Μετάβαση σε περιεχόμενο

μπερδεμενη ιστορια


rapanaki

Recommended Posts

καλησπερα και απο μενα ειπα να μοιραστω την παραξενη εμπειρια μου μαζι σας.

με τον αντρα μου θελουμε και αλλο παιδακι και αφου ο μικρος εγινε 1 χρονου ειπαμε οτι ωραια θα ταν οποτε και να ερθει το δευτερο παιδακι ετσι χαλαρα χωρις να μας γινει εμμονη ομως ο κυκλοσ μου ειναι μετα την εγκυμοσυνη 28-30 μερεσ συνηθως 28 απλα λιγο επαιζεεεεε τελευταια φορα που αδιαθετησα ηταν 1 μαρτιου και 29 μαρτιου κανονικα θα επραπε να αδιαθετησω αλλα δεν εγινε αφησα να περασουν 8 μερες και πηγα στον γυναικολογο μου με εξετασε αλλα δυστηχως δεν ειδε τιποτα μου εδωσε κατι χαπακια για 7 μερες εβιολ Α και μετα θα με ξαναδει γιατι μου ειπε οτι υπαρχει περιπτωση να εχω μεινει εγκυος τις τελευταιες μερες και να μην μπορουσε να ανιχθευθει απο το τεστ η απο τον κολπικο υπερηχο αυριο ειναι η 7η μερα και τα χαπακια τελειωνουν και περιοδο λδεν βλεπω θελω πολυ να χαρωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω αλλα δεν αφηνω τον εαυτο μου θα πρεπει να με ξαναδει και αν ειναι θα λμου πει να παω να κανω μια χοριακη για να δουμε δεν ξερω τι να πω δεν μου εχει ξανασυμβει πριν 2 χρονια τετοια εποχη ημουν 4,5 βδομαδων δεν ξερω τι να πω

υπαρχει περιπτωση να εχω μεινει εγκυος καποια απο τισ τελευταιες μερες?ευχαριστω που θα χασετε λιγο απο τον χρονο σας για να διαβασετε την εμπειρια μου ελπιζω να εχω θετικα αποτελεσματα η τελος παντων αν δεν ειμαι να ερθει πια αυτην η περιοδος γιατι εχω πολλα νευραααααααααααααααααααααααααα χι χι χι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραπανακι! δεν εχουμε ξαναμιλησει νομιζω...

να κανω μια προταση...?

ηρεμια....γαληνη....ηρεμια....χαλαρωσε....παρε αναπνοες!

χιχι με λιγα λογια οτι και να ειναι απο τα δυο πρεπει να σε βρει ηρεμη και χαλαρη! να χαιρεσαι τον γιο σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rapanaki μου καλησπερα κ απο μενα!

Ολα ειναι πιθανα ;););)

Μακαρι να μην ερθει η τρισκαταρατη κ σε λιγους μηνες αυξηθει η οικογενεια σου κατα 1 μελος ακομα!!!

Υπομονη,ψυχραιμια και ηρεμια!!

Ευχομαι τα καλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου και απο μενα, δε μπορω να καταλαβω γιατι σου εδωσε χαπια αν εισαι εγκυος ? Χοριακη εκανες?

και εγω ημουν εγκυος το καταλαβα σχεδον 8 εβδομαδων ουτε στα τεστ δε φαινοταν και ειχα παει και στο γιατρο εκανα τεστ παπ και δεν ειδε τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου rapanaki! Πόσο πολύ μου θυμίζεις την ιστορία μου, και εγώ συνέλλαβα πολύ αργά και ενώ είχα καθυστέρηση ούτε τα τεστ του φαρμακείου δείχνανε και ούτε και ο υπέρηχςο στον γιατρό. Και μάλιστα μου λέει ο γιατρός πάρε χάπια να σου έρθει η περίοδος δεν είσαι έγκυος, ούτε καν να μου πεί να περιμένω. Εγώ που δεν είχα υποψιαστεί τίποτα και τον πίστεψα πείρα τα χάπια αλλά περίοδος πουθενά. Κάνω μετά χοριακή και ήταν στα ύψη σχεδόν 1,5 μηνών ήμουν. Ευτυχώς που τα χάπια δεν πείραξαν. Μπορεί να είσαι έγκυος και στο εύχομαι ολόψυχα!!!! :) Να μας πείς τα νέα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια μου σας ευχαριστω παρα παρα πολυ και λιγα λεω

τα χαπακια αυτα δεν κανουν κανενα κακο συνηθως τα δινουν για να φτιαξει ο κυκλος σου και γενικα ειναι σαν βιταμινη για τον οργανισμο ηρεμη ειμαι δεν μπορω να κανω και κατι αλλο nana82 μακαρι να ειναι η ιστορια μου ιδια με την δικια σου και να κανω χοριακη και να την τιναξω στον αερα

maggy μου και γω εκανα υπερηχο και τεστ παπ αφου δεν εβλεπε τιποτα πηγα που πηγα γιατι να μην κανω ........ χα χα χα χα χα χα mama-xina ναι δεν εχουμε ξαναμιλησει σε ευχαριστω παρα πολυ για τις συμβουλες σου και θα προσπαθησω να ειμαι οσο ηρεμηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη μπορωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως δεν ειναι λιγες οι γυναικες που τους εχει τυχει οποτε μη μασας! ποτε δε ξερεις! χιχι οπως και να εχει ξερεις πως για να ερθει μωρακι πρεπει να ειμαστε ψυχραιμες...θεε μου σαν δασκαλα γιογκας ακουγομαι!χαχαχα

αχ αντε με το καλο βρε κουκλα μου μακαρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σαι καλα βρε ματια μου απλα το πρωτο ο γιαννακης μου ηρθε τοσο ευκολα που δεν μπορω ακομα να το πιστεψω μια που ειπαμε μια που καναμε και μια που εμεινα χα χα χα χα χα χα αλλα ειπαμε ηρεμιαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα :) οσο για το ραπανακι με κυνηγαει απο τοτε στην σχολη που πηγαινα μου το κολλησανε κατι φιλοι μου γιατι τοτε τα μαλλια μου ηταν πολυ κοντα αγοριστικα σχεδον καρφακια και κατακοκκινα χα χα χα χα σαν ραπανακι εμοιαζα και ανοιγα και την ορεξη :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εκανα χτες ενα τεστ και αμεσως βγηκε θετικο με ενα σταυρο ναααααααααααααααααααα με το συμπαθειοοοοοο αμεσως πηρα τον γυναικολογο μου τον ρωτησα μηπως φταινε τα χαπια που επαιρνα αλλα μου ειπε αδυνατον

μου ειπε να ηρεμησλω και να παω δευτερα η τεταρτη για να με δει

αχ κοριτσια τι να πωωωωωω δεν ξερω ειμαι χαρουμενη αλλα και συγκρατιμενη θα περιμενω να παω στον γυναικολογο μου και αν μου πει οτι ειμαι τοτε θα με ακουσε να ουρλιαζωωωωωωωωωωωωωωωωωω οπου και να ειστε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε βρε Αγγελικη μου, αν το θελεις τοσο πολυ, στο ευχομαι με ενα μωρακι!

Χοριακη εκανες? Αν και νομιζω οτι εισαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια τι να πω μακαρι να ειμαι και ολα να πανε καλα αυριο θα ξανακανω ενα τεστακι και δευτερα στον γιατρο μου και αν μου πει λπει οτι ειμαι η ημερομηνια που θα γεννησω θα ναι πανω κατω μπορει και η ιδια με αυτην που γεννησα τον γιαννακη μου ο ενας θα γινεται 2 χρονων και στο σπιτι θα μπαινει και ενα καινουργιο μωρακι τι να πω ??/

ευχομαι ολες να ξεκολλλησουμε απο την λιστααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...