Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο9


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσαρες μου!!!Απο την ομορφη Θεσσαλονικη!!Εφτασα χτες μετα απο ενα ομορφο ταξιδι..πονεσε αρκετα η μεσουλα μου αλλα ειμαι μια χαρα κατα τα αλλα!!!Δεν μπορεσα να διαβασω πολλα αλλα να ευχηθω..μεγειαα το Νο9!!!ειμαι με τη κουμπαρα μου τη γκαστρουλα..και χαζογελαμε με τις κοιλιες μας!πιο πολυ γελανε οι αντρες μας!

Το βραδακι δεν το χανουμε με τιποτα..παρεα θα ερθουμε και με τη κορη μου!αν δεν εχει αγωνα..ισως ερθουν και οι αντρες μας!που δε νομιζω.. :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Ελατε κοριτσια οσες μπορειτε θα χαρω πολυ να σας γνωρισω απο κοντα!!δεν νομιζω να υπαρξει αλλη ευκαιρια..!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

kalimera koritsakia :):):)

de tha pw polla tha pw mono oti otan idia noiwsei etoimi tha mas milisei, emeis mono tin agapi mas mporoume na tis steiloume :dry:

allazw klima xrisa mou kalo taxidi na exete :woohoo: :woohoo: kai mi stenaxoriesai vre poulaki mou eipame prwta ap ola to mpempe ;)

mpella mou kai gw aporw pws vgainw sti thalassa eilikrina ntrepomai alla i agapi mou gia to nero ta upernika ola :woohoo: :silly:

xtes itan teleia pantos sti thalassa, simera edw exei trelli zesti tha vrasoume pali :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια..

δεν ειμαι και στα καλυτερα μου σημερα ...

Διαβασα για την Βερονικα χθες το βραδυ ..

δεν βρηκα τη δυναμη να γραψω κατι ..πονεσα πολυ

ηταν κατι που δεν περιμενα να διαβασω ...

δεν θελω να γραψω τιποτα αλλο ,νομιζω ειναι περριτο ,

δεν υπαρχει λογος να ριξω κι εσας ψυχολογικα...

Η κατερινανουλα μας η νιοπαντρη που χαθηκε ??? μηπως πηγε

τελικα κανενα ταξιδακι ??????

Κατρινακι μου καλως ορισες !!!!!!

θα τα πουμε το βραδυ στο cosmos ...και φυσικα θα φερεις την Ελενα

δεν χρειαζεται να το γραψεις !!!!! θελω να την γνωρισω ...

να την δωσεις τα χαιρετησματα μου ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy bebaki έγραψε:

Τα επιπλάκια μας τα πήραμε απο Mothercare σε σκέτο λευκό και καροτσακι 3 σε 1 της quinny από ebaby. Φωτο μην περιμένετε από μένα γιατι ουτε τικερακι δεν μπορώ να βάλω και ο αντρας μου δε με βοηθάει!!

Happy πιο καρότσι της Quinny πήρες? Πόσο σου βγήκε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω χθες εκανα αρακα και τον ψιλοεκαψα !!!!!!!!

μιλουσα στο μαμμυ για αυτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

θελει πολυ προσοχη να το βλεπεις συχνα ,γιατι κολλαει για πλακα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxa geia sou vre mitsi gelasa polu me to meraklantan :P

kai twra erxomai se erwtisoula pire kamia sas mirodia ti egine me ena themataki pou eixe anoixei kapoia kopela kai twra poia vriskete sta kleidomena themata????? kala ama milame gia pseutiko prosopo thelwi polu ksilo, apa papapapapa sikago giname :angry: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μπράβο θηρίο που έκανες το ταξιδάκι!! ¨Ασε και εγώ τέτοια κάνω και με βρίζουν όλοι. Κάθε ΣΚ κάπου πάμε (Καστοριά, Βουλγαρία, Λάρισα, Σέρρες κτλ) .Πέρνω τους δρόμους μαζί με τον αντρούλη μου. Βρίσκουμε ευκαιρία και μιλάμε ασταμάτητα.....

Αχ κορίτσια γιατί να μην μπορώ σήμερα???? Πολύ λυπάμαι αλλά ο προμηθευτής περιμένει φαγητάκι. Λέτε να τον πάμε Cosmos??? xexexexexe.

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

xaxaxa geia sou vre mitsi gelasa polu me to meraklantan :P

kai twra erxomai se erwtisoula pire kamia sas mirodia ti egine me ena themataki pou eixe anoixei kapoia kopela kai twra poia vriskete sta kleidomena themata????? kala ama milame gia pseutiko prosopo thelwi polu ksilo, apa papapapapa sikago giname :angry: :laugh:

ΠΟΥ ΖΩ???? :blink::blink::blink:

Τι εννοείς Αγγελικούλα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια αρχισε να κλαιει και ψιλοπανικοβληθηκα!την πηρα αγκαλιτσα και την χτυπουσα με τα δακτυλα την πλατουλα και κοιμηθηκε σε ενα λεπτο!!!!!!αμα κοιμουνται ετσι ευκολα μια χαρα!!!!

και γω θα θελα να σας γνωρισω απο κοντα...καλα να περασετε και φατε και για μενα ε;;αυριο να μου πειτε τι φαγατε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαστερακι η πρωταρα εχει αναγκη απο συμβουλες μαγειρικης!οχι τιποτα,θαρθει ο αντρας μου που ειναι ξεφτερι κ θα με κοροιδευει καμια βδομαδα!

δε καταλαβα ποιον κλειδωσαν,ποιον απεκλησαν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpeite sta kleidomena themata kai deite ena sxetika me test egkimwsinis :angry:

extes pou xazeua sto mammy to vlepw kleidomeno kai lew ma ti sto kalo kiolas toses apantiseis???? e tote to diavasa kai katalava trellos kaugas kai oxi adikos opoies de variestai deite to na deite ti atoma uparxoun ELEOS emeis leme to pono mas kai uparxoun merikoi merikoi pou krivontai pisw apo tin anonimia kai mas douleuoun :angry::angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

κοριτσια αρχισε να κλαιει και ψιλοπανικοβληθηκα!την πηρα αγκαλιτσα και την χτυπουσα με τα δακτυλα την πλατουλα και κοιμηθηκε σε ενα λεπτο!!!!!!αμα κοιμουνται ετσι ευκολα μια χαρα!!!!

και γω θα θελα να σας γνωρισω απο κοντα...καλα να περασετε και φατε και για μενα ε;;αυριο να μου πειτε τι φαγατε!!

Μπέλλα μου δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά αν το νινάκι σου μοιάσει πχ εμένα στην συμπεριφορά όταν ήμουν βρέφος προετοιμάσου για δύσκολα χρόνια. Χαρακτηριστικά η μητέρα μου μου είπε " αν ήσουν πρώτο δεν ξέρω αν θα έκανα και δεύετρο παιδί χεχεχ :lol::lol::lol::lol: "

Έλα μωρέ άλλα είναι ήσυχα άλλα ζωηρά αλλά όλα είναι ΤΕΛΕΙΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασχετο τωρα αυτο που θα σας πω...

εχω πολλα μυρμηγκια τα οποια μου εχουν σπασει τα νευρα!!!!!!

εχω δοκιμασει ολα τα ακινδυνα ( λεμονια, ξυδι, λεβαντα κα...) αλλα τιποτα!!!

πριν 2 εβδομαδες β΄λαμε πετρελαιο στη φωλια και εξαφανιστηκαν για λιγο αλλα τωρα παλι τα ιδια!1!!!

εχω φρικαρει!!! ο αντρας μου λεει να φωναξουμε για απολυμανση αλλα φοβαμαι τοσα χημικα τωρα με την εγκυμοσυνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα κι εμεις ειχαμε μυρμιγκια ..

πηρε ομως ο αντρας μου ενα spray και εξαφανιστικαν !!!!

ειναι αοσμο ..ψεκασε το βραδυ...δεν μυριζε καθολου

απο τοτε εχω να τα δω !!!!

aroxol mec λεγεται θα το βρεις στα super market ...

καλα οσο για τους fake ...Ποσες ακομα υπαρχουν και δεν εχουμε παρει χαμπαρι ..δυο χρονια στο μαμμυ εχει περασει απο δω .........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

ασχετο τωρα αυτο που θα σας πω...

εχω πολλα μυρμηγκια τα οποια μου εχουν σπασει τα νευρα!!!!!!

εχω δοκιμασει ολα τα ακινδυνα ( λεμονια, ξυδι, λεβαντα κα...) αλλα τιποτα!!!

πριν 2 εβδομαδες β΄λαμε πετρελαιο στη φωλια και εξαφανιστηκαν για λιγο αλλα τωρα παλι τα ιδια!1!!!

εχω φρικαρει!!! ο αντρας μου λεει να φωναξουμε για απολυμανση αλλα φοβαμαι τοσα χημικα τωρα με την εγκυμοσυνη...

Βασιλική και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω. Ψεκάζει ο άντρας μου όταν λείπω. Μέχρι που να έχω γυρίσει (μετά από 5-6 ώρες) έχουν εξαφανιστεί. Αλλά και σε μένα επιστρέφουν μετά από 2-3 βδομάδες. :( :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

Βασουλα κι εμεις ειχαμε μυρμιγκια ..

πηρε ομως ο αντρας μου ενα spray και εξαφανιστικαν !!!!

ειναι αοσμο ..ψεκασε το βραδυ...δεν μυριζε καθολου

απο τοτε εχω να τα δω !!!!

aroxol mec λεγεται θα το βρεις στα super market ...

καλα οσο για τους fake ...Ποσες ακομα υπαρχουν και δεν εχουμε παρει χαμπαρι ..δυο χρονια στο μαμμυ εχει περασει απο δω .........

Βασούλα μου πρόσεχε. το Aroxol Mec μπορεί να είναι άοσμο αλλά είναι εξίσου επικίνδυνο. Γενικά όταν θα ψεκάζετε να λείπεις και να πηγαίνεις σπίτι μετά από κάποιες ώρες και αφού έχει αεριστεί το δωμάτιο και το σπίτι.

Επειδή ο αντρούλης μου δουλευει σε εταιρία με χημικά (όχι αυτά αλλά καθαριστικά) δεν θέλει καθόλου να χρησιμοποιούμε τέτοια πράγματα. Ακόμακαι η συνάδελφοι του δεν τα βάζουν στα σπίτια τους...

Τι εννοείτε με fake??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το θεμα μηπως δεν ειναι για fake αλλα το οτι το παρατραβηξαν και μαλωναν μεταξυ τους;;;;το χειροτερο ειναι να προσπαθεις να ξεπερασεις την απωλεια σου και καποιες να κοροιδευουν με τις μυθοπλασιες τους...μην ασχολειστε ,στα δικα μας,αεροξολ και τετοια μην κανετε,τα μυρμηγκια δεν ειναι βρωμικα !θα δω για κανεναν φυσικο τροπο αντιμετοπισεις και θα σας πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες!!!!

Από εχθές το μεσημέρι μέχρι πριν μια ώρα δεν είχα internet :angry::angry::angry: μόλις διάβασα τα νεάκια σας.

Καλή δύναμη στα κορίτσια που περνάνε δύσκολες στιγμές.

Το κοριτσάκι μου είναι ακόμα καλύτερα σήμερα. Ούτε εχθές ούτε σήμερα έκανε πυρετό :) η γιατρός δεν μας έδωσε αντιβίωση, μόνο αν κάνει πυρετό να δίνω αντιπυετικό. Ο λαιμουδάκος της ήταν λίγο κόκκινος. Είναι της εποχής λέει.

Θέλω πολύ να έρθω στην συναντησούλα μας μια και το κοριτσάκι μου συνήλθε αλλά δυστυχώς δεν θα έχω το αυτοκίνητο....θα δουλεύει ο άντρας μου :( Μπορεί να με αφήσει στο cosmos πριν φύγει για την δουλειά αλλά το θέμα είναι πως θα γυρίσω πίσω :dry::dry: αχχχχ γιατίιιιι κανονικά δεν έπρεπε να δουλεύει σήμερα :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΥΡΜΗΓΚΙΑ

Πορτοκάλι με αρωματικά γαρίφαλα. Τα βάζετε σε ένα υφασμάτινο σακουλάκι και τα τοποθετείτε στα σημεία απ’ όπου υποπτεύεστε ότι εισβάλλουν

Γεμίστε ένα δοχείο ψεκασμού με σαπουνόνερο και ρίξτε κατευθείαν πάνω στα μυρμήγκια.

Βάλτε φλούδες αγγουριού στα ανοίγματα απ’ όπου πιθανόν μπαίνουν στο σπίτι σας.

Αφήστε ένα σακουλάκι με τσάι ή δυόσμο όπου παρατηρείτε τη μεγαλύτερη κίνηση των μυρμηγκιών.

Αν τρυπώνουν από μικρά ανοίγματα στο πάτωμα, βάλτε στα κενά σκόρδο.

Αν δεν έχετε ανακαλύψει ακόμα τα σημεία εισόδου, αλλά δεν θέλετε να τα δείτε να τριγυρνούν στην κουζίνα σας, δημιουργήστε μια «απαγορευτική γραμμή» με κόκκινο πιπέρι, χυμό λεμονιού, κανέλα ή κόκκους καφέ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...