Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΝΑΟΥΣΑ Η ΒΕΡΟΙΑ?


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 880
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΓΙΟΥΧΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

γυρίσαμεεεεεεεεεεεεεε!!!!

ελενάκι δε σ'αφησα μονηηηηηηηηηηηηηηη!!!!!!!!! απλά πήγαμε για λίγα μπανάκια μετά του εβελινίου κ περάσαμε σούπερ!!!!!!!!!!

εγώ δεν είχα πολύ δουλειά αυτή την εβδομάδα κ πήρα εβελίνι και την κάναμε για κέρκυρα τα 2 μας να ζήσουμε τον έρωτά μας :lol::lol::lol: και όντως περάσαμε σούπερ...αλλά μας έπρηξε ο φαδερ να γυρίσουμε....να δει το παιδί...για μένα δεκάρα τσακιστή :D:D:D

γυρίσαμε λοιπόν εχθές κ σήμερα παααααααααλι στη ρουτίνα....

τι να κάνεις...υπομονή....

μπορεί να ξαναφύγουμε την επόμενη ... θα δείξει...

περπατάτεεεεεεεεεεεεε?????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μπράβο στον χρηστάκη μας που ξεπέρασε τους φόβους του!!!

καλό κύνήγι ελενάκι....θα είναι λίγο δύσκολο το καλοκαιράκι σας αλλά τι να κάνεις...;

τέρμα η άδεια; πίσω στη δουλειά τώρα;ή θα ξαναπάρεις κ αργότερα;

εμείς τα καταφέραμε με τα πάμπερς τελικά...περίπου μήνας πέρασε που δεν φορέσαμε χωρίς ατυχήματα..!! τώρα είναι άνετη κ έξω, όπου πάμε μου λέει αν θέλει να κάνει κ τα έχουμε βρει κάπως!!

τώρα φοράμε το βράδυ στον ύπνο μόνο...μαυτό θα ασχοληθούμε αργότερα..

αυταααααααααααααααα

πάω να γράψω κανά δικόγραφο γιατί θα το κλείσουμε το ρημάδι :lol::lol::lol:

φιλιαααααααααααααααααααα

εν τω μεταξύ την πέπη την χάσαμε εντελώς....θα την πάρω κανά τλφ αργότερα να μάθουμε νέα της..

φιλάκιαααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

Ολοι καλα? Μανες, μωρα?

Καταρχην συγχαρητηρια στον ερωτιαρη (χιχιχι) Χρηστακη που περπαταει μονος του!! Και στο Εβελινι που εβγαλε την πανα και μπορει πλεον να βολταρει ολη μερα!!

Εγω χαθηκα γιατι εχω ουρολοιμωξη εδω και 2 εβδομαδες και εχω φρικαρει απο τον πονο. Εννοειται παιρνω αντιβιωσεις (εχω δοκιμασει 4 ηδη) αλλα ακομα ποναω...Ειμαι στα ορια απελπισιας!

Εχετε καμια ιδεα πως να βρω καλο ουρολογο στη Θεσ/νικη? Δεν ξερω πως να ψαξω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΠΑ ΟΠΑ !!! ΚΗΝΗΣΗ ΒΛΕΠΩ!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D

ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΑ ΜΟΝΗ ΕΔΩ Ε???????

ΜΑΡΙΝΟΥΛΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ [smilie=angry9.gif] [smilie=pottytrain5.gif] [smilie=pottytrain5.gif] [smilie=pottytrain5.gif] [smilie=pottytrain5.gif] [smilie=pottytrain5.gif]

ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΝΙΑ ΣΑΣ!!!!! ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΩΡΑΙΑ Ε????????????

ΝΑΙ ΑΔΕΙΟΥΛΑ ΤΕΛΟΣ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ!!!!! ΕΧΩ 2 ΜΕΡΕΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟ Κ ΘΑ ΤΗΣ ΚΟΛΛΗΣΩ ΜΕ ΚΑΝΑ ΡΕΠΟ ΝΑ ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ ΚΑΠΟΥ 4-5 ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΚΟΝΤΑ!!!!! ΜΗ Σ ΠΩ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕΡΟΣ!!!!!!

ΠΕΠΗΗΗΗΗ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!! ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!1 ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΕΝΝΗΣΗΣ Κ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΚΑΣΑΝΔΡΑΣ Κ ΕΣΥ ΜΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙΣ Κ ΛΕΣ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ??????????????

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΠΟΣΤ ΕΔΩ ΣΤΟ ΜΑΜΜΥ Κ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ Σ ΒΡΟΥΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ!!!!!!!!! ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ!!!!! Κ ΜΟΛΙΣ ΒΡΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΜΠΕΣ Κ ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΝΕΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΧΤΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΑΓ,ΚΥΡΙΑΚΗ!!!! ΕΙΧΕ ΠΑΝΥΓΥΡΙ Κ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΑΜΕ ΜΗΠΩΣ Κ ΕΡΧΟΣΑΣΤΑΝ Κ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΑΝ!!! ΑΠΟ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΝΕ ΕΚΕΙ!!!! ΗΡΘΑΤΕ?????????? ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΝΑΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδια!!!!!!!

πώς είστε;

πέπη μου ταλαιπωρία μεγάλη..ε;

ουρολόγο στη θεσ/νίκη δεν ξέρω, γνωρίζω όμως έναν στη βέροια στεργιόπουλος λέγεται και έχω ακούσει πολύ καλά λόγια από μια γνωστή μου, που είχε διάφορα προβλήματα.

την πήρα τλφ κ ρώτησα το τλφ του είναι:23313 00281

6980 242 224

βενιζέλου 13...

επίσης κάνε μια έρευνα στο διαδύκτιο για τον μύκητα candida albicans..θα πάθεις πλάκα...

περισσότερο να δεις τρόπο προστασίας..τα περισσότερα από τα προβλήματά μας σε εκείνη την περιοχή οφείλονται εκεί... θα σου πω από κοντά για διάφορα που αντιμετώπισα κ εγω...

ελενάκι μου είδα το μπεμπέ!!!!!!!!! 20 ημερών ψυχουλάκι!!!! σοκ έπαθα!!!!! ένας κούκλος κ επιτέλους είδα κ κάτι από την πέπη σε παιδί της...νομίζω πώς έχει τα ματια της... :P:P:P

εγώ στο πανηγύρι δεν ήμουν..ούτε που το ήξερα ότι υπάρχει κιόλας :oops::oops:

αυριο καταφτάνει η αγαπημένη μου πεθερούλα ΠΑΛΙ για το σ/κο μόνο ευτυχώς...πάει το μπανάκι που σχεδιάζαμε...θα πρέπει να κάνουμε την καρδιά μας πέτρα...!!!!!!!!!

αυτά για τώρα!!!

φιλάκιααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα χθες πηγα σε γυναικολογο εδω στη Ναουσα και μου ειπε οτι δεν ειναι ουρολοιμωξη αλλα μαλλον προκειται για την αρχη κολικου νεφρου. Δλδ οτι παει να γινει ... Σταματησα αντιβιωσεις και ξεκινησα αντιφλεγμονωδη και ευχομαι να γινω γρηγορα καλα...

Μαρινα σε ευχαριστω που εμαθες πληροφοριες για τον ουρολογο!

Ελενα μου τι να κανω?Τα χω παιξει, με 2 μωρα μονη στο σπιτι και την Κασσανδρα να εχει ζωηρεψει τελειως και να ποναω και ολη μερα...

Κατα τα αλλα η γεννα πηγε πολυ καλα. Μεσημερι με επιασαν οι πονοι, 18:15 φθασαμε στο νοσοκομειο και 21:10 γεννησα. Γρηγορα δλδ! :D:D ΔΕν ηθελα και επισκληριδιο και πεθανα απο τον πονο..Οι μαιες αυτη τη φορα δεν μου αρεσαν καθολου.. Αλλα δεν πειραζει. Ολα πηγαν καλα, το εχω ηδη ξεχασει.. ;)

Για την Κασσανδρα δεν ξερω τι να πω ακομη. Στην αρχη ηταν αδιαφορη, μετα καποιες στιγμες που ηθελε αγκαλια μου ελεγε να τον αφησω κατω για να παρω εκεινη..κτλ..Τι να κανει και αυτη η καημενη..Με βλεπει συνεχεια με ενα μωρο κολλημενο επανω μου...Σημερα παιζαμε ποδοσφαιρο εγω με τον μικρο αγκαλια και η Κασσανδρα... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας γεια σας!!!!!!!!!

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΟΥΔΙΑ ΜΟΥ!!!!

ΑΝΤΕ ΜΑΡΙΝΑ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΡΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΑΡΜΕΝΙΚΗ ΒΙΖΙΤΑ Η ΠΕΘΕΡΑ Κ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΛΙΓΟ Κ ΕΜΕΙΣ!!!!!! ΑΛΛΙΩΣ ΕΙΣΑΙ ΨΟΦΙΑ ΓΙΑ ΒΟΛΤΑ!!!!!!!!!!!!! Α ΡΕ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΤΣΙΚΩΘΕΙ ΕΚΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ :lol::lol::lol:

ΠΕΠΗ ΣΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ Ε????????? Κ ΑΝ ΚΡΙΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΕΙΔΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΚΟΥΚΛΟΣ!!!!!!!!!!

Η ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΑ Η ΚΑΣΝΔΡΑ ΤΙ ΤΡΑΒΑΕΙ!!!!!!!!!! ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ Η ΨΥΧΟΥΛΑ ΜΟΥ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ!! ΕΙΧΕ ΤΟ ΜΟΝΟΠΟΛΕΙΟ ΩΣ ΤΩΡΑ!!!!! ΔΥΣΚΟΛΑ ΜΩΡΕ!!!!!!!!!!

ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΕΠΗ ΣΕ ΠΟΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΕΝΝΗΣΕΣ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

good morning!!!!!!!!!!

τι κάνετε;

Ε Ε Ε Ε Ε Ε Ε ΦΥΓΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :oops::oops::oops:

χάρηκα λίγο :lol::lol::lol::lol::lol:

τελικά έμεινε περισσότερο να δει το εγγονάκι της είπε...ε τι να κάνω κ εγώ...γιαγιά είναι είπα...θα κάνω πέτρα την καρδιά μου είπα...και το ήπια και το ποτήριον τούτο!!!!!!!!!!!!!!

δόξα το θεό τελείωσε!!!!!!!!!!!

πέπη πώς είσαι; υποχώρησε καθόλου ο πόνος; τα μικρά;

ελεν εσείς τι κάνετε; κηνυγάτε;;;χαχαχαχα!!!

εμείς κορίτσια αν εξαιρέσουμε τη ζέστη που μας έχει γονατίσει καλά είμαστε...

σκέφτομαι να πάρω "την εβελινούλα" (οπως λέει τον εαυτό της!!!) κ να φύγω κερκυρούλα...αλλά ο μπαμπάς μας, μας κάνει μούτρα...και λέει να κάτσουμε ακόμα λίγο...και δεν μπορεί χωρίς εμάς (το παιδί εννοεί...εμένα είπαμε....) και λίγο με πιέζει συναισθηματικά κ κάθομαι..αλλά πόσο ρε κορίτσια...κρίμα δεν είναι κ το μωρό να κάθεται εδώ με τόση ζέστη ενώ εκεί θα κάναμε κ τα μπανάκια μας κ όλα;

1-2 αυγούστου θα φύγουμε όλοι μαζί για σκιάθο, αλλά μέχρι τότε..προβλέπεται πολύ δουλειά που δεν μπορεί να την αφήσει...

ουφφφφφφφ....τώρα τουλάχιστον προσπαθώ να τον πείσω να φύγουμε όλοι μαζί, παρασκευή και μετά να γυρίσει μόνος δευτέρα κ να έρθει την άλλη παρασκευή....θα δούμε...

εχθές το απόγευμα πήγαμε στο "φράγμα" στη βέροια, έχει ωραιότατο εξωτερικό παιδότοπο, με φουσκωτά, τραμπολίνο, κούνιες, άμμο με τσουλήθρες κ η μικρή ξεσάλωσε!! (αν δεν έχετε πάει, να πάτε..σας το συνιστώ!) εεε κάποια στιγμή της ήρθε να κάνει κακά της...πήγαμε τουαλέττα, κ ενώ πια τα τσίσα της τα κάνει παντού κ εύκολα, με τα κακά ζορίστηκε άσχημα...δεν μπόρεσε να κάνει...και άρχισε να γκρινιάζει "πάμε σπιτάκι μας, πάμε σπιτάκι μας"....

και σε όλο το δρόμο μου έλεγε..."πονάει κοιλίτσα μου"

το λυπήθηκε η ψυχή μου το δόλιο...

ουφφφφφφφφφφφφφ τι θά κάνουμε......; άντε να δούμε πότε θα συνηθίσει εντελώς...αλλιώς είνια πολύ ζόρι...

αυτά τα νέα μας...

τα ακροατήρια κλείσανε κ είμαστε αδειούχοι επισήμως:)!!! όχι δλδ ότι αν θέλαμε να δουλέψουμε δεν θα είχαμε δουλειά :oops::oops::oops: αλλά το παίζουμε ότι δεν έχουμε 8-)8-)8-)

σας φιλώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ!!!!! ΠΡΩΙΝΗ Κ ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ!!! ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ ΝΑ ΜΗ ΜΕ ΠΙΑΣΕΙ Η ΖΕΣΤΗ ΜΕΤΑ!!!

ΡΕΠΟ ΣΗΜΕΡΑ :D

ΜΑΡΙΝΑ ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΣ??? ΕΦΥΓΕ Η ΠΕΘΕΡΑ???? :cry::cry::cry::cry::cry: ΚΡΙΜΑ ΠΟΛΛΥ ΚΡΙΜΑ :D

Κ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΤΕ Κ ΚΕΡΚΥΡΑ?????? :cry::cry::cry::cry: ΚΡΙΜΑ ΠΛΛΥ ΚΡΙΜΑ :D

ΕΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΣΑΣ :D ΑΝΤΕ ΚΑΤΣΕ ΛΙΓΟ ΣΤΑ ΑΒΓΑ ΣΟΥ :lol:

ΚΑΙΡΟ ΕΧΩ ΝΑ ΠΑΩ ΦΡΑΓΜΑ!!! ΒΑΣΙΚΑ.....ΚΑΙΡΟ ΕΧΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΜΕΡΗ!!! :cry:

ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΕΧΕΙ ΘΑΛΑΣΣΙΤΣΑ!!!

ΠΗΓΑΜΕ Κ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ Κ Η ΘΑΛΑΣΣΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΥ ΖΕΣΤΗ Κ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΛΥ!!! :D:D:D ΚΑΤΕΡΙΝΗ ΠΗΓΑΜΕ!!!!!!!!

ΛΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑΤΡΕ ΜΑΡΙΝΑΑΑΑΑΑ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΜΑΤΑΚΙ!!!!!

ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΑ ΚΑΚΑ ΜΑΣ!!!!! 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΤΣΙΚΟΚΑΚΑ Κ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΟΚ!!!!! ΑΛΛΑ ΤΥΡΑΝΙΕΤΕ Ο ΦΟΥΚΑΡΑΣ!!!

ΕΠΙΣΗΣ Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!!!!! ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ Κ ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΕΞΑΛΟΙ :? ΧΤΥΠΙΟΜΑΣΤΕ ΤΣΙΡΙΖΟΥΜΕ Κ ΟΛΑ ΤΑ <ΚΑΛΑ>!!!! ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΤΑ ΧΑΤΗΡΙΑ ΟΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΚΟΜΑΘΕΙ ΑΛΛΑ ΣΚΑΕΙ ΣΤΟ ΚΑΛΑΜΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ Κ ΝΑ ΠΙΑΣΤΕΙ ΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!!!!

ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΦΑΣΗ?ΝΑ ΜΕ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙ? ΔΕΝ ΞΕΡΩ!!! ΓΙΑ ΠΕΣΤΕ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑΤΕ!!!!!!!!!

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΠΕΣ ΚΥΝΗΓΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙΝΑ ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΣ??? ΕΦΥΓΕ Η ΠΕΘΕΡΑ???? :cry::cry::cry::cry::cry: ΚΡΙΜΑ ΠΟΛΛΥ ΚΡΙΜΑ :D

άμα είναι να στεναχωρηθείς τόσο πολύ βρε φιλενάδα, να της πω να έρθει να τη φιλοξενήσεις κανά μήνα να δεις τη γλύκα :twisted::twisted::twisted::twisted:

Κ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΤΕ Κ ΚΕΡΚΥΡΑ?????? :cry::cry::cry::cry: ΚΡΙΜΑ ΠΛΛΥ ΚΡΙΜΑ :D

ΕΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΣΑΣ :D ΑΝΤΕ ΚΑΤΣΕ ΛΙΓΟ ΣΤΑ ΑΒΓΑ ΣΟΥ :lol:

τελικά είσαι κακός άνθρωπος τέρμα!!! θα σου στείλω κ την πεθερά μου κ τον πεθερό μου κ τον άντρα μου για τιμωρία!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

ΚΑΙΡΟ ΕΧΩ ΝΑ ΠΑΩ ΦΡΑΓΜΑ!!! ΒΑΣΙΚΑ.....ΚΑΙΡΟ ΕΧΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΜΕΡΗ!!! :cry:

ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΕΧΕΙ ΘΑΛΑΣΣΙΤΣΑ!!!

ΠΗΓΑΜΕ Κ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ Κ Η ΘΑΛΑΣΣΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΥ ΖΕΣΤΗ Κ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΛΥ!!! :D:D:D ΚΑΤΕΡΙΝΗ ΠΗΓΑΜΕ!!!!!!!!

άσε κ εγώ νομίζω ότι πια δεν πάμε πουθενά...μονο σε παιδότοπους κ μέρη που μπορεί να παίζει η μικρή...παλιά πίναμε κ κανά ποτό κανά βράδυ...τώρα....τσάι κ συμπάθεια!!!!!!!!!!!!!

εν τω μεταξύ κ εμείς κατερίνη είμασταν την κυριακή!! στην ολυμπιακη ακτή κάναμε το μπανάκι μας...αλλά γινόταν τόσο χαμός που κ δίπλα μας να είσασταν δε θα σεβλεπα...πολλοί ΄σερβοι ρε παιδί μου!! πωπωπω!!! για να ακούσεις ελληνικά έπρεπε άιτηση να κάνεις...

ΛΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑΤΡΕ ΜΑΡΙΝΑΑΑΑΑΑ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΜΑΤΑΚΙ!!!!!

ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΑ ΚΑΚΑ ΜΑΣ!!!!! 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΤΣΙΚΟΚΑΚΑ Κ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΟΚ!!!!! ΑΛΛΑ ΤΥΡΑΝΙΕΤΕ Ο ΦΟΥΚΑΡΑΣ!!!

για τα κακά αφού τρώει απ'όλα πια, λύση ουσιαστική δεν υπάρχει, εκτός από πολύυυυυυυυ νερό, λίγο ρύζι, πολλά φρούτα...δίνε με πρόγραμμα ένα ακτινίδιο κ ένα δαμάσκηνο κάθε μέρα..

ΕΠΙΣΗΣ Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!!!!! ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ Κ ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΕΞΑΛΟΙ :? ΧΤΥΠΙΟΜΑΣΤΕ ΤΣΙΡΙΖΟΥΜΕ Κ ΟΛΑ ΤΑ <ΚΑΛΑ>!!!! ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΤΑ ΧΑΤΗΡΙΑ ΟΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΚΟΜΑΘΕΙ ΑΛΛΑ ΣΚΑΕΙ ΣΤΟ ΚΑΛΑΜΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ Κ ΝΑ ΠΙΑΣΤΕΙ ΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!!!!

ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΦΑΣΗ?ΝΑ ΜΕ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙ? ΔΕΝ ΞΕΡΩ!!! ΓΙΑ ΠΕΣΤΕ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑΤΕ!!!!!!!!!

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΠΕΣ ΚΥΝΗΓΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!

καλώς ήρθατε λοιπόν κ επισήμως στα terrible two!!! τα οποία ποτέ δεν κατάλαβα αν είναι 1-2 ή 2-3!!! :lol::lol: μάλλον 1-3 θα είναι!!!! :lol::lol::lol:

θα σου πω τι εφάρμοσα εγώ λοιπόν...τώρα αν είναι η όχι το σωστό δεν το ξέρω..αλλά είναι η δική μου τακτική που ταίριαζε στο δικό μου παιδί...

εγώ δεν δέχτηκα ποτέ μα ποτέ τσιρίδα κ φωνές...όταν τσίριζε ή χτυπιόταν ή έκλαιγε ανευ λόγου της έλεγα και λέω πάντα ήρεμα "η μαμά δεν μπορεί να ακούσει τι λες επειδή πονάει το αυτάκι μου από τις τσιρίδες...μολίς ηρεμήσεις πες μου (δείξε μου) τι θέλεις ήρεμα"

σε άσχετες ώρες μέσα στην ημέρα όταν παίζαμε της έλεγα ότι οταν ζητάει κάτι ήρεμα η μαμά της κάνει όλα τα χατήρια...διαφορετικά όχι....

πάντα οταν ζητάει κάτι με κλάψες λέω "κλαίς; συγνώμη αλλά δεν θα σου κάνω καμμία χάρη" και αυτομάτως απαντάει λες κ πατάει κουμπάκι "οοοοοχι κλαίει εβελίνα"

ταπεινή μου γνώμη είναι ότι αν υποκύπτεις σε υστερίες, επειδή δεν έχεις τι άλλο να κάνεις..τότε αυτό θα συνεχιστεί...επάπειρον...

έχω δει παιδάκια, 3 και 4 χρονών να χτυπιούνται στο πάτωμα για να αγοράσουν ένα παιχνιδάκι...

ένα παιδάκι 1 και 1,5 ετών είναι φυσιολογικό αλλά από εκεί κ πέρα κάτι έχει γίνει λάθος νομίζω...βέβαια μεγάλη μπουκιά φάε μεγάλο λόγο μη λες!!!αλλά γενικά μιλώντας...συνήθως την αποβάλλουν αυτή τη συμπεριφορά με ένα καλό χειρισμό στα 2 τους...

επίσης εκείνη την ώρα που βλέπεις να χτυπιεται, προσπάθησε να τον απασχολήσεις με κάτι άλλο φανταχτερό που θα του κινήσει το ενδιαφέρον...

παράδειγμα: θέλει να πάρει όλα τα γυάλινα ποτήρια κ να τα πετάει κάτω...του λές, αντι γι αυτά τα γυάλινα άσχημα ποτήρια δεν θες να πετάξουμε μαζί αυτά τα υπέροχα πλαστικά με τόοοοοοοοσα χρώματα??????? να προσπαθείς δλδ να του κάνεις την αταξία παιχνίδι επιτρεπτό για την ηλικία του...

επίσης να προσπαθείς να του μάθεις να παίζει λίγο (όσο μπορεί) καθιστικά παιχνίδια...πάρτου τουβλάκια αυτοκινητάκια κιμωλίες τέτοια...βοηθάει πολυ΄στην συγκέντρωση κ στο να μην είναι συνέχεια σε υπερδιέγερση πάνω κάτω αλλά να κάθεται κ λίγο στον κώλο του..

(η δικιά μου δεν καθόταν ποτέ!!!)

τέλος, και για μένα το πιο σημαντικό είναι να μην λές ΠΟΤΕ (ή όσο αυτό είναι εφικτό τελος παντων) ΌΧΙ ΚΑΙ ΜΗ. απλά να αποσπάς την προσοχή του...όλοι μας έχουμε ροπή στο απαγορευμένο, πόσο μάλλον τα μωρά που δεν αντιλαμβάνονται το γιατί δεν πρέπει να κάνουν κάτι...αν τους απαγορεύεις κάτι έντονα πριν προλάβουν να το συνειδητοποιήσουν τότε γίνεται οοοοο χαμός....

όταν λοιπόν τον βλέπεις να πάει να κάνει κάτι που δεν επιτρέπεται, φώναξε από μακρυά απλές εντολες όπως

"κοίτα χρηστάκη!!!" και κράτα στο χέρι σου ένα παιχνιδάκι του κ κάντο ψηλά αεροπλανάκι ή πέσε κάτω κ κάνε οτι χτύπησες κλπ κλπ για να μην προλάβει καν να μπει στη διαδικασία της άρνησης...

γενικά προσπάθησε να μιλάς θετικά...ποτέ αρνητικά...

θέλεις να κάνουμε αυτό ή έκείνο; ποτέ όχι αυτό κάκό!!! (το κακό θα θέλει στανταράκι!)

δύσκολο να είσαι μαμά ε? επιστήμη ολόκληρη... :lol::lol:

αυτά πάνω κάτω!!

σας φιλώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα!

Ελενα εχεις δικιο για την Κασσανδρα. Κριμα ειναι που χανει τα πρωτεια αλλα δεν γινεται αλλιως. Θα ανταμειφθει αργοτερα που θα εχει παρεα για να παιζει (οχι μονο ξυλο ελπιζω :D )

Την λυπαμαι που ζηταει αγκαλια οταν εχω το μωρο αλλα προσπαθω να της εξηγω..

Ελενα ηρθε η ωρα σου κι εσενα να δεις το μικρο Χρηστο να γινεται ανθρωπακος με νευρα και θελω και αντιδρασεις.. ΥΠΟΜΟΝΗ..

Γενικα αυτα που λεει η Μαρινα καλα ειναι κι εγω τα ιδια προσπαθησα να κανω αλλα δεν μπορεσα να τα εφαρμοσω ιδιαιτερα.

Ειδικα εκεινο που αποσπας την προσοχη του παιδιου με κατι αλλο, με την Κασσανδρα 'επιανε' μονο οταν ηταν 13-14-15 μηνων.

Αλλα αν το παιδι σου βγει ελεφαντας και δεν ξεχναει με τιποτα την προηγουμενη αταξια δεν εφαρμοζεται ευκολα... :? Εννοειται φυσικα το προσπαθω μεχρι και σημερα...

Επισης η μικρη μου καθοταν λιγακι να παιξει με τα παιχνιδια της (δλδ απο λιγο εως και αρκετα) αλλα εχει πολυ ισχυρα 'θελω', ειναι πολυ επιμονη (ή δεν ξερω κι εγω πως ακριβως να την χαρακτηρισω ) που δεν πιανει αυτο το "κλαίς; συγνώμη αλλά δεν θα σου κάνω καμμία χάρη" που λεει η Μαρινα.

Εκτος αν Μαρινα αυτο το καταφερατε τους τελευταιους μηνες.......Πες ναι σε παρακαλω....δωσε μου ελπιδες ... :D:D Δεν ξερω ....Να φανταστεις οτι εχω και πολυ υπομονη...

Σου τα λεω αυτα Ελενα για να μην απελπιστεις αν προσπαθησεις και δεν γινουν ολα οπως περιμενες

Σε καθε περιπτωση σου ευχομαι τα καλυτερα :D:D

Μαρινα πες τον μπαμπα σας ποσο καλο κανουν στο Εβελινι τα μπανακια.

Δεν θα ξερει τι να πει...

Εννοειται οτι αν μπορειτε να φυγετε Κερκυρα να το κανετε. Πεντακαθαρα νερα, ιδανικος καιρος !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδια!!

δεν ξέρω πέπη, αλλά σε μας έπιασε το "κλαις; δεν ακούω τπτ..."

από 12-13 μηνών ξεκίνησε κ τώρα πια είναι αυτόματη διαδικασία...αλλά ούτε 1 φορά δεν της έκανα τη χάρη... (δεν ξέρω βέβαια αν αυτό είναι κ η πιο ενδεδειγμένη μεθοδος...αλλά επειδή εγώ δεν άντεχα την κλάψα το έκανα...)

και όταν είμαστε έξω...οπουδήποτε...αν άρχιζε κπ στιγμή η γκρίνια κ η τσιρίδα...πάντα έλεγα...αν κλαις φεύγουμε σπίτι κατευθείαν...

της έδινα 1 λεπτάκι να ηρεμήσει με αγκαλίτσες κλπ αλλά έχω φύγει και από τις κούνιες μόλις πήγαμε επειδή έκλαιγε...

πήγαμε κ επειδή ήθελε το ποδήλατο ενός άλλου παιδιού άρχισε να κλαψουρίζει...της εξήγησα ότι δνε μπορεί να ανέβει επειδή είναι μεγάλο και θα πέσει κ ότι το άλλο παιδάκι δεν θέλει να της το δώσει, και ότι η μαμά θα της αγοράσει καινούριο κλπ κλπ...αυτή ούρλιαζε...της είπα αν δεν σταματήσεις θα πρέπει να φύγουμε...

ε δεν σταμάτησε...την πήρα κ φύγαμε σε 2 λεπτά μέσα...

την επόμενη μέρα την ξαναπήγα στην παιδ. χαρά..εκεί το παιδάκι πάλι με το ποδήλατο...άρχισε η τσιρίδα της λέω ξανά κλαίς; φεύγουμε...και απάντησε αυτομάτως ΟΧΙ κ συνέχισε το παιχνίδι της...

τώρα τι να σου πω...αυτη είναι η μέθοδός μου...σωστή λάθος δεν ξέρω...

όταν βλέπω γενικά υστερίες...δεν δίνω και πολύ σημασία...ενώ όοοοολη την υπόλοιπη μέρα κάθε στιγμή ασχολούμαι μαζί της...αν υστεριάζει απλά φεύγω η μιλάω κοφτά και με δυσαρέσκεια...

βέβαια...δεν της φωνάζω γενικά ποτέ, ούτε την μαλώνω...ούτε εγώ ούτε κανείς άλλος ... μπαμπάς της, γιαγιά της..οπότε γενικά δεν έχει συνηθίσει φωνές...νομίζω ότι παίζει ρόλο κ αυτό...

αν και όσο έχω γνωρίσει την κασσάνδρα...την θεωρώ για το δικό μου μυαλό πολύ συνεργάσιμο, θετικό και ήρεμο παιδάκι...εντάξει έχουν κ άυτά τις ώρες τους με νεύρα τι να κάνουμε; υπομονήηηηηηηηηηηηηηη!!!!

τώρα περνάει κ το ζόρι της η δόλια με τον "καινούριο επισκέπτη"!!! πολύ θα ήθελα να ήμουν για λίγο στο μυαλό τους να καταλάβαινα τι σκεφτόταν :lol::lol::lol::lol::lol:

αυταααααααααα

υγ...του είπα του μπαμπά μας ότι κανουν καλό τα μπάνια...και απάντησε...ότι θα κάνουμε όοοολοι μαζί πολλά από 1 αυγούστου που θα πάμε διακοπες...ας κάνουμε υπομονή.... :(:(:(

μετά μου είπε..."εντάξει πάτε αν θέλετε...αλλά να ξέρεις εγώ θα στεναχωρηθώ πολύ και θα είμαι χάλια" :(:(:( άντε τώρα να φύγω.... :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε πέπη ξέχασα να σε ρωτήσω κιόλας...

πώς είσαι με τον πόνο που είχες; τελικά ήταν κωλικός; ελπίζω να είσαι καλύτερα...

εσύ πού είσαι μις αλεξάνδρεια;

σου είπα οτι θα σε στείλω την πεθερά μου κ εξαφανίστηκες μην το κάνω πράξη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΜΜΜΜΜΜΜΜ ΒΛΕΠΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ!!!!! :D ΤΟΣΟ ΠΟΥ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΕ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ

ΔΗΛΑΔΗ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ :lol::lol::lol:

Η ΛΥΣΗ ΤΟΥ ΑΝΤΙΠΕΡΙΣΠΑΣΜΟΥ ΠΙΑΝΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ!!!! ΑΛΛΑ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΤΡΩΕΙ ΚΑΤΙ ΚΟΛΛΗΜΕΤΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ!!!!

ΔΕΝ ΞΕΡΩ....ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΧΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ!!!! ΟΣΑ ΟΧΙ Κ ΝΑ ΠΩ Κ ΝΑ ΚΛΑΨΕΙ ΠΑΛΙ ΣΕ 5 ΛΕΠΤΑ ΘΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΖΗΜΙΑ!!!!

ΕΙΝΑΙ Κ ΠΟΝΗΡΟΣ!!! ΜΟΛΙΣ ΤΟΝ ΜΑΛΩΣΟΥΜΕ ΕΡΧΕΤΕ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΜΑΑΑΑΑΑΑ Κ ΜΟΛΙΣ ΤΟΝ ΦΗΛΙΣΟΥΜΕ Κ ΕΜΕΙΣ ΟΛΟ ΠΟΝΗΡΙΑ ΞΑΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ!!!!! ΕΙΝΑΙ ΛΕΡΑ ΣΑΣ ΛΕΩ!!!!!!

ΝΟΜΙΖΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΟΤΙ Κ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ Μ ΛΕΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙΠΟΤΑ :( ΣΕ ΠΟΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΙΣΩΣ ...ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΜΕΤΡΗΜΕΝΕΣ ΛΕΞΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΟΥΜΕ!!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!!!! ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑΑΑΑΑΑ!!!ΤΖΑΜΠΑ ΤΟΣΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΝΟΜΙΖΩ!!!!

ΤΩΡΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΟΝΙΜΑ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΜΕ!!!! ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ!!!!!!!!!!!!!!

ΜΑΡΙΝΑ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕΝΤΙΤΕΡΑΝΙΑΝ ΚΑΤΕΡΙΝΗ!!!!

Κ ΧΤΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΠΑΝΑΚΙ ΠΙΔΝΑ!!! ΓΙΑ ΚΟΝΤΑ!!! ΣΗΚΩΘΗΚΕ ΛΟΙΠΟΝ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΞΑΠΛΩΣΤΡΑ Κ ΠΕΡΠΑΤΩΝΤΑΣ ΠΗΓΕ ΠΡΟΣ ΤΟ ΝΕΡΟ!!!! ΛΕΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ :? ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΟΜΩΣ Κ ΜΠΗΚΕ ΜΕ ΤΑ ΡΟΥΧΑ Κ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΑΛΑΞΕΙ!!!!

ΠΕΘΑΝΑΜΕ ΣΤΟ ΓΕΛΙΟ ΛΕΜΕ!!!!!!!!!

ΣΗΜΕΡΑ ΜΠΑΝΑΚΙ ΣΤΗΝ ΠΙΣΙΝΑ!!!!! ΤΗΝ ΕΡΩΤΕΥΤΗΚΕ!!!!ΜΕΣΑ ΕΞΩ ΤΣΙΡΙΔΕΣ ΧΑΡΕΣ !!!! :lol::lol::lol:

ΑΑΑΑΑΑ Κ ΔΕΝ ΜΑΣΑΩΩΩΩΩ ΑΠΟ ΠΕΘΕΡΕΣ ΕΓΩ :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια κουκλίτσες!!

αύριο ή μεθαύριο φεύγουμε επιτέλους!!!!!!!!! ήρθε η ώρα μας να διακοπεύσουμε!!!!!!!!!!!!!

θα είμαστε μέχρι 1-2 αυγούστου στην κέρκυρα κ μετά μέχρι τις 25-27 στη σκιάθο.

Ανυπομονούμε όλοι!! ελπίζω ειλικρινά να πάμε για να ξεκουραστούμε κ όχι να κουραστούμε!!!!!!!!χαχαχαχα!!!

σας εύχομαι κ εσάς να περάσετε τέλεια ό,τι κ αν κάνετε..

ελενάκι να συνεχίσετε τις κοντινές σας εκδρομούλες !!

εσύ πεπάκι μου για φετος υπομονή...να κοιτάς στα ματάκια το θαυματάκι σου και να παίρνεις δύναμη και να λες στην κασσανδρούλα οτι του χρόνου θα πάτε όοοολοι μαζί θαλασσίτσα!

αυτααααααααααααααα

σας φιλώωωωω

τα λέμε τέλη αυγούστου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello!!!

Tι κανετε κοριτσια??

Μαρινα καλες διακοπες !!!! Τον καταφερατε τελικα τον μπαμπα σας ;):D Μπραβο

Ελενα πως τα περνατε?? Απο οτι βλεπω τρελαινεται ο Χρηστακης για θαλασσα ε?

Καλα κανετε. Δελφινακι θα γινει ο μικρος σας!!

Καντε κανενα μπανακι και για μας..

Καλα, αυτο το σωσιβιο με το λουλουδι που προστατευει απο τον ηλιο ειναι τελειο!! Πως δεν το ειδα πουθενα περυσι που δεν ηξερα πως να προστατεψω την μικρη απο τον ηλιο??

Ο γιατρος μας ειπε οτι μπορω να βαλω για λιγο το βρεφακι μας στη θαλασσα το απογευμα?? :shock::shock:

Το εχετε ξανακουσει αυτο ?? Νομιζα οτι ειναι πολυ μικρος...

Κατα τα αλλα στο σπιτι γινεται ...της πανας!! Δεν μπορειτε να φανταστειτε.. :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου πεπακι :D:D:D:D

πωσ τα περνασ στο μωρουδοσπιτο?????? ΤΗΣ ΠΑΝΑΣ Ε?????? :lol::lol::lol:

ΝΑΙ ΝΑΙ Ο ΧΡΗΣΤΑΚΗΣ ΤΡΕΛΕΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ!!! ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΤΡΕΛΗ ΧΑΡΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ!

ΤΟ ΣΩΣΙΒΙΟ ΤΟ ΠΗΡΑΜΕ ΑΠΟ ΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ!!! ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΣΤΟ ΦΥΛΑΔΕΙΟ ΤΟΥ ΓΑΛΑΞΙΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΕΙΧΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Κ ΕΤΣΙ ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ Κ ΤΟ ΒΡΗΚΑ!!!!

ΧΜΜΜΜ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΥΛΟΥΔΙ( ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΥΚΑΣ :oops::oops::oops: Κ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙ Μ ΦΕΝΕΤΕ ΠΑΝΤΩΣ!!!!

ΠΟΛΛΥ ΚΑΛΟ!!! ΚΑΝΕΙ Κ ΣΚΙΑ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΦΥΣΑΕΙ ΑΕΡΑΣ ΣΗΚΩΝΕΤΕ ΣΟΥΖΑ :lol::lol::lol: Ε ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ Ν Α ΤΑ ΧΟΥΜΕ ΟΛΑ!!!!! ΠΑΝΤΩΣ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΛΥ :P

ΠΕΠΑΚΙ ΜΟΥ ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΑΝ Κ ΠΟΛΛΥ ΧΑΛΑΡΟΣ ΠΕΡΥΣΙ Μ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΥΤΕ ΚΑΤΑ ΔΙΑΝΕΙΑ ΝΑ ΤΟΛΜΗΣΩ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΩ ΘΑΛΑΣΣΑ!!!

ΔΕΝ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙ ΛΕΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΙ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!! ΑΠΟ ΜΟΛΥΝΣΕΙΣ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΙΔΕΣ Κ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ!!!!

ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΤΟΥ!!! ΑΦΝΙΚΑ ΑΝ ΤΟ ΒΟΥΤΗΞΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΤΙ ΣΟΚ ΘΑ ΠΑΘΕΙ!!!!!!!!!!!!!!! :shock::shock:

ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΒΑΖΑ!!!!

Μ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ 8 ΜΗΝΕΣ Κ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 7 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ :lol::lol::lol::lol::lol: ΔΗΛΑΔΗ ΧΕΙΜΩΝΑ Κ ΝΥΧΤΑ :lol::lol::lol::lol::lol:

ΚΕΡΚΥΡΑΙΑΑΑΑΑΑΑΑ ΜΑΤΣ ΜΟΥΤΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax!!! Αυτο λεω κι εγω βρε Ελενα. Οτι δεν θα το ευχαριστηθει καν το μπανιο ο μικρουλης αλλα ο μπαμπας μας την εχει δει 'καπως' και θελει να τα κανει θαλασσολυκους τα παιδια.. :D

Και την μικρη θελει να την μαθει να βουταει και το κεφαλι μονη της ....Αλλα εκεινη ουτε στο μπανιο στο σπιτι δεν θελει να βραχει το κεφαλι της.. :D:D Εχει να ακουσει τσιριδα αν το προσπαθησει. Μεχρι την Αλεξανδρεια θα μας ακουσετε... :D

Οταν βλεπω την μικρη με τον μωρο σκεφτομαι τι περνουν τα δευτερα αδερφια απο τα μεγαλυτερα.. :)

Οταν κανει κακα το μωρο πηγαινει η 'κυρια' απο πανω του γιανα μυρισει και να μου πει οτι εκανε κακα και κοντευει να του βγαλει τα ποδια ετσι πως τον παταει. Ή οταν βγαζει λιγες γουλιτσες πηγαινει και τον τριβει με δυναμη τη μουριτσα του με την πετσετα.. :?:? Και το χειροτερο ειναι οταν θελει να τον αγκαλιασει και ξαπλωνει πανω του!!! Φυσικα την προλαβαινω πριν τον πλακωσει αλλα αν της εξηγησεις γιατι δεν πρεπει ..

Αχ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ μωρε το καημενο το κασανδρακι!!!! κ ο μπεμπουλησ φυσικα!!!! αλλα κ αυτην η ερμη που να ξερει πωσ να φερθει!!! ετσι του δειχνει την αγαπη τησ μαλλον :P

οταν ητα ν μωρακι ο δικοσ μου του ειχα παρει ενα μπεμπη σε μεγεθοσ κανονικου μωρου.....τον φοβοταν ομωσ .... ε τωρα εχει λιγεσ μερεσ που τον εβγαλα κ ο μικροσ παει τον δινει την μπιμπιλα του(που δεν την δινει πουθενα) τον ταιζει με το μπιμπερο...τον κανει μααααα κ προσπαθει να του βαλει τα παπουτσια του!!!

μια χαρα του φετερε μπορω να πω!!!! τωρα σε live εκδοση δεν ξερω τι θα κανει!!! εχω παντωσ αρκετο χρονο να το σκεφτω!!!!

αληθεια πεπη ποσο ακριβωσ ηταν η κασι οταν εμεινεσ εγγυος?

ο μπαμπας μηπως εχει τιποτα αποθυμενα???? :lol::lol::lol::lol: να δω κασι να κανει μακροβουτια κ μετα να προπαθουν κ οι δυο να βουτηξουν τον μπεμπη :lol::lol::lol::lol: κουραγιο μανα!!!!! :lol::lol::lol::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

hallo κουκλίτσες!!!

επιστρέψαμε την κυριακή κ δεν πρόλαβα ούτε κεφάλι να σηκώσω ακόμα :twisted::twisted:

περάσαμε σουπερ!! θα σας πω αναλυτικότερα εν καιρώ...

τώρα μπήκα για ένα καλησπέρα...

χαθήκατε όμως...

θα το κλείσουμε να τα λέμε απο το fb ή θα ξαναγράφουμε;

να ξέρω μη γράφω τζάμπααααααα

ακούει κανεις????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

γιουπιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!

απάντησε άνθρωπος!!!!!!!!!!!!!

σιγά τη διάλυση μωρέ

διακοπές πήγαμε!! τώρα τα κεφάλια μέσα!!!

το εβελίνι δεν το δέχτηκαν σε κανένα παιδικό...πρέπει να είναι 2,5 λέει...δλδ από 27 νοεμβρίου αν μείνει καμμιά κενή θέση θα την πάρουν...οπότε την βγάζει σπίτιιιιιι...

η μαμά του εβελινιου έφαγε καλά στις διακοπές κ πάχυνε κ τώρα πρέπει να το ράψει το ρημάδι

ο μπαμπάς του εβελινιού έκανε εγχείρηση εις το ρινικό διάφραγμα κ μας έχει ταράξει στην γκρίνια

αυταααααααααααα

πείτε πείτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εννοείται πολύ καλά κάνεις και απαντάς. Κι εγώ εντελώς σαν μία πληροφορία που διάβασα την ανέφερα ξεκάθαρα για το ψυχολογικό κομμάτι.  Κι εγώ έχω κάνει τεστ πριν την καθυστέρηση όπως και οι περισσότερες υποθέτω. Και ναι κάθε γυναίκα ξέρει η ίδια και μάλιστα αν ακούσουμε πραγματικά το σώμα μας το καταλαβαίνουμε και χωρίς τεστ!   Έχεις δίκιο για διαφορά σύλληψης και εμφύτευσης! 
    • Ααχ κορίτσια να σας πω και εγώ τα νέα μου! Χθες πήγαμε σε γενετιστή, με λίγα λόγια ο καρυότυπος του άντρα μου ναι είναι όπως μας είπε με τσαχπινιές, οχι προβληματικος όπως τον ανέφερα συνέχεια εγώ! Εν ολιγης μας είπε ότι από ότι στιγμή που το σπέρμα είναι σε φυσιολογικά επίπεδα θα πρέπει να κάνουμε άλλες 2 εξετάσεις fish αιματος και αναλόγως με το τι θα δείξει θα κάνουμε και fish σπέρματος δε ξέρω ακριβώς τι περιμένουμε να δούμε!  Ξέρω μονάχα ότι θέλουν άλλον ένα μήνα για να βγουν.. Παράλληλα μας είπε ότι προσπαθούμε κανονικά και όταν αποφασίσουμε αν θέλουμε μπορούμε να κάνουμε εξωσωματική απλά με προεμφυτευτικό!  Η μόνη διαφορά μου είπε είναι αν μείνω έγκυος είτε  φυσιολογικά είτε με εξωσωματική θα πρέπει να κάνω αμνιοπαρακέντηση, για σίγουρα αποτελέσματα για υγιές έμβρυο!  Επίσης, μου είπε ότι ενδέχεται να είναι κληρονομικός και να το πήρε από γονείς!οι οποίοι κατάφεραν φυσιολογικά να κάνουν παιδιά! Μας είπε ότι μπορεί ένα τυχερό και γερο σπερματοζωάριο να είχε κάνει τη δουλειά 1 χρόνο τώρα και να μην είχαμε καταλήξει ποτε να κάνουμε αυτή την εξέταση και να μη το ξέραμε! Αφού το ξέρουμε όμως για να βγει ένα υγιές μωρο με όποιο τρόπο και να γίνει η συλληψη θα κάνουμε αμνιοπαρακεντηση! Αυτά, ίδωμεν 🫶🤷‍♀️
    • @peacockακι μου υπέροχο!!! Σε ευχαριστώ!! Τι κάνεις παλιά μας συμμαθήτρια? Πώς είναι τώρα η ζωή? Γεμάτη ουράνια τόξα να φανταστώ??!  Κορίτσια αυτά εδώ τα κορίτσια ήταν η αντίστοιχη "τάξη" μας την περίοδο 2016-2018 για μένα! Μόνο respect σε αυτά τα κορίτσια που μοιραστηκαμε τα εσωψυχα μας και τα καταφέραμε ΟΛΕΣ!  Τι σημαίνει αυτό?? Ότι δεν θα μείνει καμία χωρίς μωρό βρεεε! Άπαξ και μπεις εδώ ,μωρο θα αποκτήσεις θες δε θες! Χαχαχα Κορίτσια σας ευχαριστώ για την εμψύχωση 🥰🥰 εύχομαι όλα να πάνε καλά μέχρι τέλους! Χοριακη θα κάνω την τρίτη γιατί μου είπε ο γιατρός να περιμένω να έχω και μια μέρα καθυστέρηση...εγώ ξέρω πως κρατιέμαι!!!
    • Ααααχχχχ βρε κορίτσια πόσο σας "ζηλεύω" όσες έχετε συναντηθεί απο κοντά!!! Πάρα πολύ καλοπροαίρετα το λέω! Εγώ να ξέρετε αν ποτέ οργανώσετε καμία συνάντηση θα είμαι παρούσα με τη μπουμπού μου! Στα δικά μου γιατι ξέχασα να τα γράψω κι εδώ... Εχθές, αφού επανέλαβα τις εξετάσεις του θυρεοειδούς, επιτέλους ήρθε στα ίσια του και πέσαμε κάτω απο 3! Με ρώτησε ο ενδοκρινολόγος αν είναι όλα καλά και υπερηχογραφικά. Του είπα ναι και μου είπε ότι συνεχίζουμε με την ίδια δόση και επαναλαμβάνουμε σε 6 εβδομάδες! Μετά μίλησα και με το γυναικολόγο μου και του είπα το γιατρό που μου πρότειναν στο δημόσιο. Μου είπε τα καλύτερα και να τον πάρω άμεσα να κλείσω ραντεβού. Αυτά τα πολύ όμορφα! Τα φιλιά μου σε όλες σας παρεούλα μου!
    • Για τις κοπελες που τις φέρνουν σε δυσκολη θεση... εγω ειχα απαντησει στα ισα σε ερωτηση τυπου αντε τι περιμένετε κ δ κανετε ενα μωρο, γιατι ΔΕΝ ΜΠΟΡΏ. Και τελειωσε εκει το θεμα. Το 2ο μ ηρθε στο καπακι, οποτε δ προλαβε κανεις να με ρωτησει αν εχω σκοπο για 2ο. Μετα κανενας σχεδον δεν ασχοληθηκε αν θα κανω 3ο. Καποια στιγμη που ειπα ετσι απ εξω απ εξω οτι το εχουμε στο μυαλο μου, ακουσα σχόλια τύπου τι το θες το 3ο? Πανω που ξεπαιδιασες. Και αλλα τετοια ομορφα. Οποτε και μεις οταν ξεκινησαμε προσπάθειες δεν το ειπαμε πουθενα. Ουτε τωρα που κανουμε ελευθερα το ξερει κανενας. Και εκτός απο πολυ δικα μ ατομα που το συζητησαμε για το αν θα προσπαθησουμε η οχι, κανενας ευτυχως δ με ρωτησε ασχετος.  Παρεμπιπτόντως σημερα αδιαθετησα και γω...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...