Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο2


lena

Recommended Posts

κοριτσάκια για όποια ενδιαφέρεται άνοιξα θεματάκι στην κατηγορία "Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης" για τα βλαστοκύτταρα.

άσχετο αλλά ζεστένομαι υπερβολικά!!!!εγω που ούτε καύσωνας δε με άγγιζε τώρα από τον Μάιο έχω τρελαθεί από τη ζέστη. άτιμες ορμόνες, ευτυχώς δεν μας πιάνει ολόκληρο το καλοκαίρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΓΙΑΝΝΑ ΥΠΟΜΟΝΗ!!! ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΗ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΖΙ.ΜΗΝ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΤΥΨΕΙΣ, ΔΕΝ ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΘΕΡΜΟΚΙΤΙΔΑ, ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιαννα μου υπομονή κ συντομα θα χαρίζεις ολη σου την αγαπη κ στα δυο σου αγγελουδια κ ολα θα ειναι τελεια. Κανε κουραγιο κ να σκεφτεσαι οτι ειναι για το καλό τους οτι γινεται. Απολαυσε το ενα σου μωρουλινι κ μαζευε δυνάμεις κ για τα δυο.

Τα σποράκια μου τώρα το βραδυ εχουν ζωηρέψει κ με παρηγορεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιαννα μου μονο 300γρ σας χωριζουν με το μωρακι σας!με το καλο να το παρεις σπιτι!το αλλο μωρακι τι κανει;;ειναι ησυχο;;;θηλαζεις;

κοριτσια το τι εχω φαει σημερα απλα δεν λεγεται......

ενταξει απο αυριο λεω να μαζευτω λιγο οχι τιποτα αλλο αλλα το βραδυ απο το φουσκωμα δεν μπορω να κουνηθω η φαλαινα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιονταράκι μάλλον θελει ο οργανισμός σου να μαζέψει δυνάμεις.

Εγώ βρε κοριτσια εχω παρατηρήσει διαροές απο το στήθος. Μόλις πχ παρω την μικρή λιγο αγκαλιά κ πιεστεί εχουμε υγρα. Στην μικρή δεν το ειχα αυτο κατι σταγονίτσες στο τελος τελος. Λέτε να πλησιαζει η ώρα απο τώρα?

Σημερα θα πάω να ετοιμάσω τα χαρτιά για το μαιευτήριο για να εχω το κεφάλι μου ησυχο κ να ψωνίσω γιατι την Κυριακή θα κάνω τα γενέθλια της μικρής μου με λιγα παιδακια ετσι για το καλό μιας κ τις 23 που ειναι κανονικά μαλλον δεν θα μπορώ να κουνηθώ οποτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

για πειτε μου εσεις που εχετε ηδη ψωνισει, τι ποσοτητες θα χρειαστουμε εμεις με τα διδυμα σε σεντονακια, πετσετες, σελτεδακια, ρουχα κλπ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

πηγα στη λαικη κ εφοδιαστηκα με τονους φρουτων!!

βασιλικη εγω χοντρικα εχω τα εξης για το καθε μωρο:

3 σετ σεντονια για την καλαθουνα (στην αρχη εκει θα τα βαλουμε)

3 σετ σεντονια για κουνια

8 πανες αγκαλιας

2 πετσετες-μπουρνουζακια

10 περιπου φορμακια ολοσωμα

10 εσωρουχακια κοντομανικα και 10 αμανικα

3 κουβερτουλες λεπτες

3 σελτεδακια

πολλα πανακια

αυτα θυμαμαι τωρα.βεβαια να σου πω οτι την προικα (σεντονακια,πανες,κουβερτουλες) τα εχω φτιαξει μονη μου κ αρκετα απο τα ρουχα μου τα εχει δωσει η αδερφη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα :):):)

κι εγω περίπου αυτά που γράφει το λιονταράκι πήρα με λιγότερα σεντονάκια!

εδώ και 1-2 βδομάδες έχω κι εγω τρομερή όρεξη για φαγητό και ειδικά για φρούτα! βέβαια δεν κάνει να τρώω και πολλά λόγω ζαχάρου αλλά δεν κρατιέμαι, τί έχω πάθει! μάλλον τα μωρά μου πεινάνε περισσότερο τώρα που μεγάλωσαν :laugh: αυτό λέω για να δικιολογούμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΤΕ? ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΤΑΡΑΞΕΙ ΤΑ ΓΛΥΚΟΥΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΠΧΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ, ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΖΗΜΙΑ.

ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΤΟ ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΗ ΚΟΥΝΙΑ ΤΟΥΣ.

ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ 2 ΜΕΓΑΛΑ ΣΕΛΤΕΔΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TZA!!!!

Bρε Αλίκυ,μια χαρούλα είναι η δίκροκη κοιλίτσα σου!!

Φτού , φτού!

Σε ποια εβδομάδα είσαι?Για να ξέρω που βαδίζω!!!!

Εμείς το ΣΚ είμασταν στη Χαλκιδική,αλλα δεν κάναμε μπάνιο .

Το Σαββατο έπλενα κουρτίνες και την Κυριακή είχε συννεφιά....

Ο μικρός ξεσάλωσε αλλα και έριξε κάτι ύπνους.......!!! :laugh: :laugh:

Ηταν και το διπλανό ζευγάρι με το μωρό τους και πέρασε μούρλια!!!

Αλλα πολύ χαλβάς ο δικός μου, ο άλλος ταλιμπαν!Ετρωγε κάτι σαβουρντίδια και δεν έβγαζε κιχ...

Ολες καλα?Οι κοιλούμπες σας?Να χαμε μια τουλούμπα!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω κοριτσια μου για τη βοηθεια... ;)

αλικη φτου φτου μια χαρα η κοιλιτσα σου για την εβδομαδα που εισαι!!!

εμενα κοντευει να γινει ετσι τωρα και ακομα εχω μπροστα μου... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεραααα κοιλουμπιτσεες ομορφες..

Αλικακυ απιστευτη κοιλιτσα..αντεε βρε κοντααα εισαι σε λιγο θα ξεφουσκωσει..

Γιαννα μου μηνανησυχεις σε λιγο θα εχεις αγκαλιτσα και την πριγκιπισσουλα σου..λιγη υπομονη.

Ευη μου βλεπω το ριχνετε εξω τα σκ εε? χαχα καλαα κανετεε..

α!και τρωτεεε φρουταα κανουν καλοο ;)

εγω ΠΡΟΣΠΑΘΩ..χαχα σημερα πηγαμε για επιπλα..εκλεισα και σαλονι και κρεβατοκαμαρα..πηγαμε στο ΙΚΕΑ..εχει πραγματικα πολυ καλες τιμες..επισης πηραμε για μπανιο κατι πραγματα..τραπεζαρια δεν εχω βρει ακομα..αλλα ενταξειι..γενικαα πηραμε πηραμεε και εγω κουραστικα..κουραστικαα πολυ.. :/ :/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eπανήλθα για να σας χαιρετήσω!!!!

Σήμερα μου την πέσανε και δεν πήρα ανασα!!!

Σούλα,γιαυτο αδειασε η Θεσσαλονίκη!

Ελειπα εγώ και η κοιλάρα μου!!!

:laugh: :laugh:

Ναταλι,με γεια τα επιπλα!!!

Και εγω θέλω βόλτα στο ΙΚΕΑ,αλλα δεν παω γιατι ολο κάτι αγοράζω!

Σπάταλο πλάσμα!

Εχουμε εξοχικο εδω και 1,5 χρόνο και ακόμα δεν το βαρεθήκαμε :P:P

Εχω ταράξει τα βερύκοκα και τα ροδάκινα.Τα μυρίζω από χιλιόμετρα και ορμάω!!!!

Αυτα τα ολίγα,καλό απόγευμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλικη φτου σου κοπελα μου!

καλα εσυ δεν πρεπει να εχεις παρει ουτε μισο κιλο!τι χερακι λεπτο ειναι αυτο!

ρε κοριτσια τι τυχερες ειστε που εχετε ικεα στην πολη σας!!!

καλα ευη και εγω με τα βερυκοκα κατι εχω παθει.μιλαμε για κιλα!!!

μολις γυρισα απο θαλασσα!ουτε τον ιουλιο δεν θα ειναι ετσι!καταπληκτικη!

κ τωρα πειναω σαν λυκος κ περιμενω τον αντρα μου να ερθει να φαμε παρεουλα!

φιλακια! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου. Ειχα παει κ εγω για μπανάκι.

Ναταλια με το καλό τα πραγματα κ να τα χαρειτε κοριτσάκι μου να ναι καλοριζικα κ με το καλό να μπειτε σπιτι σας.

Αλικη τι τελεια κοιλια ειναι αυτηηηη φοβερή.

Εμένα σημερα μου σπασανε τα νευρα γιατι ηρθε μια κ μου σηκωσε την μπλουζα για να δει καλά την κοιλια κ μιλαμε επαθα πλακα.

Απο κει κ περα τα νευρα φουλλλλ.

Ετοιμαζομαι για τα γενεθλια της μικρης μου. Βαριεμαι απιστευτα να κάνω δουλειες αλλα τις αφηνω για τελευταια στιγμή. Προς το παρόν της εφτιαξα μονη μου τις προσκλήσεις κ αυριο θα της δώσω. Τουλαχιστον περνανε πιο ευχαριστα οι μέρες ετσι. Κ εκανε μια χαρα σημερα στο μπανιο το ζουζουνι μου. ΤΟυ χρονου τετοια εποχη θα ετοιμάζω γενεθλια για 3 μωρουλινακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η κοιλιά μου μεγαλώνει 2 πόντους σχεδόν κάθε εβδομάδα τον τελευταίο μήνα :woohoo: γι΄αυτό και δεν έχει μείνει ούτε εκατοστο χωρίς ραγάδες :( στενοχωριέμαι να τη βλέπω έτσι, πριν λίγο καιρό ήταν πολύ όμορφη!

έχω πάρει 10 κιλά και αυτά σιγά σιγά αλλά τί να κάνει και το δέρμα πόσο τέντωμα να αντέξει, από την αρχή της εγκυμοσύνης εχω πάρει 43 πόντους!!!ήμουν πολύ αδύνατη πριν γι΄αυτό έκανα τόσες ραγάδες!

anyway τα μωράκια να είναι καλά!

ναταλί μου με γειά τα έπιπλα, είναι η αγαπημένη μου ασχολία να ψωνίζω πράγματα του σπιτιού!

ζετούλα όλα τα μωράκια σου θα έχουν σχεδόν μαζί γενέθλια, τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε ζετουλα γιατι δεν της ελεγες:δεν με ξεβρακωνεις κιολας να δεις καλυτερα πως τα παω;;

δεν παει καλα ο κοσμος!ενταξει εμενα δεν με ενοχλει να με ακουμπανε στην κοιλια αλλα οχι και να σηκωνουν κ τα ρουχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστωω κοριτσακιαα

χαχαχα τι επαθες βρε πουλακι μου?

εεμαα ηλιθια ηταν?πελατισσα στο μαγαζι?

χαχα εμαα ειναι να γελας με κατι τρελες..ακου εκει να την δει καλυτερα..

Λιονταρακι και εμενα δεν με πειραζε να μου ακουμπανε την κοιλια ειδικα οταν ειχε γινει τουμπανοο ολοιι την χαιδεβανν :P χαχα

ενας ελαφρυς πονος με ενπχλει χαμηλα..αλλα ενταξει υποφερτος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου μ αρεσει να ασχολουνται με τα μωρακια μου κ εμενα αλλα καλοπροαιρετοι ανθρωποι οχι ομως απο περιεργεια.

Η συγκεκριμένη εχει απιστευτο μάτι κ την τρεμει το νησί χαχα. Κ με χαιδευε κ μου λεγε κιολας μωρε ειναι ενταξει τα μωρα γιατι εχεις μικρη κοιλια για δυο μωρα. Τι της λές της γυναικας?

Τελος παντων. Αλικη ασε με τις ραγαδες εχω φρικάρει κ εγω ρε γαμωτο. Σήμερα στο μπανιο στην θάλασσα τις κοιταζα κ με πιασανε τα νευρακια μου

Ναταλακι δεν ρωτάς τον γιατρό σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??? ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΧΘΕΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΚΙΝΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΖΗΜΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ!!!!ΕΧΘΕΣ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΜΕ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΣΤΕΓΝΩΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΣΙΔΕΡΩΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ. ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΑΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΑΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΗ ΜΑΝΟΥΛΑ!!! ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ Η ΠΡΩΤΗ ΟΥΤΕ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕ ΔΙΔΥΜΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΒΡΟΥΝ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥΣ... ΜΕΤΑ ΞΑΝΑ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΛΕΩ ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ;;;;;; ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ;;; ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΝΕΥΡΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΤΣΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΗΡΕΜΗ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσακια μου. 2002 ανχος βλεπω. Κοριτσακι μου μην ανησυχεις για τιποτα θα σου βγει ολη η αγαπη κ θα τα καταφερεις μια χαρα. Καμια μαμα δεν ήξερε σε μαθαινει το ιδιο το μωρό σου τι θέλει. Κ εγω πριν γεννησω σκεφτομουν οτι θα ειμαι η χειροτερη μαμα. Τελικά λιγο λιγο η ιδια η μικρή με μαθαινε στην πορεια τι ακριβώς χρειαζεται. ΟΛα θα πανε τελεια.

Οσο γι αυτο που λες με τα υπερκινητικά μωρουλινια κ εγω ανησυχώ γιατι εχουν λυσσαξει τις τελευταιες μέρες. Χθες το βραδυ εμενα ο μεγαλος δεν ξέρω τι ειχε κάνει ειχε κολλησει την κοιλιτσα του στην κοιλια μου δεν ξέρω παντως εβλεπα τον τροπο που ανασαινε το ζουζουνι μου κ ηταν απιστευτο ειχα παθει πλακα. Μαλλον τωρα που μειωνεται ολο κ πιο πολυ ο χωρος τα νιωθουμε ολα πιο εντονα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...