Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο2


lena

Recommended Posts

λιονταρακι αποψη ειναι και αυτη..σεβαστη..αλλα παρα την οοολη κουραση και αναμονη εγω πιστευω αξιζει τον κοπο..βεβαιαα ο καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος..ας ειναι υγιει τα νινακια και τιποτα αλλο μην σας απασχολει ιδιαιτερα..

αλικακυ σε λιγο καιρο θα γεμισουν οι κουνιες σας..λιγο εμεινε.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

natali.str έγραψε:

βασιλικη ειναι και ανα τον γιατρο..να ξερεις..καποιοι κανουν πολυ δυσκολα φ.τ σε διδυμα

αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι ο δικος μου γενικα ειναι κατα της καισαρικης και ολες οι φιλες/γνωστες/αδελφη εχουν γεννησει με φυσιολογικο τοκετο μαζι του....

τι να πω , η αληθεια ειναι οτι καμμια τους δεν ειχε διδυμα..

βεβαια δεν αποκλειω τελευταια στιγμη να μου κανει καμια εκπληξη :P:P

εσυ με καισαρικη ειχες γεννησει τα διδυμακια σου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα γλυκούλες!!!

Σήμερα είμαστε πιο χαλαρά!!!

Είμαι στη δουλεια φυσικα!!!

Λοιπον,οι περισσότεροι γιατροί στη Θεσσαλονίκη κάνουν καισαρική στις πολύδυμες κυήσεις.Η μαια μου , μου ειπε οτι οσοι κανουν φυσιολογικο είναι μετρημένοι στα δαχτυλα του ενός χεριου.Μου ειπε πως και ο δικός μου για καισαρική θα μου πει.....Αν ολα είναι καλα γιατί να φαμε το νυστερι???????Θα δω,ας φτάσουμε καλα ως το τέλος!!!

Επίσης η μαία μου ειπε πως εαν το ενα απο τα διδυμάκια είναι γυρισμένο με το κεφαλάκι σωστα και γεννηθει φυσιολογικα,το άλλο όπως και να είναι

βγαίνει!!!!

Εμεις χθες συμφωνήσαμε με τον ιδιοκτήτη ενός αλλου σπιτιου γιατι θα μετακομίσουμε.Την Δευτερα θα κανουμε τα συμβολαια-ενοίκιο.

Αυτο που μενουμε ειναι μικρο με δυό υπνοδωματια και βρήκαμε ένα τριαρι και το κλεισαμε.Δε γινεται στο παλιο σπιτι με τρια ζουζουνια,δε θα χωραμε...Οποτε τωρα που είμαι στην αρχη θα ανασκουμπωθουμε και θα πλευσουμε για αλλου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α!Και εμενα ο ντοκ είναι υπερ του φυσιολογικου και ακομα δεν μου ειπε κατι ,αλλα η μαια μου ειπε -που συνεργαζεται μαζι του- οτι μαλλον δεν θα παρει το ρισκο και θα παει με καισαρικη.

Στεναχωρεθηκα στην αρχη άλλα πραγματικα δεν το σκεφτομαι πια,αρκει να ειναι γερα και να φτασουμε ως το τελος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασιλικη με φτ γεννησα εγω..

ηταν το ενα με κατω το κεφαλακι και βγκε πρωτο και μετα το αλλο γυρισε..

πραγματικα καταπληκτικη εμπειρια..βεβαιαα ειχα ΤΗΝ αγωνια δεν περιγραφεται..

ελεγα ολη την ωρα και το αλλο?ειναι καλα? γιατι δεν ερχετε αλλα ολα καλα ηταν απλα γυρισε με τον χωρο που βρηκε..και ηρθεε κονταα μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΠΕΛΙΕΣ!!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ 4 ΩΡΕΣ ΥΠΝΟ. ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΛΕΙΠΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΚΑΝΑ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΚΑΤΙ ΔΟΥΛΙΤΣΕΣ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΜΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΜΕ ΚΡΑΖΟΥΝ!!!ΣΗΜΕΡΑ ΕΦΑΓΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΟΥ ΚΕΡΑΣΙΑ ΚΑΙ ΒΕΡΥΚΟΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ!!! ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΟΛΥ ΤΑ ΦΡΟΥΤΑ!!!!!

ΕΥΗ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΝΕΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΕΤΕ!!!

ΝΑΤΑΛΙΑ ΝΟΜΙΖΩ ΕΝΑ ΜΑΣΑΖΑΚΙ ΘΑ ΣΟΥ ΛΥΣΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΡΚΕΙ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτάκια μου καλημέρα!!Δεν είμαι διδυμομανούλα,έναν μπεζεβέγκη εχω ενός έτους.Απλά ήθελα να σας πω οτι σας διαβάζω συχνά.Πραγματικά με τις ιστορίες σας χαμογελάω σα τρελλή.Πρέπει να είναι φοβερό συναίσθημα να κουβαλάς δυο μωράκια μέσα σου.Εγώ με το ένα και είχα χαζέψει.Θέλω να σας ευχηθώ να σας πάνε όλα ΤΕΛΕΙΑ,να βγουν όταν είναι έτοιμα τα μωράκια σας,να μην σας κουράσουν πολύ(γιατί καθόλου δε γίνεται,εδώ εγώ με ένα και έκανα 16 ώρες να γεννήσω!!!), να είναι γερά και να επιστρέψετε στα σπιτάκια σας ευτυχισμένοι!!!!!Να έχετε πολύ κουράγιο και πολύ υπομονή!!!Φιλιά πολλά!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζενια μου τι γλυκια που εισαι..να χαιρεσαι τον μπομπιρακο σου..να σου ζησει παντα γερος να ναι..

οντως ειναι φοβερο συναισθημα να κουβαλας 2 νινακια μεσα σου..δεν διαφερει πολυ μπορω να σου πω και απο το ενα..αλλα ενταξειι...

ευη μου καλοριζιοκο..και εμεις σε τετοια φαση ειμαστε..αλλα τα καναμε τα χαρτια..

οχι εγω βεβαιαα ο αντρεας..σιγα μην ετρεχα ΚΑΙ για αυτα χαχα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστουμε ζενια!!!

κι εσυ να χαιρεσαι το γιοκα σου!!

μια χαρα ναταλι! μακαρι να μας πανε ολα καλα και να γεννησει η καθε μια με τον ασφαλεστερο τροπο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζένια μου σε ευχαριστούμε πολύ! να σου ζήσει ο μπεμπάκος σου, να τον χαίρεσαι!

κορίτσια τώρα που πλησιάζω δεν με ενδιαφέρει καθόλου ο τρόπος που θα γεννηθούν τα μωράκια μου. το μόνο που με νοιάζει είναι κρατήσει όσο γίνεται η εγκυμοσύνη και να γεννηθούν υγειή. αν και είμαι πολύ φοβιτσιάρα δεν με απασχολεί σχεδον καθολου πιά η καισαρική και η ταλαιπωρία, θέλω τα μωράκια μου γερά στην αγκαλιά μου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζένια,με συγκίνησες κοριτσάκι!!!

Ευχομαι να είναι γερο το αγγελούδι σου και να είστε αγαπημένοι και

χαρουμενοι πάντα!!!!!

Εγω ακόμα δεν πολυκαταλαβα τα δυο μωρα,νομίζω μόνο το ένα έχω νιώσει γιατί είναι νωρίς...αλλα την πορεια θα σας την πω!!!

Ναταλι,σε πόσες ώρες τα γέννησες?

Εγω στην γέννα έιχα κάνει 4 ώρες.Τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ να δεις Evi πως συγκινούμε με αυτά που διαβάζω.Είναι πολύ όμορφο το να είσαι έγκυος,πόσο μάλλον σε δυο μαράκια!!!Πραγματικά πολλές φορές με βλέπει ο άντρας μου που χαμογελάω και μου λέει"Χαλάρωσε ρε Ευγενία,δεν είσαι εσύ έγκυος"Του λέω έλα να διαβάσεις να δεις γιατί χαζογελάω.Και μετά χαζογελάμε παρέα!!!Να είστε γερές!!!!!Μπράβο σας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zένια μου εισαι πολύ γλυκιά κ να χαιρεσαι το αγγελουδάκι σου.

Ειναι τελεια η φάση της εγκυμοσύνης οτι κ να χεις.

Κοριτσια μου εγώ παω για μπανιο τελικά ελπιζω να μην γυρισω παγοκολώνα γιατι ο γιατρος μου ειπε να το αποφύγω αλλα δεν αντεχω μια βουτια θα την ρίξω εχει βρασει ο τοπος εδω πέρα.

Ευη με το καλό το νεο σπίτι.

Α κοριτσια μου τελικά ευτυχώς κ ξεκίνησα την βαλιτσα γιατι ο αδερφός μου φευγει σημερα εκτακτως για Πάτρα κ ειναι ευκαιρια να μου πάρει καποια πραγματα να τα παει εκει για να μην κουβαλάω τελευταια στιγμή. Απλά μεσα σ αυτην που ετοιμασα για τα μωρακια εβαλα διαφορα κ οταν πάω κ εγω στην Πάτρα για την γέννα βλεπω τι αλλο λειπει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Εύη με το καλό να βολευτείτε στο νέο σπίτι σας.

Χθες βράδυ πρέπει να κοιμήθηκα κανένα 9ωρο. Κοιμάμαι πολύ γιατί βαριέμαι. Ήρθε και η μαμά μου από την αρχή εβδομάδας για να μείνει μέχρι τον Αύγουστοοο???, την έχω πρήξει, έχω κάτι νεύρα και ξεσπάω πάνω της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα soula τι να πω για τα νευρα αστα...

Κοριτσακια μου εμενα με ηρεμισε το μπανιο. Χαλάρωσα κ αισθανομαι πολύ καλύτερα αλλα κ τα αντρακια μου τα βλεπω ησυχουλια κανουν κινήσεις αλλα νωχελικές κ ετσι απολαμβανω κ εγω.

Τώρα το απογευμα θα πάω για τις τελευταιες δυο ενεσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν πηγα για μπανιο σημερα.ειχα μια διαθεση σκατα.δεν ξερω υπαρχουν κατι στιγμες που νομιζω οτι δεν μπορω να ανταποκριθω σε τιποτα.με το παραμικρο τα βλεπω ολα αναποδα.αφου ηρθε ο αντρας μου απο τη δουλεια κ του ειπα οτι ειμαι λιγο αδυναμη και μου λεει γιατι ρε παιδι μου δεν φτιαχνεις ενα χυμο να πιεις;και τρελαθηκα στο κλαμα κ ο κακομοιρης εκανε τον καραγκιοζη να με συνεφερει.τι τραβαει κ αυτος.

ουφ!κανει κ μια ζεστη!

κοριτσια ξερετε αν κανει να κανουμε μπανιο στη μπανιερα με αιθερια ελαια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου εγώ τελειωσα με τις κωλοενέσεις.

Απο ζέστη αλλο τιποτα εχω τρελαθει στα ντουζ.

Μια φίλη μου που της ειπε ο γιατρος να κανει την ενεση δεν την εκανε γιατι δεν συμφωνει. Δεν ξέρω βρε κοριτσια ουτε εγω ηθελα να φορτώνω τα μωρακια μου με φαρμακα αλλα αφου βοηθάνε. Μου μπηκαν ιδεες οπως καταλαβατε για το αν εκανα καλά που τις εκανα η όχι.

Αχ λιονταρακι μου αυτο με την διαθεση ειναι το κάτι αλλο. Εμένα με επιασαν το πρωί τα ζουμιά γιατι δεν πήγα για δουλειά. Κ το σκεφτομουνα κ με πιασανε τα ζουμιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα υπναρουδες μουυυυυυυυυυ. Σας ζηλέυω εγω περασα απαισια αποψε. Ζεσταινόμουν απιστευτα. Οκ σηκωθηκα κ τις βολτες μου για τουαλετα. Ανοιξα κ το παραθυρο στο τέλος ε λεω τωρα που θα πάει θα κοιμηθώ. 5 η ώρα μπαμ πιανει τον μικρο λοξυγκα κ να γινεται χαμος στην κοιλια. Αντε λεω θα περασει. Ε αφου περασε κ αυτο κ λεω τι καλα. Εβαλε παλι ο αντρας μου μπροστα το κομπρεσερ. Αφου κοντεψε να τον σαπισω για να σταματίσει ξεκινησε κατι ακομα καλύτερο. Ο κοκκορας μιας γειτονισας. Δεν τρωω ποτε κοκορα σουπα αλλα αυτον τον συγκεκριμένο εκεινη την ώρα τον εβλεπα οτι τον κραταγα απο τον λαιμο κ τον βαραγα κατω απο την λύσσα μου. Κ ετσι ξημερώθηκα.... τι τελεια. Τουλαχιστον δεν εχω ασχημη διαθεση προς το παρον μιας κ μου εχει κάνει κ η κόρη μου την χάρη κ κοιμαται ακομα κ ετσι ποτισα τα λουλουδια μου ηπια κ τα φαρμακακια μου κ εχω χαλαρώσει μεχρι να ξυπνισει να ξεκινήσω δουλειες.

Τα νεα σαςςςςςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

τι κανουν ολα τα κοριτσια κ τα μωρακια μας;εμεις χοροπηδαμε ολη την ωρα :P

διαβαζα σε ενα βιβλιο για την εγκυμοσυνη που εχω πως μετα την 30η βδομαδα πρεπει να ακους τα μωρα πανω απο 10 φορες απο τις 9 το πρωι μεχρι τις 9 το βραδυ.αν τα ακους λιγοτερο να ενημερωνεις το γιατρο.

εγω παλι εχω χασει τη μπαλα!οχι 10 αλλα 110 φορες τα νιωθω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα,

μια ερώτηση έχω, όσες παίρνετε yutopar, παρατηρήσατε τίποτα ταχυπαλμίες. Από τότε που άρχισα να τα παίρνω κανονικά πρωί-μεσημέρι-βράδυ από μισό, παρατηρώ για κανένα 2ωρο μόλις τα παίρνω έχω τρελές ταχυπαλμίες 125/min.

Το βράδυ καλά κοιμήθηκα, αλλά από το πρωί έχω κακή διάθεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

ΣΟΥΛΑ ΟΙ ΤΑΧΥΠΑΛΜΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΤΟΥ YUTOPAR. ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙ ΑΥΤΟ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΟΔΗΓΕΙΣ Ή ΜΟΛΙς ΠΕΦΤΕΙΣ ΓΙΑ ΥΠΝΟ. ΕΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΣΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΧΥΠΑΛΜΙΑ. ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!!

ΕΠΙΣΗΣ, ΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΙΔΗΡΟ, ΠΡΕΠΕΙ ΤΑ 2 ΧΑΠΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ 1 ΩΡΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2002 σε ευχαριστώ πολύ, το σίδηρο και το yutopar τα έπαιρνα μαζί και και το μαγνήσιο.

Θα κάνω υπομονή, αρκεί να μην πειράζει τα μωράκια, αυτό με ενδιαφέρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!! εγω μια χαρά κοιμήθηκα, αν και λίγο αργά όπως πάντα τον τελευταίο καιρό! ξύπνησα όμως με πόνο στα κόκαλα της λεκάνης και δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου, με το ζόρι πηγαίνω από δωμάτιο σε δωμάτιο :( συνήθως με έπιανε έντονα απόγευμα προς βράδυ αλλά σήμερα απ ΄το πρωί.

το yotopar κι εμένα μου έκανε ταχυπαλμια αλλά τώρα το συνήθισα και δεν μου κάνει πιά. εγω μέχρι τώρα μαζί με το σίδηρο το παίρνω, δεν μου είπε κανένας το αντίθετο, λέτε γι΄αυτό δεν ξεκολλάει ο αιματοκρίτης απ΄το 29 :S δευτέρα θα πάω για εξετάσεις να δω τί γίνεται.

στρώσαμε τις κούνιες με την προίκα τους και είναι τέλειες!!!έβαλα και τα ρουχαλάκια στη σηφονιέρα, όλα είναι έτοιμα για τα μωράκια :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...