Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου 2010 (Νο 2)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Mpounita περασαμε πολυ εντονους κολικους απο την 10 μερα και μετα ...σχεδον ολο το 24 πονουσε και ισως αυτη να ηταν η αρχη. Εγω ημουν παρα πολυ αλλεργικη μεχρι τα 25 μου, οπου μια μερα ξαφνικα, εξαφανιστηκε καθε ειδους αλλεργια. Δεν περιμενα να με κληρονομησει και μαλιστα με τετοια αλλεργια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

izaki έγραψε:

Ρε συ μαρβελ....εγω σε οσες φωτο σε ειδα ησουν σε ολες κουκλαααα!!!

Υπερβαλλεις νομιζω!!!

:blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink: Μπορεί επειδή με έχω συνηθίσει πιο αδύνατη να μου φαίνεται υπερβολικό!Δεν ξέρω! :P:P:P:P:P:P:P

Ιζάκι...αυτές οι αλλεργίες..η αδερφή μου έχει πολλές....εμένα με τα δερματικά του είναι λίγο ευαίσθητος.Τον προσέχω,του βάζουμε κρέμα,χαμομήλι.Ευτυχώς μετά από θεραπεία με λάδι,έφυγε η νινίδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλά καλησπέρα!!! Τι μου κάνετε;;

Μπουνιτακι ΤΕΛΕΙΑ η νεραιδούλα!

Ιζακι μου, σου έγραψα στο Μσν!

Marvel μου, σου είχα στείλει με εμαιλ φωτογραφίες του Ρεβυθούλη! Τις πήρες;;;

Πώς περάσατε το ΣΚ; Εμείς κοριτσάκια μου πήγαμε στην Καρυστο και περάσαμε Τελεια!! Το τι βόλτες έκανε ο Ρεβυθούλης, δεν λέγεται!!

Από την παραλία στην ταβερνούλα ήταν και από την ταβερνούλα... σε μια φουσκωτή βαρκούλα που έχουμε στο μπαλκόνι και τον κάναμε μπανάκι!! :-)

Καλά, είχε πολύ πλάκα! Σαν μεγάλο παιδάκι έκανε!

Μανούλες μου καλές, την Παρασκευη φευγουμε για διακοπές και μάλλον δεν θα έχω Internet! Γμτ, θα μου λείψετε!!!

Φιλάκιαααααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιτέλους κοιμήθηκε!!Ουφφ!!

Πήγαμε τζάμπο σήμερα και δεν κοιμήθηκε καθόλου!!Καλά τον λέω εγώ κουτσομπόλη..

Το Σάββατο πάμε διακοπές!!!Γιούπιιιι!!!(αν σας πω οτι αγχώνομαι λιγάκι θα με πείτε τρελλή???..)

Izaki πονάει κιόλας το μωρό??Υπομονή βρε κούκλα...Τρως τίποτα ή όχι ακόμα??Εύχομαι να είναι φάση κ να μην έχει τίποτα η ζουζούνα..

Εμενα μ΄έχει ξεζουμίσει αυτές τις μερες...Λέτε να διψάει???Η παιδίατρος μας είπε να του δίνουμε λίγο νεράκι όταν έχει πολλή ζέστη αλλά εγώ δεν του έχω δώσει ούτε σταγόνα!Υποτίθεται οτι τα μωρά που θηλαζουν δεν χρειάζονται άλλα υγρά, έτσι δεν είναι???

Αχ δεν ξέρω...Μ΄έχει βαρέσει η ζέστη στο κεφάλι...

Συμπεθέρα εγώ τις μπομπονιέρες εσύ το γλέντι εε???χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολγάκι...καλέ..τώρα το είδα! :blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush: Πάει τα έπαιξα!Με χτύπησε η ζέστη! :unsure::unsure::unsure::unsure: Σου απάντησα!Στο λέω και από εδώ...είναι κούκλοςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Καλά εκεί με τα πράσινα!Θα τρελαθώ!Και εσύ είσαι πολύ κούκλα!Να από που πήρε το παιδί! ;););););););););););););)

Πάτε διακοπές ε?????????? :silly: :silly: :silly: Μπράβο σας!!!!!!!!!!!!! :):):):):):):):)

Jona...και εσείς?Τέλεια! :):):)

Εμείς πουθενά... :(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολγάκιιι!!Τι κάνεις??!!

Κουκλίτσα μου μήπως γιόρταζες εχθές???(!)Σε σκέφτηκα σε κάποια φάση αλλά μετά ξεχάστηκα..

Κι εσείς διακοπές???Τέλεια!!Θα τον βάλεις στη θάλασσα τον ρεβυθούλη??

Κι εμείς πήραμε πλαστική πισίνα για να τον κάνουμε μπάνιο!!χαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpounita έγραψε:

καλο κουραγιο izaki μου με τη διαιτα και περαστικουλια στον μπεμπακο.

jona μολις ειπα να πληρωσεις εξαφανιστηκες!!! :P:Pth_Scrooge.gif

χαχαχαχαχα!!!!Μήπως κάνεις πως δεν είδες την απάντηση μου??!!!χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμάς μας είπε όχι στη θάλασσα! :blink::blink::blink:

Jona,πάντως νομίζω ότι δεν χρειάζεται νερό...ειδικά εσείς που θηλάζετε.Εδώ εγώ που δεν θηλάζω και μου είπε όχι νερό,όχι χαμομήλι...μόνο γάλα.Δεν χρειάζονται κάτι αλλο μου είπε.Νερό μάλλον μαζί με τις κρέμες μου είπε...δεν ρώτησα παραπάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολγακιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!

how are you?

μα καλα μόνο η δικια μου ουρλιαζει οταν την πηγαινω βόλτα!την πιανει μια υστερια στα καλα καθουμενα!

μα καλα όλες θα πατε διακοπες? παρτε και εμενα... :dry: ...θα :blush: ειμαι ησυχο παιδακι.... :blush:

Συμπεθερα...τι κουβαρνταδες ειστε στη θεσ/νικη!!! :woohoo:

αμ θα σου κανουμε εγγονα με το ονομα σου....θα πληρωσοθμε κιολλας! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpounita έγραψε:

Συμπεθερα...τι κουβαρνταδες ειστε στη θεσ/νικη!!! :woohoo:

αμ θα σου κανουμε εγγονα με το ονομα σου....θα πληρωσοθμε κιολλας! :kiss:

Καλα εε!!!Ελιωσα τώρα!!!!!Εγγόνα Ιωάνναααα!!!!χαχαχαχα!!!

Αστα όλα πάνω μου!!!!!χαχαχαχα!!!!!

Αντε ελάτε να πάμε παρέα στην Χαλκιδική!!!Θα κάνουμε μπανάναααααααααα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά..Το αγγούρι κι εμείς μαζί μας θα το πάρουμε!!

Θα σας αφήσω τώρα κοριτσάρες..

Πρέπει να ετοιμαστώ.Θα πάω τον μικρό στην μαμά μου κι εγώ έχω ραντεβού με την λογίστρια για το χαρτί του οαεδ.

αύριο λέω να πάω να τα καταθέσω..Μπας και πάρουμε κανένα φράγκο! :P

Θα ξαναμπώ το βραδάκι μετά το μπάνιο μας και το μεμε΄!Εύχομαι να πετύχω καμιά!!

Φιλάκια!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιμήθηκα λιγάκι κι εγώ. Τις τελευταίες μέρες έχει λίγο γκρίνια ο μικρός. Εκεί που όλη μέρα είναι χαχαχα και χουχουχου, μπορεί να κοιμάται ήσυχα και ξαφνικά μπήζει τα κλάματα!!!! Που γενικά αυτός δεν κλαιει ούτε όταν πεινάει! Τελικά μου είπε η παιδίατρος ότι μάλλον κρυωματάκι ή ιωσούλα είναι αν και δεν έχει πυρετό αλλά πονάει το εντεράκι του και έχει πολλά αέρια, ειδικά όταν τον ταίζω. Προχθές με τα χίλια ζόρια έτρωγε σε κάποια γεύματα. Μου είπε και του βάζω λίγο χαμομήλι μαζί με το γάλα του και ηρεμεί. Γιατί σκέτο δεν μου το πίνει.

Α!!!! Μπουνίτα, πάρα πολύ ωραίες οι μπομπονιέρες!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλά... Ναιιιι!!!! Γιόρταζα χθες!!! :blush::blush:

Marvelaki μου γλυκό, σε ευχαριστώ πολύ!!!! Και εσύ μια κούκλα είσαι πάντως!!! Το θέμα είναι ότι εγώ τα +9 τα κουβαλάω!!! :P

Jona μου στην Κάρυστο θα πάμε! Έχουμε σπίτι εκεί και πάμε κάθε Καλοκαίρι! Είναι πολύ όμορφα γιατί μοιάζει σαν νησι!

Ήταν να συναντηθώ και με την Ιζακι μας, αλλά μάλλον ναυάγησε...

Δεν πειράζει Ιζακι μου, θα έρθουμε εμείς το Σεπτέμβριο Σαλόνικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, ήρθε μια φίλη μου να μας δει που είχε να με δει από ετοιμόγεννη και μου είπε ότι αδυνάτισα!!!!!!!!!!! ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙ!!!!!!! Βέβαια, ένα κιλό έχω χάσει, έχω ακόμα άλλα 7, αλλά χάρηκααααααα!!!!!!

Το κακό είναι ότι μου έφερε παγωτό και δεν κρατήθηκα. Έφαγα μια κουταλίτσα!!!! Είμαι κι αδιάθετη, δικαιολογούμαι!

Όλγα, χρόνια πολλά, δεν ήξερα καν ότι γιόρταζαν οι Όλγες! Να χαίρεσαι το Ρεβυθούλη!

Αλήθεια, το ματάκι του πέρασε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να΄μαι πάλι! :P

Δεν είναι καμιά εδώ ε?? :( Κρίμα..

Ολγάκι!!Χρόνια σου πολλά κούκλα μου!!!Αν και καθυστερημένα.. :blush::blush: Να χαίρεσαι την όμορφη οικογένεια σου και ..να σε χαίρονται και αυτοί!!

Δεν πιστεύω να ανέβεις Σαλόνικα και να μην βρεθούμε???!!!!!Κανόνισε!!!

Πεπιτάκι δεν τρως μια κουταλίτσα και για μένα..! :P:P;):blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pepita μου και Jona μου... Ευχαριστώωωωωωω πολυυυυυ!!!

Μα καλά βρε Pepita μου, το νοσοκομείο Αγια Όλγα δεν το έχεις ακούσει;; Χαχα!!

Κοριτσάκια μου, πάμε να κάνουμε μπάνιο τον Ρεβυθούλη! Αργήσαμε σήμερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Βρήκες γιατρό δηλαδή να σε αναλάβει ;  ποιος ξέρει εσυ να κανείς οτι σου πουν οι γιατροί  Θα ρωτήσω και εγω αν μπορω αλλά να πω την αλήθεια στην εγκυμοσύνη δεν πολύ μπαίνω στην θάλασσα έτσι και αλλιώς 
    • Καλά και εγω δεν θα το είχα σκεφτεί στην πράξη όμως το κατάλαβα είμαστε ακόμα στην δάση που ανοίγουμε ντουλάπια για εξερεύνηση να δω ποτε θα περάσει αυτήν φάση  εμάς εδώ απεργία από όσο ξέρω δεν έχουν κάνει τα μικροβιολογικά θα βόλευε καλύτερα από θα πήγαινες και γιατρό αλλά δεν πειράζει 
    • Δεν ξέρω πόσες μερες θα κάνουν βγουν αύριο που θα πάω θα ρωτήσω  ετσι και αλλιώς ο γιατρός θα τα δει σε ένα μήνα όποτε δεν τα βιαζομαι 
    • Καλησπέρα κορίτσια, καλό υπόλοιπο κυριακής εύχομαι!!  εμείς σήμερα σηκώσαμε χαλιά και μαζέψαμε χειμωνιάτικα και βγάλαμε τα κολακαιρινά... ήταν δουλειές που έπρεπε να γίνουν και τις σκεφτόμουν συνέχεια... ππφφ.. αλλά μηδέν χρόνος... πως περνάτε την κυριακή σας;;  @Girly κ @marinamanoulitsa να χαίρεστε τα παιδάκια σας!! πολύχρονα να είναι!! 
    • Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια… απο ότι μου είπε ο γιατρός, συνήθως όταν υπαρχει εξωμήτρια κύηση στην σάλπιγγα σημαίνει ότι υπάρχει κάποια παθολογία εκεί, παρόλο που στην δίκη μου περίπτωση δεν φάνηκε στην σαλπιγγογραφια. Μου είπε ότι η καλύτερη λύση είναι η λαπαροσκόπηση, για να δει τι ακριβώς συμβαίνει… τελικά βρήκε ενδομητριωση! Ήμουν τυχερη στην ατυχία μου… Η δίκη μου ήταν πολύ ύπουλη δεν φαινόταν σε κανένα υπέρηχο, είχα πάει σε 4 γιατρούς. Γενικά οι πιθανότητες για εξωμητριο είναι μικρές αλλά δυστυχώς μπορεί να συμβεί.  Τώρα σχετικά με το ερώτημα εξωσωματική ΄ή όχι ακόμα, σκέφτομαι απ τη μια ότι δεν θέλω να περιμένω πάλι μήνα μήνα και να έρχονται απογοητεύσεις… μετά λέω, μήπως συμβεί κ σε εμένα το ‘θαυμα’ με φυσική σύλληψη? Η αλήθεια είναι ότι επειδή είχα αυτές τις ατυχίες στις 2 εμβρυομεταφορες που έκανα, μου έχει δημιουργηθεί μια φοβία, τρέμω μην μείνω έγκυος και συμβεί κάτι κακό παλι… θα συμβουλευτώ σίγουρα τον γιατρό μου απλά τα επεξεργάζομαι όλα. Α η ηλικία μου είναι 33! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...