Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕΤΑΛΛΙΚΗ ΓΕΥΣΗ.. ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΣΤΟΜΑΧΙ S.O.S


aloja

Recommended Posts

Καλή σας μέρα και καλώς σας βρήκα.. Είμαι νέα στο φόρουμ.. ηλικίας 5 λεπτών θα έλεγα.. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι και αν μπορεί κάποια από εσας να μου απαντήσει.. Αδιαθέτησα πριν από 9 ημέρες με τους χειρότερους πόνους που θα μπορούσα να έχω.. εξάντληση,ατονία και τα σχετικά.. Εδώ και δύο ημέρες έχω την πιο απαίσια γεύση που είχα ποτέ στη ζωή μου :blink: ... μεταλλική.. σαν να έχω καταπιεί σίδερα.. το στήθος δεν είναι πρησμένο.. ούτε νιώθω κάποιον ιδιαίτερο πόνο..μόνο άμα το πιέζω πονάει λιγάκι.. Από προχθές το βραδάκι όμως είχα τάση για εμετό (δεν έκανα βέβαια) και κάποιες μικροζαλάδες.. Φυσικά θα τρελαθώ αν θα συμβεί το πολυπόθητο..αλλά νομίζω πως δεν είναι αφού μόλις εχθές τελείωσα την περίοδο.. Θα ήθελα να ρωτήσω λοιπόν... Υπάρχει περίπτωση να είμαι εγκυος και ας αδιαθέτησα? Αχ απαντήστε μου σας παρακαλώ... Δεν έχω και το θάρρος να πάρω να κάνω το τεστ... Πρέπει να σημειώσω ότι λίγο πριν το Πάσχα ένα πρωι ένιωσα μία ξαφνική ζαλάδα η οποία όμως πέρασε ύστερα από καμία ώρα..αλλά αυτή η γεύση ...είναι απίστευτη!! :blink: Αν και λόγω του ότι τώρα τελείωσα περίοδο και δεν το πιστεύω θα ήμουνα πολύ ετυχισμένη αν συνέβαινε να έχω ένα μπεμπάκι στην κοιλίτσα μου που να ευθύνεται για αυτήν την άσχημη γεύση... Θα χαρώ πολύ να μου απαντήσετε..Σας ευχαριστώ πολύ! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ορισες και με το καλο να ερθει και σε σενα ενα μικρουλακι νινακι...ξερω πολλες κοπελες που ειχαν περιοδο και ομως ηταν εγκυουλες...η αδερφη της νυφης μου μεχρι τον πεμπτο μηνα ειχε κανονικα περιοδο χωρις κανενα απολυτως συμπτωμα ωσπου μια μερα μια γυναικα στο μαγαζι της ειπε πως η κοιλια της δεν ειναι απο φαγητο αλλα ειναι εγκυος και οντως παει στην γιατρο της και ειναι εγκυος...και προσφατα διαβασα πως μια κοπελα πηγε στο νοσοκομειο γιατι την πονουσε η κοιλια της και νομιζε πως ειχε σκωληκοειδητη ενω στην πραγματικοτητα την επιαναν οι .....πονοι της γεννας...εννια μηνες εγκυος και δεν καταλαβε τιποτα...οποτε και εσυ αν εχεις υπονοιες κανε ενα τεστακι...δεν χανεις τιποτα...εγω σου ευχομαι απο καρδιας το αποτελεσμα να ειναι θετικοτατο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Και στο εύχομαι ολόψυχα!!

Οι γιατροί λένε πως κανονική περίοδο δεν μπορεί να έχεις στην εγκυμοσύνη και ότι υπάρχουν διαφορές που γίνονται αισθητές από την γυναίκα, αλλά εγώ έχω να σου πω πως ξέρω αρκετές γυναίκες που είχαν ψευδοπερίοδο στην εγκυμοσύνη και με έχουν διαβεβαιώσει πως δεν είχαν καταλάβει κάτι διαφορετικό από τις συνηθισμένες τους περιόδους (η πεθερά μου στον άντρα μου είχε μέχρι 4 μηνών!!!!!! Μετά πήρε χαμπάρι ότι ήταν έγκυος... :side::side: ).

Δεν είμαι γιατρός βέβαια και σου λέω αυτό που έχω ακούσει, γιαυτό καλύτερα τσέκαρε το... ;)

Επίσης αυτό με την μεταλική γεύση ήταν καραμπαμ σημάδι εκγυμοσύνης και η μοναδική φορά που το είχα στην ζωή μου ήταν όταν ήμουν έγκυος (και πολύ έντονα... μπλιαχ τώρα που το θυμάμαι...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς μας ήρθες κοριτσακι μου...!!!Παρόμοια εμπειρία εγώ προσωπικά δεν είχα,αλλα μπορώ με βεβαιότητα να σου πω οτι,ναι,πολλές φορές συμβαίνει να είσαι έγκυος κ να αδιαθετείς κανονικά...Η πεθερά μου στον άντρα μου κατάλαβε οτι είναι έγκυος όταν ήταν ήδη 3 μηνών,κ αυτό γιατι της ήρθε κανονικά περίοδος 2 φορές μέχρι τότε :ohmy: !!!

Δε χάνεις τίποτα λοιπόν να κάνεις ένα τεστάκι..Ή ακόμη καλύτερα μια χοριακή για να είσαι κ σίγουρη!!!

Φιλάκια πολλά,σου εύχομαι ότι καλύτερο-στην προκειμένη μια εγκυμοσύνη!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARAKI NEFELI έγραψε:

ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Και στο εύχομαι ολόψυχα!!

Οι γιατροί λένε πως κανονική περίοδο δεν μπορεί να έχεις στην εγκυμοσύνη και ότι υπάρχουν διαφορές που γίνονται αισθητές από την γυναίκα, αλλά εγώ έχω να σου πω πως ξέρω αρκετές γυναίκες που είχαν ψευδοπερίοδο στην εγκυμοσύνη και με έχουν διαβεβαιώσει πως δεν είχαν καταλάβει κάτι διαφορετικό από τις συνηθισμένες τους περιόδους (η πεθερά μου στον άντρα μου είχε μέχρι 4 μηνών!!!!!! Μετά πήρε χαμπάρι ότι ήταν έγκυος... :side::side: ).

Δεν είμαι γιατρός βέβαια και σου λέω αυτό που έχω ακούσει, γιαυτό καλύτερα τσέκαρε το... ;)

Επίσης αυτό με την μεταλική γεύση ήταν καραμπαμ σημάδι εκγυμοσύνης και η μοναδική φορά που το είχα στην ζωή μου ήταν όταν ήμουν έγκυος (και πολύ έντονα... μπλιαχ τώρα που το θυμάμαι...)

Χαχαχαχχα...Πώς τη λένε την πεθερά σου????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ... μακάρι..σε ευχαριστώ πάρα πολύ... μακάρι,, Με το καλό να σου έρθει και εσένα το νινάκι σου.. απλά δεν ξέρω.. νομίζω πως το τεστ φοβάμαι να το κάνω.. να μην περιμένω δηλαδή την επόμενη περίοδο? Η αλήθεια είναι πως χωρίς να έχω πάρει κιλά..έχω περίεργα φουσκωμένη κοιλίτσα.. σε σημείο να κουμπώνουν με δυσκολία τα παντελόνια.. αχ τι ωραία που θα ήταν αλλά γενικότερα δεν μπορώ να το πιστέψω.. σε ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως Μαρία μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σύμπτωμα,

συμπτωματαρα ήταν για μένα

η απαίσια μεταλλική γεύση!!!

Κανε μια χοριακή ή απευθυνσου καλύτερα

στον γιατρό σου...

Εύχομαι τα καλύτερα

κ καλώς ήρθες στην παρέα μας!

Αναμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mummydi έγραψε:

MARAKI NEFELI έγραψε:

Χαχαχαχχα...Πώς τη λένε την πεθερά σου????[/quote:y9ik1bgx]

xaxaxaxaxaxaxa Γιώτα την λένε.... καλά έχω γελάσει πολύ με τις πεθερές μας....

Η δικιά μου κόντεβε να το ακούσει και ακόμα έπαιζε τσιγκολελέτα... ήταν και 19 χρόνών τότε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες..καλώς σας βρήκα.. και μακάρι..δεν λέτε τίποτα!! θα ήμουνα τρισευτυχισμένη!! ποιο τεστ λέτε να κάνω? αν και δεν το πιστεύω με τίποτα...(είμαι λίγο απαισιόδοξη γενικά..)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν χωρανε απαισιοδοξες σκεψεις σε μια μελλοντικη μανουλα δεν κανει...εγω να σου προτεινω το clear-blue πολυ καλο...αλλα οποιο και να παρεις πρεπει να εισαι και λιγακι αισιοδοξη εεε???? :laugh: :laugh: :laugh: δεν χανεις τιποτα ισα ισα που κερδιζεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariakrhth έγραψε:

δεν χωρανε απαισιοδοξες σκεψεις σε μια μελλοντικη μανουλα δεν κανει...εγω να σου προτεινω το clear-blue πολυ καλο...αλλα οποιο και να παρεις πρεπει να εισαι και λιγακι αισιοδοξη εεε???? :laugh: :laugh: :laugh: δεν χανεις τιποτα ισα ισα που κερδιζεις

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.. θα προσπαθήσω να το πάρω το απόγευμα .. επίσης..ίσως και να είναι και της ιδέας μου..αλλά... νιώθω πως το τσιγάρο με ψιλοανακατεύει.. πάντως μία γνωστή μου είπε ότι μάλλον είναι κάποιος στομαχικς ίλιγγος και με προσγείωσε απότομα.. ακόμη και να μην είμαι όμως.. χάρηκα πάρα πολύ που σας γνώρισα και που έγινα μέλος του φόρουμ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ πάλι θα σου έλεγα χοριακή!!

η μόνη απόλυτα αξιόπιστη!! Και σου το λέω γιατί η μία φίλη που σου είπα ότι ήταν έγκυος και είχε περίοδο, επειδή είχε και άλλα συμπτώματα είχε κάνει τεστ σπιτιού και βγήκε αρνητικό!!!!!! Φαντάζεσαι τι έπαθε μετά με την χοριακή ε?? :side: τέζα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι Νεφέλη παρομοίως κ η δικιά μου...Ηταν 18 κ χαμπάρι δεν πηρε..Όχι τίποτα άλλο,είχε κ μωρό 9 μηνών όταν ξαναέμεινε έγκυος στον άντρα μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mummydi έγραψε:

Μαράκι Νεφέλη παρομοίως κ η δικιά μου...Ηταν 18 κ χαμπάρι δεν πηρε..Όχι τίποτα άλλο,είχε κ μωρό 9 μηνών όταν ξαναέμεινε έγκυος στον άντρα μου!!!!

Αχ.. κοριτσάκια μου... με έχετε αγχώσει τώρα... για να μην πω ότι με έχετε γεμίσει ελπίδες... να ρωτήσω κάτι? αυτή η γεύση πως καλμάρει λίγο?? δεν μπορώ άλλο..είναι απαίσιο.. λέω να κάνω το τεστ πρώτα..αμα βγει θετικό υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος? Αμα βγει αρνητικό και συνεχίσει η γεύση μου να είναι έτσι ... λέω να κάνω β' χοριακή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aloja ...καλώς ήρθες στην όμορφη παρεούλα του μαμμυ....εύχομαι πολύ γρήγορα να μάθεις τα ευχάριστα και να σαι έγκυος...!!!!!!!!!!!!! :woohoo: :)

και εγώ όταν ήμουν για πολυ καιρό είχα μια απαισια γεύση στο στόμα ...δυστυχώς δεν ηρεμούσε απλά όταν έτρωγα κάτι αλμυρό η γλυκό για λιγο δέν ηταν τοσο έντονο αλλα μετα πάλι τα ίδια... :(

εχω ακούσει πολλές κοπέλες που κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης τους είχαν περίοδο...μην αργείς και πήγαινε να κάνεις μία χωριακή!!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: είναι ότι πιο έμπιστο απο όλα..... περιμένουμε τα νέα σου....και έχεις και ζαλάδες.... ;);) τέλειααααααααααααα!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARAKI NEFELI έγραψε:

ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Και στο εύχομαι ολόψυχα!!

Οι γιατροί λένε πως κανονική περίοδο δεν μπορεί να έχεις στην εγκυμοσύνη και ότι υπάρχουν διαφορές που γίνονται αισθητές από την γυναίκα, αλλά εγώ έχω να σου πω πως ξέρω αρκετές γυναίκες που είχαν ψευδοπερίοδο στην εγκυμοσύνη και με έχουν διαβεβαιώσει πως δεν είχαν καταλάβει κάτι διαφορετικό από τις συνηθισμένες τους περιόδους (η πεθερά μου στον άντρα μου είχε μέχρι 4 μηνών!!!!!! Μετά πήρε χαμπάρι ότι ήταν έγκυος... :side::side: ).

Δεν είμαι γιατρός βέβαια και σου λέω αυτό που έχω ακούσει, γιαυτό καλύτερα τσέκαρε το... ;)

Επίσης αυτό με την μεταλική γεύση ήταν καραμπαμ σημάδι εκγυμοσύνης και η μοναδική φορά που το είχα στην ζωή μου ήταν όταν ήμουν έγκυος (και πολύ έντονα... μπλιαχ τώρα που το θυμάμαι...)

Α.. ξέχασα να σας πω ότι εδώ και ένα μήνα έχω καούρες στο στομάχι...λέτε να παίζει ρόλο?? :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aloja έγραψε:

mariakrhth έγραψε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.. θα προσπαθήσω να το πάρω το απόγευμα .. επίσης..ίσως και να είναι και της ιδέας μου..αλλά... νιώθω πως το τσιγάρο με ψιλοανακατεύει.. πάντως μία γνωστή μου είπε ότι μάλλον είναι κάποιος στομαχικς ίλιγγος και με προσγείωσε απότομα.. ακόμη και να μην είμαι όμως.. χάρηκα πάρα πολύ που σας γνώρισα και που έγινα μέλος του φόρουμ![/quote:1773jel1]

ΣΙΓΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΙ ΚΑΛΟΘΕΛΗΤΕΣ :angry::angry::angry::angry: ΑΜΑΝ ΠΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΒΓΑΛΟΥΝ ΛΙΓΗ ΚΑΚΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΡΡΩΣΤΗΣΟΥΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΣΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΒΓΕΙ ΘΕΤΙΚΟ ΤΟ ΤΕΣΤ ΠΑΡΤΟ ΚΑΙ ΔΕΙΞΤΗΣ ΤΟ ΚΑΙ ΠΕΣ ΤΗΣ ΟΡΙΣΤΕ Ο ΣΤΟΜΑΧΙΚΟΣ ΙΛΛΙΓΚΟΣ.... ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

karolinaki1 έγραψε:

aloja έγραψε:

Α.. ξέχασα να σας πω ότι εδώ και ένα μήνα έχω καούρες στο στομάχι...λέτε να παίζει ρόλο?? :cheer:

καλά βρε κοριτσάκι μου....και το συζητάς??????????εγω είχα το πρώτο δίμηνο της εγκυμοσύνης μου.... γρήγορα μία χωριακήηηηηηηηηηηηηηηηηηηη και εύχομαι ο αριθμός να ναι στα ύψη....!!!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

karolinaki1 έγραψε:

aloja έγραψε:

Α.. ξέχασα να σας πω ότι εδώ και ένα μήνα έχω καούρες στο στομάχι...λέτε να παίζει ρόλο?? :cheer:

καλά βρε κοριτσάκι μου....και το συζητάς??????????εγω είχα το πρώτο δίμηνο της εγκυμοσύνης μου.... γρήγορα μία χωριακήηηηηηηηηηηηηηηηηηηη και εύχομαι ο αριθμός να ναι στα ύψη....!!!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tetoulina έγραψε:

ax ax ante pigaine gia na ena testaki xoriaki kati k pes mas ta nea sou!!

elpizw na einai ta kalytera!! polla filakiaaaa

Σε ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου!!! Να σου ζήσει το νινάκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mummydi έγραψε:

Καλώς μας ήρθες κοριτσακι μου...!!!Παρόμοια εμπειρία εγώ προσωπικά δεν είχα,αλλα μπορώ με βεβαιότητα να σου πω οτι,ναι,πολλές φορές συμβαίνει να είσαι έγκυος κ να αδιαθετείς κανονικά...Η πεθερά μου στον άντρα μου κατάλαβε οτι είναι έγκυος όταν ήταν ήδη 3 μηνών,κ αυτό γιατι της ήρθε κανονικά περίοδος 2 φορές μέχρι τότε :ohmy: !!!

Δε χάνεις τίποτα λοιπόν να κάνεις ένα τεστάκι..Ή ακόμη καλύτερα μια χοριακή για να είσαι κ σίγουρη!!!

Φιλάκια πολλά,σου εύχομαι ότι καλύτερο-στην προκειμένη μια εγκυμοσύνη!!! ;)

Καλώς σας βρήκα.. σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARAKI NEFELI έγραψε:

aloja έγραψε:

Α.. ξέχασα να σας πω ότι εδώ και ένα μήνα έχω καούρες στο στομάχι...λέτε να παίζει ρόλο?? :cheer:

Κοριτσάκι μήπως ξέχασες να μας πεις ότι σε κλωτσάει και κάτι στην κοιλιά????? χαχαχαχαχαχα :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Πολλά συμπτώματα μαζεμένα βρε καρδιά μου για να ειναι στομαχικός ίλιγγος.. Και καλά η ζαλάδα και η ανακατοσούρα, αλλά αυτή η μεταλική γεύση μπάμ μου κάνει....

Βουρ γρήγορα για τεστ...............

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...