Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Ο άντρας μου αγόρασε ένα ποδήλατο γυμναστικής 239 ευρώ, ενώ του είχα πει ότι έπρεπε να το συζητήσουμε πρώτα. :? Θύμωσα αλλά μπορεί να χάσω και κανένα κιλό με αυτό.Και τα παιδιά μου συνεχίζουν να τσακώνονται για το καθετί, χωρίς σταματημό.Το πολύ να παίξουν λίγο για 10 λεπτά και μετά......χαμός. Δηλ. έτσι είναι σε όλα τα σπίτια ή μόνο στο δικό μου;Και τι να κάνω να τα αφήσω μόνα τους χωρίς να επεμβαίνω, φοβάμαι μην σκοτωθούν. Πριν λίγο, ο μικρός τράβηξε τα μαλλιά του μεγάλου και μετά ο Γιώργος (ο μεγάλος) χτύπησε τον Γιαννάκη. Βράστα.Ναι την μηχανή την ξέχασε προς το παρόν γιατί λέει ότι θα την πάρει όταν μεγαλώσει και θα βγάλει και δίπλωμα οδήγησης. Τα έχει κανονίσει από τωρα το ζιζάνιο. :!::!:;)

Λοιπόν Κατερίνα μη δίνεις σημασία στην προβληματική, ρε μήπως και δεν έχει χρήματα και το παίζει πλούσια και μεγαλοκυρία;Μήπως τα λεφτά από τα ημερολόγια τα χρησιμοποίησε για να φτιάξει το μαλλί της; :lol: Δυστυχώς θα την έχετε και του χρόνου μαζί σας αφού θα πηγαίνουν στο νήπιο μαζί. Ετσι δεν είναι; Να σου πω αν βλεπεις ότι το παρατραβάει, καλό θα ήταν να την πιάνατε όλοι οι γονείς και να της μιλάγατε έτσι ώστε να καταλάβει ότι προσπαθείτε για το καλό των παιδιών σας και δεν έχετε τίποτα να μοιράσετε. Αλέκα, Ανδριάννα και όλες οι υπόλοιπες που κρυφτήκατε καλέ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 440
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια

Γεωργια μου,τι ποδηλατο ειναι αυτο τοσο ακριβο;εμεις πειραμε ηλεκτρικο διαδρομα με 300ευρω και το εχω ριξει στο τρεξιμο,ακομα παιδευεσαι με τα κιλα κι εσυ;και εγω αστα να πανε εκει κολλημενα τι να πω μεγαλωσα και αλλαξε ο μεταβολισμος μου και δεν χανω οπως πρωτα,και τα δικα μου μωρε ετσι κανουν συνεχεια ολη την ωρα σκοτωνονται,βριζονται αλλα και ο ενας μακρια απο τον αλλο δεν μπορουν,αυτη η μεγαλοκυρια που λεγαμε ειναι γυναικα γιατρου γιαυτο και το παιζει υπερανω και ετσι αλλα ειναι τοσο ξεφτιλα που δεν ειχε πανω της 25ευρω τη να πω μωρε αρκατε ασχοληθηκα και ειπα στην διευθυντρια να της πει αν φερει τα ημερολογια να τα κρατησει της τα χαριζει ο συλλογος να πει,να δουμε τι θα κανει μετα η ξεφτιλισμενη,ναι και του χρονου μαζι μας θα ειναι δυστυχως αν και κανονικα θα επρεπε να πηγαινουν στην Κοζανη σχολειο τα παιδια της αφου εκει μενουν αλλα επειδη ειναι ο αντρας της στην Αιανη εκει που παμε κι εμειε εκει την βολευει γιατι τα παει και οτι ωρα θελει αλλο θεμα να μην το σχολιασω τωρα,αλλα οι αλλοι γονεις που λες δεν ξερουν τι γινεται αν και δεν τη συμπαθει κανεις και ολοι την κοροιδευουν,τελοσπαντων πολλα εγραψα παλι για την ηλιθια

που εισται ρε κοριτσια ολες μας βαρεθηκατε;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Goodmorning κοριτσάκια. Κατερίνα μου ναι είναι λίγο ακριβό το ποδήλατο, το πήρε σε 2 άτοκες δόσεις με την πιστωτική. Καλα τα κιλά δε λένε να φύγουν με τίποτα, τώρα έκοψα τα γλυκά προσπαθώ να κάνω και το ποδήλατο, μη φανταστείς πολλά πράγματα, όταν προλαβαίνω γιατί τα ζουζούνια ανεβαίνουν και τα δυο πάνω στο ποδήλατο και γίνεται το σώσε. Όταν λες τα δικά σου βρίζονται τι εννοείς; γιατί εμένα ο μικρός λέει συνέχεια τη λέξη μ@@@@@@ς και δεν τη σταματάει. Τον έχω μαλώσει, του έχω εξηγήσει με το καλό τίποτα. Εκεί συνεχίζει. Στο μεταξύ αγαπάει και ένα κοριτσακι από τη τάξη του αλλά αυτό λέει ότι θα παντρευτεί καποιο άλλο αγοράκι και στενοχώρια ο δικός μου.Και ρώτησε ο Γιαννάκης τον Γιώργο σαν πιο μεγάλο με περισσότερη εμπειρία, τρομάρα μου, τι να κάνει. Να τον συμβουλέψει δηλαδή. Άκουσε κάτι πράγματα. Μετά μου λέει ότι ένα άλλο κοριτσάκι τον κυνηγάει από πίσω και κάνει ότι κάνει ο δικός μου, δεν τον αφήνει καθόλου. Και εγώ γελάω γιατί μου φαίνονται αστεία. :lol:

Οι άλλες που βρίσκονται εξαφανισμένες, ελάτε καλέ θα κεράσουμε και καφέ με μπισκότα διαίτης :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργια μου αστες φαινεται δεν καταδεχονται τα μπισκοτα διαιτης χαχαχα :lol::lol:οι δυο μας μειναμε,ποτε μου εγραψες δεν σε προλαβα,μπαινω γραφω στα γρηγορα και βγαινω δεν μαφηνει το ζιζιανιο,τι βλεπω αρχισαμε τους ερωτες και τις απογοητευσεις κιολας ρε το ζουζουνι!!!!!οταν λεω βριζονται μην φανταστεις βλακα,κωλε και τετοια λενε μονο,ευτυχως προς το παρον δεν λενε τιποτε παραπανω ,εγω τι να τις κερασω για να ερθουνε λες;;;;σοκολατινα τρωτε;;;;με τι να σας δελεασω;;; :roll::P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια ....κ για σκετο καφεδακι εγω ερχομαι!!!!

χαθηκα ε? βασικα δεν ειχα κ τα καλυτερα μου...αλλα ενταξη το παλευω,ειμαι δυνατο κοριτσι εγω!! :lol:

οι μικρες μια χαρα,η μικρη ολοι μερα χορευει :lol::lol::lol:

η Μαρια τωρα βγαζει λιγο ζηλια,αλλα φασει ειναι νομιζω...δεν θελει να πηγαινει στην γιαγια με την μικρη,θελει μονη,εαν υχει κ παω κ εγω με την μικρη ,ασε πολυ γκρινια κ νευρο!!!!!!!!!!!!!! μας διωχνει :o

στο σπιτι μια χαρα ,παιζουνε κ μαζι!!!!

σημερα τους εστειλαν απο το χαμογελο του παιδιου βραβειο γιατι βοηθησαμε με τροφημα κ ολοι μερα εχει μαζι της το χαρτι κ το καμαρωνει..

την κυριακη ντυθηκε κοκκινοσκουφιτσα...το σαββατο θα την ντυσω χανουμακι,μας εφεραν απο αιγυπτο μια !!!πολυ ωραια με κορμακι κ κολαν φυσικα ,,ειναι παιδικη!!!

Ξερετε τι θελει να ντυθει???? φαλαινα :shock: ,πρωτον ειναι πετσι κ κοκκαλο,δεν μας πυθει!!!!κ δευτερο δεν εχω βρει τετοιο πραγμα :lol:

ολες οι ζωγραφιες στο νηπιο εχουνε φαλαινες ,ειναι κατι σαν την υπογραφη της :lol:

εχει κολημα γενικα με τα θαλασσινα θεματα κ απο μπαρμπι μονο την γοργονα,τιποτα αλλο!

μα φαλαινα ????:lol::lol::lol:

αντε ...τωρα δεν θα χαθω αλλα ενα γλυκακι θα το ετρωγα

:lol: φιλια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παρουσα....................εδω ειμαι τι γλυκο κερνας;;;;;;;αν και δεν ειμαι για γλυκο ακομα παιδευομαι μαυτα τα παραπανισια κιλα μου ουφ...........πονεμενη ιστορια

λοιπον αυτες τις μερες ετρεχα λιγο την πεμπτη πηγαμε Θεσσαλονικη για την τσουτσου του μεγαλου μου συγκεκριμενα εχει ανελκομενους ορχεις δεν θυμαμαι αν το ειχα ξαναγραψει αλλα ευτυχως ολα καλα δεν χρειαζεται εγχειρηση και ειμαι πολυ χαρουμενη,και πηγαμε και για ψωνια μετα λιγο στο jumbo,στο κοσμος και στο mega aoutlet και χθες πηγαμε εκδρομη σε χιονοδρομικο κεντρο στο Πισοδερι στη Φλωρινα με το δημοτικο περαμε ωραια αν και εγω μια ταλαιπωρια την ειχα,την αλλη παρασκευη κλεισαμε για αποκριατικο χορο για το νηπιαγωγειο και αυτες τις μερες θα βγουμε να μαζεψουμε δωρα για τη λαχειοφορο μας,λιγο τρεξιμο το εχω αυτες τις μερες,για την συνελευση φυσικα η βλαμενη δεν ξερει τιποτα και ουτε προκειται να της ξαναδωσω σημασια,ενω η αλλη που ηταν με το μερος της εχει φαγωθει να με ωταει γιατι δεν την ειδοποιησαμε αλλα την τακτοποιησα και αυτην της ειπα αφου δεν θελει να ασχοληθει και δεν μιλαμε καν εγω δεν προκειται να την ξανακαλεσω και μου ειναι τελειως αδιαφορη τελοσπντων να μην σας κουραζω με την φλυαρια μου,

παω να ταισω το μικρο με εφαγε η γκρινια πολλα φιλια και σας περιμενω εεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!

θα μπω μετα να σε σχολιασω Αλεκα μου φιλιααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κλαημερα κοριτσια!!!!

καλα μετραμε πολλες απουσιες λεμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εμεις εδω βροχη κ μαυριλα...ειχαμε κ απαγορευτικα ,εχουμε να δουμε καραβι απο την Κυριακη,

ειχαμε πολυ αερα κ 9μποφορ κ εκτος απο αυτο το καραβι εχει φυγει για Λυβιη ,να φερει τον κοσμο ....βαλανε ενα αλλο αλλα λογο καιρου...αντε να δουμε σημερα!!!!!

Σημερα φευγει κ η κυρια μας απο το προνηπιο....ηταν αναπληρωτρια!η κανονικη μας κυρια ηταν εγκυος γεννησε το Νοεμβριο κ τωρα διεκοψε την αδεια της κ επιστρεφει....το καλο ειναι οτι δεν ειναι αγνωστη στα παιδακια μας ,αντιθετος ειναι παντρεμενη εδω στο νησι,κ ειναι κ μια απο της καλες μου φιλεναδες!!!!

εχει κ ενα γιο ιδια ηλικια με την Μαρια μου κ εχουμε σχεδον μεγαλωση μαζι τα πρωτα μας παιδακια :D

η Μαρια μου ,στεναχωρεθηκε που θα φυγει η κυρια της αλλα μολις καταλαβε πια θα εχει τωρα ,χαρηκε!

εχθες τα εντυσα κ πηγαμε στην κουνιαδα -κολλητη για καφεδακι ,μας εκανε ενα παρτακι κ ειχε καλεσει κ αλλες μανουλες για καφε κ φυσικα καρναβαλακια ολα!!!!! ξετρελαθηκαν!!!!

το Σαββατο εχουνε παρτυ σε μαγαζι το σχολειο μας κ φυσικα θα παμε!!!!!

εχθες οικογενιακα ψησαμε κ χαλαρα στο σπιτι...πανε οι εποχες που ο κοσμος εκανε αποκριες κ γλενταγε στην Τσικνοπεμπτη :( νομιζω....

εσεις???????κανετε γλεντια ?????

Πατριδα...ειδα την Κυριακη ΠΡΩΤΑΓΟΝΗΣΤΕς....κ με επιασε μια νοσταλγια κ μια πικρια κ δεν ξερω κ εγω τι αλλο!!!!!!!!

φιλια σε ολες!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε ρε κοριτσια μου,που εισται;;;κοιταω τοσες μερες τιποτα,πατριδα τι ειδες και νοσταλγισες την πατριδα,δεν το ειδα

λοιπον σημερα καναμε το χορο μας και πηγαμε ανελπιστα καλα,100 ατομα ειχαμε και δεν το περιμενα γιατι την ιδια ωρα εκανε χορο και το δημοτικο ειχαμε και λαχειοφορο αγορα με 80 δωρακια,η ακατανομαστη βεβαια ηρθε σαν κυρια στο χορο σαν να μην συμβαινει τιποτα,και η αλλη η ηλιθια για να μην πω χειροτερα ενω μας ειχε πει οτι θα συνεχισει να ασχολειτε με τον συλλλογο,ολη την βδομαδα που εμεις τρεχαμε να οργανωσουμε τον χορο και να μαζεψουμε δωρα ηταν αφαντη με διαφορες δικαιολογιες και σημερα ηρθε σαν καλεσμενη εκατσε με την φιλεναδα της και ουτε που μας ρωτησε τι καναμε με τα δωρα και στρωθηκε φαρδια πλατια αδιαφορη τελειως,εμεις μαλι χεστηκαμε τουλαχιστον να ξερουμε οτι το συμβουλιο θα λειτουργει με τρια ατομα απο εδω και περα και να μην τις ενημερωνουμε καν,ουφ τα ειπα και ξαλαφρωσα σορυ για το πρηξιμο,το αποτελεσμα ηταν οτι μαζεψαμε αρκετα χρηματα για το συλλογο και να πανε να πνιγουν και οι δυο τους,εντωμεταξυ η κυρια ακομα να μας πληρωσει τα ημερολογια,την τσικνοπεμπτη πηγαμε πιτσες στο νηπιαγωγειο για τα παιδια και λεμε την αλλη Παρασκευη να τους παμε σουβλακια να φανε

Αλεκα μου μια χαρα θα εχουν τη φιλη σου δηλαδη ε;;τι τα εντυσες τα παιδακια σου δεν μας ειπες ομως

αυτα απο μενα πολλα φιλια,και αντε να ξαναμαζευτουμε εεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

ΓΕΙΑ ΣΑς ...ακουει κανεις????

ελειψα 2εβδομαδες κ την κανατε ολες??????

πηγα Βολο ειχα προβληματα με την μεση μου ,εχω κοιλη...εκανα ενεσεις ,τωρα ολα καλα...αντε να δουμε για ποσο!

Η Μαρια μου πηγε σημερα σχολειο μετα απο πολυ καιρο κ ηταν χαρουμενη ειχε βαρεθει ...

θα κανουνε γιορτουλα για 25η Μαρτιου κ θα ειναι Σουλιοτησα...θα της ραψουμε φορεσια κ θα πει ποιηματακι....μπορει να κανουνε κ παρελαση....κ θα φοραει παραδοσιακα Αλλονησου

εσει θα γινετε τσολιαδακια η κλεφτοπουλα???????

μην χαθουμε...

μονη μου θα μιλαω????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε πατριδα εγω εδω ειμαι,εσεις εξαφανιστηκατε,κοιταω καθε μερα μηπως και εγραψε καμια,αλλα τιποτα,τι να σας κερασω για να ερθετε πια;;;τι να ταξω;;; :lol::lol:

περαστικα σου ,τι επαθες;ειχες ξανα προβλημα;σε νοσοκομειο ησουνα;

εμας δεν μας ειπαν τιποτα ακομα για την 25η Μαρτιου,και εμεις παρελαση με φουστανελες κανουμε παντα,τσολιαδακια ομορφα!!!!

ενα βραδυ μιλησα με την Γεωργια αλλα δεν ειχε χρονο να γραψει μου ειπε,η Ποπη τι να κανει αραγε δεν την ειδα καθολου ουτε σε κανενα αλλο ποστ

πολλα φιλια και να μη χανομαστε...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα μονο εσυ κ εγω τα λεμε!

προσωπικα δεν με ενοχλη καθολου!!!!! ;)

ειχα πολλους πονους στα ποδια ,δεν μπορουσα να περπατησω ! φρικαρα ,κ φοβηθικα πολυ!!!

τελικα εκανα μαγνητικη κ εδειξε κοιλη ,ευτυχως μονο μια κ με μια θεραπια σε ενεσεις μου περασε...απλα πηγα στους δικους μου κ εμεινα 2εβδομαδες ,για να εχω βοηθεια με τις μικρες ...ευχομαι να μην με πιασει παλι!!!!

να μην σηκονω βαρος λεει...ναι καλα!!!!

Η Μαρια μου ,μας ανακοινοσε ποιον θα παντρευτει :lol: κ οτι την αγαπαει λεει πολυ ,κανονισαν να παντευτουνε οταν μεγαλοσουνε :lol::lol:

το ποιημα το εμαθε κ τωρα ετοιμαζουνε κ χορευτικο για την γιορτουλα...τα κοριτσια θα χορεψουνε το ...ντρουμ,ντρουμ,ντρουμ...τα βραχιολια της βροντουν!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

καλο???????????????????? χα χα χα !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδα ουτε εμενα με ενοχλει που μειναμε οι δυο μας

ταλαιπωρηθηκες ε;καημενουλα μου,ελπιζω να μην ξανα εχεις προβλημα κοπελα μου,οσο για το βαρος το ξερω οτι ειναι λιγο δυσκολα αλλα προσπαθησε τουλαχιστον,στις βαριες δουλειες να φωναζεις τον αντρα σου,τι διαβαζω παντρολογηματα εχουμε;ο δικος μου δεν λεει τιποτα ακομα δεν ασχολειτε ακομα με γκομενικα :lol: και εμας μας εδωσαν σημερα ποιηματακι και θα φοραει φουστανελα,

πολλα φιλια,τα λεμε παλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα και από μένα. Ξέρω χάθηκα και εγώ λιγάκι αλλά τι να κάνω. Είχαμε τη μία ίωση μετά την άλλη, πρωτα ο μικρός που πέρασε Η1Ν1 εξακριβωμένο με το τεστ, μετά εγώ, μετά πάλι ο μικρός με ίωση λαιμού, μετά ο μεγαλος μου. Ευτυχως αρχίζουμε και συνερχόμαστε. Λες και κάποιος μας μούτζωσε βρε παιδί μου :roll: Προχθές στις 15 είχε και ο μεγάλος μου γενέθλια, έγινε 9 χρονών, απίστευτο μεγαλώνουν τόσο γρήγορα τελικά, πότε ήταν μωρό και πότε έγινε 9. Αντε με έπιασε συγκίνηση. Να σε χαιρομαι τζουτζούκο μου και να έχεις πάντα υγεία. Και εσείς να χαίρεστε τα παιδάκια σας. Λοιπόν Κατερίνα μου έκανα αίτηση στην ομάδα σου μήπως και χάσω τα κιλά μου. Τώρα για την γιορτή της 25ης Μαρτίου στον παιδικό δεν ξέρω τι θα κάνουνε, μήπως παρέλαση στον δρόμο;

Αλέκα μου περαστικά και σε σένα, η μέση είναι άτιμο πράγμα θέλει προσοχή και όχι βάρη αλλά είναι εύκολο και να το κάνεις; Και ο άντρας μου έχει πρόβλημα δυστυχώς και εκανε μαγνητική και έδειξε ότι έχει μεγάλη βλάβη στη μέση του και ούτε επέμβαση παίρνει.Υπομονή και κουράγιο. Σας χαιρετώ προς το παρόν :!::!::!::!::!::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργια μου περαστικα σας ρε κοριτσι μου,τα ειχαμε πει και chat εμεις,αλλα δεν ηξερα οτι ξανακολησατε τι πραμα κι αυτο,κεφαλι δεν σηκωσατε,ελπιζω να ειναι τελευταιες ιωσεις για φετος τουλαχιστον,χρονια πολλα να χαιρεσαι το παιδακι σου να ειναι γερο και καλοτυχο,εκλεισε τα 9 ε;χαμπαρι δεν παιρνουμε για ποτε μεγαλωνουν,κι εσυ με τα κιλα παιδευεσαι ακομα ε;ανοιξαμε και ενα ποστ και μιλαμε,σε εχω εγκρινει να παιρνεις ιδεες

Αλεκα πως ειναι η μεση σου;ελπιζω να εισαι καλα

πολλα φιλια κουκλες,τα λεμε παλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικα γεωργια σε ολους σας ...τιποτα να μην σας ξανα βρει!!!!!!!!!!!!!!!!

εγω μια χαρα δεν εχω καθολου πονους ...ευχομαι να μην με πιασει παλι! ο ντοκτορ λεει οτι μπορει να κανει πολυ καιρο για να με πιασει ξανα....

αυριο εχουμε συμβουλιο με γονεις κ νηπιαγωγους...αντε να δουμε τι θα γινει παλι...μαλλον για την γιορτουλα θα πουμε πιο πολλα κ την παρελαση

εβαψα μαλλι κ κουρευτικα ..ωραιο εγινε!

ωραια που ηρθες στην παρεα μας κ παλι γεωργια ;)

πατριδα τι καιρο εχετε εκει ...εδω καλοκαιριασε για λιγο κ σημερα μας εκανε παλι χειμωνα...να πως αρρωστενουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πατριδα κι εδω τα ιδια μας εκανε λιγο λιακαδα και ξανα τα ιδια ,συννεφια και βροχες μουχλιασαμε πια,ημαρτον

τελικα εμεις δεν θα ειμαστε στην γιορτη,μονοι τους θα την κανουν,στο τελος της χρονιας θα ειναι και οι γονεις,τωρα μονο παρελαση,χαιρρομαι που εισαι καλυτερα,τι εγινε με το συμβουλιο;τι ειπατε;

Γεωργια μου μη χανεσαι,να μπαινεις να μας λες τα νεα σου

πολλα φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν σε προλαβα .... :( σε ειδα στις κοζανητησες... ;)

εδω ολα καλα...τελικα για την γιορτη ειπαμε!

την πεμπτη το πρωι 8.30 εχουμε γιορτουλα!!!!!

ολοι εκει μπαμπας γιαγια ,παππους ,κ ολο το σοι :lol:

αυτη την φορα θα στειλω κ φοτο να δεις απο παρελαση ,να δεις κ τα παραδοσιακα του νησιου τα εκανε η πεθερα ολα στο χερι...εχω μειλ σου???εαν θες στειλε με πμ

εσυ εισαι καλα? τα μικρα ? καλα ο μικρος ειναι γλυκας λεμε! στο εχω ξανα πει νομιζω :oops:

αλλες μανουλες του 2006 δεν εχουμε????????????????

φιλακια !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε πατριδα,εισαι καλυτερα;

τελικα εμεις δεν θα ειμαστε στην γιορτη θα την κανουν μονοι τους,μονο στην παρελαση θα παμε

χθες τι μου εκανε το τρελοζιζανιο,πηγς στο μπανιο και ηταν κλεισμενος για αρκετη ωρα,ανοιγω και τι να δω,πηρε τα κραγιον μου και εβαφε τα ποδια του,παλι καλα που τον προλαβα εγκαιρως και δεν μου τα διελυσε,σου στελνω το μειλ μου με πμ.αληθεις μσν εχεις;

μην το ψαχνεις πατριδα μονο εμεις μειναμε και η Γεωργια που μπαινει καμια φορα,η Αντριανα μας ξεχασε ;;:roll:

πολλα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου!!!!

πολυ ομορφη φοτο προφιλ!!!!!!!

πηρα το μειλ σου ,θα στειλω φοτο μολις τις εχω!

πως πηγε η παρελαση σας????

εμεις σουπερ! σχεδον ολα φορουσαν φορεσιες κ ειχανε πολυ ΄πλακα ...ζικ-ζακ πηγεναν στην παρελαση :lol: αφου δεν στριψανε για αλλου παλι καλα!

ηταν ομως πολυ ομορφα,ολα τα παιδακια μας!

η γιορτη ,δεν εχω λογια να σου πω!!!! υπεροχη δουλεια ,μπραβο στην δασκαλα μας δωσαμε ολοι...ειχε θεμα με τον ευαγγελισμο ,τον κρινο ,ειχε παπαφλεσσα ,ειχε ηρωες του 21,ειχε κλεφτοπουλα κ τελος τις σουλιωτησσες με τον χορο του ζαλογγου! εκει να δεις δακρυ κ κακο....ευτυχως ηταν πολλες οι μανουλες που δακρυσαν απο περιφανια κ χαρα!

εχθες ο συλλογος μας κ ο δημος εκαναν εκδηλωση με σκοπο να μαζεψουμε ενα χρηματικο ποσο κ να το στειλουμε Αθηνα σε ενα ντοπιο παιδι με προβλημα στην καρδια ....εχουνε παλλα εξοδα ...στο Ωνασιο θες μια περιουσια !!!!!!!!!!!!!!!!!!! ολο το νησι ηταν εκει 5000ευρο !!! κ θα κανουμε κ αλλη εκδηλωση σγτο μελλον παλι για αυτο το σκοπο!

ειναι ομορφα που μπορουμε κ βοηθαμε,οπως μπορουμε!!!

συναυλια με ντοπιους μουσικους ειχαμε κ σαν συλλογος στησαμε παγκους με ποτα κ αναψηκτικα κ λουκουμαδες κ ποπ κορν καναμε!!! τα ποτα μας τα εκαναν προσφορα τα μαρκετ σου νησιου κ ο δημος.

αλοννησο.com κ θα γινει κ αναφορα στο ραδιο αρβυλα την τεταρτη ,ο Σταθης ηταν εδω κ μενει εδω ,εχει σπιτι κ ειναι εδω πολλες φορες !

αυτα κοριτσι τα πολλα νεα μας!!!!!!!

μην εχεις κ παραπονο οτι δεν γραφω ε???

φιλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου φιλεναδα μου,πως εισται;

εμεις καλα τα ιδια,μπραβο σας γιαυτο που κανατε,ειναι πολυ ωραιο και συγκινιτικο οταν βοηθας καποιον που εχει αναγκη ετσι δεν ειναι;θα το δω αυριο στο ραδιο αρβυλα σιγουρα

η παρελαση μας πηγε μια χαρα,ειχε και πολυ ωραια μερα και πηγαμε και για καφεδακι μετα και καθισαμε εξω παιξανε οι μπομπιρες μια χαρα,εχω βαλει καποιες φωτο στο προφιλ μου δες τες ,μπραβο και στη δασκαλα σας που διοργανωσε τετοια γιορτη οι δικες μας βαριουνται μου φαινεται τιποτα δεν κανουν,φανταζομαι συγκινηση η μανα εεε!!! :lol:

φιλια πατριδα τα λεμε παλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειδα τις φοτο!!!!!

μια κουκλα εισαι,αναμεσα απο τοσους αντρες!!!!!

να χαιρεστε την οικογενεια σας !!!!

τα τσολιαδακια ετοιμα κ ο μικρος ολα τα λεφτα ;) εκει με την τσαντα στη πλατη ....ετοιμος για σχολειο :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδίτσες μου μπήκα να σας χαιρετήσω και να σας πω ότι μου έχετε λείψει. Εύχομαι να είσαστε όλες καλά, εμείς τώρα καλά είμαστε μετά από ίωση που πάλι περασαμε και εγώ και τα παιδιά. Μα τι είναι αυτό βρε κορίτσια μου, πότε επιτέλους θα σταματήσουν; Αντε πια. :evil: Ξέρω ότι δεν πολυμπαίνω αλλά τυχαίνουν οι συνθήκες, δεν πολυέχω και όρεξη :roll: Να έχετε μια ομορφη μέρα και ένα όμορφο βράδυ, Κατερίνα μου και Αλέκα μου. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργια μου παλι ρε κοπελα μου,τι παθατε;ποτε θα σηκωσετε κεφαλι;και εμενα μου εχεις λειψει ρε φιλεναδα,περαστικα σας και να μπαινεις οταν μπορεις να μας λες τα νεα σου,ευχομαι να ειναι η τελευταια ιωση με τον παλιοκαιρο,φιλια στα παιδακια σου

Αλεκα μου σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια,βαλε καμια κι εσυ να σας δω κι εγω

τα λεμε πολλα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ !!!

τι κανετε???? εμεις μια χαρα...

στο σχολειο ετοιμαζονται για το Πασχα...θα κανουνε μια κατασκευη με ενα μικρο πιλινο γλαστρακι...ωραια θα ειναι!

ο συλλογος θα μυρασει λαμπαδες σκετες κ διαφορα ,κορδελες ,λουλουδακια ,κοτοπουλακια κ αυγακια σε διαφορα χρωματα για να φτιαξουνε μονα τους τα παιδια την δικη τους λαμπαδα....κ για το δημοτικο

το ειχαν κανει κ περιση κ ειχε αρεσει πολυ στα παιδια κ το ζητησαν παλι!!!

πολλα παιδια εφτιαχναν την λαμπαδα τους κ την χαριζαν στην μαμα η στην γιαγια τους ,πολυ καλο!!

αφου τα ιδια εχουνε απο τον νονο τους ! κ ομως πολλα παιδακια ειχανε στην εκκλησια αυτην την λαμπαδα!!!!

εμεις δεν ζηταμε απο τον νονο λαμπαδα-παιχνιδι....ποτε!

της εχω κανει πληση εγκεφαλου ,οτι ο νονος παιρνει ομορφη στολιζμενη λαμπαδα κ μας φερνει παππουτσια!

αυτες με το παιχνιδι νομιζω οτι χανουν το νοημα του πασχα !το παιχνιδι ειναι για γενεθλια κ για χριστουγεννα δεν ξερω τι να πω!

εσεις τι λετε κοριτσια?????

φιλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
    • Στο πλάι κοιμάμαι αλλά γυριζω στον ύπνο μου ανασκελα δεν το καταλαβαίνω 🤷‍♀️ μια χαρά πας από τα πράγματα του μωρού μαζεύονται σιγά σιγά 😊 πιστευω για τώρα δεν θα χρειαστεί να πάρεις και πολλά μετά όταν γεννήσεις θα κανείς και τις υπόλοιπες αγορές σου βλέποντας και κάνοντας 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...