Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυουλες Δεκεμβρη 2010


Recommended Posts

εγω παλι κοριτσια δεν εχω βαλει καθολου κιλα..τρωω κανονικα αλλα δεν εχω κ πολυ ορεξη..ισως να φταιει το αγχος...την δευτερα θα παω για τις πρωτες εξετασεις...η αγωνια κ το αγχος υπαρχουν ακομη...φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 242
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τσα!!!!Να'μαι και εγώ!!!!!

Λοιπόν ηταν να πάω στο γιατρο την Πέμπτη αλλα λόγω των γεγονοτων στο κεντρο μου το ανεβαλλε.

Τα νευρα μου!!!! :angry:

Εκλεισα και εγω στη βιοιατρικη και πήγα χθεσ και εκανα υπερηχο.

ολα καλά!!!Δόξα το Θεό!!!!

Ειμαι 6 εβδομαδων και κατι.

Οσο για τα κιλα εγω θα πρεπει να το ραψω.Μου εχουν μεινει και απο την προηγουμενη εγκυμοσυνη οποτε ...... :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αστερια μου πήγα για κανονικο και έκανα κολπικο τελικα γιατι η μητρα ηταν σε οπισθια κλίση και δεν φαινοταν τοσο καλα το μωρο.

Εδωσα 55 Ευρω αλλά δε ξερω αν ελεγα απο την αρχη κολπικο αν θα ειχε καποια διαφορα στην τιμη.

Εγω πήγα στο Περιστερι.Ειναι ο ιδιος γυναικολογος που ειναι και στη βιοιατρικη στο Χαϊδαρι (Αιγάλεω) και ειναι πολύ καλός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia. Ego simera den xypnisa kala.. Exo tin aisthisi oti to stithos mou einai pio malako. Olo to piano, na do an me ponaei, na do an to niotho opos xthes. Leo ston antra mou na xanapame gia yperixo kai leei pos tha mas perasoun gia trelous, afou pigame to proigoumeno Savvato...(den meno Ellada na exo to giatro mou konta)..... Ki olo prospatho na thimitho pos itan sto gio mou, all pou 3 xronia prin... S'auti ti fasi prepei na ponaei? Na einai apla megalytero ki as einai malako? Peite mou vre koritsia giati tha trelatho...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nika γεια σου!

κι εγω σημερα ξυπνησα και το στηθος μου δεν με ποναει ιδιαιτερα και το νιωθω και πιο μαλακο...τι να πω!!

αλλη μια φορα που το ειχα νιωσει μαλακο,πηγα στον γιατρο και ηταν ολα καλα,θυμαμαι πως ειχε πει οτι το στηθος ειναι το μονο που δεν τον απασχολει...

εμενα παντως με ποναει η μεση μου και φοβαμαι πολυ...ειμαι ξαπλα συνεχεια,βλεπω ακομα κατι καφε ανοιχτα στο χαρτι που και που και κανω υπομονη μεχρι την Τριτη που εχω κανονικο ραντεβου με τον γιατρο...παντως το στομαχι μου ειναι χαλια,ολα με αηδιαζουν και μου βρωμανε..σημερα ανακαλυψα οτι με χαλαει η μυρωδια του σαπουνιου!!!

ας γινει ο,τι ειναι να γινει,γιατι κουραστηκα να φοβαμαι και να ανησυχω...(το περασμενο καλοκαιρι ειχα παλλινδρομη,οποτε ολα αυτα τα σημαδια με φοβιζουν ακομα περισσοτερο)...

μη σε ανησυχει παντως το στηθος...

φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην σε ανησυχει μονο το στηθος..κ εμενα μια απο τα ιδια...η θα ειναι πρισμενο κ θα πονα η θα ειναι ποιο χαλαρο//ολο το ζουλαω..οσο εχεις καφε να καθεσαι ξαπλα,να μην σηκωνεις βαρη,οχι επαφες,ειχα κ εγω πριν μερες κ ετσι μου ειπε ο γιατρος..κ εμενα το στηθος μου σημερα ειναι ποιο χαλαρο..φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marinax, s'euxaristo poly gia tin apantisi sou!! Aisthanomai ligo kalytera. Pira kai mia fili mou, ellinida maia edo kai mou eipe na min anysixo. Gia kathe gynaika einai diaforetika ta simptomata. Prepei na stamatisoume na skeftomaste ola ta arnitika. Etsi tha paei gia 9 mines? Olo auto einai toso psixofthoro pou den antexetai. Mono thetikes skepseis!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσιαα καλο μεσημερι..

τι μου κανετε?ειστε ολες καλα?

εμενα ποναει η μεση μου..και χθες ρε γαμωτο εκανα εμετε..γιατιι??

τελως παντων αυτα τα νεα μου...

Εσεις πως παει?

Τα φιλιαα μου σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia. Ti kanete? Pos perasate to sk?

Natali, min agxonesai (ta leo gia na ta akouo ki ego). Mesa sto programma einai ola auta.

Ego perasa mia epeisodiaki Kyriaki. To Savvato, pou eixa grapsei teleutaia fora eixa pathei mia ysteria me to stithos. Soni kai kala na kano yperixo. Telika den ekana.. Xthes to proi pou xypnisa, meta to mpanio paratirisa sto esorouxo, ena toso da kokkino simadaki. Pairno tin aderfi mou (exei 3 paidakia) kai mou leei "trexa sto giatro, tha einai apokollisi, to exo pathei ki ego"!!!! Opos katalavainete frikara. Xypnao antra kai paidi kai telika pigame sto nosokomeio (etsi einai to systima edo+oti itan kai Kyriaki..). Gia na mi sas ta polylogo, ekana yperixo, ola kala kai den xanaeida aima, alla tetoio agxos.. Mporei na itan epeidi allaza mina, alla genika symvainei se polles egymosines. Meta mou eipe i theia mou oti otan exeis aima stin allagi mina einai koritsi. 100% epistimonika apodedeigmeno. Oloi perimenoun apo emas to koritsi giati mono agoria yparxoun stin oikogeneia. Gero na'nai kai oti na'nai, Panagitsa mou!

Sas filo xx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχου μωρε τι περασατε και εσεις..

ευχομαι να μην ξαναπαθουμε κατι..

ααχ θελω να φουσκωσω..αλλα απο την αλλη σκεφτομαι πως θα τα βγαζω περα ΚΑΙ με την κοιλια τουρλα..κλιπσς κλιπς..τελως παντων..

πηγαμε σημερα ειδαμε ενα σπιτι..μου αρεσε πολυ..ειχαμε παει και χθες σε ενα αλλο..και μαλλον το σημερινο θα κλεισουμε..

χαρηκα πολυ για αυτο...

τα φιλια μου κοριτσουδιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας! Ευχομαι σε ΟΛΕΣ καλη εγκυμοσυνη και Ολα να πανε κατ'ευχήν. Έχει μέρες που ψάχνω και εγω να βρω κοπέλες κοντα στη δική μου εγκυμοσύνη για να μιλάμε. Λοιπόν, λίγα λόγια για μένα.. Η τελευταία μου περίοδος ήταν 30/3/2010. Έκανα την πρώτη μου εξωσωματική τον Απρίλιο(συγκεκριμένα 17 Απριλίου έγινε η γονιμοποίηση και 18 η εμβρυομεταφορά). Ο εμβρυολόγος προτεινε την μεταφορά 4 εμβρύων γιατί ήταν δύσκολη περίπτωση τάχα... για να πετύχουμε το ένα μωρό. Μου έδωσε 30% πιθανότητα επιτυχίας για το λόγο ότι το σπέρμα ήταν από ορχικό ιστό του συζύγου το οποίο είχε καταψθχθεί και μετά το ξεπαγώσαν κλπ....έκανα την 1η χοριακή στις 30 Απριλίου και ήταν 350 μονάδες δηλαδή θετικό και μετα από 2 μέρες 880 μονάδες. Ο γυναικολόγος με έβαλε για πρώτο ηπερήχο το Σάββατο 15 Μαίου. Είμαι αρκετά αγχωμένη να δω τι συμβαίνει..Τώρα εσείς με την μέχρι τώρα εμπειρία σας ΄τι θα δούμε το Σάββατο? Δεν είναι νωρίς για καρδούλα; Πότε λογικά ακούγεται? Αξίζει να σημειώσω ότι έχω πρηστεί... ίσως να είναι λόγω των ενέσεων από εξωσωματική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera Margaritalim!! Kalosirthes stin parea mas!!!! Sou euxomai ola na pane kala kai me ena i kai perissotera gera morakia se ligous mines. An ypologiseis apo tin proti mera tis teleutaias sou periodou, to Savvato 15/5 tha eisai 6 evdomadon kai 4 imeron. Ego piga gia ton proto yperixo otan imoun 6w+5, kai akousame kardoula, opote logika tha akousete ki eseis. Pantos,min agxotheis an sou pei oti einai noris giati an i emvryometafora egine stis 18 mporei na einai mikri i kyisi akoma. Oti sou pei o giatros sou tote kai min akous kanenan allo!! Oso gia to priximo einai fysiologiko. Sou euxomai kala apotelesmata to Savvato kai perimenoume nea sou. Na prosexeis ton eauto sou!! xx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα μαργαριταλιμ..καλως ορισες στην θαυμασια παρεα μας..

ευχομαι τα καλυτερα..και οπως δειχνουν τα γεγονοτα..να φερεις σε λιγους μηνες ενα υγιεστατο μωρακι στην ζωη..σου ευχομαι μια υπεροχη εγκυομοσυνη..

Εγω ειμαι η Ναταλι..ειμαι 8 βδομαδων και 3 ημερων..και περιμενω το 4ο παιδακι μου..αυτα τα ολιγα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Natali kai Anna kai ipoloipes xarika yia tin ynwrimia mas. Makari OLES na exoume mia efxaristi egkimosini. Vriskomai sti defteri mou egkimosini i ipoia exei sxedon 9 xronia diafora apo tin prwti.. Katalavainete yia mena einai san na kai ta pernaw yia prwti fora. Xe xe xe!! :ohmy:;);)

Fantazomai oti eimai stin 6 evdomada. Tha mathw to Savvato akrivws pou tha kanw iperixo kai tha sas pw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eno sti diki mou periptosi pou exoun perasei peripou 3 xronia...Eimai "teras psyxraimias", ti na sou po... Pistepse me, ki ego niotho san na meno proti fora egyos. Poso se katalavaino. Gi'auto eimaste edo pantws. Na moirazomaste tis empeiries mas kai tous provlimatismous mas. Perimenoume ta nea sou to Savvato. xx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια;;;;

Πως ειστε;;

Μαργαριτα οτι καλυτερο ευχομαι. :) Εχεις κανει χοριακή;;;

Εγω σημερα εχω γιατρο.Ελπιζω ολα να πάνε καλά. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!!! Panayiwta efxomai ta kalitera simera sto yiatro! Na mas enimerwseis. Ekana xoriaki prin 13 meres itan 351 kai epanalipsi meta 2 meres 880.. Afta.. Meta isixies kai paw yia prwto iperixo to savvato. Tha deixei..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!!Είμαι κ εγώ μια απο τις μανούλες του Δεκέμβρη!!!

Εύχομαι σε όλες μας καλη και ήρεμη εγκυμοσύνη και με το καλό τα παιδάκια μας!!! Εμένα ειναι το πρώτο παιδάκι και εχω ψιλοαγχωθεί λίγο!!!! Η ΠΗΤ μου ειναι 15/12

2010.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωπ..καλως ηρθες..Μαρια?[καλα σημερα μαντευω ονοματα..]

με το καλο να ερθει το νινακι σου..ειμαι η Ναταλι και εχω πητ 4 μερες μετα απο σενα..

Να εχεις μια υπεροχη εγκυομοσυνη..εδω θα μαστε και θα τα λεμε..

τα φιλια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...