Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ-ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Νο3!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 907
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλημέραααααααααααααααααα!!!!!!!!!!

Αγγελικήήήήήήή!!!!!Είναι ΘΕΟΣ ο μικρούληςςς!!!! :woohoo:

Τι ομορφιά,τι τσαχπινιά,τι...επικίνδυνο μάτι που γυαλίζει

είναι αυτό????????????????? :laugh: :laugh: Να τον

χαίρεστε κ πάλι,να σας ζήσει,περιμένω ανυπόμονα να δω κ

βιντεάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη τι παιδαρος ειναι ο γιος σου!!!!!!!!!!!!!!!!εχει να καψει καρδουλες......

ποπιτσα χρονια σου πολλα!να χαιρεσαι τ'ονοματακι σου!

κοριτσια μου ολες καλα????????συγγνωμη που ειμαι απουσα αλλα τραβαω το δικο μου λουκι...

αχ ανυπομονω να ερθουν κ τα δικα μας γενεθλια να παρω τη μεγαλυτερη χαρα!!!!!!ο πριγκιπακος μου θα κλεισει 1 χρονο ζως σε λιγες εβδομαδες κ αισθανομαι τοοοοσο τυχερη που τον εχω!!!!!!!η παρουσια του μου δινει κουραγιο να συνεχιζω να ειμαι καλυτερος ανθρωπος παρα τα χτυπηματα που εχω δεχτει...γιατι θελω να καμαρωνει για την οικογενεια του κ φυσικα να μεγαλωνει σε ηρεμο κ γεματο αγαπη κ σεβασμο περιβαλλον!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα σημερα γελασα πολυ!ο αλεξανδρος αφηνει συνεχεια τα χερια κ κανει μονος του περισσοτερα απ'τα 4 βηματακια που κανει συνηθως!!!!!!!!!!!αλλα εχει πολυ πλακα οπως το κανει!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!!!!!

τι κανετε;;;;

εγω κινηγαω τον Χριστοφορ.

Χτες ετοιμαζομουν να παμε βολτα ....ο μικρος ηρθε στο μπανιο, εκλεισε την ταπα απο τον μπιντε, ανοιξε την βριση και επαιζε..και μολις με ακουσε να τον φωναζω και να ερχομαι...πλατσουρηζε γρηγοροτερα..μουσκεμα εγινε..επρεπε να τον αλλαξω ξανα...

κατι λεγαμε για καπελα...εχτες εβγαλε το καπελο και το πεταξε μεσα στο δημοτικο συντριβανι...το να πω...παραιτουμε απο μαμα!!!

τα φιλακια μου σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANNA-ALEXANDROS έγραψε:

καλα σημερα γελασα πολυ!ο αλεξανδρος αφηνει συνεχεια τα χερια κ κανει μονος του περισσοτερα απ'τα 4 βηματακια που κανει συνηθως!!!!!!!!!!!αλλα εχει πολυ πλακα οπως το κανει!!!!!!!!

Σα μεθυσμενος και με τα χερια πανω να ειναι ετοιμος για το πεσιμο? :laugh:

Αυτη τη εικονα βλεπω ολη τη μερα... Τον φωναζω Ορεστη Μακρη! κι εμεις εδω πολυ γελαμε! Πεφτει αλλα χτυπαει λιγοτερο συχνα απο πριν!!! Εχω μερες να δω καρουμπαλο και μελανια... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

Καλημερα κουκλες!!!!!!

τι κανετε;;;;

εγω κινηγαω τον Χριστοφορ.

Χτες ετοιμαζομουν να παμε βολτα ....ο μικρος ηρθε στο μπανιο, εκλεισε την ταπα απο τον μπιντε, ανοιξε την βριση και επαιζε..και μολις με ακουσε να τον φωναζω και να ερχομαι...πλατσουρηζε γρηγοροτερα..μουσκεμα εγινε..επρεπε να τον αλλαξω ξανα...

κατι λεγαμε για καπελα...εχτες εβγαλε το καπελο και το πεταξε μεσα στο δημοτικο συντριβανι...το να πω...παραιτουμε απο μαμα!!!

τα φιλακια μου σε ολες

Xαχαχχαχα..Σου λέει πώ πω έρχεται η τρελή...!Ας πλατσουρίσω

όσο πιο γρήγορα μπορώ για να προλάβω να γίνω όσο πιο μούσκεμα

γίνεται μέχρι να με φτάσει!!!!! :laugh: :laugh:

Για καπέλα μη μιλάς,δεν είναι απαρίτητοοοοοοοοο.... :laugh:

Τι άλλο θα ζήσουμε Θεέ μου..Καλε πως κάνουν παιδιά μαζεμένα,

μου φαίνεται αδιανόητο........ :ohmy::ohmy:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε αυτες που κανουη μαζεμενα τα εχου σουζα!!!!

θυμαμαι μια στην παιδιατρο που ηρθε με 4 παιδια....ε λοιπον μολις τελειωσανε και πηγαιναν να φυγουν..τα κλασικα να ξαμολιουνται ..τα εφερε σε ταξη σε 1 λεπτο./...σουζα καιτα 4 ντιμενα με τα πουφακανια τα κασκολακια....και με ταξι και ισυχια φυγανε...

δεν ξερω βεβεια τι ειναι καλυτερο..να εχεις αυτη τη φασαρια μαζεμενη και μετα να ηρεμησεις- λεμε τωρα- η με το που ισιχασεις λιγο ξανα απο την αρχη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

Καλημερα κουκλες!!!!!!

τι κανετε;;;;

εγω κινηγαω τον Χριστοφορ.

Χτες ετοιμαζομουν να παμε βολτα ....ο μικρος ηρθε στο μπανιο, εκλεισε την ταπα απο τον μπιντε, ανοιξε την βριση και επαιζε..και μολις με ακουσε να τον φωναζω και να ερχομαι...πλατσουρηζε γρηγοροτερα..μουσκεμα εγινε..επρεπε να τον αλλαξω ξανα...

κατι λεγαμε για καπελα...εχτες εβγαλε το καπελο και το πεταξε μεσα στο δημοτικο συντριβανι...το να πω...παραιτουμε απο μαμα!!!

τα φιλακια μου σε ολες

Τρελα με τα νερα ε? Ζεσταινονται κιολας... πως να τα μαλωσεις?

Ο δικος μου χθες ποτιστηκε στο αυτοματο ποτισμα σε ενα παρκο που εχουμε εδω! :P

Οσο για το καπελο το εχει σε κακο να το αφησει στο κεφαλι του περισσοτερο απο 10 λεπτα, σε συντριβανι δεν το πεταξε ακομα αλλα πριν λιγες μερες μας το εφερε ενας αδεσποτος σκυλος! :laugh:

Cesilia, μην παραιτεισαι!!! Με ποια θα ανταλασω τις σκανταλιες που κανουν τα παιδακια μας? :P

Με τα βιβλια αληθεια πως τα πατε? Συνεχιζει να τα σκιζει ο Χριστοφορος? Εγω δεν τα μαζεψα να τα κρυψω γιατι δεν εχω χωρο, ουτε παταρι ουτε τιποτα... Ακομα δεν εχει σκισει κανενα και μου κανει μεγαλη εντυπωση. Φυσικα δεν ξαναμπηκα στον κοπο να βαλω στα ραφια αυτα που γκρεμιζει. Ειναι ολα εκει στο πατωμα και ρημαζει μονο ενα... Μια Αμερικανικη Ιστορια στα αγγλικα. Το ανοιγει γυριζει σελιδες, δεν εχει εικονες... Το ποδοπαταει και το φερνει βολτα σε ολο το σπιτι. Το εξωφυλλο δεν βλεπεται! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο σας μεσημερι.. :) τι διαβαζω; τα μωρακια της παρεας ζωηρευουν πιο πολυ!!!

κ εμεις τα ιδια ;) τωρα κοιμομαστε φαγαμε την κρεμουλα μας θα ξυπνησουμε σε μια ωρα περιπου κ μετα ολο το μεσημερι θα φωναζουμε ;):P χθες πηγαμε στο γιατρο μας ειμαστε 9500 κ 78 ποντους, πολυ καλα κ απο τον αλλο μηνα θα τρωμε τα παντα.. :cheer: μακαρι παναγιτσα μου..... :) ειμαστε πολυ κοινωνοικατατοι απλωναμε τα χερακια στ'αλλα; παιδακια εξω απο το ιατρειο, που ηταν κ κοριτσακια, ακους συμπεθερα... ;):P κ βγαζαμε κραυγες χαρας, ποιος ξερει τι καναμε εμεις κ κανεις αλλος :P

θα ηθελα να ρωτησω τα κοριτσια που τ'αγορακια τους χρονισαν για το πουλακι σας ειπε τιποτε ο γιατρος σας; εμας μας ειπε να παμε μετα το 15αυγουστο να το κατεβασει, αλλα ρε κοριτσια πολυ το φοβαμαι αυτο, θα κλαιει θα φωναζει... :( τυχερες εσεις με τις τσουπρες ;):)

Αγγελικη καλα ο Ιασων τελειος...... :kiss:

Συμπεθερα κ εγω κατι σε μικυ μαους θα ειναι η τουρτα μας μεχρι κ σ'αυτο ταιριαξαμε.. :P τα παιδια μας δεν ξερω.. :huh: :silly:

Κωνσταντινα,Ελενη,Μπελλα, Αννα,Δωρα,Χρυσα....κ οποια αλλη ξεχνω μακια καλο μεσημερι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα εμας για το πουλακι το κοιταξε και τ αφισε...

αλλα ειπε πως αμα ειναι να το κατευασουμε θα κανουμε προετοιμασια..ειναι μια ειδικη κρεμα που βαζεις απο πριν...δεν ξερω περισσοτερες λεπτομεριες

Αγγελικη εγω οπως ξερεις εχω εξαφανισει ολα τα βιβλια..αλλα προσφατα ανακαλυψε κατι περιοδικα του αντρα μου και τα εσκισε και τα μασουλησε..

επισης του αρεσουν πολυ οι χαρτοπετσετες..βεβεια..τις βγαζει ΟΛΕΣ απο το κουτι..και τις σκορπαει, μασουλαει κανα δυο και τις φτυνει...

Η μανα μου λεει οτι της μαδησε μια γλαστρα..καθοταν λεει στο μπαλκινη, μαδησε ολα τα λουλουδακια, σηκωνε το πλεγμα και τα πετουσε απο το μπαλκονι κατω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

καλε αυτες που κανουη μαζεμενα τα εχου σουζα!!!!

θυμαμαι μια στην παιδιατρο που ηρθε με 4 παιδια....ε λοιπον μολις τελειωσανε και πηγαιναν να φυγουν..τα κλασικα να ξαμολιουνται ..τα εφερε σε ταξη σε 1 λεπτο./...σουζα καιτα 4 ντιμενα με τα πουφακανια τα κασκολακια....και με ταξι και ισυχια φυγανε...

δεν ξερω βεβεια τι ειναι καλυτερο..να εχεις αυτη τη φασαρια μαζεμενη και μετα να ηρεμησεις- λεμε τωρα- η με το που ισιχασεις λιγο ξανα απο την αρχη....

Καλά..Σκέψου να είχες 4 Χριστόφορους σε διαφορετικές ηλικίες.. :ohmy:

Πόσο σούζα μπορείς να τα έχεις δηλαδή..Αν κ απ ότι λένε οι

μαμάδες τα αδερφάκια συνήθως είναι πολύ διαφορετικά μεταξύ τους! :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε ναι..για βιβλια λέτε...Ευτυχώς εγώ τα έχω ψηλά!!

Αλλα τις προαλλες βρήκε μια εφημερίδα...Τι να σας πω...

Τέτοια χαρά!!!!!!!!Ακόμη κομματάκια βρίσκω!!!!!

Πάω στοίχημα οτι κατάπιε κιόλας,δε μπορεί......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

ΟΧΙ>>>αυτο ειξναι επιστιμονικη φαντασια......

πλακα κανεις 4 Χριστοφορους!!!!!!!

να με πεθανεις θελεις!!!!!!

Χαχαχχα..... :laugh: :laugh: Σκέφτηκα το αντίστοιχο

ενδεχόμενο με 4 Ολίνες,γι αυτό το ανέφερα...

Τελικά δε ξέρω αν αντέξω να κάνω κ δεύτερη,καν!!! :ohmy:

Γερό να είναι το πουλάκι μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ninina, για το πουλακι... προσπαθησε ο παιδιατρος να το κατεβασει την προηγουμενη φορα και δεν γινοταν... ειπε κατι για φιμωση, για συμφυσεις που δημιουργηθηκαν απο την προηγουμενη παιδιατρο :angry: που το κατεβασε προωρα, με λαθος τροπο και εβγαλε μια σταγονα αιμα... Κατι τετοιο τελοσπαντων... Υποτιθεται οτι αυτη τη φορα, μεθαυριο που θα παμε δηλαδη, θα του εβαζε ενα φαρμακο και θα το κατεβαζε αυτος. Ομως δεν θα χρειαστει γιατι το πουλακι του εφτιαξε και κατεβαινει κανονικα! Μας ειχε πει να το κατεβαζουμε οσο παει χωρις να ζοριζεται και να το πλενουμε με σαπουναδα οταν τον κανουμε μπανιο και μετα να βαζουμε λιγη βαζελινη... Ετσι, καθε βραδυ κατεβαινε ολο και περισσοτερο και 10 μερες μετα ειχε κατεβει εντελως... και τη γλυτωσε την ταλαιπωρια ο μικρος. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

ΟΧΙ>>>αυτο ειξναι επιστιμονικη φαντασια......

πλακα κανεις 4 Χριστοφορους!!!!!!!

να με πεθανεις θελεις!!!!!!

ΒΟΗΘΕΙΑ... Σωστε με!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mummydi, το εχεις σιγουρα κερδισμενο το στοιχημα!!! :laugh:

Ο Ιασωνας πολυ με προβληματιζει :P που δεν σκιζει τα βιβλια! Σκιζει και τρωει αν προλαβει, οτι χαρτι βρει και σκληρο χαρτονι ακομα... το προχειρο (ευτυχως) μιας εργασιας, φακελο, χαρτονενια θηκη DVD... και φυσικα χαρτοπετσετες, χαρτομαντηλα, χαρτι κουζινας! :unsure:

Εννοειται πως κι εγω θα το σκεφτω παρα πολυ καλα για δευτερο παιδι και παρα πολυ αργοτερα... Το Σεπτεμβριο του 2011 θα κανω μια πρωτη σκεψη και αν δεν το βλεπω πολυυυ θετικα, παμε για 2013 για δευτερη σκεψη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσιαααα μου!!!!Τι κανατε??Τα ζωηρουλια σας??

Νερα ακουω,συντριβανια...χαμος!!Σες παλι καλα που δε βουτηξε ο ιδιος μεσα στο συντριβανι κ ηταν μονο το καπελο :laugh: :laugh:

Εμενα παλι μια χαρα τα τρωει τα περιοδικα ακομα :laugh: !!Στην αρχη τα ξεφυλλιζει,προσπαθει να γυρναει μια μια τις σελιδες ;) και μετα......παααανεεεεε........ :laugh: !!!

Απο προχθες παιρνει τα τηλ τα βαζει στο αυτι κ κανει οτι μιλαει!!!!Πολυ γελιο!!Για την ακριβεια καπου στο κεφαλι τα βαζει :laugh: και λεει "Ια"(=γεια!)!!

Αυτη τη στιγμη παλευει στην κουνια με τα μαξιλαρια της!!

Νινινα μου κοινωνικοτατος ο Παναγιωτακης με τα κοριτσακια ε??Ετσι πρεπει...αντρας κανονικος!!!!Να σφαζονται στα ποδια του ;)

Αχ εγω για 2ο δε σκεφτομαι αυτη τη στιγμη,σε αντιθεση με τον αντρα μου :dry: !Να περασει ακομα ενας χρονος τουλαχιστον λεω!!

Κωνσταντινα μου καλημερααααα :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ninina έγραψε:

;):P χθες πηγαμε στο γιατρο μας ειμαστε 9500 κ 78 ποντους, πολυ καλα κ απο τον αλλο μηνα θα τρωμε τα παντα.. :cheer: μακαρι παναγιτσα μου..... :) ειμαστε πολυ κοινωνοικατατοι απλωναμε τα χερακια στ'αλλα; παιδακια εξω απο το ιατρειο, που ηταν κ κοριτσακια, ακους συμπεθερα... ;)

Συμπεθερα κ εγω κατι σε μικυ μαους θα ειναι η τουρτα μας μεχρι κ σ'αυτο ταιριαξαμε.. :P τα παιδια μας δεν ξερω.. :huh: :silly:

Καλημερα κοριτσάκια μουυυυυυυυυυυυυυ...τι ακουω ????????ζωηρευετε εεεεεεεε? και φυσικά δεν μου φαίνεται καθόοοοοοοοοοοοοολου περιεργο ποιος είναι ο πρωταγωνιστης!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P:P:P μα φυσικά ο Χριστόφορος μας!!!!!!!!!!!! ο ταζούλης ταρζανούλης!!!!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: της παρεας μας...χαχα

αχ βρε Ολινάκι τι σε περιμένει με τετοιο άντρα...ζουζουνιες απιστευτες...

ΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜμμ γαι να μην ξεχνιόμαστε...

συμπεθερα μου τι ειναι αυτα που ακουω??????χαιδευει Ο παναγιωτάκος μας τα αλλα κοριτσακια... :P:P για να το πω στην Λυδία...θα ερθει να τον δαγκωσει....

κοριτσια ξεχασα να σας πω τι μου κανε το παπι μου 2 φορες μεχρι τωρα...ειχε για λιγο το κοντρολ και αφου αλλαξε κλασσικα τα καναλια ..της το πήρα αρχισε να κλαιει και τσουπππππππ ήρθε πάνω μου και με δαγκωσε στο χερι με μια δυναμη... :(:( την μαλωσα γιατι δεν ηθελα να επιβραβευσω τετοια ζουζουνια...και το λαγουδακι με πονεσε μετα δοντακια της...

χθες...ασχετο φαγαμε για πρωτη φορα γιαουρτακι κανονικο 4% λιπαρα αγελαδος :woohoo: :woohoo: (μας ειπε η γιατρος να της δινουμε κανονικο και οχι αυτα τα μπεμπε advance κτλ...)και απλα βγαλαμε την πετσουλα και της βαλαμε μια σταλίτσα μελι...ενω της ξυνιζε το τρωγε και αφησε λίγο μονο στο τελος....τι παιδι...τα τρωει σχεδον όλα... :P:P πτου πτου...

Ποπίτσα χρονια πολλα για την γιορτούλα σου χθες... :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως την!!! :)

little-angel έγραψε:

Απο προχθες παιρνει τα τηλ τα βαζει στο αυτι κ κανει οτι μιλαει!!!!Πολυ γελιο!!Για την ακριβεια καπου στο κεφαλι τα βαζει :laugh: και λεει "Ια"(=γεια!)!!

Αυτη τη στιγμη παλευει στην κουνια με τα μαξιλαρια της!!

Ωραια φαση να κανει πως μιλαει! :) Ο Ιασωνας και τα τηλεφωνα στο στομα τα βαζει... :S

Και ο δικος μου αντρουλης καιγεται για δευτερο... και ολοι σιγα-σιγα μου το λενε... μονο θα μεινει το παιδι χωρις αδερφακι? Τι να τους πω? "Εξω απο το χορο..."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι οι αντρες καιγονται..αυτοι θα τα γεννησουν!!!!

Καρολ αμα θες βαλτηνα φρεσκα φρουτα στ γιαουρτι...η κανενα σοιτικο μπισκοτο..

εμενα το τρωει και σκετο τρελαινετε..αλλα καμια φορα κανουμε φρουτοσυνδιασμους

Καλα δακοματα κανει και ο δικςο μου...τις προαλες κοπανησε ενα τριχρονο στο κεφαλι..η μαμα μου λεει οτι καμια φορα κατακεφαλιαζει και αυτην...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

karolinaki1, Τι κανεις? Πως περαστε στο παρτυ?

Καλως να υποδεχτεις τις δαγκωνιες! :unsure: Αν βρεις τον τροπο που κοβεται αυτο το πραγμα... πες μου κι εμενα σε παρακαλω! Τον μαλωνω και λιωνει στο γελιο, φωναζω, κανω οτι κλαιω, αδιαφορει... Ειμαστε οικογενειακως γεματοι με σημαδια! Και η νονα του προσφατως... :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • υπάρχει συγκεκριμένο χρόνος που σου λέει μέχρι ποτε πρέπει να ανακτήσει το βαρος γεννήσεις του αλλά δεν θυμάμαι ποσο χρόνο σου λένε 2-3  βδομάδες ; Δεν θυμάμαι τώρα 😅
    • Κορίτσι μου ούτε εμένα μου είπαν να το κάνω και δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα όλοι οι γιατροί δεν έχουν κοινή γραμμή σε αυτά, για αυτό σου είπε και όχι.. τώρα αν εσυ θέλεις να το κανείς πες του ότι θα το κανείς με δικιά σου ευθύνη και λογικά θα στο δώσει παιδιατρος δεν νομίζω ότι μπορεί να το συνταγογράφηση στην φάση που είσαι τώρα 🤷‍♀️
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Καταρχάς χαίρομαι που νιώθεις πιο ήρεμη με την εγκυμοσύνη σου σήμερα ✨✨🌈🌈❤️❤️ Απ' αυτά που μας περιγράφεις ίσως αυτή η στάση των πεθερικών σου να σ έκανε κι εσένα υποσυνείδητα να αμφιβάλλεις για το μωράκι σου. Η απουσία της χαράς και της ενθάρρυνσης από την μεριά τους είναι δικό τους θέμα, σημασία έχει εσύ κι ο άντρας σου πως νιώθετε με το γεγονός ότι μεγαλώνει η οικογένεια σας και ποιο είναι το δικό σας πλάνο. Η απόκτηση ή μη παιδιών είναι μια απόφαση που αυστηρά αφορά εσάς και κανέναν άλλο. Μη στέκεσαι και αφήσεις να σε βασανίζει το ότι χάρηκαν λιγότερο ή περισσότερο, αν σε προβληματίζει τόσο πολύ κάνε μια κουβέντα με τον άντρα σου για να δεις και να τσεκαρεις ποια είναι η δική του στάση. Όχι να του πεις ευθέως αν συμφωνεί ή όχι με τον πατέρα του, απλά να τσεκαρεις μαζί του ότι εξακολουθείτε να είστε σύμφωνοι ότι θέλετε τα ίδια πράγματα (γεγονός που πιστεύω ήδη το ξέρεις, μιας κι αν είχε ο ίδιος ενδοιασμούς για το δεύτερο παιδί, θα σου το είχε πει). Σε κάθε περίπτωση, άσε τα πεθερικά εκεί που είναι, η αντίδραση τους είναι σεβαστή οποία κι αν ειναι, δε μπορείς να την αλλάξεις, αλλά εσύ να είσαι αφοσιωμένη στο στόχο και το πλάνο που έχεις δημιουργήσει με το σύντροφό σου για την οικογένεια ΣΑΣ.
    • ναι το έχω πάθει και εγω ειχα θετικο τεστ εγκυμοσυνης αλλά μετά από 2 μερες μου ήρθε περιοδος όπως και σε εσενα η χοριακη την μέρα που μου ήρθε το αίμα ήταν 8  δυστηχως λογικά είναι βιοχιμικη και συμβαίνει συχνα  😕 κρατησε το θετικό ότι υπήρχε σύλληψη αλλά για κάποιο λόγο δεν προχώρησε η φύση ξέρει και καλύτερα που έγινε νωρίς γιατί αργότερα είναι ακόμα χειρότερο  Παρε το χρόνο σου και όταν είσαι έτοιμη σήκωσε τα μανίκια και προχωρά δυνατά  εγω σκέψου περσυ τον Αύγουστο είχα παλινδρόμηση 8 εβδομάδων και έπρεπε να κάνω αποξεση άσχημη εμπηρια αλλά τον επόμενο μήνα με το που ήρθε η πρώτη περιοδος άρχισα αμέσως προσπάθειες και ξανά μενω εγκυος τώρα είμαι 7,5 μηνών τον Αύγουστο γεννάω   Σου εύχομαι σύντομα ένα θετικό αποτέλεσμα 
    • Δυστηχως πάλι δεν βλέπω κάτι ελπίζω όμως να είναι νωρίς και να σου δείξει αργότερα έτσι και αλλιώς ακόμα δεν είσαι σε καθυστέρηση όποτε περίμενε λιιιγο ακόμα  δεν ξέρω μετά από πόση ώρα βγαίνει η εξατμίσεις μην σου πω ψέμματα απλά ξέρω ότι βγάζουν  εγω 2 φορές τα πήρα αυτά τα τεστ με τον σταυρο αλλά τα έκανα με καθυστέρηση και ήξερα ότι θα βγουν θετικά γιατί είχα κάνει άλλο τεστ πιο μπροστά 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...