Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΚΥΛΑΚΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΜΩΡΟ?


Recommended Posts

χαιρεται!! :cheer: τι κανετε γλυκα μου κοριτσια??εγω προβληματιζομαι γιατι εχουμε ενα σκυλακι εδω και ενα μηνα θυληκο μικρουλι που δεν μεγαλωνει πολυ :) και μας αρεσει παρα πολυ!!του εχουμε κανει εμβολια ειναι καθαρο και το εχουμε μεσα στο σπιτι :blink: τωρα ομως αποφασισαμε να ξεκινησουμε για μωρακι καιεννοειται οτι θα κρατησουμε το σκυλακι αλλα προβληματιζομαι πως θα ειναι οταν θα ερθει και μωρακι. Ειναι σωστο ως προς το παιδακι?θα ειναι καλυτερα τοτε να εχω εξω τη σκυλιτσα μας?απο θεμα μικροβιων? παρολο που εχουμε κανει τα εμβολια της και καθε τοσο την πηγαινω στον κτηνιατρο να την παρακολουθει θα υπαρχει κυνδινος το μωρο να παθει κατι? εγω στην εγκυμοσυνη?? Συγγνωμη για τον ''βομβαρδισμο''ερωτησεων αλλα ολες αυτες ειναι οι ανησυχιες μου..μηπως καποια απο εσας εχει και κατοικιδιο και παιδια να με συμβουλεψει??? :blink::blink: φιλακια!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αποσο ξερω απο τη στιγμη που το ζωακι ειναι καθαρο, το περιποιηστε και κανει τα εμβολια του δεν υπαρχει κανενα προβλημα!!

Με το καλο κ γρηγορα να ερθει το μωρακι σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου μιχαελα μου δεν υπαρχει κανενα προβλημα με το σκυλι σου εγω εχω δυο ζωη να εχουνε και ηταν το πρωτο πραγμα που ρωτησα τον γιατρο οταν εμεινα εγκυος και μου λεει πιο επικυνδυνο ειναι να φας απλυτο μαρουλι παρα να κοιμασαι αγκαλια με τον σκυλο...οποτε αν σου πει κανεις κατι για το σκυλι μην ενδωσεις...εμενα μου ελεγε η πεθερα μου συνεχεια αλλα δεν της περασε...αντε με το καλο και ενα μωρακι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα μου εμείς έχουμε στο σπίτι ένα Rottweiler 70Kg!!! Και δεν υπήρχε ούτε με τον γυναικολόγο μου που τον είχα ρωτήσει, ούτε με τον παιδίατρο. Να φανταστείς ότι παρόλο που το μωρό μου ήταν πρόωρο δεν είχε πρόβλημα ο παιδίατρος!! Συμφωνώ με την mariakrhth .. και εμένα ένας δεύτερος γυναικολόγος αυτό μου είχε πει... πιο επικύνδινα είναι τα λαχανικά και το κρέας που μαγειρεύουμε σπίτι μας παρά τα ζωάκια που τα προσέχουμε και στην υγεία τους (με τα εμβόλια τους κλπ).

Άσε που είναι και ευεργετικά τα κατοικίδια στο παιδί για θέματα αλεργιών και κοινωνικότητας!!

Όπότε χαλάρωσε και απόλαυσε το!!!

ΥΓ εμείς είχαμε και ένα ακόμα θέμα με το Rottie ως προς την ζήλεια του προς το παιδί γιατί ήταν πολύ κολλήμενος επάνω μας και αρκετά "άγριος" με ξένους, αν τον δείς τώρα πως προσέχει την Νεφέλη θα τρελαθείς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα!!!!

το ιδιο ισχυει και με τις γατες?????εχω μια αγκυρας εμβολιασμενη και δεν εχει βγει ποτε απο το σπιτι παρα μονο 2 φορες που το χε σκασει για ενα ολοκληρο βραδυ η πονηρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη σου μερα!!

Ειμαι λατρης των σκυλων...στα 18 μου ειχα 3 σκυλια και μαλιστα μεγαλοσωμα μεσα στο σπιτι.

Απο τα 10 μου (οποτε και πηραμε τον πρωτο σκυλο), ειχα τουλαχιστον 7 φορες το χρονο ρινοφαρυγγιτιδα που καμμια φορα επιανε και τραχεια κ βρογχους..και να οι αντιβιωσεις και να τα χαπια κ να μην περναει με τιποτα...μεχρι τα 24 μου το ιδιο βιολι! 15 χρονια συνεχεια αρρωστη!! Εδω και 3 χρονια που δεν εχω σκυλια ειμαι μια χαρα!!! Τοσα χρονια σε τοσους γιατρους, δεν σκεφτηκε κανεις χριστιανος τα σκυλια! Ολα τα ειπανε εκτος απο αυτο. και οπως φαινεται απο την εξελιξη αυτο ηταν το προβλημα...

Καθε μερα σπιτι βαζω ηλεκτρικη..η μικρη μου "τσιμπαει" οτι βρει στο χαλι (π.χ χνουδακια) κ τα...τρωει!!!! Δεν θα ηθελα να μπουσουλαει και να μαζευει το ρουχαλακι της σκυλοτριχες και να μπαινουν στο στοματακι της. Τα αγαπαω τα ζωα αλλα κατα την αποψη μου δεν ειναι για μεσα στο σπιτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα!!

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το να ζεις με γατιά και σκυλιά, ούτε κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, ούτε αργότερα με το παιδί! Προυπόθεση να είναι εμβολιασμένα... Απλά αν το ζώο είναι ζηλιάρικο, πρέπει να διανύσεις μία περίοδο προσαρμογής, ώστε να μην αισθανθεί ριγμένο με τον ερχομό του μωρού!

Έχουμε δυο γάτες στο σπίτι, ενώ οι γονείς μου έξι σκύλους! Όλα τα ζώα λατρεύουν το μικράκι μας! :):):):)

Εδώ με τον Billy μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανένας καλός γιατρός δεν θα σου πεί οτι το σκυλί είνια πρόβλημα....ίσα ίσα θα έλεγα εγώ!!!

εμένα η αδερφή μυ είχε κ σκυλί κ γάτα.......την γάτα αναγκάστηκε κ την έβγαλε έξω(μένει σε μονοκατοικία)γιατί φοβόταν για τοξόπλασμα!! το σκυλί έμεινε μέσα κ δεν έιχε κανένα πρόβλημα....όλα πήγαν τέλεια!!!Τώρα όσον αφορά την ζήλεια του σκυλιού,όσο ήταν η αδερφή μου στο νοσοκομείο ο γαμπρός μου έφερνε στο σπίτι κάποιο σεντονάκι,πετσετάκι,σκουφάκι που βάζαμε στη μικρή όση ώρα την είχαμε στο δωμάτιο κ το πήγαινε στο σκυλί για να το μυρίσει κ να συνηθίσει την μυρωδιά!!!Έτσι όταν ήρθε στο σπίτι η μικρή το σκυλί δεν αντέδρασε γιατί την μυρωδίτσα την ήξερε ήδη κ δεν του έκανε εντύπωση !!!! :);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rebbeka έγραψε:

κοριτσια καλημερα!!!!

το ιδιο ισχυει και με τις γατες?????εχω μια αγκυρας εμβολιασμενη και δεν εχει βγει ποτε απο το σπιτι παρα μονο 2 φορες που το χε σκασει για ενα ολοκληρο βραδυ η πονηρο.

Οταν γεννηθηκε ο Ιασονας ειχαμε 2 γατους στο σπιτι...

Ρωτησα καπως αργουτσικα τον παιδιατρο και μου ειχε πει οτι καποια μωρα εχουν αλεργια στην τριχα των κατοικιδιων και καποια οχι.

Αν δεν υπαρχει αλεργια τοτε δεν υπαρχει προβλημα. Τα ζωακια πρεπει να ειναι καθαρα και εμβολιασμενα και ιδιαιτερα οι γατες να μην βγαινουν εξω απο το σπιτι... Φυσικα και να τηρουνται οι κανονες υγειηνης με το παραπανω.

Ο Ιασονας δεν επαθε ποτε τιποτα απο τους γατους και ξερεις πως ειναι η τριχα της γατας... Παει παντου οτι και να κανεις! Μεχρι να ρωτησω των παιδιατρο ειχα τρομερο αγχος, εβαζα καθε μερα ηλεκτρικη και ξε-τριχιαζα τα παντα με ενα αυτοκολλητο ρολο. Ομως ειμαι βεβαιη οτι εχει καταπιει και τριχες γατας εκτος απο αλλα χνουδια απο υφασματα, ρουχα αρκουδακια.

Τον ενα γατο τον εχουμε ακομα (τον αλλο δυστυχως τον χασαμε απο καρκινο) και ο μικρος τρελαινεται απο χαρα και χτυπαει παλαμακια μολις τον βλεπει. Αμα καταφερει να τον βουτηξει δε, προσπαθει να τον αγκαλιασει, του τραβαει το δερμα, τα μουστακια, την ουρα... Το γατι τον βλεπει και τρεχει να κρυφτει!

Ισως σε αυτο το σημειο να θελει περισοτερο προσοχη. Ποτε δεν μπορεις να ξερεις πως θα αντιδρασει μια γατα και ποτε απο πονο ή δυσαρεσκεια και θα γυρισει να νυχιασει το μωρο. Εμεις δεν ειχαμε τετοιο προβλημα αλλα οι γατες εχουν χαρακτηρα και συμπεριφορα διαφορετικη απο του σκυλου που δεν θελει να δυσαρεστησει το αφεντικο του...

Α! Στην περιοδο της εγκυμοσυνης οσον αφορα στην τοξοπλασμωση ειναι επικυνδυνο να καταναλωνεις οχι καλα πλυμενα φρουτα και λαχανικα και μισο-ψημενο κρεας. Αν υπαρχει δυνατοτητα να αλλαζει αλλος την αμμο της γατας καλο ειναι, αν οχι μπορεις να το κανεις με γαντια εργασιας... Κατα τα αλλα η επαφη με το ζωο δεν προκειται να σου δημιουργησει κανενα προβλημα. Και προσοχη στις κουτσουλιες των περιστεριων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!

εχω κι εγω ενα μεγαλοσωμο σκυλακο!!!!τον εχω στην αυλη αλλα ειναι εμβολιασμενος και καθαρος!!!!ειμαι πολυ υπερ στο να μεγαλωνουν τα παιδια με κατοικιδια!!!!ο γυναικολογος μου ειχε πει να φοβαμαι πιο πολυ τους κρυωμενους ανθρωπους παρα το σκυλακι!!!!η κτηνιατρος μου ειπε οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα με το μωρο,αρκει να μη νιωσει ζηλια και να μην πηγαινει στο δωματιο που κοιμαται το μωρο μεχρι να γινει 6 μηνων για προληπτικους λογους!!!οταν φεραμε τη μικρη απο το μαιευτηριο την μυρισε αμεσως για να συνηθισει τη μυρωδια και τωρα την βγαζω στην αυλη να τη μυριζει μεχρι να μεγαλωσει λιγο και να μπορουν να παιζουν μαζι!!!!!τωρα σε περιπτωση αλλεργιας δεν ξερω τι γινεται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο μένα! Εγω εχω 3 σκυλιά, 2 μεγάλα εξω απο το σπίτι και ενα μαλτεζάκι μέσα. Φυσικά η μικρούλα που είναι μεσα είναι πεντακάθαρη και καλοκουρεμένη και ετσι μπορώ να σου πω οτι δεν γεμιζει τρίχες παντού και φυσικά δεν φοβόμαστε για κάτι με το μωρούλι. Τώρα που είναι πολύ μικρό το μωράκι μου, εχουμε βάλει μια πορτούλα (απο αυτές που βάζουν για τα παιδάκια) στην κουζίνα για να μην περνάει στο υπολοιπο σπίτι η Χιονατούλα μας (εχει στην διαθεσή της κ το μπαλκόνι που είναι 80 τ.μ). Συχνά καθόμαστε στην κουζίνα μαζί της! Και το μωράκι το εχει μυρίσει αρκετές φορές, γιατί πάμε στην κουζίνα μαζί. Δεν ζηλεύει καθόλου το μωρό και όταν το βλέπει κουνάει την ουρά της πολύ χαρούμενη :) ! Τα πρωινα κάθεται αραχτή στο καναπεδάκι της, εξω απο το τζάμι του δωματίου μας, λιάζεται κ μας κουνάει την ουρίτσα! Την λατρεύουμε και φυσικά προσπαθούμε πολύ να μην νιώθει παραγκωνισμένη, αλλά δεν ζηλεύει το μωρο καθολου. Είναι γενικά πολύ καλή με τα παιδάκια. Εξαρτάται πάντως κ απο εσενα κ απο το σκυλάκι, αλλά γενικά είναι υπεροχο τα παιδάκια να μεγαλώνουν με σκυλάκι. ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΣΧΕΣΗ ΑΥΤΗ ΜΕ ΤΑ ΖΩΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟ! Καλημέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggeliki 30 έγραψε:

rebbeka έγραψε:

Οταν γεννηθηκε ο Ιασονας ειχαμε 2 γατους στο σπιτι...

Ρωτησα καπως αργουτσικα τον παιδιατρο και μου ειχε πει οτι καποια μωρα εχουν αλεργια στην τριχα των κατοικιδιων και καποια οχι.

Αν δεν υπαρχει αλεργια τοτε δεν υπαρχει προβλημα. Τα ζωακια πρεπει να ειναι καθαρα και εμβολιασμενα και ιδιαιτερα οι γατες να μην βγαινουν εξω απο το σπιτι... Φυσικα και να τηρουνται οι κανονες υγειηνης με το παραπανω.

Ο Ιασονας δεν επαθε ποτε τιποτα απο τους γατους και ξερεις πως ειναι η τριχα της γατας... Παει παντου οτι και να κανεις! Μεχρι να ρωτησω των παιδιατρο ειχα τρομερο αγχος, εβαζα καθε μερα ηλεκτρικη και ξε-τριχιαζα τα παντα με ενα αυτοκολλητο ρολο. Ομως ειμαι βεβαιη οτι εχει καταπιει και τριχες γατας εκτος απο αλλα χνουδια απο υφασματα, ρουχα αρκουδακια.

Τον ενα γατο τον εχουμε ακομα (τον αλλο δυστυχως τον χασαμε απο καρκινο) και ο μικρος τρελαινεται απο χαρα και χτυπαει παλαμακια μολις τον βλεπει. Αμα καταφερει να τον βουτηξει δε, προσπαθει να τον αγκαλιασει, του τραβαει το δερμα, τα μουστακια, την ουρα... Το γατι τον βλεπει και τρεχει να κρυφτει!

Ισως σε αυτο το σημειο να θελει περισοτερο προσοχη. Ποτε δεν μπορεις να ξερεις πως θα αντιδρασει μια γατα και ποτε απο πονο ή δυσαρεσκεια και θα γυρισει να νυχιασει το μωρο. Εμεις δεν ειχαμε τετοιο προβλημα αλλα οι γατες εχουν χαρακτηρα και συμπεριφορα διαφορετικη απο του σκυλου που δεν θελει να δυσαρεστησει το αφεντικο του...

Α! Στην περιοδο της εγκυμοσυνης οσον αφορα στην τοξοπλασμωση ειναι επικυνδυνο να καταναλωνεις οχι καλα πλυμενα φρουτα και λαχανικα και μισο-ψημενο κρεας. Αν υπαρχει δυνατοτητα να αλλαζει αλλος την αμμο της γατας καλο ειναι, αν οχι μπορεις να το κανεις με γαντια εργασιας... Κατα τα αλλα η επαφη με το ζωο δεν προκειται να σου δημιουργησει κανενα προβλημα. Και προσοχη στις κουτσουλιες των περιστεριων...[/quote:26i1bubb]

σ ευχαριστω πολυ!!!ξερεις η δικια μου ειναι μεγαλη σε ηλικια και δεν μπορω να την διωξω δεν θα το εκανα ποτε θα πεθανει αν βγει εξω γιατι ολη την ζωη της την εζησε μεσα στο σπιτι!!!

χαιρομε που τα ζωακια μας δεν θα μας ενοχλησουν :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρωτησα κ εγω τον γιατρο μου γιατι εχουμε μια σκυλιτσα (μωρακι δεν εχουμε αλλα θα ερθει κ αυτο)μου ειπε οτι αν ειναι εμβολιασμενο,καθαρο κ παιρνει τα χαπια του για τα παρασιτα δεν υπαρχει κανενα προβλημα!! Το μονο θεμα ειναι μηπως ζηλεψει με τον ερχομο του μωρου κ το πιασουν τα "ψυχολογικα" του!

Οσο για τα γατουλια ειχα εναν γατο αλλα τον χασαμε απο φολα (ηταν η 3η φορα που την εφαγε κ δυστυχως δεν τον προλαβαμε :(:( ) οταν τον πηραμε του καναμε αιματολογικη για τοξοπλασμα κ δεν ειχε.Το τοξοπλασμα το "κληρονομει" απο τη μαμα του κ δεν μπορει να το κολλησει κατα την διαρκεια της ζωης του.'Η το εχει ή οχι!

Ειμαι υπερ να μεγαλωνουν τα μωρα με ζωακια αρκει να τηρουνται καποιοι κανονες υγειηνης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι υπεροχο θεμα ειναι αυτο?πολυ χαιρομαι που το ανοιξατε

και γω ειμαι της γνωμης οτι το παιδι πρεπει να μεγαλωνει και να ερχεται σε επαφη με ζωακια και οχι να ζει και σε ενα τελειως αποστειρομενο περιβαλον ολα βεβαια με μετρο και γω οσο ημουν στο σπιτι με τους γονεις μου και την αδερφη παντα φερναμε σκυλια απο κανις σε μποξερ μετα ντομπερμαν και στο τελλος οταν εφυγε η αδερφη μου και λπηγε σπιτι της εφερα ενα πιτμπουλακο

τωρα που ο γιαννης μου ειναι 16 μηνων και περπαταει και τρεχει αερα απο τα 12 λεμε τον ιουνιο να παρουμε ενα κουταβακι θυληκο γενικα τα παει καλα με τα ζωακια και εχει αδυναμια στα σκυλακια οταν τα βλεπει χτυπαει παλαμακια και γελαει και ετσι ιουνιο θα ναι ενα ακομη μελος στην οικογενεια για να μεγαλωσουν μαζι και πιστευω οτι ειναι καλη εποχη γιατι και το σκυλακι λογο καλου καιρου θα βγαινει και εξω και ευτυχως θα βγουν και τα χαλακια για να μην εχω αγχος μην τα κατουρισει το κουταβακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρομαι πολυ που ειμαστε ολες φιλοζωες και υποψηφιες μανουλες!

και γω εχω μια γατα "αγκυρας μπακαλε" και τη λατρευω ειναι 9 χρονων και δεν υπαρχει περιπτωση να την αποχωριστω οταν με το καλο (Παναγια ) μου μεινω εγκυος!

τα ζωα βοηθανε στην ψυχολογια μας και μας γεμιζουν θετικη ενεργεια- αρκει να τηρουνται οι κανονες υγιεινης!

καλη επιτυχια και με το καλο εγκυουλααααα!! ;) :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να πω κατι που μου ειχε πει μια παιδιατρος πελατησα μας?

ειχε φερει μια φορα το σκυλακι της στη σχολη για να το δουν οι συμμαθητριες της 4χρονης κορης και την ρωτησαμε πως το κανει με ενα σκυλι και δυο μωρα στο σπιτι και αν δε φοβαται και ειπε οτι κανει καλο στα παιδια απο ψυχολογικη πλευρα και οτι αν το σκυλι το εχεις εμβ0ολιασμενο τοτε δε παθαινουν τιποτα! το δευτερο παιδακι της ηταν τοτε πολυ μωρο αβαπτιστο θυμαμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) κοριτσαρες μου χιλια συγνωμη που αργω παντα να απαντω αλλα μπαινω στο ιντερνετ μονο οταν ειμαι νυχτερινη στη δουλεια (νοσηλευτρια) γιατι δεν εχω στο σπιτι υπολογιστη (οπως εχω ξανα-αναφερει)...

Λοιπον σας ευχαριστω ΠΑΡΑ πολυ για τις απαντησεις σας και μου λυσατε ολες τις αποριες μου!!! :) υπεροχη η φωτογραφια με τον BILLY :P

Παντως κι εγω τη σασα μου την εχω σαν μωρακι!την κανω μπανιο, την παω συχνα στον κτηνιατρο και σχεδον καθε μερα χλωρινιαζω το μπαλκονι που εχω το σπιτακι της που κοιμαται εκει (ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ)!! ολη την μερα οσες ωρες δηλαδη ειμαστε στο σπιτι ειναι κι εκεινη μεσα και προσαρμοζεται σιγα σιγα και με τους κανονες μας αν και θελει δουλεια ακομα :blink:

βλεπω παντως οτι υπαρχουν πολλες απο σας που εχουν ζωα στο σπιτι και σας αξιζουν συγχαρητηρια γιατι ειναι πραγματικα δυσκολο και με ευθυνες!

Ασχετο αλλα θελω γενικως να βαλω φωτογραφιες και τικερακια αλλα επειδη ειμαι λιγο ασχετη :blush: δεν ξερω πως!σας αγαπω πολυ!!! φιλακια ρουφηχτααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω εχω μια μικρουλα σκυλιτσα 1800 γραμμαρια και ο γιατροσ μου δεν μου ειπε τιποτα αρνητικο ισα ισα τα μωρα και τα παιδια γενικοτερα ειναι καλο να μεγαλωνουν με ζωακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο μικρος μου μεγαλωνει μονος του...παιδακια η γειτονια μας δεν εχει για να παιξει οποτε η μονη του επαφη με παιδακια ειναι οι κουνιες.

ρωτησα μια φιλη μου παιδοψυχολογια σπουδαζει και μου ειπε(αν και ξερω απο προσωπικη εμπειρια)οτι καλο θα ηταν να μεγαλωσει με ενα ζωακι..

ο σπυρακος τα λατρευει τα σκυλακια και δεν τα φοβαται καθολου,πηγαινοντας επισκεψη σε φιλους μας που εχουν σκυλακια διαπιστωσα ποσο πολυ τον χαλαρωνει και τον ηρεμει(γιατι κακα τα ψεματα η κλεισουρα και η μοναξια τον ειχε κανει πολυυυ νευρικο)

σκευτομαστε λοιπον να παρουμε ενα μικρουλι για το σπιτι μας να ειναι ο φιλαρακος του σπυρου,να μεγαλωσουν μαζι και ετσι το παιδι μας να γινει πιο κοινωνικο και πιο ηρεμο.

σας βαζω και μια φωτο με την μαμα του μελλοντικου μας φιλου που την λατρευει .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...