Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2010! Νο3


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλημερα και απο μενα! Μετα απο μια δυσκολη νυχτα ξημερωσε μια ομορφη μερα! :):):) ! Κοριτσακια μου ευτυχως ειμαι πολυ καλυτερα και ευχομαι να παραμεινω ετσι! Δυσκολο πραγμα η γαστρεντεριτιδα τελικα! Δεν ηξερα τι ειναι αυτο το φρουτο αλλα τελικα εμελλε να το δοκιμασω! :P

Κικιτσα πολυ ωραια χρωματα βαλατε στο δωματιο σας! Μου αρεσουν πολυ!

Κοριτσακια σε οσες πιασετε τις παραλιες καλα να περασετε και καντε και μια βουτια και για μενα! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!

σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογακια!

γιωργια μου περαστικα σας!!

οσες κοιλιτσες πατε για μπανακι σας ευχομαι να περασετε υπεροχα και να ριξετε και καμια βουτια και για μας :P

κοριτσια χθες ολο το βραδυ εια απιστευτες κραμπες στα ποδια μου..μια το ενα μια το αλλο..καλα που τα τεντωνω κατευθειαν και δεν μενει η κραμπα :( και το πρωι την ωρα που χτυπησε το ξυπνητηρι για να σηκωθουμε παω να κουνηθω και με πιανει μια κραμπα στο αριστερο μου ποδι και φωναζα απο τους πονους και προσπαθουσε ο τακης να μου το τρυψει λιγο απο πισω μπας και περασει...ουφφ :(

κατα τ'αλλα η μπουμπουκα μου μ'εχει ξετρελανει στα καρουμπαλακια!! ολο κουνιεται η ψυχουλα μου!!!! :woohoo: τις προαλλες εβλεπα ομως οτι την γεννησα και δεν την ηθελα λεει :dry: και το ειπα στην πεθερα μου και μου λεει οτι στην αρχη καπως ετσι θα νιωθουμε και θα αρχησουμε μετα να το αγαπαμε σιγα σιγα το μωρακι μας! :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anthi31 έγραψε:

καλημερα κοριτσια ! τι κανετε? εχουμε κανενα νεο με την αννα μαρια?

Καλησπέρα σας. Είμαι ο σύζυγος της Άννα-Μαρίας. Την Τετάρτη 16/06 γεννήθηκε ο γιός μας, ενά ζουζουνάκι υγιέστατο, το οποίο αυτή την στιγμή μάλλον την παιδέυει για να φάει. Αύριο το μεσημεράκι θα έρθει για πρώτη φορά στο σπίτι μας, κι εγώ προσπαθώ να τακτοποιήσω τον πανικό....

Η Άννα-Μαρία είναι καλά, απλά πολύ ταλαιπωρημένη απ'την καισαρική (και όλα τα προηγούμενα...), σας στέλνει φιλιά και όταν είναι καλύτερα θα μπει να σας τα πει καλύτερα.

Με το καλό εύχομαι σε όσες πλησιάζει η στιγμή... :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ ευχαριστα τα νεα σας! Να σας ζησει ο μπεμπακος σας και να τον δειτε οπως ονειρευεστε, να ειναι γερος και καλοτυχος στην ζωη του!

Να μας φιλησεις την Αννα- Μαρια και να της δωσεις τα φιλια και και τις ευχες απο ολες τις Ιουλιομανουλες!

Και παλι να σας ζησει!!! :) :) :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Κικιτσα,φοβερή η ...κοιλιτσα αλλά και το δωμάτιο,πολυ καλο γουστο.Εμεις νοικιαζουμε και ειναι βαμμενο γαλαζιο,οπότε θα το αφησουμε οπως είναι.

Γιωργια και Yiotaki χαρηκα που είστε καλύτερα,να προσεχετε όμως.

ΑνναΜαρια τελευταια και καλυτερη:Να σας ζήσει ο γιοκας σας και να τον δειτε όπως ονειρευεστε.

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!! B)

ανναμαρια να σας ζησει ο μπεμπης!! γερος και καλοτυχος να ειναι! :woohoo:

κοριτσια ειχε καμια νεα απο το χριστινακι10?? την παρασκευη δεν θα γεννουσε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ υπεροχα τα νεα που μας εφερε ο αντρας σου! ειχαμε ανησυχησει!

να σας ζησει ο παιδαρος! να ειστε γεροι και οι δυο!

να ειναι παντα γερος και ευτυχισμενος και εσεις να τν βλεπετε να μεγαλωνει οπως επιθυμειται!

Αντε με το καλο να σε ακολουθησουμε και οι υπολοιπες και να ανοιξουμε επιτελους το νεο ως μανουλες ποια!

ΚΙΚΙΤΣΑ υπεροχο το δωματιο και η κοιλιτσα! σημερα θα τελειωσουμε και εμεις το δωματιο του μπεμπη μας. αν τα καταφερω θα σας βαλω φωτο!

τα επιπλακια μας θα ερθουν την αλλη παρασκευη! :cheer::P:P:P:P

το ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ τι εγινε τελικα! εχουμε κανα νεο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera egkuoules!

kikitsa mou polu omorfa ta xrwmatakia sas!!!ante me to kalo na gemisei me ta epipla kai me th mpempoula sas!!!h koilitsa sou einai xarma!!!!

anna-maria sugxarhthria!!!na sas zhsei o paidaros!!!!!na ton deite opws epi8umeite kai panta na einai geros+euloghmenos!!!!ola phgan uperoxa,mpravo kopela mou!!!kalh loxeia na exeis!!ena megalo filaki sta mpoutakia tou apo emas na tou dwseis!!!s'euxaristoume polu suzuge ths anna-marias pou mas enhmerwses!!!!na sas zhsei!!!!!

ti ginetai me to xristinaki???me thn aliky????as kanonisoume metaksu mas poies 8a enhmerwsoume otan er8ei h stigmh ths gennas mas gia na mhn agxwnomaste h mia gia thn allh.den xreiazetai na kseroume leptomereies mono oti einai kala h manoula me to paidaki ths,ta upoloipa 8a ta ma8oume en kairw.

filakia polla!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσουδια μου!εχθες καναμε το 1ο μας μπανακι!!ηταν τελεια !!!η μπουμπου μου κλωτσουσε συνεχεια απο την χαρα της!!! :P

Μετα φαγαμε καλαμαρακια και χταποδακια και ολα τα καλα!!!περασαμε σουπερ και μαλλον θαναι και η τελευταια εξοδος μας μονοι... ;)

Ανσια μου,εχεις δικιο!!!πρεπει να ενημερωνουμε η μια την αλλη με ενα τηλεφωνακι στο ατομο με το οποιο εχουμε περισσοτερο θαρρος και αγαπη!εγω ξερεις ποια θα ειδοποιησω.... ;)

ΑνναΜαρια και συζυγε που εισαι γλυκητατος,να σας ζησειιιιιι το αγορακι σας!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: ναστε παντα μια ευτυχισμενη και δεμενη οικογενεια!!!

Φιλακια πολλα σε ολες τις κοιλουμπιτσες!!! :kiss::kiss::kiss:

αα....και στα 2 πρωτα μωρακια μας καλε(Φωτεινουλας και ΑνναΜαριας)!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια!!! Συγχαρητηρια! Να σας ζησει ο πασσάκος σας! Γερός και καλότυχος!

Ρωτούσαμε όλες η μια την άλλη! Περιμένουμε να μας πεις νέα σου!

Η Φωτεινη μας που χάθηκε? τρέχει μα το αντράκι της καιξεμυαλίστικε? :P

Περιμένουμε νεα απο Αλίκη (θα γεννούσε Πέμπτη) και απο Χριστινάκι (θα γεννούσε Παρασκευη). Άντε κορίτσια!!! έχουμε αγωνία!

Αργυρω 27 βούτηξες επιτέλους??? Άχτι το ειχες τόσες μέρες!

Άντε μπράβο, το επόμενο παρέα με τη μπουμπού σου!

περασαμε σουπερ και μαλλον θαναι και η τελευταια εξοδος μας μονοι...
λές να εισαι η επόμενη??? Τι δηλώσεις ειναι αυτές??? Κι άλλο προαίσθημα?

Υπόλοιπα κοιλουμπάκια με γειες τα επιπλάκια! περιμένουμε να δούμε δωμάτια και φωτό!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που μυαλο για μαμμυ η φωτεινη μας τωρα! θα την εχει ξετρελανει ο μπεμπακος της! :P

κοριτσια οντως αν εχει καμια κοπελα νεα απο το χριστινακι ή την αλικη ας μας πει! εγω παντως μπαινω και στις δυδιμομανουλες να δω μηπως εχουν γραψει κατι αλλα τιποτα :dry:

αργυρω μου καλαμαρακια και χταποδακια ακουω...μιαμ μιαμ :P

πλακα πλακα εχουν παρει σειρα και γεννανε ολες οι αγορομανες! :woohoo: :P

κοριτσια ερωτηση..ισως οι 'ηδη' μανουλες ξερουν να μας πουν?? ποιες πανες χρησιμοποιητε στα μπεμπακια σας?? εχω ακουσει για τα Libero οτι ειναι καλα..και με αυτα θα ξεκινησω μιας και εχω και 9ε σε κουπονακια απο το βαλιτσακι που μου ειχαν στειλει..εσεις ομως τι λετε?? :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

argurw mou.... :D :D :D :D :D :D :D :D :D m'ekanes k gelasa!!!kai gw ksereis poia 8a eidopoihsw!!!xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa!!!

kikitsa mou auto pou exw akousei einai oti ta pampers periexoun mia ousia pou an ksekinhsei to mwro na foraei auta kai ta allaksei sthn poreia ere8izetai to dermataki tou kai sugkaietai.to parathrhse mia filh mou pou ekane to la8os kai ksekinhse me ta pampers.gia ta libero den exw akousei kati arnhtiko.egw parola auta 8a ksekinhsw ta pampers mallon giati ta 8ewrw polu kala pera tou meionekthmatos autou.den feugoun ta tsisakia kai ta kakakia apo ta plaina,sugkratous to periexomeno tous.. :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρία να σας ζήσει το μωράκι να είστε γεροι και ευτυχισμένοι αντε ευχομαι και στα δικά μας γρήγορα.

κορίτσια χθές το βράδυ φοβήθηκα πήγαμε βολτούλα με τον άνδρα μου γυρναμε σπίτι και ξάπλωσα να ξεκουραστώ. Γύρω στις 2 με πιάνει ένας πόνος στην κοιλιά και προσπαθούσα να ηρεμήσω για να καταλάβω αν γεννάω ή όχι. Να σκουντάω τον αντρα μου ο οποίος δεν καταλάβαινε τίποτα από την κούραση ο καημένος και τίποτα τελικά μετά από κανα 2ωρο με άφησε.

Σήμερα δεν πήγαμε για μπανάκι γιατί είναι το 30ο ράλλυ Φθιώτιδος και ο άντρας μου έτρεχε στον αγώνα. Κορίτσια ειμαστε λίγο τρελλοκομείο ή μου φαίνεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαλεντινα γιατι λες επομενη?? τοσο ζωηρη ειναι η μπουμπου σου που θα βγει νωριτερα?? :woohoo: :P

αναστασια αυτο με τα παμπερς δεν το εχω ξανακουσει :dry: αυτο που εχω διαβασει εδω μεσα ειναι οτι στα παμπερς φευγει το βαμβακι και γεμιζει το πιπι του μωρου :ohmy: :ohmy: και οτι φευγουν τσισακια ειδικα το βραδυ :dry:

ευαγελια και εγω μερικες φορες εχω καταλαβει μεσα στον υπνο μου οτι με πιανουν σαν πονοι περιοδου αλλα γυριζω απο το αλλο πλευρο και νιωθω καπως καλυτερα..νομιζω πως σε πονεσε λιγο η κοιλιτσα απο την κουραση ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω έτσι θέλω να πιστεύω αν και μπορεί να κρύωσα. εσύ πως είσαι; έχει ακόμη καιρό μέχρι να γεννήσεις αντε με το καλό να περνάν οι μέρες μα γεννήσουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπορει να ειναι και κρυωμα οπως ειπες...παντως εχω ακουσει οτι οι πονοι της γεννας ειναι σαν περιοδου αλλα πολυ πιο δυνατοι! αρα θα το καταλαβεις αν ειναι να γεννησεις :P

λογο καισαρικης γενναω σε 2 βδομαδουλες περιπου, συγκεκριμενα ομως θα ξερω την παρασκευη που θα παω στο γιατρο μου ;)

με το καλο να παρουμε αγκαλιτσα τα μπεμπακια μας!! :woohoo: B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kikitsa mou edw pantws sto nosokomeio pou douleuei o nikos mou ta pampers xrhsimopoioun.sta neogna,sta vrefh kai sta pio megala paidakia xrhsimopoioun auth th marka kai den exoun parapone8ei gia kati.ti na pw... egw 8a ksekinhsw me auta kai an dw pws uparxei provlhma t'allazw.

aaa!!!na mhn ksexasw..(oses xrhsimopoihsete ta pampers mia leptomereia pou einai aparaithth na gnwrizete..) einai polu shmantiko na deite an kanei to mwraki sas tsisakia kai kakakia.an kanei tsisakia mono fainetai.an kanei kakakia epishs fainetai.an kanei omws kakakia se sunduasmo me tsisakia den mporoume eukola na to katalavoume giati kaluptontai.ta pampers exoun mia grammh mple sto kentro kai an kanoun tsisakia ginetai kitrinh.etsi to katalavainoume.einai polu shmantiko na doume ta tsisakia thn prwth mera giati an den doume endexetai na fanei kapoia ek geneths pa8hsh sta nefra kai antistoixa ta kakakia gia to entero.apla mia plhroforia.gia ta libero kai tis alles markes den kserw na sas pw dustuxws.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου σ'ευχαριστω για τις πληροφοριες..δεν τα ηξερα αυτα που μας εγραψες :unsure: με εβαλες σε σκεψεις τωρα να παρω και εγω παμπερς :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοπελιες!!!!

γυρισα απο το χωριο και ειμαι π9ολύ κουρασμενη, αλλά χορτασμενη..ηταν σαν μινι διακοπουλες με τον αντρουλη μου!!! ειπα ναμπώ να σας πώ τα νεάκια μου,, και μετα να ξαπλώσω!!!! ο γαμος χτεσ ηταν υπέροχος, μου θυμισε τον δικό μου γαμο περισυ!!!! εκανα και το πρώτο μου μπανάκι αλλά ο μπέμπης δεν κλωτσησε καθόλου (???) του άρεσε δεν του άρεσε ποιος ξερει???? εγώ πάντως το απέλαυσα όσο τιποτε άλλο!!! βγηκα στην παραλία με το μπικίνι μου και την τεράστια κοιλια ...μιλάμε για φαση μεγάλη!!!

τα πόδια μου πρήστηκαν ακομα πιο πολύ (τωρα μοιαζουν πιο πολύ με μπαλονάκια παρά με φρατζολάκια) και δεν μπορώ να περπατησω καλα!!! οι συσπάσεις έχουν γίνει πιο συχνες και ο μπέμπης κλωτσάει τόσο δυνατα ώρες ώρες το μαναρι μου που με τρελλαίνει στον πόνο!!!

στο ξενοδοχείο που μειναμε ήταν γεματο μανούλες και παιδάκια και δεν έχασα την ευκαιρία να πιασω κουβεντα με 2 μανούλες η μια είχε ένα γιο 6 μηνών και η άλλη εναν 49 ημερών (!!!!)!!! μου ε΄θπαν διαφορα μυστικά για το ταισμα, τις αλλαγες της πάνας, τον υπνο και το θηλασμό που υπόσχομαι να σας τα πώ αυριο γιατί τωρα είμαι πολύ κουρασμενη!!!!

Αννα μαρία μου να σας ζησει ο μπέμπης, γερός και καλότυχος να ναι!!!! περιμένουμε την περιγραφή σου!!!!

Φωτεινη μουυυ εσυ που χαθηκες...??? σε τρέλλανε ο μπέμπης???? αχχ πόσο ζηλευω!!!!

κικίτσα μου με το καλό τα επιπλάκια σας!!!! να γεμισει το δωματιάκι σας!!!!

Αν ξεχασα καμμιά συγγνώμη!!!

Φιλια πολλά στα κοιλάκια αλλά και στα πρώτα μπεμπάκια της παρέας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...