Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΝΜΑΙΑΚΟΣ νο 6....και η λίστα μας παίρνει χρώμα!!


Recommended Posts

Καλώς ήρθες!

Εγώ γέννησα στις 18/5, καισαρική (δική μου επιλογή), 2940κιλά και 47 εκατοστά. Θήλαζα για εναμιση μήνα περίπου και τώρα δίνω μόνο ξένο! Ο μικρούλης μου τώρα είναι 5 κιλά, και ύψος δεν ξέρω...

Τα βράδια μας ξυπνάει μια φορά, αλλά παίρνω κουράγιο από τη georgia που ο δικός της κοιμάται 10ωρο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 796
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kορίτσια γεια σας και απο μένα!!

Άννα καλωσήρθες και εσύ! Εμένα γεννήθηκε 3.600 και 52 εκ.Εγώ θηλάζω αποκλειστικά..όποτε ανοίξει το στοματάκι του και καταλάβω ότι πεινάει, τον βάζω στο στήθος..δεν έχω ωράρια!!Τη μέρα μπορεί να γκρινιάζει και λίγο αλλά τα βράδια λες και το καταλαβαίνει και κοιμάται 5-6 ώρες σερί, ξυπνάει για γαλατάκι και αμέσως πάλι ύπνο..δύο νύχτες τώρα, τον κάνω μπάνιο και τον ταίζω σχετικά αργά με πριν (γύρω στις 9 - 9.30) και κοιμάται κατά τις 10 και πάει 7 ώρες!! Έτσι κοιμάμαι άνετη!! ;)

Στέλλα μου περαστικά στον αδερφό σου.Όλα θα πάνε καλά μην ανησυχείς.

Γεωργία μου, να τον χαίρεστε!! Φτου φτου!! Μπράβο σας!! :) :woohoo:

Αλέκα μου, όντως ανδροκρατούμενος ο Πανμαιακός!! Πού θα βρούμε νύφες καλέ? :P

Εlenatsak ναι, θα γιορτάζουμε μαζί όντως!!! :)

Ρε κορίτσια η marina. τί κάνει? Η Μαρία η άλλη? Έχει καμία νέα τους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολο αφιξεις εχουμε!!! Καλως ορισες αννα να σου ζησει ο παιδαρος κουκλακι ειναι!!!

Αρμεκτηκα αρκετα 450ml εβγαλα για το μπαμπα μας, θα την θηλασω τωρα να κανω και ενα μπανακι και βουρ στη δουλεια. Αυριο θα σας απαντησω στις ερωτησεις σας και θα σας πω πως τα περασανε οι δυο τους!!!

Η μονη κοριτσομανα ειμαι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΛΕΚΑ ΚΡΥΨΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΓΙΑΤΙ ΜΑΖΕΥΤΙΚΑΝ ΠΟΛΟΙ ... ΑΣΕ ΠΟΥ Ο ΓΑΜΠΡΟΣ ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΑΣ ΒΑΖΕΙ ΚΑΤΩ :woohoo: :woohoo: :woohoo: ΠΟ ΠΟ ΠΩΣ ΘΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΜΕ ΤΟ ΜΠΑΜΠΑ ΕΓΩ ΓΙΑ ΚΑΤΟΥΡΙΜΑ ΠΑΩ Κ ΜΕ ΦΩΝΑΖΕΙ...ΕΛΕΝΑ ΚΑΤΙ ΚΑΝΕΙ.....ΕΛΕΝΑ ΖΟΡΙΖΕΤΕ....ΕΛΕΝΑ ΚΛΑΙΕΙ....ΕΛΕΝΑ ΕΚΛΑΣΕ(ΜΠΑΡΝΤΟΝ)....ΕΛΕΝΑ ΡΕΥΤΗΚΕ...ΓΑΜΩ(ΠΑΛΙ ΜΠΑΡΝΤΟΝ) ΤΗΝ ΕΛΕΝΑ ΣΟΥ ΤΣΙΡΙΖΩ ΕΓΩ!!!! :angry::angry::angry: ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΟΤΙ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΩ Κ ΕΓΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ..... ΑΧ ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ 6ΜΗΝΟ ΝΑ ΝΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΚΕΦΤΗΚΑΝ ΣΙΓΟΥΡΑ...ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ :S !!!! ΛΟΙΠΟΝ ΓΕΩΡΓΙΑ ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΠΡΙΝ ΚΑΝ ΜΑΣ ΖΥΓΙΣΕΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΠΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΔΙΝΩ ΜΟΝΟ 150 ΑΦΟΘ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΣΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΨΗΛΟΦΟΒΑΜΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΑΡΓΟΣ Κ ΜΕΤΑ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΤΟΥΣ Κ ΠΑΛΙ ΜΕ ΜΑΛΩΣΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΜΕ ΣΤΑΣΕΙΣ. ΘΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙ ΣΟΥΜΟ ΤΟΝ ΑΜΟΙΡΟ....ΑΠΟ ΨΥΧΟΥΛΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΡΒΕΛΙ :silly: :silly: :silly: ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΣΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΝΩ ΜΟΝΟ 30ΜΛ ΤΗΝ ΜΕΡΑ. ΕΣΑΣ ΤΙ ΣΑΣ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΤΣΑΙ?? ΤΕΛΟΣ ΠΑΜΤΩΝ ΕΙΜΑΣΤΕ 59,5 ΠΟΝΤΟΥΣ ΚΑΙ 5,030ΚΙΛΑ. ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΔΗΛ ΚΡΑΤΑΜΕ ΤΗΝ ΣΙΛΟΥΕΤΑ ΜΑΣ. ΣΤΕΛΛΑ ΧΑΡΗΚΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΣΟΥ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΘΑ ΔΕΙΣ. ΜΑΡΙΑ ΧΑΡ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ 1/6 ΑΦΟΥ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΠΗΓΕΝΑ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΛΟΓΟ ΥΣΧΕΙΑΚΗΣ ΠΡΟΒΟΛΗΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ Μ'ΑΦΗΣΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΑΕΙ ΠΟΛΛΥ!!!! ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΒΑΛΕ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΤΗΝ ΓΙΟΤΗ ΜΟΥ... ΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΠΟΔΕΙΧΤΙΚΕ ΣΩΤΗΡΙΟ ΓΙΑΤΙ ΤΓΕΛΕΥΤΕΟ ΒΡΑΔΥ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΙΧΑΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΕΥΤΟΥΝ ΟΙ ΠΑΛΜΟΙ!!!!ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΤΟΤΕ ΗΤΑΝ Η ΩΡΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ!!!!! ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΣΤΟ ΙΚΑ!!! ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ. ΜΕ ΑΓΧΩΣΕ ΚΑΙ Ο ΝΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ..ΦΕΥΓΕΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ :(:( ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΝ ΜΟΥ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΚΑΝΑ ΠΥΡΕΤΟ....ΜΟΥ ΔΩΣΕ ΟΔΗΓΙΕΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΚΟΝΤΥΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ!!!ΠΑΛΛΙΟΚΑΛΟΚΑΙΡΙ :angry::angry::angry: ΑΧ ΤΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenatsak μην φοβασε για το εμβολιο δεν ειναι απολυτο να ανεβεσει πυρετο εμενα μονο μια ανυσηχια ειχε και αργησε πολυ να τον παρει ο υπνος το βραδυ γιατι ειχε υπερκινητικοτητα.Την επομενη μερα ολα καλα,οσο για το τσαι μπορω να του δινω μεχρι και 3 φορες την ημερα τωρα με την ζεστη απο 50ml εσενα γιατι σου ειπε μονο 30ml;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜ. ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΑΥΤΟ ΕΙΠΑΝ Κ ΑΥΤΟΣ ΜΕ ΑΦΗΣΕ 30 ΧΑΤΗΡΙΚΟΣ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΔΥΣΚΙΛΙΟΣ. ΟΤΙΝ ΝΑ ΝΑΙ ΛΕΝΕ ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω οταν βγηκα απο την κλινικη μας ειπαν καθολου τσαι αλλα οταν εγινε 20 ημερων με αφησε η παιδιατρος να του δινω λογο κολικων μαραθο πινουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΧΑΜΟΝΟΛΙ ΛΟΓΟ ΔΙΣΚΙΛ.ΕΣΕΝΑ ΑΦΗΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΑΛΑ ΣΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ?ΠΡΕΠΕΙ ΛΕΕΙ ΝΑ ΑΦΗΝΕΙ.ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΕΔΩΣΑ 7 ΜΕΖΟΥΡΕΣ 230 Κ ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕ ΑΦΗΣΕ. ΓΕΩΡΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΑΦΗΝΕΙ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Λοιπόν το λέω από τώρα για να μην παρεξηγηθώ αργότερα! ΚΟΝΤΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΝΥΦΟΎΛΑ ΜΑΣ!!! :laugh: :silly: :side::P :laugh: :laugh: ;)

Συμπεθερούλα πώς πήγε πρώτη μέρα στη δουλειά χωρίς τον κορίτσαρο? Όλα καλά φαντάζομαι καθώς ο άντρας σου είναι τσάκαλος!!!! Ο δικός μου τον άκουσε μια μέρα να χ...ζει και τρόμαξε! Έσκουζε ο μπέμπης και νόμιζε ότι κάτι έπαθε!!! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Έλενά μου ο γιατρός μας είχε πει από την αρχή ότι άμα πίνει όλο το γάλα ανεβαίνουμε μια μεζούρα... Πρέπει πάντα να αφήνει στο μπουκάλι... Βέβαια εμάς τώρα το πίνει όλο αλλά επειδή είμαστε στην ανώτερη δόση δεν κάνει να ανεβούμε άλλο... Το ότι κοιμάται όλο το βράδυ είναι που τον σώζει και δεν είναι υπέρβαρος!!! Με τα εμβόλια μη φοβάσαι καθόλου!! Εμένα ήταν μόνο λίγο ανήσυχος για τις επόμενες 1-2 ώρες και (μια που πήγαμε απόγευμα στο γιατρό) το βράδυ κοιμήθηκε σαν πουλάκι!!! Ούτε πυρετούς ούτε τίποτα!!! Και να ανεβάσει όμως εμάς μας είπε να του δίναμε λίγο σιροπάκι DEPON ή PONSTAN!!! Μη φοβάσαι που φεύγει ο γιατρός σου διακοπές, ότι θες να τον παίρνεις τηλέφωνο, όποτε τον χρειαστείς και ότι ώρα και να είναι!!! Αυτή είναι η δουλειά τους!

Όσο για το τσάι μου είχε πει αρχικά καθόλου μα καθόλου!!! Τώρα που τρώει την ανώτερη δόση μου είπε ότι αν μετά από 1-1,5 ώρα πεινάει ξανά να του δίνω μόνο 20ml και αυτό γιατί είμαστε πολύ ...αναπτυγμένοι και να μην παχύνει!!!

zoumbalou (Στέλλα αν δεν κάνω λάθος έτσι?) χαίρομαι πάρα πολύ που έχεις ευχάριστα νέα για τον αδερφό σου!!! Και πάλι περαστικά!

Κάποια ρώτησε για το καθάρισμα της μυτούλας! Εγώ κάθε πρωί που τον αλλάζω, πάνω στην αλλαξιέρα του γυρνάω το κεφαλάκι δεξιά και του ρίχνω ορό στο αριστερό ρουθούνι (με πίεση!!! Συνήθως του βγαίνει από το στόμα). Μετά του γυρνάω το κεφαλάκι αριστερά και ρίχνω στο δεξί ρουθούνι!!! Μετά από μερικά λεπτά του καθαρίζω τα ρουθουνάκια με μια μπατονετούλα για να βγάλω τις μυξούλες του... Η αλήθεια είναι ότι τον αναστατώνει όλο αυτό και κλαίει αλλά μια αγκαλίτσα μετά τον ηρεμεί αμέσως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα σε όλες τις μαμάδες.Σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα..

georgia πολύ καλή η ιδέα να το αποθηκεύεις το μήνυμα πρώτα.Χθές είχα γράψει ολόκληρο κατεβατό και σβήστηκε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΛΕΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΧΤΕΣ. ΑΝΤΕ ΑΝΤΕ ΓΡΑΨΕ ΠΕΘΑΙΝΟΥΜΕ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΠΩΣ ΤΑ ΠΗΓΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΙ ΑΝΤΙΚΡΙΣΕΣ ΣΤΟ ΓΥΡΙΣΜΟ :P :woohoo: :P :woohoo: :P:P !!!!!!!!!!!!!!!! ΓΕΩΡΓΙΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΙΧΕΙΣ ΔΕΝ ΤΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΥΦΗ...ΑΥΤΟΣ ΜΑΣ ΔΕΡΝΕΙ ΟΛΟΥΣ :silly: :P :silly: :P Α ΔΗΛΑΔΗ ΜΕΧΡΙ 7 ΜΕΖΟΥΡΕΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΥΛΗΣ ΜΑΣ????? :( ΑΝΤΕ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΑΛΤΕ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟ ΤΩΝ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑΡΙΔΩΝ ΝΑ ΔΟΥΜΕ Κ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΣΑΣ..... ΑΛΕΚΑ ΕΣΥ ΜΗΝ ΒΑΛΕΙΣ ΜΗ ΑΝΑΣΤΑΤΩΘΟΥΝ ΤΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΜΑΣ Κ ΦΑΜΕ ΚΑΝΑ ΞΥΛΟ ΜΕΤΑ :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ!!!! ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΑ ΚΑΡΦΟΥΡ ΕΧΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΣ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΣ ΛΙΜΠΕΡΟ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΒΓΕΝΕΙ 3,5 ΕΥΡΩ Κ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΚΟΥΠΟΝΙΑ ΤΟΝ 2 ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΜΕ 1,50 ΕΥΡΟ. ΕΜΕΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΚΕΙ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΣΕΣ ΜΟΟΥ ΟΙ ΚΑΛΕΣ!!!!ΑΝ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΦΟΡΑΜΕ ΠΑΜΠΕΡΣ ΓΙΑΤΙ.....ΤΑ ΜΕΤΑΞΩΤΑ ΒΡΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΕΤΑΞΩΤΟΥΣ ΠΟΠΟΥΣ ΣΑΝ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΑΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες!!!!

Γεωργια σε ευχαριστω πολυ και ναι δεν κανεις λαθος Στελλα με λενε.

Αχχχχχ βρε κοριτσια παλι μου εβγαλε την πιστη ο μικρος μεχρι να φαει το γαλα του,παλι κοιμηθηκε στο μπιμπερο,με τα χιλια δυο καταφερε και εφαγε 150ml,το πινει σε 3 δοσεις γιατι σταματαει να ρευτει και στο τελος δεν ρευτηκε γιατι τον επιασε καλος υπνος και τον αφησα στο κρεβατακι του εσας ρευονται ευκολα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenatsak έγραψε:

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ!!!! ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΑ ΚΑΡΦΟΥΡ ΕΧΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΣ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΣ ΛΙΜΠΕΡΟ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΒΓΕΝΕΙ 3,5 ΕΥΡΩ Κ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΚΟΥΠΟΝΙΑ ΤΟΝ 2 ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΜΕ 1,50 ΕΥΡΟ. ΕΜΕΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΚΕΙ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΣΕΣ ΜΟΟΥ ΟΙ ΚΑΛΕΣ!!!!ΑΝ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΦΟΡΑΜΕ ΠΑΜΠΕΡΣ ΓΙΑΤΙ.....ΤΑ ΜΕΤΑΞΩΤΑ ΒΡΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΕΤΑΞΩΤΟΥΣ ΠΟΠΟΥΣ ΣΑΝ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΑΣ!!!!

ΓΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!! ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!!

ΘΑ ΠΑΩ ΜΟΛΙΣ ΕΡΘΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩ!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RUBELLA αν τα χρησιμοποιεισ γεμισε καμια αποθηκη!!!!ΣΤΕΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑ ΤΙ ΛΕΕΙ ΤΟ ΑΔΕΡΦΙ?????? 1ΟΝ ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΜΥΤΟΥΛΑ ΜΑΣ ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓ ΟΡΟ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΣΕ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΠΤ!! ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΤΗΣCHICCO GIA KAUARISMA DEN TO EXV XRHSIMOPOIHSEI AKOMA!

2ΟΝ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΡΕΥΟΜΑΣΤΕ ΑΜΕΣΩΣ ΟΠΟΤΕ ΜΑΣ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!! ΕΓΩ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΩ ΤΟ ΤΥΠΙΚΟ 20ΛΕΠΤΟ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ Κ ΜΕΤΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ...ΣΤΟ ΔΕΞΙ ΠΛΕΥΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΧΩΝΕΨΕΙ :blink::blink: ΑΥΤΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!

ΑΚΟΥ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΙ ΣΙΧΑΜΕΡΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΜΙΛΑΜΕ ΡΕΨΙΜΑΤΑ ΜΥΞΟΥΛΕΣ ΚΑΚΑΚΙΑ ΚΤΛ,,,,, Ε ΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΕΣ ΑΥΤΟ ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ 3 ΜΗΝΟ ΘΑ ΠΑΘΕΝΑ ΣΟΚ ΒΡΕ ΠΩΣ ΑΛΑΖΕΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ!! :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τοβαλα το φαι στη φωτια, εβαλα καρπουζι με τυρακι διπλα μου και σας ενημερωνω για την χθεσινη μερα!!!

Ο μπαμπας τα πηγε τελεια με τη Σαντυ. Την ταισε, την αλλαξε, την επλυνε και φυσικα η Σαντυ για να τον ευχαριστησει κοιμηθηκε στον ωμο του που την ειχε σηκωσει για να ρευτει. Και τις 2 φορες που τον πηρα τηλεφωνο απο τη δουλεια κοιμοτανε!!! Οταν γυρισα πιασαμε την παρλα και επειδη ακουγε τη φωνη μου η σκατουλα αλλαζε συνεχεια πλευρο αναστεναζοντας!!! Μια χαρα ολα τα βρηκαν οι δυο τους!!!!

Ομως στη δουλεια επρεπε να αρμεχτω. Μετα απο 5 ωρες απο το τελευταιο βυζαγμα κατεβηκα στην αποθηκη για αρμεγμα. Πηρα λοιπον το θηλαστρο και ενα μεγαλο μπιμπερο αφου τοσες ωρες που ειχα, θα εχω αρκετο γαλα. Δυστυχως εβγαλα μοο 100ml και απο τα ΔΥΟ στηθη. Τα παιξα!!! Αλλες φορες γεμισα 200ml απο το ενα και τωρα τζιφος. Θα ανοιξω θεμα μπας και με βοηθησουνε οι εμπειρες μανουλες μιας και δεν θελω να δωσω ακομα συμπληρωμα. Πριν απο λιγο περασα απο το παιδιατρο και το ρωτησα και μου ειπε οτι μπορει να μου κοπει ή μπορει να ηταν απο το αγχος και το στρες της δουλειας.

Στελλακι ειδες που πανε ολα καλα με τον αδελφο σου? Καλη αναρρωση ναχει!!! Μην αγχωνεσαι για το ρεψιμο και εμενα η δικια μου οποτε της ερθει ρευεται!!! Και εγω τη μυτουλα ετσι την καθαριζω σαν την georgia.

Ελενη φυσικα και θα βαλω φωτο να σκασετε τι προξενιο εχουμε φτιαξει με τη συμπεθερα!!! Βλεπεις τα μωρα μας ειναι φαγανα (6 κιλα) και ψηλα 63 ποντους γιαυτο τα ταιριαξαμε!!! Τωρα που ειναι και η RUBELA εδω να δεις την κορη της να παθεις πλακα!!! Εχω κανει στοκ πανες ετσι και αλλιως καθε φορα που εχει ο μαρινοπουλος προσφορες αλλα εμεις ειμαστε ανετες τις φοραμε ολες και εχουμε διαρροες σε ολες!!

Φτιαχνω κρεατοσουπα (με τετοια ζεστη) μπας και αυξησω λιγο την παραγωγη γαλακτος αστα να πανε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε η μυτουλα παει και ερχεται αλλα τα κακα τους που βρομανε??? Αφου γαλα τρωνε απο που βγαινει η μυρωδια οεο???

Παω στο μεγαλο υπολογιστη να σας ανεβασω φωτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΛΕΚΑ ΕΙΣΑΙ ΦΟΒΕΡΗ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΣΑΙ....ΩΧ ΔΗΛ Να αρχισω να ανυσηχω που ειμαστε μονο 5 κιλα?????? καλε τι λεσ τα κακουλια του παιδιου μου μυριζουν σαν ο ντε τουαλετ!!!! απαιχτος ο μπαμπας μπραβο!!!! μας τον δανειζεισ??????????? τησ ρουμπι το μωρο το δα σε μια φοτο αλλα αυτο ειναι μεγαλο ποσο ειναι μην πΑΘΩ ΚΑΜΙΑ ΠΛΑΚΑ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη γεννηθηκε στις 11/5 με καισαρικη επισκληριδιο αφου η χαζοβιολα πηγε και σκαλωσε στη λεκανη μου και δεν ξεκουναγε απο εκει. Γεννηθηκε 3630kg 53cm!!! Το μπαμπα μας να τον παρετε οποτε θελετε λιγη εκπαιδευση θελει αλλα αντεχει στις δυσκολες συνθηκες!!! Γενικα η Σαντυ ειναι πολυ ησυχη και υπναρου και αυτο που της αρεσει υπερβολικα και ξεκαρδιζεται ειναι στο πλυντηριο που την βαζω για να την αλλαξω και η ωρα του μπανιου της. Ειναι υπερβολικα ζωηρη και τρελενεται για βολτα με το κουνελο (μαρσιπο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα! Δεν είναι δεδομένο ότι πρέπει να έχεις κράμπες, δεν έχουν όλες οι κοπέλες ή σε όλες τις κυησεις δεν είναι ίδια τα συμπτώματα! Εγώ πχ στην προηγούμενη δεν είχα τίποτα πέρα από τα βασικά, πρήξιμο κούραση στήθος.. αυτά.. Τώρα.......;! Χαχαχαχαχα!! Για την κυστική ίνωση δεν έχω να πω πολλά πέρα από το να ευχηθώ να πάνε όλα κατ'ευχήν και το μωράκι σας να είναι υγιέστατο!! Καταλαβαίνω τους φόβους σου που είναι απόλυτα λογικοί αλλά επειδή μου αρέσει πολύ να στηρίζομαι στα μαθηματικά τα οποία ποτέ δεν ψεύδονται, να θυμίσω ότι οι πιθανότητες να νοσεί το έμβρυο είναι 25% οπότε στατιστικά οι πιθανότητες το μωράκι σας να φέρει απλά τη νόσο ή να είναι απόλυτα υγιές είναι πολύ περισσότερες συνδυαστικά!! Ξέρω βέβαια ότι επειδή το έχεις ήδη βιώσει μια φορά δυστυχώς, δεν πρόκειται να ηρεμήσεις μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα της τροφοβλάστης.. μαζί θα αγωνιούμε να ξέρεις, ίδια μέρα έχουμε αυχενική! Μακάρι να μας πάνε όλα δεξιά με υγιή μωράκια πάνω απ'όλα! 🙏🙏🙏🙏 Εγώ έκλεισα σήμερα την 9η εβδομάδα και με το καλό μπαίνουμε στη 10η.. μαζί θα πηγαίνουμε!!
    • Καλημέρα κορίτσι μου. Να πας στα επείγοντα αν είναι να τρελαθείς... Πάρε τον γιατρό σου τηλέφωνο άμεσα. Άλλα συμπτώματα δεν έχεις;;;
    • Καλημέρα κορίτσια πως είστε ; αχ το πέρασα και εγω αλλά όχι με το στήθος με τον εμετό 7εβδ + 5  ακόμα το θυμάμαι ήταν Παρασκευή ξύπνησα ήμουν μια χαρά δεν είχα καθόλου ναυτία εεε λέω μπορεί να έτυχε και το απόγευμα ειδα κάτι περίεργα υγρά που δεν είχα ξανά δει.. πήρα τηλ τον γιατρό εγω πίστευα πως το εχασα το μωρο μου λέει ο γιατρός εαν με έπαιρνες μια ώρα νωρίτερα θα σου έλεγα να έρθεις να σε δω ( τελευταία φορά με ειχε δει 5 μερες πριν που άκουσα και καρδούλα ) αλλά εχω φύγει για Αθήνα εδώ και μια ώρα ταξιδεύω   ελα Δευτέρα μου είπε… καταλαβαίνεις πως ήμουν μέχρι να πάω την Δευτέρα στο κέντρο υγείας δεν είχε μηχάνημα να ακούσω το μωρο… έριξα ένα κλάμα αστα να πάνε και τελικά ήταν όλα μια χαρά  παντως εγω το πρωτο μήνα έκανα 1 φορά τη βδομαδα ραντεβού στον γιατρό γιατί φοβομουν πολύ είχα άγχος τεράστιο..  δεν υπάρχει κάτι που να σου δείχνει αν πάνε καλά τα πράγματα μόνο ο υπέρηχος ίσως να μιλήσεις με γιατρό σήμερα ή αύριο να πας από κοντά να σε δει κορίτσι μου όσο μπορείς ψυχραιμία και πιστεύω πως είναι όλα καλά 
    • Αχ μάλλον πρέπει να το πάρω απόφαση κ να διώξω το άγχος. Έτσι κ αλλιώς απ την εγκυμοσύνη με ενδιεφερε η μέθοδος κ την είχα ψάξει κ να που τώρα το επέλεξε η μικρή 😂 Έχω κατεβάσει κ το solid starts που δείχνει κατάλληλα κομμάτια ανα ηλικία, αλλά νομίζω πως κάτι κάνω λάθος στο μαγείρεμα κ μαλακώνουν πολύ κ λιώνουν κ μετά φοβάμαι ότι θα φάει μεγάλο κομμάτι. Η γιατρός μας συστήνει αυτήν την μέθοδο και σε εμάς απλά είπε λόγω του ότι η μικρή δεν είναι φαγανη, να αρχίσουμε με αλεσμένα μήπως και αρχίσει να τρώει κ το αλλάζουμε στο διμήνο. 
    • Καλημέρα κορίτσι μου!! Μην κατσεις να σκας! Πήγαινε για έναν απλό υπέρηχο σε κάποια κλινική, ώστε να σου φύγει το άγχος. Όλα καλά θα είναι, αλλά ποιος ο λόγος να χαλάσεις την Κυριακή σου; Εγώ σε αντίστοιχη περίπτωση πήγα στο Γεν… για έναν υπέρηχο και μου πέρασε το άγχος. Αν παρόλα αυτά μπορείς να το διαχειριστείς, μίλα με τον γιατρό και άκου τι θα σου πει. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...