Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο2


lena

Recommended Posts

γεια σας μανουλες και εγκυουλες!

ειμαστε δυο πολυ ομορφα παιδακια-διδυμακια που γεννηθηκαμε την Τριτη το απογευμα με καισαρικη!!Η μαμα μας δεν περιμενε οτι θα της καναμε τετοια εφοδο!!

Εμεις ομως θελαμε να βγουμε επειγοντως!!!Επιασαν οι ζεστες!ειμαστε ετοιμα για θαλασσα!!!

Εγω ο "μεγαλος" ειμαι 2,500 κιλα και εχω πολλα μαλλακια, απο οτι μου λεει η μαμα μου και ο μπαμπας μου μοιαζω πολυ του μπαμπα μου!

Εγω η "μικρη" ειμαι 2,000 κιλα και αυτο γιατι ο αδερφος μου μου ετρωγε το φαι!!!Ειμαι ομως πολυ τσαχπινα και τα ματακια μου ειναι πανεξυπνα!!!

Μας εχουν βαλει και τα δυο σε "βιτρινα" και αυτο γιατι μας ειπε η μαμα μας επειδη ειμαστε πολυ ομορφα για να μας βλεπουν ολοι!Θα μας αφησουν κι αλλες μερες εδω!!Λεει η μαμα κανει καλο στα κιλακια μας και το αναπνευστικο μας!

Η μαμα μας ταλαιπωρηθηκε λιγο με την καισαρικη αλλα σημερα ειναι καλυτερα! Ο καλος γιατρος της, την εστειλε στο σπιτι να ξεκουραστει και αυτη μας καθησυχασε οτι θα μας φυλαει το φαγητο μας καλα, μεχρι να παμε κι εμεις σπιτι μας!

Μας ειπε να σας πουμε οτι σας ευχαριστει για ολα και σας σκεφτεται και μολις συνελθει περισσοτερο θα σας γραψει και αυτη!

για οποια παιδακια γεννηθηκαν ευχομαστε ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ!!!

για οσα ερχονται ευχομαστε ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 957
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλε!!καλε!!!

new mammy!!

καλε δεν το πιστευω!!!!

τα μωρακια σου μας εστειλαν μυνημα!!!!

τι κοινωνικα παιδια ειναι αυτα!!!!

χριστε μου δεν το πιστευω!!!

ειστε ολοι καλα;;;τι εγινε;;;πεστα μας ολα λεπτομερως!!

εσυ δεν εκανες παιδια!εκανες θρεφταρια!!!

υγεια!!υγεια και τιποτα αλλο!!!

να μας τα πεις ολα οταν μπορεσεις ε;;;;;;;; :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ, ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ, ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΗΣ NEW MAMMY!!!!!

Να μεγαλώσετε γρήγορα και να πάτε σπίτι με τη μαμά σας!!!

Τί ξαφνικά και τέλεια νέα!

Να πείτε στη μαμά γρήγορα να συνέρθει από την καισαρική και όταν μπορέσει να μας πει λεπτομέρειες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το καταλαβααααααααααα καλα λεω εγω που χαθηκε αυτο το κοριτσιιιιιιιιιιι. Βιαζοτανε τα μικρουλινιααααααααααα. Μπραβο μπραβο να σας ζήσουνννννννν.

Να ζήσουν να ναι καλοτυχα ευτυχισμένα κ γερά. Με το καλό να επιστρεψετε ολοι σπιτι σας κ να μας πειτε τα νέα. Μπηκαν θερμοκοιτιδα? ασχετο αλλα γιατι τα βαζουν βρε κοριτσια αφου λενε οτι οταν ειναι δυο κιλα δεν τα βάζουν????

Κ παλι να ναι καλα τα μωρουλινια σου κοριτσακι κ εσυ καλη αναρρωση κ οταν με το καλό εχετε βρει τους ρυθμους σας να μας πειτε τα νέα σας. Ματς μουτς στα γλυκουλια μωρουλινια.

Λιονταρακι καλα διαβασες οταν το λεει το εννοει η πεθερουλα μου οτι δεν θα αγαπαει τα αγορακια μου. Δεν με νοιαζει την εχω χ......η εμενα με νοιαζει να γεννηθουν καλα με το καλό κ απο κει κ περα σκοτιστικα.

Αχ τι τελειααααααααα πρωτα η πιτερ παν κ μετα παιρνουμε σειρα ολες λιγο λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ πήγα σήμερα για υπέρυχο και χάρηκα πολύ, τα ζουζουνάκια μου είναι 1.750 γραμμάρια το καθένα :woohoo: πριν 10 μέρες ήταν 1.250!

μου έγραψε και κορτιζόνες να τις κάνω μια Δευτέρα και μία Τρίτη. έχω αγχωθεί λίγο γιατί έχω υπερβολική φοβία με τις ενέσεις :S ούτε με την εξωσωματική δεν κατάφερα να ξεπεράσω τη φοβία! εσείς που κάνατε πείτε μου όλη την αλήθεια, πονάνε?

πριν λίγες μέρες γράφατε ότι έχετε πολύ εύκολο το κλάμα και μου φαινόταν περίεργο. ε, λοιπόν έχω 2 μέρες που κλαίω συνέχεια και μάλιστα χωρίς λόγο!!! ποτέ δεν το είχα εύκολο το δάκρυ, τί μου συμβαίνει? το πρωί που ετοιμαζόμουν για το γιατρό έβλεπα ένα ρεπορταζ για τη γιορτή της μητέρας και πλάνταξα! και τώρα με τα μωράκια της new mammy πάλι τα ίδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου τι μου κάνετε?????????

new mammy ευχομαι τα μωρακια σου να ρθουν γρηγορα σπιτι.

Τι μου κάνετε οι υπολοιπες εγκυουλες? ευχομαι βρε κοριτσακια να κρατησουμε οσο μπορουμε περισσοτερο τα μωρακια μας στις κοιλιτσες μας να μεγαλώσουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!

να σας πω την αληθεια περα απο τη χαρα που ενιωσα για τη new mammy και τα μωρακια της που ειναι καλα αγχωθηκα λιγο.αφου λεω να ετοιμασω και τη βαλιτσουλα να ειναι ετοιμη για παν ενδεχομενο.

η new mammy σε ποια βδομαδα ηταν;δεν ειχε τικερακι και δεν θυμαμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημέρα κοριτσάκια!!!

λιονταράκι η new mammy πρέπει να ήταν στην 36η αλλά ο γιατρός της περίμενε να φτάσει μέχρι την 38η, λίγο δύσκολο για διδυμάκια. κι εμένα έτσι μου είπε, δεν θα κανονίσουμε νωρίς την καισαρική, θα το τραβήξουμε όσο πάει.

η αλήθεια είναι όμως ότι βαλιτσούλα πρέπει να ετοιμάσουμε, κι εγω εχω κάτι λεπτομέρειες ακόμη να ψωνίσω, κυρίως καλλυντικά, αλλά όλο το αναβάλλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εμενα με ανχωσαν χθες γιατι μου ειπε η κουνιαδα μου που ειχε παει στον γιατρο που ειχα γεννησει την κόρη μου να κοιταξω να παρω οσο περισσοτερο χρονο μπορώ. Να μην κοιταμε λεει μονο το βάρος των μωρών κ να τα παρουμε νωρις αλλα να κοιταξουμε να κρατησει η εγκυμοσυνη οσο γίνεται. Κοριτσακια μου τι να σας πώ εμενα με ανχωσε αυτο μιας κ ειναι ακομα νωρις για μενα αλλα μου ειναι κ λιγο δυσκολο να προσέξω οσο θα επρεπε. Επισης ανησυχισα κ λιγο που ειπε η new mammy οτι μπηκαν θερμοκοιτιδα ενω ηξερα οτι πανω απο δυο κιλα δεν μπαινουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω ρε κοριτσια την εχω παρει με φοβο την ιδεα της θερμοκοιτιδας.δεν ξερω γιατι.αλλα και εγω ξερω πως πανω απο δυο κιλα δεν τα βαζουν.θα ειναι βεβαια αναλογα την περιπτωση.

α, χτες πηγαμε και πηραμε τις καλαθουνες!!

ξετρελαθηκαμε!αντε λεγαμε ποτε θα γεμισουν με τα μωρακια μας!!!

τα εχω ολα ετοιμα λοιπον και περιμενω!!!

αχ ποτε θα περασει ο καιρος;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιονταράκι ανυπομονείς ε?

κ εγω να σου πώ την αληθεια μου. Οχι τιποτα αλλο αλλα οπως σας ξαναειπα φοβαμαι μην τυχει τιποτα νωριτερα κ μιας κ δεν μπορώ να το βοηθήσω γιατι δεν στρώνω τον κώλο μου πχ σημερα επλενα αυλές κ μαζευα ολο το σπιτι κ ειχα κ την μικρή αδιαθετη. Πάντως εχω αρχισει κ μαζευω ολα τα πραγματα που θα χρειαστουν ετσι ωστε να μπορώ μετα να μαζέψω τις βαλίτσες μας μπαμ μπαμ. Την φοβάμαι απιστευτα την θερμοκοιτιδα δεν θέλω να μπουν τα μωράκια μου καθολου εκει κ να ειμαι μακρυα τους ουτε να πάω σπιτι κ να πηγαινω να τα βλέπω γιατι θα μου στριψει. Ελπίζω να καταφέρουμε ολες μας να εξαντλήσουμε ολα τα περιθώρια.

Ευχομαι να ηρεμίσει συντομα κ η new mammy κ να μας εξηγήσει γιατι μπηκαν τα μικρουλινια της στην θερμοκοιτιδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μου!

σας υπερευχαριστω για τις ευχες σας και για ολα τα καλα σας λογια!

και για τωρα αλλα και για ολη την πορεια της εγκυμοσυνης που ημασταν παρεα!

ειμαι σπιτι, αλλα ακομα ποναω απο την καισαρικη, δεν μπορω να σηκωνομαι ευκολα και να καθομαι πολυ ωρα στην καρεκλα και γι αυτο δεν εχω βρει χρονο να σας γραψω αναλυτικα, αλλα καθε μερα που περναει ειμαι και καλυτερα και θα σας τα πω ολα.

προς το παρον χαλαω οτι δυναμεις εχω για να να πηγαινω στο νοσοκομειο καθε μερα να τα βλεπω για μιση ωρα το πρωι και μιση ωρα το απογευμα.

Λοιπον για να μην ανησυχειτε τα μωρακια μπηκαν στην θερμοκοιτιδα γιατι ετσι κι αλλιως ειναι προωρακια και θελουν παρακολουθηση.(αυτο μας ειπαν)

Μας ειπαν οτι προληπτικα παιρνουν και καποια αγωγη για το αναπνευστικο τους την οποια σημερα την σταματησαν και αν ολα πανε καλα θα παρουμε το γιοκα μας μεσα στη βδομαδα στο σπιτι και λιγο μετα και το κοριτσακι μας για να παρει λιγο βαρος ακομα.

Τις κορτιζονες δεν ειχα προλαβει να τις κανω ολες αλλα μου τις εκαναν με το που εφτασα στο νοσοκομειο και τις αλλες δυο δοσεις και περιμενα 4 ωρες για την καισαρικη-ετσι κι αλλιως δεν πονουσα-για να πιασουν.

Ημουν 35 εβδομαδων και 6 ημερων που με ρωτησατε!

Εκανα επισκληριδιο για την καισαρικη, δεν καταλαβα τιποτα μετα!

Απλα η 2 επομενες μερες ηταν οι χειροτερες!!τωρα ομως τα εχω ξεχασει!

ποναει ολο και λιγοτερο, λιγο στο καθισμα οπως ειπα και πριν και στο σηκωμα αλλα περνανε ολα μερα με τη μερα.

Οταν βλεπεις τα αγγελουδια σου τα ξεχνας ολα!

Αυτα για τωρα...σας φιλω ολες και σας ευχαριστω για ολα τα καλα σας λογια και για τις ευχες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσακιιιιιιιιιιιιι τι καλα που μας εγραψες. Ευχομαι να ειναι περαστικά κ να μην πονάς καθολου σε λίγο. Με το καλό να παρεις τα σπουργιτακια σου στο σπίτι σου κ κοιτα λοιπον αυτες τις μέρες να μαζευεις δυνάμεις. 35 κ 6 ε? πωπωω

μου φαινεται μακρυά ακομα.

Να ξέρεις οτι σε σκεφτομαστε κ οταν μπορεσεις κ αισθανεσαι καλά κ εχεις κ τα μωρακια σου πλαι σου μας τα λές τα νεα σου κ τις εμπειριες σου.

Αχ κοριτσιααααααα δεν μπορώ ομως να μην παραδεχτώ οτι ειμαι πολύ ανχωμένη κ ιδιως οσο σκεφτομαι το θεμα της θερμοκοιτιδας γιατι το μαιευτηριο που θα γεννησω δεν νομιζω οτι αναλαμβανει κ δεν μπορω καν να φανταστώ οτι θα με χωρισουν απο τα μωρά μου θα τρελαθώ. Πρεπει να το συζητήσω με τον γιατρό μου κ τουλαχιστον οταν πρωτα ο Θεος φτασω μεχρι εκει να το τραβηξουμε οσο μπορουμε αν ειναι ολα καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia kai apo mena!

ti mou kanete?

Den poli mpeno teleytea alla diavazo ta nea sas kai xerome pou eiste

oles kala.

New mammy na sou zisoun ta morakia sou kai panta na einai eutixismena

ego koritsia mou exo varini poli ton teleuteo kairo,o giatros mou eipe

pos pame gia kesariki 4 iouniou alla me ta didimakia den mporei kaneis

na einai sigouros.

exoume etimasi kai to domatio,kai tin tsanta gia to mieutirio kai perimenoume kai ta dika mou sporakia!

Ta filia mou se oles!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας!!

τελεια μερα εδω!

βαφτιζει η αδερφη μου το μωρακι της σημερα και εγω ηδη εχω αρχισει να σκεφτομαι που θα βαφτισουμε εμεις τα μωρακια μας,τι μπομπονιερες θα εχω και τετοια!!!εχω τρελαθει τελειως!

new mammy να εισαι γερη και δυνατη!!!με το καλο τα μωρακια στο σπιτι!

gianna83 αντε πλησιαζεις και εσυ!!μια μια να παιρνει σειρα!!

zetoyla ασε με το θερμοκοιτιδες και τα ιδιωτικα ειναι λιγο περιεργα τα πραγματα.δεν νομιζω να μην αναλαμβανει στη ρηγα φεραιου ομως.θεωρειται απο αποψη ποιοτητας καλυτερο κ απο το ολυμπιον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσακια μου. Αληθεια Λιονταράκι δεν το ηξερα αυτο. Φοβομουν επειδη ειναι πιο παλιό αλλα μακαρι να ναι ετσι. Με το καλό να βαφτιστει το ανηψάκι σου κ να ναι παντα καλότυχο. Αντε φανταστειτε του χρονου τετοια εποχη ετοιμασιες που θα κάνουμε για να βαφτισουμε κ εμεις τοσα μωρακια χαχα.

gianna εφτασες κ εσυ στο τέλος. Ολα καλά θα πάνε δεν αργει η ημερομηνια που σου εδωσε ο γιατρος σου. Προσεχε κ ξεκουρασου κ ολα θα πάνε καλά αχ τι ωραια κοριτσια μου λιγο λιγο παιρνουμε ολες σειρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια!!!

new mammy να σου ζήσουν τα μπεμπάκια και καλή ανάρρωση αν και από δω και πέρα θα είναι όλο και πίο εύκολα τα πράγματα. σε λίγες μέρες θα έχεις και τα μωράκια σου στο σπίτι, τί τέλεια!!!

γιάννα σε σκεφτόμουν αυτές τις μέρες καιρό είχες να μας γράψεις! αλήθεια έφτασε ο καιρός και είναι όλα έτοιμα! από δω και πέρα θα έχουμε όλο γεννητούρια!!! με το καλό!!!

marsoupilami μου πώς είσαι με τη φαγούρα? ξεκίνησες τη δίαιτα, όλα καλά?

αυριο θα πάω να κάνω την ένεση κορτιζόνης και φοβάμαι :S επίσης διάβασα στο ιντερνετ ότι προκαλεί αυξηση του διαβήτη κύησης (αν έχεις βέβαια) οπότε τις επόμενες μέρες πρέπει να είμαι σε καραντίνα, να κόψω αλάτι και να τηρώ αυστηρότατα τη δίαιτα του διαβητολόγου. ξέρει καμία για πόσες μέρες πρέπει να κόψω το αλάτι γιατί ξέχασα να ρωτήσω το γιατρό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που εισαστε ολες σημερα κοριτσακια μου?????????

Εγώ αυριο θα πάω να κάνω μια εξεταση θυροειδή παλι κ τοξόπλασμα. Θα ψωνίσω κ τα τελευταια αν κ νομιζω οτι δεν μου λειπει κ τιποτα σπουδαιο. Απλα λεω να παρω μια βαλιτσα κ οταν με το καλο παω 32 να την ετοιμασω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζετούλα θυροειδή γιτί κάνεις, είχες προβλημα πριν ή για την εγκυμοσύνη? εγω δεν εχω κάνει ποτε.

εγω τα έχω ψωνίσει σχεδον όλα για να φτιάξω βαλίτσα αλλά συνέχεια το αναβάλλω, δεν ξέρω γιατί, μάλλον θα με αγχώνει να τη βλέπω έτοιμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι κοριτσακι μου δυστηχώς ειχα φοβερο προβλημα με τον θυροειδή εδω κ χρόνια κ μου ρυθμίστηκε τώρα σ αυτη την εγκυμοσυνη ακουσον ακουσον κ γι αυτο δεν εβαλα κ κιλα. Δυστηχώς ομως πρεπει να τον παρακολουθώ συχνά πυκνά κ τωρα κ μετα την γέννα.

Οσο για την βαλιτσα γι αυτο ακριβώς το καθυστερώ κ εγώ χιχι. Στην κόρη μου την εφτιαξα μια βδομαδα πριν γεννησω αν δεν κάνω λαθος γιατι ειχα παει Πειραια για την γέννα κ ετσι την εφτιαξα τελευταια στιγμή. Τώρα επειδη θα πρεπει να φύγω για Πάτρα θα την φτιαξω καπου εκει απ οτι λεω μεχρι ωρας βεβαια ε? τα πραγματακια τους τα εχω ετοιμα βεβαια πλυμένα σιδερωμένα αρα δεν θα ναι τιποτα τελευταια στιγμή να τα οργανώσω. Αυτο που με ανχώνει περισσοτερο ειναι οτι επειδη το συγκεκριμένο μαιευτηριο τα θελει ολα τα πραγματα των μωρών απο την αρχή κ μ ανχωνει το οτι θα πρεπει να εχω μια τεραστια βαλιτσα λες κ παω κρουαζιερα χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...