Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ-ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Νο3!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 907
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ninina έγραψε:

εδω ειμαι συμπεθερα... ;) ακουω μαλον διαβαζω ;):P κ εμενα μ'αρεσουν τα μπλουζακια αυτα κ μαλιστα αυτα με σταμπες μικυ μαους, δε σας κρυβω πως αν βρω κανενα μπλουζακι μεσα στο σπιτι μ'αρεσει να το φοραω... :P

η Λυδια μας θα κλεψει την παρασταση την κυριακη :cheer: δωσε της :kiss: απο τον Παναγιωτη,δε σχολιασες τα ρουφηχτα μακια που μας δινει συνεχως τωρα ;):)

μπράβοοοοοοοοοοοοοο στον γαμπρούλη μου... :):):) εμας ακόμη μας στελνει φιλάκια με το στόμα ...της το κάνω εγω και αμέσως μου τα στέλνει και αυτή.... :P:P σας φιλουμε και τους δύοοοοοοοοοοοο....

ασε μη λες για μικυ μαους κτλ...ενα κουκλακι με την hello kitty το πηρα και καλα για την παπενια και χθες βρέθηκε εντελώς τυχαίααααααααααα :P:P:P στο κρεβάτι μου... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κορίτσια ειμαι η μόνη που δίνω στο παπί μου νεροβραστο φαγητάκι?????????????? :( :( πλακα πλακα δεν ειχα ρωτησει την γιατρο αλλα μου χε πει φρεσκα λαχανικα ..της εποχης αλλα της τα εδινα απλα βρασμενα στο νερακι και μετα στο μπλεντερ προσθετα λαδακι και λεμονακι ...και αναλογα πρόσθετα ειτε κρεατακι ειτε κοτοπουλακι ειτε ψαρακι ..αλλα με ντομάτα δεν της έχω κανει ποτε τιποτα....θα παμε μαλλον στην γιατρο την παρασκευη η' δευτερα... έχω τόσα πολλα να την ρωτήσω ...πρεπει να τα γραψω... :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggeliki 30 έγραψε:

Εμενα η εμμονη μου ειναι στο καροτο. Το τι καροτο εχει φαει ο Ιασωνας δε λεγεται... Καροτο παντου! Λαγουδακι τον εχω κανει... :D

Αγγελικούλα και εγω τρελαίνομαι για το καρότο...ασε που χαιδευτικα με λενε καποιοι καροτακι... :P:P εμενα το παπι μου στο τέλος θα εχει διχασμενη προσωπικοτητα :P:P μιας και οταν κοιτας τα δοντακια της τα μπροστινα εχουν αποσταση και την λενε λαγουδακι.... :laugh: :laugh:εγω επιμένω στο παπι-παπενια ...πολυ πλακα..αντε να δω ποτε και πως θα συνηθίσω το Λυδια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

karolinaki1, η ντοματα λαχανικο δεν ειναι? Και της εποχης πια... Κι εγω νεροβραστα τα κανω αλλα βαζω συχνα και ντοματουλα (που ειναι πολυ χρησιμη) να βρασει μαζι με τα αλλα. Στην αρχη εβγαζα τα σπορια αλλα μετα σκεφτηκα οτι ειμαι μαλλον χαζη αφου του δινω ακτινιδια, φραουλες και αλλα που εχουν σπορια και ειναι μια χαρα... Οποτε σταματησα να τα βγαζω.

Η παπενια σου θα ειναι τυχερο παιδακι μιας και για το κενο αναμεσα στα μπροστινα δοντακια (τα λαγουδισια) λενε πως ειναι τυχη. Και ο Ιασωνας και εγω εχουμε μαλλον μεγαλο κενο. Σε τοσο μικρα παιδακια παντως δεν μπορεις να ξερεις ακομα αν θα διατηρηθει. Φαινεται μονο οταν ολοκληρωθει η οδοντοφυια!

Επιμενω κι εγω πως το Λυδια ειναι ωραιο ονομα αλλα το παπενια δεν παιζεται... Σε κερδιζει αμεσως, πως να το κανουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζαααααα!!!

Να μαι κ εγώ...

Κοριτσάκια μου σας παραμέλησα γιατι απο την Παρασκευή

καθαρίζω το σπίτι δωμάτιο-δωμάτιο κάθε πρωί

κ το απόγευμα το αφιερώνω στην παραμυθένια μου,πάμε τάτα,

παίζουμε...Την παραμελώ λίγο το πρωί,οπότε της το

ξεπληρώνω το απόγευμα..

Σας διαβάζω όμως,μαθαίνω όόόόόόλα τα κατορθώματα!!Ε,κ κάποια

στιγμή θα επιστρέψω δυναμικά!!

Πολλά γλυκά φιλιά σε όόόλες!!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggeliki 30 έγραψε:

Η παπενια σου θα ειναι τυχερο παιδακι μιας και για το κενο αναμεσα στα μπροστινα δοντακια (τα λαγουδισια) λενε πως ειναι τυχη. Και ο Ιασωνας και εγω εχουμε μαλλον μεγαλο κενο. Σε τοσο μικρα παιδακια παντως δεν μπορεις να ξερεις ακομα αν θα διατηρηθει. Φαινεται μονο οταν ολοκληρωθει η οδοντοφυια!

Επιμενω κι εγω πως το Λυδια ειναι ωραιο ονομα αλλα το παπενια δεν παιζεται... Σε κερδιζει αμεσως, πως να το κανουμε!

το ξέρω κοριτσάκι μου !!!!!!!!!!! το παπένια το λεγα απο τοτε που την είχα στην κοιλίτσα μου... :P οπότε το βλέπω δύσκολο να το κόβω...φαντάσου σχεδόν δύο χρόνια... :woohoo: :woohoo: επίσημα θα την λεω Λυδία αλλλά μεταξύ μας... ;)

τι κανει ο γλυκός και όμορφος χαρτοφάγος σου??????????? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κούκλες και καλό μηνα!!!!!!!!!!!!!!!! :):) καλό καλοκαίρι να χουμε...πωπω τρελαίνομαι όταν σκέφτομαι μωρουδίστικα μαγιουδάκια και σέξυ μπουτάκια μπεμπε στην παραλία!!!!!!!!! :P:P κουβαδάκια και άσπρα μουτράκια απο τα αντιηλιακά... :woohoo: :woohoo:

τι μου κανετε?

εμεις έχουμε καθιερώσει με την πριγκήπισσα μου εκτός απο κάποιες μερες που δεν μπορώ λόγω κάποιας δουλειας την απογευματινή μας άτα στις κούνιες...η παπένια μου τρελαίνεται!!!! :woohoo: :woohoo: :) γελάει ,κάνει παλαμάκια, δείχνει τα λαγουδίσια δοντάκια της...!!!!!! το κακο είναι βρε κορίτσια ότι σε όλα τα πάρκα του παπάγου μόνο σε μια πλατεία με κούνιες έχουν τις παιδικές που μπορεις να βαλεις μικρα μωράκια και να μην πεσουν από κάτω...και έχουν μόνο δύο :( και όταν περιμένουν και αλλοι γονείς αναγκάζεσαι να κανεις γρήγορα για να κανουν και τα άλλα μωράκια...

Ντινούλα μου καλά κανεις και την βγάζεις άτα έχει τόοοοοοοοοοοοοσο καλό καιρό που είναι κρίμα να τα χουμε μέσα...

κοριτσάκια τωρα που χει πιο πολυ ζέστη με τι τα κοιμίζετε? :dry: ενω μέχρι τώρα την είχα με αμάνικο φανελάκι και κοντομάνικο απο πάνω και ήταν μια χαρα...σήμερα το βραδυ μου τσίπναγε καθε 2-3 ωρες και ψιλογκρίνιαζε ...και φοβάμαι μήπως ζεσταινόταν και θα πρεπε να την αφήσω μόνο με το κοντομάνικο??????????

σας φιλώ όοοοοοοοοοοοοοοοοολες πολυ πολυ γλυκάααααααα.... :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

χαλια ο καιρος...απαπαπ..

και ειναι και η πρωτη μερα του καλοκαιριου τρομαρα μας.....

Καλο μηνα να εχουμε τσουπρες!!!

Λοιπον εγω τον κοιμηζω με κατι αμανικα πολυ λεπτα ολοσωμα φορμακια χωρις καλτσες και ξεσκεπαστο- μονο του ξεσκεπαζετε..και εχουμε και σχετικη δροσια στα δομματια.

Εμεις βολτα παμε σχεδον καθε μερα..χτες πηγαμε για καφε σε εναν παιδοτοπο, μετα παιξαμε λιγο στο γκαζον της αυλης.

πρεπει να βγαζουμε και αλλο δοντι....με τρελλανε την νυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κοριτσάκια μου!

Τι κάνετε??

Πρώτη μέρα του καλοκαιριου κ εδώ βρέχει..

Δε πειράζει όμως μου αρκεί που μπήκε ο Ιούνης..!

Αγαπημένο μου Καρολινάκι καλημέρα...

Εγώ την κοιμίζω πλέον με αμάνικο μπιτζαμάκι,

κ χωρίς φανελάκι απο μέσα γιατι γινόταν μούσκεμα στον

ιδρώτα κ ξυπνούσε το βράδυ..

Πλέον κοιμάται σαν πουλάκι! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:)mummydi έγραψε:

Kαλημέρα κοριτσάκια μου!

Τι κάνετε??

Πρώτη μέρα του καλοκαιριου κ εδώ βρέχει..

Δε πειράζει όμως μου αρκεί που μπήκε ο Ιούνης..!

Αγαπημένο μου Καρολινάκι καλημέρα...

Εγώ την κοιμίζω πλέον με αμάνικο μπιτζαμάκι,

κ χωρίς φανελάκι απο μέσα γιατι γινόταν μούσκεμα στον

ιδρώτα κ ξυπνούσε το βράδυ..

Πλέον κοιμάται σαν πουλάκι! :)

τα καλημερούδια μουυυυυυυυυ στην όμορφη Δράμα ... :):) μωρέ Ντινούλα μου μαλλον έχεις δίκιο και εσυ και η Χρύσα...πρέπει να της βγάλω το αμάνικο φανελάκι απο μεσα ...απλά φοβάμαι λιγάκι...

κοριτσάκια μου μετράω τις μέρες σαν φαντάρος !!!!(όπως είχε πει η Ces) σε 4 μερες το πιο όμορφο ,γλυκο,πανέξυπνο και φυσικα κουκουβαγιόπαιδοοοοοοοοο... :P:P χρονίζει!!!!!! μαζι με της Ελενίτσας και του μικρού αστεριού...τα μωράκια...

φιλεναδίτσες μου ήθελα να σας πώ ότι μου κρατάτε την πιο όμορφη παρεούλα και χαίρομαι πολυ που τα λέμε!!!!!!!!!!!!!! σας αγαπώ πολυ.... :):):kiss::kiss::kiss: και δεν σας ντρεπομαι ότι απορία και αν έχω σας την λέω...να στε όοοοοοοοολες καλα!!!!!!!!!!!!!! και φυσικά όλα τα μωρουλίνια μας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Κωνσταντινα!!!!

Φιλια στην Ολινα απο τον Χριστοφορο!!!

Καλε βρε μουρλη καρολ..ακομα το εχει ντιμενο σαν κρεμμυδι το παιδι..αχ παπενια μουυυυ αυτη η μανα σου !!!!

ναι καλε βγαλτο του παιδιου...εμενα κοιμαται χωρις καλτσες και τα ποδαρακια του καινε..

Σημερα το πρωη ηθελα να τον φαω...κοιμοταν τοσο μα τοσο γλυκα..

οσο μεγαλωνει παντως τοσο αλλαζει..αρχισε να μοιαζει αγορακι...οχι τοσο μωρο..

σημερα εκανε αλλα 4 βηματακια μονο ςτου για να παει στην αγκαλια της γιαγιας..

νταντα..ειναι η γιαγια.,...

το ΚΑ δεν εχουμε ακομα καταλαβει τι ειναι.

Παντως πλεων δειχνει ολα τα παιχνιδια του , τα ξερει με τα ονοματατα τους..εξακολουθουμε βεβεια να θελλουμε 30-40 λεπτα να τα βαλλουμε για υπνο στο κουτι τους!!!

Χτες εκανε σκανταλια...και γελουσε...ερηξε κατω την εξαδα με τα νερα..και γελλοντας φωναχτα μπουσουλουσε τρεχοντας να κρυφτει πισω απο τον καναμε...

Πως λεει η Αγγελικη σαν κατσαριδα..ενα τετοιο μραγμα...παω τον πιανω...τον ψευτομαλλονω..και εχει σκασει στα γελια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε βρε χρυσα εισαι ενα πειραχτήριιιιιιιιιιιιιιι... :P:P δεν την εχω μωλε σαν κρεμμυδι ενα φανελακι παραπανω της εχω βαλει άααααααντε...σε πληροφορώ σήμερα είπα στην νταντα και της έβαλε σορτσάκι κοντο απο κάτω με τα σέξυ μπουτάκια μας έξω... :woohoo: :woohoo: εννοείται κάλτσες έχω να της φορέσω εδώ και πολυ καιρό...

αχχχχχχχχχχχ εχεις δίκιο πόσο πολυ αλλάζουν και γίνονται παιδάκια απο μωράκια...εγώ είμαι πολυ πολυ χαρούμενη γιατί τον τελευταίο καιρό σαν να άλλαξε η παπένια μου και από κει που λεγαν όοοολοι ότι είναι ίδια ο μπαμπάς της ...τώρα λένε όλοι ότι μου μοιάζει πολυ!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: χαρά εγώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγα...βγαλαμε τα μπουκατια εξω....μμμμ..Παναγιωτη τρεχα...αμα εβγαλε τα καλη σε κοιη θεα η παπενια την εβαψες..θα σου τη φανε !!!!

εμενα παλη μου αρεσε πολυ μωρακι...κλαψ κλαψ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

αγα...βγαλαμε τα μπουκατια εξω....μμμμ..Παναγιωτη τρεχα...αμα εβγαλε τα καλη σε κοιη θεα η παπενια την εβαψες..θα σου τη φανε !!!!

Χρυσουλίνι σε πάω απλά με χίλιαααααααααααααααααααα !!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:ναι ναι Παναγιωτάκο μου τρέχα γιατι η παπένια αρχίζει να τα πετάει ... :P:P που να την δεις και με μαγιοοοοοοοοοοοοοοοο.. :woohoo: :woohoo: .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

karolinaki1, και ο Ιασωνας κοιμαται μονο με ενα κοντομανικο φορμακι, χωρις καλτσες και τη μπαλκονοπορτα μισανοιχτη. Θα σου ελεγα κι εγω να προχωρησεις σε αμεσο γδυσιμο γιατι η παπενια σου μαλλον σκαει απο τη ζεστη τη νυχτα. Σκεψου οτι φορανε και αυτες τις απαισιες πανες που σιγουρα ανεβαζουν πολυ τη θερμοκρασια... Τη σκεφτομαι τωρα με το σορτσακι θα ειναι μμμ... για δαγκωμα! :)

Ο χαρτοφαγος αυτη τη στιγμη τρωει τον ελικα ενος ελικοπτερου...:dry: Εφαγε μισο χαρτομαντηλακι το πρωι ομως, μην ανησυχεις! :laugh:

Και για τον Ιασωνα ειχαν βρεθει καποιοι που ελεγαν οτι ειναι ιδιος ο Γιωργος... τωρα δε μιλανε καθολου! Μαλλον περιμεναν οτι θα αλλαξει χαρακτηριστικα το παιδι αλλα ο μικρος δεν εχει αλλαξει καθολου και ηταν οφθαλμοφανες και για μενα για το Γιωργο οτι δεν του μοιαζει καθολου.

Αφου ο καημενος εψαξε και βρηκε ομοιοτητα στα αυτια! :P

Εχει το σημαδι του ομως... ενα μικρο αιμαγγειωμα στο σβερκο που το εχει και ο Γιωργος και η πεθερα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο οτι βλεπω ωραια :huh: νυχτα περασαμε οι περισοτερες... :unsure:

Προσπαθουσαμε με τον αντρα μου να κανουμε αγκαλιτσες και... που να μας αφησει ο ταραχοποιος της νυχτας καθε 10-15 λεπτα χαλαγε τον κοσμο! Αφου φοβηθηκα πως απο το πολυ σταματα - ξεκινα θα ανεβασει θερμοκρασια ο καημενος ο Γιωργος! :laugh:

Κατα τα αλλα μια χαρα χαλια καιρο εχει και εδω! Ειχαμε πει να παμε για μπανιο σημερα αλλα δεν το βλεπω... :(

Προσπαθω να κοψω φωτογραφιες απο το βιντεο γεννεθλιων του Ιασωνα αλλα με τραβολογαει και δε με αφηνει ο μαμακιας μου! :silly:

Καλο μηνα και καλο καλοκαιρι σε ολες!

Φιλια! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα που το θυμηθηκα, με το βουρτσισμα των δοντιων τι κανετε εσεις? Εννοω τι οδοντοβουρτσα-οδοντοκρεμα χρησιμοποιειτε?

Τζελ οδοντοφυιας βαζετε οταν γκρινιαζουν για τα δοντια? Ποιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggeliki 30 έγραψε:

karolinaki1,Ο χαρτοφαγος αυτη τη στιγμη τρωει τον ελικα ενος ελικοπτερου...:dry: Εφαγε μισο χαρτομαντηλακι το πρωι ομως, μην ανησυχεις! :laugh:

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

εννοείται ανησύχησα...αλλά εντάξει αφού πήρε την δόση του...χαχα :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα μου όταν πόναγαν τα ουλάκια της η όταν είχε πολυ σιελλόρροια ...της βάζαμε την mundisal...πολυ καλή την ανακούφιζε...

τώρα που το λες για βούρτσισμα δοντιών δεν της έχω πάρει τίποτα...αχχχχχ να δω τι θα πρωτορωτήσω την γιατρό μας ..... :blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο μεσημερι κ καλο μηνα :) αν κ για ιουνιο εδω ειχε ενα κρυο το πρωι μονο καλοκαιρι δε θυμιζε :unsure:

Καρολ πεταξατε τα μπουτακια εξω; :woohoo: καλα κανατε αφου εχει ζεστουλα ;) κ κριμα που δεν ειμαστε κοντα κ δε θα σας δουμε μαγιο :( αλλοι θα ειναι οι τυχεροι μου φαινετε :laugh:

κοριτσια με τη συμπεθερα μαλον εχουμε πολλα κοινα, κ εγω ακομη μακριες πυζαμες κ καλτσουλες του φοραω :blush: εδω πρωι κ βραδυ εχει λιγη ψυχρα κ φοβαμαι :huh::unsure:

επισης πηρα τηλ χθες το γιατρο μας κ δε μ'αφηνει πριν το χρονο να δωσω τα λαχανικα που σας ρωτησα :( οποτε υπομονη κ αυτο το μηνα :)

τα γλυκα φιλια μου κ την καλημερα μου σε ολες.... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλο μηνα!καλο καλοκαιρι να εχουμε!εμεις σημερα δν πηγαμε μπανακι γιατι ειχε πααααααααρα πολυ ζεστη κ λιγο κυματακι.εγω τον κοιμιζω με το ζυπουνακι αλλα μαλλον θα το βγαλω κ αυτο γιατι πολλα βραδια ιδρωνει κ γινεται μουσκεμα.σημερα κουρευτηκαμε!!!!!!πολυ αντριλα μοιρισε το σπιτι...!!!οσο για τον βραδυνο υπνο δεν ξυπναει εδω κ πολλες μερες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κοριτσάρες μου..

Εδώ στα βόρεια χθες έβρεξε κ είχε αρκετή δροσούλα..

Σήμερα όμως έχει ξανά λιακάδα..κ ελπίζω ν ανεβεί

η θερμοκρασία ξανά!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσακια μου κ καλο μηνα σε ολες...εχω μερες να μπω κ σας εχασα λιγακι...Αχ 2 βδομαδουλες ακομη κ μετα εκεταστικη κ τελειωνω....

ο μικρος μου ειναι μια χααρα αν κ ζωηρευει πολυ..την παρασκευη πηγαμε για εμβολιο...ο κακος χαμος απ το κλαμα...Ειναι 11000 κιλα το θρεφταρακι μου!!!!!!!!!οσο για το μεσημεριανο συμφωνα με τον παιδιατρο μαλλον βαρεθηκε τα φαγητα του κ τωρα του δινω απ το δικο μας οταν ταιριαζει..Προχθες του δωσα κολοκυθακια γεμιστα με κιμα κ τα τσακισε,χθες σπανακορυζο κ επισης το καταροχθισε...

Κατα τα αλλα απο δοντακια μονο 4...που θα παει θα βγουν κ τα αλλα...

Απο ρουχακια του φοραω κοντο παντελονακι κ κοντομανικο μπολυζακιεχει ζεστη αρκετη...βγαλαμε τα χοντρομπουτακια εξω......α πηραμε κ μαγιο...με τον γουινι ενα μποξερακι σιελ κ ενα σλιπ λαχανι κ σετ καπελακι....

ΑΓΓΕΛΙΚΗ για το τζελ των δοντιων του βαζα την μουντισαλ κ για οδοντοβουρτσα ακομη δεν πηρα κ ξεχνω να ρωτησω κ τον παιδιατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...