Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου 2010 (Νο 2)


Recommended Posts

Κοριτσάκια,έχω πολύ σίδερο! :angry::angry::angry:

Έκανα διάλλειμμα τώρα!Δεν γίνεται σερί!

Ολγάκι!!!!!! :silly: :silly: :silly: Μπράβο σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Τέλειος ο μικρός!Μην ανησυχείς για το ματάκι του...πήρες και άλλη γνώμη? :dry:

Εμείς σε 2 εβδομάδες περίπου έχουμε το δεύτερο εμβόλιο!Έχω αγωνία,να δω πόσα κιλά πήρε,πόσο ύψος! :blink::blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και απο μενα κοριτσακια!!! τι κανετε????? Τι ωραια που ξεκινησαν και παλι οι συζητησεις στο μαμυ...Εμπαινα κατα διαστηματα αλλα δεν εβλεπα καθολου κινηση...Το ζουζουνακι μου ειναι μια χαρα...Πηγαμε στην παιδιατρο την Παρασκευη και καναμε τα επομενα εμβολια...Ειμαστε 5.850 και 63 ποντους...Πηρε μονο 400 γρ. αυτο το μηνα και αγχωθηκα, ομως η παιδιατρος ειπε οτι ειμαστε καλα για παιδι που θηλαζει αποκλειστικα...Απο υψος παμε καλα..πηρε 5 ποντους...Αυτο που με προβληματιζει ειναι αλλο..Ειχα παρατηρησει οτι τα χερακια του τρεμοπαιζουν καπως, οχι ολη την ωρα, συνηθως οταν ζοριζεται ή οταν θελει κατι, και την ρωτησα γι'αυτο...Μου ειπε οτι ειναι συνηθες φαινόμενο και οτι συνηθως φευγει γυρω στον 6 μηνα...ομως εγω ανησυχω... Αυτη παντως εδειξε να μην το σπουδαιολογει ιδιαιτερα... Δεν ξερω...ειναι να μην σου μπει το ζιζανιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Μαρία!!

Μια χαρά το ζουζούνι σου!!

Αυτό που λες δεν το ξέρω αλλά σημασία εχει που η παιδίάτρος σας δεν ανησυχεί.Αρα μην ανησυχείς ούτε εσύ!

Ξέρω, όλα είναι καινούρια και με το παραμικρό που παρατηρούμε μας πιάνει άγχος..Κι εγώ το ίδιο κάνω,μη νομίζεις! :blush::P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!!

Μπήκα για λίγο γιατί με ξύπνησε ο μπέμπης! Του έφυγε η πιπίλα! Κοιμήθηκα μια ωρίτσα πάντως, μια χαρά.

Μαρία μου, εγώ ανησυχώ περισσότερο για την κίνηση που λες γιατί όταν γεννήθηκε το έκανε πιο έντονα αλλά σε όλο το σώμα και ήταν λόγω έλλειψης ασβεστίου οπότε πήρε συμπλήρωμα. Δεν ήταν τίποτα, αλλά τώρα καμιά φορά αναρωτιέμαι αν κάνει το φυσιολογικό τρέμουλο ή θέλει πάλι ασβέστιο και δεν το καταλαβαίνω; Αλλά νομίζω ότι είναι φυσιολογικό.

Ολγάκι μου, κι εμένα με τρελλαίνει που καμιά φορά που έχει ψιλοχορτάσει και πίνει πιο αργά, με κοιτάει, του χαμογελάω και μου γελάει κι αυτός με την πιπίλα στο στόμα! Και κάνει και ήχο!!! ΛΙΩΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!!!

Είπα να πω ενα γεια μιας κ καμιά φορά σας διαβάζω γιατί τα μικρά μας έχουν διαφορά μερικές ημέρες-εβδομάδες!!! Η μικρή μου γεννήθηκε στις

10 Μαρτίου κ φυσικά μας κάνει οτι θέλει :laugh: ! Γράφω στις μανούλες Φεβρουαρίου-Μαρτίου, αλλά είπα να συστηθώ κ εδω εφόσον σας διαβάζω καμιά φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας μανουλίτσες!!

Ολγάκι μήπως θα έπρεπε να πάρεις και 2η γνώμη για το ματάκι του ρεβυθούλη?

maria.g αφού η παιδίατρος δεν ανησυχεί προσπάθησε κι εσύ να μην το πολυσκέπτεσαι. Αν δεις και γίνει εντονότερο τότε να το ξανασυζητήσεις ή να απευθυνθείς και σε άλλον.

marvelaki δε σε ζηλεύω κάθόλου για το σίδερο, τουλάχιστον έχει δροσιά σήμερα.

anthropaki καλώς μας βρήκες! Κι εγώ σας διαβάζω στα μωράκια Φεβρουαρίου -Μαρτίου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι καλά που είμαστε πάλι όλες εδώ!!

Μου λείψατε βρε κοριτσάκια μου!!

Marvelaki και Marouli μου, όχι δεν πήρα δεύτερη γνώμη, αλλα και τι διαφορετικό να μου πούνε;;; Σίγουρα κολλυριο θα μας προτείνουν και φυσιολογικό ορό! Ανησυχώ πάντως βρε κοριτσάκια μου! Ειδικά το πρωί όταν ξυπνάει, το ματάκι του είναι κολλυμένο σαν μια κουρτίνα από την τσίμπλα και ο καημενουλης ο Ρεβυθουλάκος, παρόλα αυτά...μου χαμογελάει! Σαν πειρατής είναι!! :-)

Γεια σου Marvelaki, Pepitaki, Marouli μου και Μαράκι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

Ολγάκιιι!!χιχι..!Μου άρεσε αυτό το "σαν πειρατής"!!

Αν σε κάνει να αισθανθείς καλύτερα κοριτσακι μου, πάρε και μια δεύτερη γνωμη.. ;)

Εύχομαι πάντως να περάσει γρήγορα και να σου το κλείνει το ματάκι μετά από τσαχπινιά!! ;);):P:P:kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες μου!!!

Σημερα απο τις 2μμ μεχρι τις 10μμ δεν ειχα τηλ και ιντερνετ....να ναι καλα η ΤΕΛΛΑΣ.....τα νευρα μου ολη μερα!!!

anthropaki καλως ορισες!

maria.g φυσικο ειναι να ανησυχεις, αλλα ακουσε και την παιδιατρο...δεν νομιζω να ειναι κατι ανησυχητικο και να μην στο ειπε.

Μαρουλακι πεπιτα μαρβελ τζονα Ολγακι....χαιρομαι που μαζευτικαμε ξανα στο φορουμ!

Σημερα βγηκαν και τα αποτελεσματα των εξετασεων που εκανα στην μικρη για τις αλλεργιες...εκτος απο το γαλα μου εβαλαν και αλλα, οπως αυγο, ψαρι καποια φρουτα και ολα ΑΡΝΗΤΙΚΑ!!

Δεν εχει καμια απολυτως αλλεργια!!!! Γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!

Ευτυχως...ΟΥΦΦΦΦΦ!!! ησυχασα κοριτσια!!!

Τωρα μπορω να τρωω οτι θελω χωρις να ανησυχω μην μου παθει κατι η μικρη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια!!!

ξυπνηστεεεεεεεεεεεε....... :blink::blink:

ή καλύτερα νβάλτε για ύπνο τα σκατουλάκια σας και μαζευτητε!

είμαι πολύ χαρούμενη γιατι μόλις μίλησα με τον παπά και εκλεισα

την βαφτιση για τις 19 Σεπτεμβριου στις 6.15... δεν είχε αλλη ημερα κενη για απογευμα... σε ενα πολυ ομορφο εκκλησακι διπλα στη θαλασσα,

στον Αγ.Νικόλαο στο λαγονησι για όσες το γνωριζετε. :)

Ολγακι μου που εισαι?εμενα η μικρη τσιμπλιασε μια ημερα και κατευθεια τις το καθαρισε 2 φορες μς φυσιολογικο ορο και αποστειρωμενη γαζουλα και εξαφανιστηκε..... εσενα γιατι σου εχει κρατηση τοσο δεν ξερω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα!!!!

Δυο φορες πηγα να πατησω απαντηση , για να σας γραψω...την μια πατησα το τικερ και την αλλη πανω σε μια διαφημιση ...με την τριτη το πετυχα ομως.

Φοβερη δεξιοτεχνια με το ποντικι!!!!..χαχαχα

Ειμαι στο μπαλκονι και η μικρη κοιμαται στο σαλονι...εξω εχει τρομερη φασαρια γιατι διπλα κανουν ανακαινιση, αλλα εχει πολυ ωραιο καιρο και γουσταρωωωω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρεπει να κανονισω κομμωτηριο και ινστιτουτο για αποτριχωση και δεν ξερω πως θα τα καταφερω να λειψω απο το σπιτι τοσες ωρες.

Θελω να παω να παρω και μαγιω και αντε να δω που θα βρω τον χρονο για ολα αυτα.

Εσεις απο μαγιω τι κανατε? Σας κανει το μαγιω σας η θα χρειαστητε αλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ιζάκι!!!!

Εγώ αν δεν μου πέσει η κοιλιά δεν ξέρω τί θα κάνω. Τα ολόσωμα τα σιχαίνομαι!!!! Έτσι κι αλλιώς τον Αύγουστο θα κάνω μπάνιο στη Μύκονο αν πάνε όλα καλά και πάμε. Μέχρι τότε θα δείξει. Το μαγιώ μου μου κάνει αφούη κοιλιά είναι απ' έξω!!! Μπικίνι είχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα. Ελάχιστα μου είχε πρηστεί και τώρα που σταμάτησα το θηλασμό πάλι μικρό είναι αλλά τώρα είναι κρεμαστό!!! Ελπίζω να ανέβει λιγάκι. Τα καλά του μικρού στήθους είναι αυτά, δεν πολυφαίνεται το κρέμασμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το δικο μου αν και μεγαλο, λογω του γαλακτος ειναι φουσκωτο και ετσι δεν πολυφαινεται το κρεμασμα...χαχαχα

Σε ζηλευω ομως που θα πας Μυκονο....δεν εχω παει ποτε. Οποτε λεγαμε να παμε Μυκονο, παντα κατι μας συνεβαινε και αλλαζαμε προορισμο. Εγω ειμαι και της φασαριας...θελω μερος για τις διακοπες μου, με πολυ κοσμο και δυνατη μουσικη, αλλα φετος θα την βγαλω στο εντελως αντιθετο απο τα γουστα μου...κλαψψψψ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ μη φανταστείς μουσικές, ποτά και ξενύχτια!!! Είναι οι κουμπάροι μας εκεί που θα τους βαφτίσουμε τη μεγάλη κόρη (που είναι 2,5 και η αδερφή της 4 μηνών και θα γίνει κι ο γάμος τον Νοέμβρη; αυτοί!) και επειδή έχουν κι αυτοί μωρά θα μας βολέψει γιατί δεν θα χρειαστεί να κουβαλήσουμε πολλά πράγματα! Οπότε θα είναι οικογενειακές διακοπές!!! Και οικονομικές, αφού μας φιλοξενούν!! Κάθε χρόνο πάμε για να τους δούμε. Έχουν ένα σπίτι ψηλά με θέα και τα δύο λιμάνια...Φανταστικό!!! Και κάθε μέρα στο μπαλκόνι να τη βγάζω μου φτάνει, δε χρειάζεται να μετακινηθούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουμπαροι με σπιτι στην Μυκονο?? Τελειααααααα!!!

Οντως, με τετοια Θεα και στο μπαλκονι φανταστικα θα ειναι!!

Εγω φετος θα παω μονο λιγες μερες στην πεθερα μου στην Ευβοια, που ξερω οτι θα περασω χαλια. Το μονο καλο απο αυτο, ειναι οτι θα γνωρισω την Ολγα μας και ανυπομονω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχει κι η Όλγα εξοχικό στην Εύβοια; Μια χαρά! Θα είστε κοντά; Αν σου κρατήσει η πεθερά για καμια ωρίτσα το μωρό να κάνετε κανα μπανάκι και καμια βόλτα μια χαρά θα είναι! Εμάς το κακό είναι ότι δεν θα έχουμε μπέιμπυ σίτερ για τα μωρά (είναι και τρία!!!) αλλά θα πηγαίνουμε παντού όοοοολοι μαζί!!! Οπότε τον Γκαλεράκη τον ξεχνάμε φέτος!!! (Μπαράκι της Μυκόνου είναι)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με την Ολγα δυστυχως ειμαστε στις δυο ακρες της Ευβοιας, αλλα θα μοιρασουμε την αποσταση και θα βρεθουμε καπου στην μεση. Την μικρη δεν την αφηνω στην πεθερα μου. Ειδα ποσο την κρατησε και οταν πηγαμε για ΣΚ. Ουτε που γυρισε να την κοιταξει...εχει αλλο εγγονι που κοιταει ολη μερα και για την δικια μας δεν υπαρχει χρονος. Ασε, τα θυμηθηκα παλι και συγχυστηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ειμαι online αλλά σερφαρω λιγο στο διαδυκτιο.

όσο για την θαλασσα εγω που την εχω διπλα μου αρκει να την κοιτω,δεν πολυκαιγομαι τωρα με την μπεμπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...