Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυουλες Δεκεμβρη 2010


Recommended Posts

εχω μια προταση...θελετε εμεις οι μανουλες του δεκεμβρη και φτιαξουμε κοινι θεματακι με τις μανουλες του νοεμβρη???ετσι θα ειμαστε πιο πολλες και επειδη θα ειναι καποιες βδομαδουλες μεγαλυτερες απο εμας θα μαθαινουμε και θα συζηταμε περισσοτερα πραγματακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 242
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρινα και Μαιρουλα καλώς ηρθατε και με το καλό!!!!!

Κοριτσια μάλλον οι περισσοτερες απο εμας εχουμε ηδη παιδακι-α οποτε που χρονος να γράψεις;;;;; :S

πάντως το καλυτερο θα ηταν να υπηρχαν τοπικ 1ο τριμηνο,2ο τριμηνο,3ο τριμηνο γιατι η αληθεια ειναι οτι εχουμε γεμισει με θεματα από εγκυούλες όλων των μηνών και όλων των ετών. :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!

Κι εσεις ζεσταινεστε ε? Υποφερω!!!

Η κοιλιτσα εχει φουσκωσει παρα πολυ.

Αυτη τη βδομαδα ειδικα η αλλαγη ειναι τρομερη.

Μαμα Παναη μια χαρα η ιδεα σου.

Θα μαθαινουμε και περισσοτερα πραγματα.

Φιλακια σε ολες.

Και να πινετε πολλα υγρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑΜΕ- Η ΖΕΣΤΗ ΕΔΩ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΠΟΦΟΡΗ ΠΗΓΑΙΝΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ---ΑΠΟ ΑΝΑΚΑΤΟΣΟΥΡΕΣ ΠΩΣ ΠΑΤΕ??? ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΧΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΩΘΕΙ...ΑΥΡΙΟ ΠΑΙΡΝΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΙΜΑΤΟΣ ΤΟΥ PAPP A--Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΕΧΕΙ ΦΟΥΣΚΩΣΕΙ--ΚΙΛΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΓΙΑΤΙ ΗΔΗ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΑΝΙΣΙΑ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΚΑΙ ΔΥΟ---

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα αποτελεσματα Μαρινακι!!!!

Ακολουθεις καποια διατροφη και εχασες κιλά;;;;

Εγω εχω σοβαρο προβλημα με τα κιλά.Ντρεπομαι να πω πόσα ειμαι. :blush::blush::blush::blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ !!! ΔΕΝ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΑΠΛΑ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΜΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΦΑΩ ΓΛΥΚΑ--ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ....ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΟΧΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsia!!! Na kalosoriso tis kainouries sto thema, kali leuteria kai kala apotelesmata oses perimenoun!! Xathika ki ego. Olo ebaina na grapso ki olo kati ginotane..Leipame kai to sk..Apo zesti xamos leei stin Ellada. Emeis edo gyro stous 20 vathmous. Erxomaste omos ton allo mina, opote prepei na proetoimasto psyxologika. Apo kila exo parei gyro sto 1,5. Mou esteile i koubara mou pou eixe zaxaro mia diatrofi kai...prospatho na kratitho. Glyka katholou pantos, mono frouta, kai ligo psomi ki auto mauro. E, kano kai kamia paraspondia, mi me pairneta kai sovara. :silly: :silly: :silly: Egyes eimaste more, as fame kai kati, aman!!! Marinapapa, ego exo katagogi apo Sitia kai o sizigos apo Sfakia, opote eimaste patriotises!!! xx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλες.

Σημερα πηρα τα αποτελεσματα απο την PAPPA-I test.

Ηλικια μητερας στον τοκετο 29

CRL 63mm

Ηλικια κυησης υπερυχογραφικα 12εβδ & 6ημερες

Ευρεθεισα τιμη Ν/Τ 1.1 mm 0.88 ΜΟΜ

Ευρεθεισα τιμη free β-HCG 45.2ng/ml 1.68 ΜΟΜ

Ευρεθεισα τιμη PAPPA-I 6.00mg/l 0.41 ΜΟΜ

Αποτελεσματα ελεγχος αρνητικος

Εκτιμωμενος κινδυνος (για την ΠΗΤ) 1/1100

Εκτιμωμενος κινδυνος τρισωμιων 13+18 1/630000

Εκτιμωμενος κινδυνος (για την μητρικη ηλικια) 1/1100

Εκτιμωμενος κινδυνος για αυχενικη διαφανεια 1/4700

Σχολια: down screening risk cut-off 1/300

Σας φαινονται ενταξει εσας? Με το γιατρο θα μιλησω τη Παρασκευη.

Συγνωμη αν σας κουραζω αλλα δεν τα καταλαβαινω.

Ευχαριστω και φιλακια σας :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια..

ειχα λιγο χρονο και μπηκα..

μα παναη εμενα με βρισκεις συμφωνη.. εμει μεσα για μια μειξη μαμαδων χαχαχα.. :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α! οκτωβρης νοεμβρης 2010 εχουν κανει ενα μαζιι και απο οτι εχω δει εχουν κανει και ιανουαριο φεβρουαριο μαζιι..

καλε μονες μας, μας αφησαν ? χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natali.str έγραψε:

α! οκτωβρης νοεμβρης 2010 εχουν κανει ενα μαζιι και απο οτι εχω δει εχουν κανει και ιανουαριο φεβρουαριο μαζιι..

καλε μονες μας, μας αφησαν ? χαχαχα

οχι ,σεπτεμβρης οκτωβρης ειναι μαζι.....ο νοεμβρης και εμεις ειμαστε χωριστα!τους το προτεινα μολις τωρα,δεν νομιζω οτι εχουν προβλημα και αντε ναταλι,εσει που εχεις τα πιο πολλα παιδακια και εισαι γουρικη...ανοιξε το θεματακι!!! :lol:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

κορίτσια καλησπέρα !

είμαι καινούργια στο φορουμ και εγώ περιμένω το πρώτο μου μωράκι εχω ΠΗΤ 29/12/2010.πρωτοχρονίατικο δώρο ε?

πως τα πάτε με την εγκυμοσύνη? εγω ακόμα δεν έχω φουσκώσει καθόλου

έκανα την αυχενική διαφάνεια όλα καλά πήγαν.

μέχρι το δεκέμβρη θα τα λέμε φιλια πολλά σε όλες σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΥΧΕΡΟΥΛΑ έγραψε:

κορίτσια καλησπέρα !

είμαι καινούργια στο φορουμ και εγώ περιμένω το πρώτο μου μωράκι εχω ΠΗΤ 29/12/2010.πρωτοχρονίατικο δώρο ε?

πως τα πάτε με την εγκυμοσύνη? εγω ακόμα δεν έχω φουσκώσει καθόλου

έκανα την αυχενική διαφάνεια όλα καλά πήγαν.

μέχρι το δεκέμβρη θα τα λέμε φιλια πολλά σε όλες σας.

τυχερουλα,εχουμε κανει νεο ποστ....εγκυουλες νοεμβρη δεκεμβρη...ελα εκει να τα λεμε :P
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

κοριτσια γεια σας και απο μενα...με τερ 28/2/10 εχω πητ 4/12/10...ομως ειναι λιγο πισω το bebe λογω ασταθειας του κυκλου μου...αρα μαλλον περι τις11/12/10 υπολογιζουμε καλως εχοντων των πραγματων....ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη κι ειμαι και εγω πολυ ταραγμενη,,,,αν και τα τελευταια 7 χρονια δουλευα σε αιθουσα τοκετων μεγαλου ιδιωτικου κι εχουν δει τα ματια μου τα απιστευτα ,τωρα ειναι αλλιως....πολυ αλλιως ομως....κουραγιο σε ολες μας γιατι εχουμε πολυ καιρο ακομα....χτεσ μου ειπανε πως μαλλον ειναι αγορακι αλλα σε ενα μηνα που εχω β επιπεδου θα ξερουμε σιγουρα.... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ναντιακι! καλως ηρθες στην παρεουλα μας..με το καλο το μωρακι σου!

εχουμε αλλο ποστ τωρα πια ειναι οι εγκυουλες Νοεμβρη δεκεμβρη 2010 εελα εκει!

Τα φιλια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΜΑ

ΕΧΩ ΠΗΤ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ 6/12/2010 ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΤΑΘΕΡΟΣ ΚΑΙ Η ΣΥΛΛΗΨΗ ΕΓΙΝΕ ΣΧΕΔΟΝ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑΚΗ ΕΧΩ 22/12/2010 ΑΛΛΑ ΛΛΟΓΩ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΠΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΥ ΕΦΕΡΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΜΟΥ 12/12/2010 ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΤΥΧΑΙΟ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΥΤΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΕΕΕΕΕΕ :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...