Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θέλω να γίνω μαμά


dreamgirl

Recommended Posts

Για σας είναι καινούργια θέλω να γίνω μαμά και εγώ θέλω να ρωτήσω μετά την περίοδο πιάνεις εύκολα παιδί τώρα έχουμε ξεκινήσει της προσπάθειες μας για μωρό και δεν τα πάω καλά με της γόνιμες μέρες τα μπερδεύω βοήθεια θέλω ???? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 234
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

gia soy και καλη επιτυχια στισ προσπαθειες σου ευχομαι τα καλυτερα κ γρηγορα!!

οι γονιμες μέρες παιζουν αναλογα με τον κυκλο τις καθε γυναικασ ειναι καπου στα μισα. πχ αν εχεις 28 μερες κυκλο ειναι απο τιν 12 μερα ως την 16 περιπου!!!

τωρα για μένα επειδη μολις ξεκίνησες τις προσπαθειες μην μετράς απο τωρρα γόνιμες μέρες κανε μερα παρα μέρα ελευθερες επαφες κ θα γίνει το σπορακι !! προς θεου μην αγχωθεις απο τώρα αυτο αστο για μας που κανουμε πιο πολυ καιρο προσπαθειες, βεβαια ουτε για μας ειναι σωστο να αγχωνομαστε αλλα τι να κανουμε οταν λαχταρας κατι τοσο πολυ και δν ερχεται οσο ναναι σε πιανει ενας πανικοσ!!!!

να χαιρεσαι τον ερωτα με τον αντρουλη σου κ να σαι σιγουρη οτι θα κρατησεις στην αγκαλια σου συντομα ενα μωρακι φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλώς μας ήρθες! Καλή επιτυχία στις προσπάθειές σας!

Στο φαρμακείο υπάρχουν τεστ οωρηξίας που απ΄όσο έχω ακούσει έχουν βοηθήσει πολύ κόσμο! Δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις! καλή επιτυχία κ πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ το ελπίζω σύντομα γιατί το θέλουμε πολύ με τον άντρα μου αλλά δεν έχω κάθε μηνά τον ίδιο κύκλο δεν είναι έμενα 28 αλλά 33 μέρες !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw ta pira ayto to mina na ta dokimasw!!!!!

tha soy elega na min mpis apo twra sto tripaki auto alla an nomizeis oti tha iremiseis kapos parta ... apo to farmakeio dn exoyn k poly ftina 55 eyro ta 7!! psaxe bres apo to internet kapoia pio oikonomika!!

pantos oti k na kaneis soy euxomai kali epitixia!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dreamgirl έγραψε:

Σε ευχαριστώ πολύ το ελπίζω σύντομα γιατί το θέλουμε πολύ με τον άντρα μου αλλά δεν έχω κάθε μηνά τον ίδιο κύκλο δεν είναι έμενα 28 αλλά 33 μέρες !!!!

Ναι!!!! έτσι έμεινε μια φίλη μου έγκυος, που είχε κύκλο... άστα να πάνε! Βρήκε τις γόνιμες μέρες της, και να την τώρα με μωράκι!

Υ.Γ: Δεν χρειάζεται να μας ευχαριστείς την κάθε μια ξεχωριστά!

Φιλιά! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οκ τότε σας ευχαριστώ όλες για της συμβουλές σας η αλήθεια είναι πως είμαι πολύ αγχώδης και το σκέπτομαι συνέχεια το αν θα μηνώ έγκυος γιατί έχω και ένα πρόβλημα με την μέση μου ξεετε αν είναι πρόβλημα για την εγκυμοσύνη αν και ρώτησα ορθοπεδικό και μου είπε όχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

re koritsi γιατι δεν ρωτας τον γιατρο σου να σου πει τις μερες σου αφου δεν ειναι 28 παντα θα εχεις πιο μεγαλο κυκλο πιο μετα θα ειναι οι γονιμες θα σου πει αυτος πανω κατω θα πας την πρωτη μερα του κυκλου γυρω στην 12 θα κανεις εναν υπερυχο να μετρησει το ωαριο θα σου πει ποτε θα σκασει περιπου αναλογα με το μεγεθος που θα εχει κ καλη επιτυχια.μπορει να μην γινει με την πρωτη αλλα πιο μετα.εγω ειχα κυκλο απο την ημερομηνια που περιμενα σαν πρωτη μερα κ 7 μερες μετα.μου ειχε πει 15-22 τις 4 πρωτες μερες συνηθως σκαει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειδες που και μονη σου καταλαβαινεις οτι ειναι νωρις?το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι ελευθερο σεξακι μερα παρα μερα να το φχαριστηθεις πρωτα εσυ και το νινακι ερχετε μην αγχωνεσαι και αφησε το και αν δεις οτι στο εξαμηνο δεν εχει γινει τιποτα κανε μια βολτουλα στο γιατρο να μαθεις και σιγουρα τις γονιμες μερες σου αν και δεν νομιζω να χρειαστει γιατι δεν θα αργησουμε να μαθουμε τα ευχαριστα :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό είπα και στον άντρα μου θα κάνουμε προσπάθειες μέρα παρά μέρα ε θα έρθει και για μας το σποράκι μας Των Μάιο στης 13 έχουμε επέτειο γάμου ένα χρόνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εύχομαι να πάνε όλα καλά κ σύντομα να είσαι εγκυούλα...

ωορηξία έχουμε την 14η ημέρα (πάνω-κάτω) σε κύκλο 28 ημερών, έχουμε πιο πολλές πιθανότητες με επαφές από 12 εώς 16 του μήνα.

Σε κύκλο 33 ημερών η ωορηξία είναι περίπου 16η ημέρα οπότε οι επαφές είναι αυξημένες μεταξύ 14η κ 20ης μέρας.

Αλλα μην αγχώνεσαι κ μην το σκέφτεσαι!!!!

μην πάρεις τεστ ωορηξίας ακόμα.. αυτό πιστεύω εγώ... άσε τον εαυτό σου ελέυθερο, καλοκαίρι έρχεται... κ μην ξεχνάς κάθε σώμα είμαι διαφορετικό κ ωορηξία μπορεί να γίνει κ άλλες μέρες... η μαμά μου συνέλαβε την 27η ημέρα! μια μέρα πριν την περίοδο ;);)

καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariakrhth έγραψε:

ειδες που και μονη σου καταλαβαινεις οτι ειναι νωρις?το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι ελευθερο σεξακι μερα παρα μερα να το φχαριστηθεις πρωτα εσυ και το νινακι ερχετε μην αγχωνεσαι και αφησε το και αν δεις οτι στο εξαμηνο δεν εχει γινει τιποτα κανε μια βολτουλα στο γιατρο να μαθεις και σιγουρα τις γονιμες μερες σου αν και δεν νομιζω να χρειαστει γιατι δεν θα αργησουμε να μαθουμε τα ευχαριστα :):):)

dreamgirl θα συμφωνησω με την μαριακρητη!!!!Εχει απολυτο δικαιο...Ειναι νωρις ακομα για αγχος.Για αρχη πολλες αγκαλιτσες προτεινω κ εγω!!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

polles polles agkalies polu polu sex na to euxarisththeite k ola kala tha pane..oi gonimes einai 14 meres prin apo thn epomenh periodo alla uparxei kai ena site polu kalo pou sou leei kateutheian poies einai oi gonimes..egw me ton antra mou ksekinhsa ton prohgoumeno mhna kai alhtheia einai pws h xara mas mas kanei na agxwnomaste psixremia omws

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κοριτσακι και με το καλο σου ευχομαι. Οι γονιμες μερες ειναι λιγο περιεργο πραγμα :dry:

Στο λεω γιατι εγω ειχα περιοδο 1/12 και 2 και μοναδικες επαφες εκεινο τον μηνα 7&9/12 και εμεινα εγκυος. Και να σκεφτης οτι για 2,5χρονια καναμε εντατικες προσπαθιες και δεν τα ειχαμε καταφερει. Και οταν σταματησαμε να δινουμε σημασια εκατσε το καλο. Ειχε ερθει η ωρα του φαινετε ;) :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dreamgirl wrote:

Οκ τότε σας ευχαριστώ όλες για της συμβουλές σας η αλήθεια είναι πως είμαι πολύ αγχώδης και το σκέπτομαι συνέχεια το αν θα μηνώ έγκυος γιατί έχω και ένα πρόβλημα με την μέση μου ξεετε αν είναι πρόβλημα για την εγκυμοσύνη αν και ρώτησα ορθοπεδικό και μου είπε όχι

Το αγχος δεν ειναι καθολου καλος συμβουλος πιστεψε με. Εγω μολις ειπα θα παω στο γιατρο αυτον το μηνα και οτι και αν ειναι θα το λυσουμε, ξεαγχωθηκα και εμεινα εγκυος πριν παω στον γιατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!! Έχω χαλάρωση τώρα που μιλάμε περιμένει και η πεθερά μου εγγονακι

μας εχει φάει μου είπε δε να βάζω τα ποδιά ψηλά εκείνη έτσι έπιασε παιδί μου είπε :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

k emeis auto skeftomaste alla mallon kanei kako!! telika ena mpempaki prepei na xekinas prospatheies gia na to kaneis prin akoma to thes toso poly gia na min agxothis.......!! emena simera aurio einai i gonimes bour loipon!! tha ton balo katw k tha tou allaxw ta fwta m fenete .......!!!

k auti tin fora tha lew nai nai tha eimai egios mpas k to pistepsei to wario k ginei sporaki!!xixxixixixi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...