Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΡΕΣΚΟγΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!! Νο2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

chrysa 77 έγραψε:

ας με βοηθησει καποια. θελω να βαλω tickeraki και δεν τα καταφερνω

καλησπερα χρυσα! δικιο ειχες κι εγω τωρα ξυπνησα... ;)

λοιπον για το τικερακι... πατας πανω σε ενα απο τα δικα μας και σου ανοιγει νεα σελιδα με τα τικερακια διαλεγεις due date και βαζεις την ημερομηνια τησ τπ σου. σου θπολογιζει την πιθανη ημ τοκετου και κατω κατω σου βγαζει δυο κωδικους κανεις copy τον εναν απο τουσ δυοκαι μετα.....

πας στο προφιλ σου πατας επεξεργασια προφιλ μετα επιλεγεις φορουμ και κατω σε αυτην την σελιδα σου λεει υπογραφη εκει λοιπον κανεις paste τον κωδικο και πατας ενημερωση και......ετοιμο το τικερακι σου!!!!

;););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσακια μου να σας ρωτησω κατι?

το πρωι το στομαχι μου ειναι καλα το απογευμα ομως ξυπναω με αναγουλες!

ειχα την εντυπωση οτι οι ναυτιες ειναι μονο πρωινο φαινομενο μαλλον λαθος εκανα ε? :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα γκαστρουλες!!!!!!!!!!

Εγω εκανα και μαμ και νανι και ξανα μαμ και τωρα σας ηρθα!!!!!!

Χρυσα εισαι 17 εβδομαδων???Ή εκανες καποιο λαθος στην ΠΗΤ?

Ιωαννα κι εμεις ακομα δεν ξερουμε γιατι τις λενε πρωινες ναυτιες. :dry:

Μπορει να κρατησουν ολη μερα αλλα μπορει και να σε πιασουν το απογευμα

ή το βραδυ.Τι να πεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα νιωθω πολυ βλακας. εκανα λαθος και προσπαθω να το διορθωσω. που θα παει θα τα καταφερω!!!!!!

οσο για τις ναυτιες εγω τις εχω κυριως βραδυ. ολη μερα δηλαδη αλλα το βραδυ ειναι ανυποφορες. τελικα ανακαλυψα οτι με χαλαει πολυ το γαλα, ενω στην κορη μου επινα παρα πολυ τωρα οποτε πιω κανω :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη επιτυχια σου ευχομαι Χρυσα. :P

Ειναι απιστευτο ποσα πραγματα σου αρεσαν προ εγκυμοσυνης

και τωρα δεν τα αντεχεις αλλα και το αντιθετο.

Εγω μη δω ωμο ψαρι,κατευθειαν :x ,

οχι οτι με το γαλα τα παω καλυτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσια???

εγω εφαγα 2 πιατα κοτοσουπα μετα σιδερωσα και εκανα κατι δουλιτσες,τωρα θα φτιαξω μαντε,ειναι ενα τουρκικο φαι, μεσα σε ζυμαρακι εχει κιμαδακι τα βραζεις και μετα απο πανω γιαουρτι σαλτσουλα και δυοσμο!!!μπορει να ακουγετε χαλια αλλα ειναι τελειο!!!!

γεια σου χρυσα!!!!αντε με το καλο το νινακι σου!!!

ιωαννα μου εμενα ναυτιες το πρωι δεν με πιανουν,απο το μεσημερι και μετα,τωρα εχω ηρεμησει ελπιζω να μεινει ετσι!!!

δεσποινακι καβαλα θεσσαλονικη ποση ωρα ειναι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααα ρε δεσποινακι πες μου και για το ταξιδι!!!πως τα καταφερες??η πως θα τα καταφερεις??συχνες στασεις,πιπι που θα κανω φοβαμαι σε διαφορα που θα σταματαμε!!!

εχω 6 ωρες ταξιδι ουφ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μορε το φαι τελειο ακουγεται αλλα οτι πρεπει για εγκυο!!!!!!

εγω μολις εβγαλα ενα κεικ απο το φουρνο και σε λιγο θα κανω κοκκινιστο για αυριο. ρε ολο για φαι μιλαμε!!!!! εγω στην κορη μου εβαλα 26 κιλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια διπλά και τριπλά και τετραπλά ίσως :)

Τι κάνουμε σήμερα;

Ειρηνη ξεκινάω την υπενθύμιση στις 11μιση έχεις εξέταση :cheer:

Χρύσα τα 26 κιλά πόσο καιρό έκανες να τα χάσεις μετα;Ρωτάω επειδή και εγώ απο ορεξούλα πάω καλά!

Ρεββέκα απο οτι κατάλαβα εσύ είσαι η μόνη που μπορεός να τρώς χωρίς ενοχές μιας και είσαι λιγα κιλάκια....θές τρία που μου περισσεύουν; :P

Δέσποινα Μάτα Φιλάκι Μίνα Μπουγατσούλα Έλενα και σε όλες τις υπόλοιπες

έυχομαι να έχετε μια ωραία ημέρα χωρίς ανακατωσούρες και ενοχλήσεις!Σαββατοκύριακο έρχεται άλλοστε ας το εκμεταλλευτούμε να περάσουμε καλά! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στις όμορφες μανούλες!!!

Ιωάννα μου είμαι έτοιμη … 11:20 την κάνω … αν και πάλι μου είχαν αναθέσει και άλλο τραγούδι να τους βρω και μου πήρε πάνω από 1 ώρα ταλαιπωρία …

Τέλος πάντων … αφού δε μπορώ να προσφέρω κάπως αλλιώς … έστω και αυτό … κάτι είναι …

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες!!!!!! Τι Κανετε?

Λοιπον οσο αφορα τα 26 κιλα που σας σοκαραν εχω να πω οτι τα πρωτα 17 κιλα τα εχασα μεσα σε 2 μηνες λογω μιας ελαφριας επιλοχιας καταθλιψης. ειμαι μακρια απο τη μανουλα μου, 1 εβδομαδα μετα τη γεννα εμεινα μονη με τον αντρα μου και το εριξα στο κλαμα. εμενα νηστικη για μερες.

τελικα μου εμειναν 5-6 κιλακια τα οποια εχασα πολυ προσφατα. οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος εκανα διαιτα για νακαταλαβετε!!!!!!

Τωρα επειδη εκοψα και το καπνισμα εχει ανοιξει πολυ η ορεξη μου. ελπιζω να μη γινω παλι τοσο γουρουνα!!!!!!!!!! Βεβαια τωρα εχω και ναυτιες οποτε τα βραδια τρωω πολυ λιγο. τελος παντων. αυτα!!!! πολυ σας κουρασα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Χρύσα και Ρεβεκκάκι!!!!!!!!!!!!!

Κι εμείς το βράδυ............ 1η φορά έπειτα από μέρες.............. ζεσταινόμασταν πολύ στον ύπνο μας.............

Και βάλαμε και ταμπλέτες για τα κακά κουνουπάκια.............

Και μου μύριζε κάπως...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γύρισα γύρισα…

Τελικά καθόλου δε πειράζει που δε πήγα εχθες…

Ούτως η άλλως αποτελέσματα θα έχω σε 12-13 μέρες … καλό εεε;

Για να μη σας πω πως δεν είχαν χαζανπλαστ και όπως κρατούσα το βαμβάκι πήραν μια κομματάρα τσιρότο και μου το τύλιξαν γύρο στο χέρι μου … μαζί με το δάχτυλό μου που το κρατούσε…

Και έπρεπε και να οδηγήσω έτσι …

Αχ … εθνικό σύστημα υγείας…

Κιμωνάκι εξέταση για τις αντιπηκτικές ενέσεις μου έκανα για να δούμε αν χρειάζεται κάποια αλλαγή στην αγωγή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!! Πιστεύω ότι λόγω φαρμάκων δεν μπορούμε να έχουμε συμπτώματα στο μυαλό μας.. οκ πρήξιμο σε κοιλιά, στήθος κ ενοχλήσεις στη μήτρα είναι φυσιολογικό λόγω προγεστερονης. Εμένα μετά την 6η εβδομάδα ξεκίνησαν τα συμπτώματα. Το μόνο που είχα ήταν 3 μερες πριν τη χοριακη είχα λίγα καφέ στο σκούπισμα που λογικά ήταν το αιματακι εμφύτευσης.  Εύχομαι ότι καλύτερο !! 
    • Σε μια εβδομάδα πρέπει να κάνω αιματολογικές! Για να δούμε 😀
    • Ναι έχεις απόλυτο δίκιο!!! ❤️❤️❤️ Σευχαριστω πολύ για την ευχή!!! ❤️
    • Καλή επιτυχία κορίτσι μου! ❤️Όλα έχουν ξανασυμβεί. Μην σκέφτεσαι με πιθανότητες, μην ψάχνεις για συμπτώματα. Η δική σου περίπτωση, όπως και κάθε άλλη είναι ξεχωριστή. Εγώ δεν είχα καθόλου συμπτώματα και πήγε καλά, άλλες κοπέλες αναφερουν πόνους περιόδου. Πότε θα κάνεις χοριακή; Καλά αποτελέσματα και να πάνε όλα καλά!
    • Κι εμένα κορίτσια ο άντρας μου 2 μέτρα και γεροδεμένος είναι αλλά εγώ είμαι μινιόν, 1,63 με το ζόρι και πολύ αδύνατη! Ελπίζω να μοιάσει στον πατέρα του 😀 καλά εννοείται αστειεύομαι! Προτιμώ να βγει όμορφος 😀 αστειεύομαι και πάλι! Να έχει υγεία και να είναι μυαλωμένος, αυτό θέλω και γι' αυτό θα προσπαθήσω!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...