Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θέλω να γίνω μαμά


dreamgirl

Recommended Posts

ρε κοριτσια αυτα ειναι σωστα

Τα συμπτώματα

Έχετε πόνους στην πλάτη, γιατί οι ορμόνες της εγκυμοσύνης μαλακώνουν τους συνδέσμους.

Υποφέρετε από ζαλάδες και τάση για λιποθυμία, ιδιαίτερα όταν στέκεστε πολλή ώρα όρθια.

Ζεσταίνεστε και ιδρώνετε, ακόμα και αν ο καιρός είναι δροσερός.

Ταλαιπωρείστε από δυσκοιλιότητα.

Έχετε καούρες, δυσπεψία και φουσκώματα.

Διογκώνεται συνεχώς το στήθος σας.

Έχει ανοίξει η όρεξη σας.

Πρήζονται ελαφρά τα πόδια, οι αστράγαλοι και, περιοδικά, το πρόσωπο και τα χέρια.

Φουσκώνουν τα αφτιά.

Δημιουργούνται αιμορροΐδες και κιρσοί.

Έχετε λευκόρροια από τον κόλπο.

Νιώθετε ελαφρά τσιμπήματα στο κάτω μέρος της κοιλιάς.

Έχετε κράμπες στα πόδια, ιδιαίτερα τη νύχτα.

Ματώνουν τα ούλα στο βούρτσισμα.

Φουσκώνει η μύτη ή αιμορραγεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 234
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγω εχω πρησμενο στηθος,αιμορροιδες,λευκορροια,τσμπιματα χαμηλα,και καψες.Θα μας πει το τεστ αυριο πρωι-πρωι...αν δεν εχει ερθει!Πρησμενα αυτια????!!!Εχε γουστο να γινω σαν το νταμπο το ελεφαντακι!!!Χαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλήθεια ρε κορίτσια από περιέργεια ποσό κοστίζει μια γεννά???? η αλήθεια δεν ξερώ

Ο γιατρός που έχω είναι στο Ιασω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιταξε η θεια μου γεννησε στο αλεξανδρα με τον περιφημο γιατρο στην ελλαδα κ.βλαχο της κοστισε 1200ευρω.τελικα μιλησα με τον γιατρο μου και μου ειπε να κανω χοριακη.την εκανα το πρωι και περιμενω τις απαντησεις το βραδυ.3σεναρια παιζουν 1.εξωμητριος 2.αποκολληση 3.ψευτοπεριοδος να ειμαι ειλικρινης δεν θςα ηθελα τωρα να κανω μωρακι ειμαστε πολυ χχαλια οικονομικα ανεργοι και οι δυο με 30ευρω να περασουμε ολον τον μηνα που να το φερω σε αυτην τη φτωχεια?θα μπορεσω να του προσφερω αυτα που πρεπει και αυτα που θελω?ας μην σκεφτομαι μονο τον εαυτο μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τώρα είναι δύσκολα με την οικονομικά… και αν δεν έχετε δουλειά και η δυο είναι πολύ δύσκολο τα παιδιά έχουν πολλές απαίτησης σήμερα το βλέπω από της αδελφές μου που τα φέρνουν δύσκολα εμείς πριν το αποφασίσουμε δεν κάναμε ποτέ ελευθέρα γιατί δεν είμαστε έτοιμη πάντως εύχομαι ότι καλύτερο και να σας πάμε όλα καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο ειναι το θεμα οτι και εμεις παιρναμε προφυλαξεις και σκεφυομαι μηπως ετσι ηταν γραφτο να γινει??μηπως αυτο αποφασιζει ποτε θελει να ερθει και οτι και να κανουμε εμεις ειτε να το επισπευσουμε ειτε να το επιβραδυνουμε δεν αλλαζουμε κατι αλλα εξαρταται μονο και μονο απο αυτο το θαυματουργο σπορακι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην το λες αυτό ο θεός είναι μεγάλος μην απελπίζεσαι να σκέφτεσαι θετικά και όλα στην ζωή σου θα πάνε καλά,,,, η ζωή είναι τόσο μικρή που πρέπει να χαιρόμαστε και την κάθε στιγμή και αν είσαι έγκυος ο θεός σε επέλεξε για να γίνεις μητέρα κάτι θα ξέρει !!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο ειναι που σκεφτομαι.και καπως ηρεμω.θα το αντιμετωπισω με λιγη δυναμη.πριν ηταν εδω μια φιλη μου και μου ελεγε να κανω εκτρωση αν ειναι θετικο.δεν το πιστευω ποσες αναισθητες υπαρχχουν που μπορουν ετσι ευκολα να σκοτωσουν μια μικρη ψυχουλα που μονο αγαπη μπορει να σου φερει?αβγαλα σπυρια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι λες καλέ μην ακούς την φίλη σου τόσες κοπέλες προσπαθούν και δεν μπορούν και κλαίνε και προσεύχονται για να κάνουν παιδί ….. και εγώ τώρα ξεκίνησα την προσπάθεια φαντάξου και περιμένω πως και πως σε παρακαλώ μην σκεφτείτε για έκτρωση θα το μετανιώσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν υπαρεχι περιπτωση να σκεφτω κατι τετοιο ειμαι ανικανη και να ηθελα.ειναι κατι που ζει μεσα σου και για αυτο θα εισαι το παν στην ζωη του.θα σε θελει διπλα σε καθε του εξελιξη.δεν υπαρχει περιπτωση απο εμενα.μην φοβασαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκιμου δεν μας απάντησες να μας πεις τι έγινε ελπίζω να είσαι καλά θα τα πούμε αύριο καλό βραδύ σε ολα τα κοριτσια και πολλα γουτσου γουτσου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...