Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ


aggeloskoni

Recommended Posts

Πωπω!!stedim,λυπαμαι πολυ!!Ποση απογοητευση,ποση λυπη,ποση αγωνια,πρεπει να βιωσει μια γυναικα μεχρι να παρει αγκαλια το παιδακι της αραγε?....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stedim... κοπέλα μου κουράγιο.

Μάζεψε ό,τι απόθεμα σου έχει μείνει και συνέχισε τις προσπάθειες.

Ή παράτα τα όλα. Τι να πω... οι περισσότερες λενε ότι όταν απελπίστηκαν τα κατάφεραν. Αυτό το παιχνίδι της σύλληψης θα παραμένει μυστήριο εις τους αιώνες των αιώνων.

Κορίτσια σας ευχαριστώ για την υποστήριξη... είμαι όντως καλύτερα και αισιόδοξη. Περιμένω να περάσει η μερα να πάω αύριο για τη χοριακή.

Ως τότε ένα αισιόδοξο τραγουδάκι για να μας ανεβάσει τη διάθεση...

ακούστε το διαβάζοντας τους αγγλικούς υπότιτλους είναι πολύ ωραίοι οι στίχοι του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μου καλησπέρα κ απο μένα! Εγώ δεν έχω τις εμπειρίες που έχουν οι άλλες κοπέλες εδω μέσα αλλα πέρασα κ εγώ κάποια όχι πολύ ευχάριστη εμπειρία...

Ήθελα να σου πώ οτι προσπαθούσαμε με τον άντρα μου για παιδάκι απο τον Ιούλιο. Μετά απο τα Χριστούγεννα άρχισα να απελπίζομαι κ όλον αυτό τον καιρό πολύ άγχος! Μέχρι που είχα αρχίσει να σκέφτομαι μήπως έχει κάποιος απο τους δυό μας πρόβλημα. Το Γενάρη λοιπόν χτύπησε ο άντρας μου το πόδι του. Μετά απο ένα μήνα περίπου μας είπε ο γιατρός οτι πρέπει να κάνει χειρουργείο για το πόδι του. Όταν λοιπόν ψάχναμε να βρούμε καλό γιατρό στην Αθήνα(λόγω του οτι μένουμε Έδεσσα) τσούπ... να σου η καθυστέρηση... Τελικά ήμουν έγγυος.. Δεν είμαι πια λόγω εξωμήτριας κύησης. Το θέμα είναι όμως πως συνέβη κάτι που με έκανε να πάψω να το σκέφτομαι..

Τώρα πάλι αγχώνομαι αλλα απο την άλλη φοβάμαι.. Ξέρω πως είναι πολύ δύσκολο να μην αγχώνεσαι αλλα πρέπει να ασχοληθείς αν μπορείς με κάτι άλλο να ξεχνιέσαι... Ελπίζω να έχεις θετικά αποτελέσματα κ όλα να πάνε κάλά.. κ να μην είναι όμως να μην το βάλεις κάτω...

Να θυμάσαι πως το mammyland είναι πολύ γουρλίδικο κ όλα τα κορίτσια εδω μέσα είμαστε εδώ για να σε βοηθήσουμε σε ότι μπορούμε κ σε στηρίξουμε σε οτιδήποτε...

Φιλάκια πολλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ ΝΕΝΕΚΑ μου... τα λόγια σου είναι παρήγορα όπως και των άλλων κοριτσιών εδώ.

Λυπήθηκα πολύ με την ιστορία σου, με πολλές κοπέλες που εκεί που πιάνουν το στόχο τους, ξαφνικά τον χάνουν μέσα από τα χέρια τους. Αυτό πρέπει να πονάει πιο πολύ και από το να μη μένεις καθόλου έγκυος (Αν και - αμαρτία που το λέω - μερικές φορές στην απελπισία μου έχω ευχηθεί να είχα μείνει μια φορά έστω έγκυος και ας το είχα χάσει, αρκεί να ήξερα πως μένω!! Άκου τι σκεφτόμαστε...)

Εύχομαι καλά αποτελέσματα και στις δυο μας και σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν! Εγώ Θεού θέλοντος θα πάω αύριο για χοριακή και θα σας ενημερώσω. Προς το παρόν, προσπαθώ να είμαι προσγειωμένη λόγω του πρωινού αρνητικού τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω αν μπορούσα να επιλέξω τι θα επέλεγα.. να μείνω έγγυος κ να το χάσω η να μην μείνω καθόλου..?? :( Το θέμα είναι εξίσου άσχημα κ τα δύο. Ίσως αυτό που πέρασα εγώ λίγο παραπάνω. Αυτό που είπα εγώ όταν βγήκα απο το χειρουργείο ήταν οτι θα προτιμούσα να είχα αποβάλει έτσι απλά παρά να περάσω όλη αυτή τη διαδικασία.. Αυτό. Αμαρτία κ αυτό αλλά την ώρα που πονάς κ σωματικά αλλα κ ψυχικα που πιστεύω είναι χειρότερο σκέφτεσαι πολλά πράγματα... Μυαλό είναι αυτό.. Τέλος πάντων. Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά κ μην αγχώνεσαι όσο μπορείς κ θα δείς που όλα θα πάνε καλά.

Καλά αποτελέσματα να έχεις κ θα περιμένουμε νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όπως έγραψα και στο άλλο θέμα που είχα ανοίξει όλο ελπίδες για την πρωτόγνωρη καθυστέρησή μου, δεν πρόλαβα να χαρώ πολύ.

Μόλις αδιαθέτησα.

Σας ευχαριστώ για τη συμπαράσταση. Μάλλον θα κάνω καιρό να ξαναμπώ, δεν μου κάνει πολύ καλό να σκέφτομαι συνέχεια το παιδί, θα αλλάξω προσανατολισμό, θα ασχοληθώ με άλλα πράγματα.

Να είστε όλες καλά και εύχομαι μόνο ευχάριστα νέα να έχετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το είδα το άλλο θέμα σου γιατί μόλις μπήκα..

Κοριτσάκι μου, καταλαβαίνω την απογοήτευσή σου... αλλά μην το βάζεις κάτω!

Το ότι σκέφτεσαι να αλλάξεις προσανατολισμό και να ασχοληθείς με άλλα πράγματα είναι πολύ καλό!!! Είναι ό,τι καλύτερο μπορείς να κάνεις αυτήν τη στιγμή! Καλοκαίρι πλησιάζει, όλα εκ των πραγμάτων το καλοκαίρι είναι πιο χαλαρά... Ευκαιρία λοιπόν και για σένα να χαλαρώσεις και να το ευχαριστηθείς.. Και να δεις που από κάποια γωνία θα σου σκάσει η "έκπληξη" εκεί που δεν το περιμένεις! ;)

Να'σαι καλά, να περνάς καλά και εύχομαι να γυρίσεις σύντομα με ευχάριστα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο εμενα! ειχα να μπω πολυ καιρο ακριβως γιατι ενιωσα οπως εσυ.. οτι πρεπει για λιγο να ασχοληθω με αλλα πραγματα να ξεχασω το θεμα μωρο. Σε ολη αυτη τη ψυχοφθορα διαδικασια (προσπαθουμε κι εμεις πανω απο χρονο- εχω πολυκυστικες και προβληματα ωορρηξιας, ξεκινησα αυτον τον μηνα serpafar)ειναι οτι ασχολουμαι ξαφνικα με θλιψη και αγωνια για κατι που κανονικα ερχεται φυσικα και χωρις πολλα πολλα λογια... καταλαβαινεις..

ειμαι κι εγω πολυ των εναλλακτικων θεραπειων γενικα και η αληθεια ειναι πως η θεραπεια που ξεκινησα (που ευχομαι να παει καλα) με εχει φερει σε εναν δρομο αντιθετο με καποια εννοια.. ομως τι να κανω? η εσχατη λυση της εξωσωματικης που θα ακολουθησει αν δεν τα καταφερουμε και αν τελικα δεχτουμε να μπουμε σε ολο αυτο δεν ειναι ακριβως το αντιθετο του φυσικου?

ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΛΥ Η ΟΜΟΙΠΑΘΗΤΙΚΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΤΕ. μπορεις να μου στειλεις και μενα καποια στοιχεια? Κι εγω στο Ελενα πηγαινω, εκει ειναι ο γυναικολογος μου και χαρηκα που υπαρχει κατι εναλλακτικο εκει , ευχαριστουμε για την ενημερωση. Ποσο καιρο κανατε θεραπεια και ειδατε βελτιωση? Εμενα το σπερμα του αντρα μου ειναι καλο αλλα εχει καποια θεματακια μορφολογιας και σιγουρα θα βοηθουσε καποια προσπαθεια βελτιωσης. Πιστευεις οτι η ομοιοπαθητικη θα μπρουσε να λυσει και τα δικα μου θεματα ωορρηξιας?

σε βομβαρδισα συγνωμη.. ταυτιστηκα καπως με την ιστορια σου, αισθανομαι οτι εισαι σπουδαιος ανθρωπος .. μας ευχομαι να εχουμε συντομα θετικα αποτελεσματα και οσο τον δυνατον ευκολοτερα..

καλη τυχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...