! οπότε..μετά ευχαριστήθηκα ύπνο!!! :lol::lol: εύχομαι κ σε σένα το ίδιο...!!

περαστικά elenatsak, ελπίζω να μην εχει ακροαστικά ή κάτι άλλο..αλλά κ στο άλλο φόρουμ πολλές μαμάδες άκουγαν αυτό το χουρχουρητό αυτήν την εποχή ώσπου έφυγε μόνο του...ίσως από τα φλέγματα να είναι κ να μην χρειαστεί τίποτα...κάντου κ κανένα μασαζάκι με χαμομηλόλαδο στο στήθος βοηθάει πολύ..

φιλιά σε όλες!!

σήμερα η μικρή έφαγε 3 γεμιστές ντομάτες!! θα σκάσει...;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαμομηλόλαδο: βράζεις το χαμομήλι πολλή ώρα (κανά τεταρτάκι να γίνει ΄"βαρύ") μετά το βάζεις ελαιόλαδο κ το αφήνεις έτσι μέχρι να γίνει χλυαρό. Μ'αυτό το κάνεις εντριβή στο στήθος κ στην πλατούλα..μαλακά αλλά για αρκετή ώρα να μαλακώσουν όλοι οι κόμποι..είναι σωτήριο..εμείς όλο τον περσινό χειμώνα - όσες φορές πήγαινε να κρυώσει - μ'αυτό τη βγάλαμε κ σωθήκαμε..

γενικά θέλει αρκετό μασαζάκι το μωρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε αν κάνεις ένα φλιτζάνι του γαλλικού καφέ χαμομήλι περίπου 3-4 κουταλιές της σούπας ελαιόλαδο.

Πάντως γενικά το χαμομηλόλαδο είναι γιατρικό για πολλά...δεν ξέρω πώς τα πάτε με ξηροδερμίες κ ατοπικές αλλά εκεί κάνει θαύματα ή ακόμα κ στη νινίτιδα..

εγώ δεξί χέρι το έχω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...