Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο3


lena

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 722
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

2002 ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ, ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!

Μαρα εύχομαι να πάνε όλα καλά, υπομονή και όσο μπορείς να σκέφτεσαι θετικά.

εμεις είμαστε καλά αν και γκρινιάζουν αρκετά τα μικρούλια μου αλλά είναι γλύκες! αρχίσαμε να μη τα ξυπνάμε βράδυ για να φάνε και κοιμόμαστε κανένα τετράωρο συνεχόμενο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας έγραψα και χθες αλλά με πέταξε έξω. Σας γράφω τα νέα μου εν τάχει.

Σπάσανε τα νερά μου 9/7 μεσημέρι, γέννησα το βράδυ με καισαρική το μωράκι 2920 το άλλο 2620. Το 2ο μπήκε στη θερμοκοιτίδα για μέρες. Τώρα είναι και τα 2 καλά το ένα είναι πάνω απο 3 κιλά και το άλλο γύρω στα 2500.

Το θέμα είναι με μένα το ίδιο βράδυ της καισαρικής έκανα ατονία μήτρας και είχα αιμοραγία, μου μεταγγίσανε 6 φιάλες αιμα-πλάσμα. Το κακό είναι βγήκα από το νοσοκομείο και σε 3 μέρες είχα πάλι ακατάσχετη αιμοραγία, κινδύνεψα σοβαρά, μου μεταγγίσα 18 φιάλες αιμα-πλάσμα. Προχθές βγήκα από το νοσοκομείο και είμαι ακόμη στα κρεββάτια. Τα μωράκια τα προσέχουν οι γονείς, εγώ δεν κάνω τίποτα. Για θηλασμό ούτε να το συζητάω, δεν έχω γάλα ούτε για δείγμα.

Αυτά τα νέα θα σας ξαναγράψω μόλις συνέλθω, γιατί ακόμη διατρέχω σοβαρό κίνδυνο να ξανααιμοραγήσω.

Φιλιά πολλά να είστε όλες καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soula μου να σου ζήσουν τι λες βρε κοριτσακι τι διαβαζω επαθα πλακα. Ανατριχιασα. Ευχομαι κοριτσακι μου αυτα να ηταν τα τελευταια κ απο δω κ μπρος να πηγαινουν ολα κατ ευχην. Ευχομαι εσυ κ τα μωρακια σου να στε παντα καλά κ να το ξεπερασετε γρηγορα κ αυτο. Περαστικά σου κοριτσακι μου κ καλή λοχεία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soula μου ταλαιπωρηθηκες :(

περαστικα κοπελα μου, να συνελθεις γρηγορα και να χαρεις τα ζουζουνια σου!!!!

ευχομαι ολα καλα να πανε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλημερα!!!

μετα απο πολλες μερες εχουμε ιντερνετ στο καινουργιο μας τεραστιο σπιτι!!

βλεπω ειστε ολες καλα.

σουλα μου περαστικα σου ευχομαι.να γινεις γρηγορα καλα!

ευη σε ψηφισα για το μπανακι!!!ευχομαι να το κερδισεις!!για την τιμη των διδυμομαμαδων!!!

εμεις ειμαστε καλα αν κ γκρινιαζουμε λιγο....εναλλαξ!!!τουλαχιστον κατι ειναι κ αυτο!!!

φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουλα μου περαστικουλια..

μπηκα να σας πω οτι και εγω σε ψηφισα ευη!

χεχεχε διδυμομανουλες ενωμενες,ποτε νικημενες..χαχα!

τα φιλια μου σε ολες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΥΛΑ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΣ ΟΠΩΣ ΠΟΘΕΙΣ!!!

ΕΠΙΣΗΣ, ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ.... ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΑΘΕΣ;;; ΕΤΣΙ ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΘΟΥΜΕΝΑ;;;ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ ΑΓΚΑΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σούλα μου να σου ζήσουν τα ζουζούνια σου, να τα χαίρεσαι!!!

πολλά περαστικά κοριτσάκι, τί πέρασες κι εσύ!φαντάζομαι όμως ότι μέρα με τη μέρα θα είσαι καλύτερα!

φιλάκια σε όλες τις εγκυούλες που απέμειναν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάλησπέρα κορίτσια. Σας γραφω πρώτη φορά ως διδυμομανούλα και εγώ. Γέννησα τα διδυμακια μου στις 18/11/2009. Τώρα είμαστε 8 μηνών. Οι δικιοί μου ήταν στον ίδιο σάκο. Ολόιδιοι. Πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη. Δεν ξέραμε ποτέ αν όλα θα πάνε καλά. Τελικά όμως όλα πήγαν καλά. Και τα αγοράκια μου δεν μπήκαν ούτε στα πρόορα. Και ακόμα θηλάζουμε. Και τελικά κατέληξα πως όλες οι δίδυμες κυήσεις ειναι πολύ δύσκολες και χρειάζονται υπομονή. Όταν όμως έρχονται τα διδυμάκια είναι όλα τα λεφτά. Και όσο μεγαλώνουν ακόμα καλύτερα. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες τις διδυμομανούλες και υπομονή σε αυτές που περιμένουν τα διδυμάκια τους. Το αποτέλεσμα θα σας κάνει να τα ξεχάσετε όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι καλως ηρθες στην παρεα μας κ να σου ζήσουν τα διδυμακια σου.

Μπες κ στο αλλο θεματακι με τις διδυμομανουλες που γεννησαν το 2010 να μας πεις κ εσυ τα κολπα σου μιας κ ειναι πιο μεγαλα τα δικά σου

κοριτσακια μου εισαστε ολες καλά οι υπολοιπες? φιλακιααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANIKAKI ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ!!!ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ. ΜΠΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΣΤΑΝΤΑΡ ΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΕΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..με χάσατε;;;Είχα μια περιπέτεια με την εγκυμοσύνη και νοσηλεύτηκα για μια εβδομάδα.Ξαφνικά είδα λίγο αίμα,πήγα νοσοκομείο και αφού με έβαλαν σε τοκογράφο κατέγραψε συσπάσεις.Μου έβαλαν ορό τοκόλυσης και με παρακολουθούσαν για μια εβδομάδα.Φοβήθηκα πολύ.Τα μικρούλια μου είπαν δεν θα ήταν βιώσιμα αν γεννιόντουσαν τώρα.Είμαι σπίτι,σταμάτησα απότομα από τη δουλειά,ξάπλα μόνο κρεβάτι τουαλέτα καναπέ.Πρέπει πάση θυσία να μπω στον 7ο στις 15 Αυγούστου για να σιγουρέψουν τα πράγματα.Τα κοριτσάκια μου είναι πολύ καλά.Πριν 10 μέρες ήταν 1286Gr η μια και 1056 η άλλη.Σάκοι,πλακούντες και αμνιακό υγρό καλά,το πρόβλημα ξεκίνησε από τις συσπάσεις που προκάλεσαν ρίξη κάποιων υμένων και ελαφριά αιμοραγία.Σήμερα έχω ραντεβού με το γιατρό να με δεί.Όλα πήγαιναν τέλεια με τα μπάνια μου τις εξόδους μου τη δουλειά μου κανονικά,αφού έλεγα άμα είναι έτσι η εγκυμοσύνη να μένω κάθε χρόνο έγκυος!!Και πάνω που ξεκινούσαν οι εκπτώσεις και ήμουν έτοιμη για εξορμήσεις για τα μωρουλίνια μου,τώρα προσανατολίζομαι να πάρω τα βασικά μέσω Internet γιατί χλωμό να με αφήσει ο γιατρός να βγώ,αφήστε που φοβάμαι κιόλας.Συντροφιά έχω βιβλία ,ταινίες και φυσικά το mammy με τις ενδιαφέρουσες κουβεντούλες..Ο γιατρός πιθανολογεί θα γεννήσω τέλη Αυγούστου θα είμαι στην 34η εβδομάδα και θα χω προλάβει να κάνω τις κορτιζόνες που από ότι μου πε θα τις αρχίσουμε στην 32η.Πολλές πολλές ευχές σε όλες τις κοπέλες που γέννησαν τα διδυμάκια τους,καλή συνέχεια στις υπόλοιπες και υπομονή σε όσες χρειάζεται να περάσουν κάποιες δοκιμασίες για να έχουν αγκαλιά τα πολυπόθητα νινάκια τους (βλέπε maragr-κοριτσάκι σε σκέφτομαι και συμπασχω μακάρι όλα να έρθουν δεξιά και για τα δυο σου μωράκια και να γεννηθούν υγιέστατα!)Φιλιά σε όλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mardio κοριτσακι μου ολα καλα θα πανε μην ανησυχεις!!!!

κατσε ξαπλα και μην κανεις τιποτα!!! εγω αυτο το εφαρμοζω εδω και καιρο διοτι και κουραζομαι απιστευτα και πονακια εχω και μου το υπεδειξε και ο γιατρος...

απο τη δουλεια με εχει σταματησει απο τον 6ο για προληπτικους λογους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARDIO ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ. ΕΛΠΙΖΩ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΩΡΙΣ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ Ι ΔΙΔΥΜΕΣ ΚΥΗΣΕΙΣ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΥΨΗΛΟΥ ΚΙΝΔΥΝΟΥ. ΚΑΝΕ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πολύ MARDIO :( Με καθυσήχασε αυτό που είπες οτι τα μωράκια θα είναι βιώσιμα αν γεννηθούν σ' αυτήν την εβδομάδα.. έχω τρελό άγχος με τις εβδομάδες ..εμένα μου είπε παρόλο που πηγαίνουν μέχρι στιγμής όλα καλά οτι πρέπει να πιάσουμε 32η εβδομάδα για να είμαστε πιο σίγουροι...

εγώ δεν το έχω πάρει χαμπάρι βέβαια και συνεχίζω να κάνω οτι έκανα και πριν...αφού αισθάνομαι καλά ρε συ τί να κάνω να ξαπλώνω όλη την ώρα;

Σου εύχομαι περαστικά και να μαθαίνουμε κανένα νέο σου οκ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki,2002 και lena ευχαριστώ για τη συμπαράσταση.Η κλεισούρα συνεχίζεται και μάλον θα συνεχιστεί μέχρι γέννας...Δε πειράζει όμως τα μωράκια να ναι καλά.Πήγα στο γιατρό τη Πέμπτη,μέτρησε μόνο τράχηλο,όχι τα μωράκια γιατί δεν έχει λέει νόημα να τα μετράμε κάθε 10 μέρες.Θα ξαναπάω αυτή τη Πέμπτη για τα μωρά.Ο τράχηλος είναι σταθερός και μου είπε ότι η ξάπλα απέδωσε και να τη συνεχίσω αλλιώς θα με ξαναβάλει νοσοκομείο,σχολίασε χαριτολογώντας...Φέτος με δέχθηκαν στο ανοικτό πανεπιστήμιο για μεταπτυχιακό και έχουν έρθει τα βιβλία και έχω αρχίσει και μελετάω,ε και κανένα μυθιστόρημα,έρχεται και κανένας που και που για παρέα,περνάνε οι μέρες.Το μόνο που με στεναχωρεί είναι αν θα μπορέσω να βγώ έστω μια φορά να τους ψωνίσω κανένα ρουχαλάκι.Δε θέλω να το κάνουν άλλοι για μένα,είναι τα πρώτα μου και τα περιμένω με τόση λαχτάρα.Φοβάμαι όμως και να βγω..ο γιατρός είπε κανένα βραδάκι να πάω σε κανένα ταβερνάκι κανένα καφεδάκι για καμιά ώρα ε δε χάλασε και ο κόσμος αλλά εμένα με έχει πιάσει φοβία.Είμαστε και στο δεύτερο όροφο χωρίς ασανσέρ και οι σκάλες μου είπε επιδεινώνουν το πρόβλημα.Τέλος πάντων μετά το ραντεβού της ερχόμενης Πέμπτης αν όλα είναι καλά μπορεί να το χτυπήσω ένα mothercare...αν και τώρα με τις εκπτώσεις πολύ φοβάμαι θα τα χουν σηκώσει όλα,είμαι και επαρχία.Φιλιά σε όλες..προσέχετε όλα με μέτρο και η ξεκούραση να είναι στο ημερήσιο πρόγραμμα..lena για σενα χτυπάει η καμπάνα....χι χι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα Madrio τώρα ακούστηκες σαν την γιατρό μου... :laugh: αλλά δίκιο έχεις μην γίνει καμιά στραβή τώρα και τραβάμε τα μαλλιά μας... :huh:

Εγώ σήμερα είχα ραντεβού και μου είπε οτι θα κάνω 2 ενεσούλες κορτιζόνης απο την άλλη εβδομάδα. Το κάνουν λέει όλοι στις δίδυμες κυήσεις για να δυναμώσουν τα πνευμόνια των μωρών σε περίπτωση πρόωρου τοκετου...εσείς τις εχετε κάνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lena έγραψε:

Χαχα Madrio τώρα ακούστηκες σαν την γιατρό μου... :laugh: αλλά δίκιο έχεις μην γίνει καμιά στραβή τώρα και τραβάμε τα μαλλιά μας... :huh:

Εγώ σήμερα είχα ραντεβού και μου είπε οτι θα κάνω 2 ενεσούλες κορτιζόνης απο την άλλη εβδομάδα. Το κάνουν λέει όλοι στις δίδυμες κυήσεις για να δυναμώσουν τα πνευμόνια των μωρών σε περίπτωση πρόωρου τοκετου...εσείς τις εχετε κάνει;

εγω εκανα μια διπλη εφαπαξ προχθες...

απο οτι ξερω ομως τις εκαναν ολες ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι έτσι μου είπε και εμένα οτι τις κάνουν όλες οι διδυμομανούλες. Είναι για τα πνευμόνια λέει σε περίπτωση που γεννηθούν πρόωρα...

Είχες κανένα παρατράγουδο μετά την ένεση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lena έγραψε:

Ναι έτσι μου είπε και εμένα οτι τις κάνουν όλες οι διδυμομανούλες. Είναι για τα πνευμόνια λέει σε περίπτωση που γεννηθούν πρόωρα...

Είχες κανένα παρατράγουδο μετά την ένεση;

οχι καλε δεν ειναι τιποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...