Μετάβαση σε περιεχόμενο

predictor αχνή γραμμή


mary.maniataki

Recommended Posts

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Πριν 4 μήνες έκανα εξέταση και ο γιατρός μου βρήκε οινομοίωμα αλλά μου είπε ότι δεν είναι επικύνδυνο όμως εδώ και δυο μήνες έχω καθυστέρηση. Έκανα σήμερα τεστ predictor και βγήκε μια αχνή γραμμή. Ήθελα να μάθω εάν είμαι έγκυος. Σας στέλνω και φωτογραφία να μου πείτε.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

post-12450-13873934778851_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και χρονια πολλα...μαλλον εισαι εγκυουλα!!! :woohoo:

απλα επειδη τα συγκεκριμενα τεστ ειναι λιγο αναξιοπιστα απο προσωπικη εμπειρια(ειχα κανει 2 και ειχαν δειξει θετικα αλλα δεν ημουν...)θα σου ελεγα αυριο πρωι πρωι να πας για μια χοριακη να το σιγουρεψεις...

ευχομαι να ειναι στα υψη....περιμενουμε νεα σου! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχεις καθυστερηση εδω και 2 μηνες???

Παντως ακομα κ οταν η γραμμουλα ειναι αχνη το τεστ ειναι θετικο!!!!!!!!!! Καλο ειναι να κανεις και μια χωριακη γιατι αυτα τα τεστ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το πρόβλημα είναι ότι εδώ και 6 μήνες παίρνω τα cymbalta που είναι αντικαταθλιπτικά και φοβάμαι πως αν είμαι έγκυος δεν θα μπορώ να το κρατήσω. Ποια η γνώμη σας????? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ... ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ, ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΥΡΙΟ Β ΧΟΡΙΑΚΗ. ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΜΕ ΤΑ ΧΑΠΙΑ. ΠΡΟΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΟΛΩΝ ΣΑΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΤΑ CYMPALTA ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΕΤΕ ΑΜΕΣΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΛΑΣΕΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΣΑΣ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μου το διευκρίνησε ίσως να ήταν τυχαίο... αλλά θα κάνω αύριο την χοριακή και θα σιγουρευτώ. Τεστ είναι και μερικές φορές κάνουν λάθος στη δική μου περίπτωση πάλι καλά γιατί μπορεί να έπρεπε να το ρίξω και αυτό θα ήταν πολύ πιο δύσκολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα Μary!

σου ευχομαι καταρχην να ειναι τα αποτελεσματα αυτα που πραγματικα εσυ επιθυμεις.

τα φαρμακα που παιρνεις ειναι θεραπεια για το ινομυωμα ή για καποιο αλλο θεμα σου;

νομιζω οτι η απαντηση του γιατρου δεν ηταν και πολυ αξιοπιστη χωρις να θελω να υπονοησω κατι...γνωμη μου να κανεις μια χοριακη ωστε να αποκλεισεις το ενδεχομενο εγκυμοσυνης αλλα και αν εισαι εδω ειμαστε παλι να το συζητησουμε.

Παντως σου ευχομαι να πανε ολα καλα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσωπικά έχω κάνει 2 τεστ Predictor με αχνή γραμμή και αποδείχθηκαν "ψευδώς θετικά" κατά το γιατρό μου (και την περίοδό μου που ακολούθησε φυσικά!) Επειδή είσαι η 4η ή 5η περίπτωση που ακούω με το ίδιο ακριβώς περιστατικό, θα σου έλεγα να κρατάς μικρό καλάθι ειδικά με τη συγκεκριμένη μάρκα που έχει αποδειχθεί πολλάκις αναξιόπιστη. Όχι πως οι άλλες πάνε πίσω βεβαίως βεβαίως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggeloskoni έγραψε:

Προσωπικά έχω κάνει 2 τεστ Predictor με αχνή γραμμή και αποδείχθηκαν "ψευδώς θετικά" κατά το γιατρό μου (και την περίοδό μου που ακολούθησε φυσικά!) Επειδή είσαι η 4η ή 5η περίπτωση που ακούω με το ίδιο ακριβώς περιστατικό, θα σου έλεγα να κρατάς μικρό καλάθι ειδικά με τη συγκεκριμένη μάρκα που έχει αποδειχθεί πολλάκις αναξιόπιστη. Όχι πως οι άλλες πάνε πίσω βεβαίως βεβαίως...

Επειδη διαβασα κ το post σου(δεν τη παλευω)κ σου εχω απαντησει ηδη,θα ηθελα να κανω μια διευκρινηση με ολο το θαρρος,απλα για να μην λεμε πραγματα κ εππηρεαζουμε τις υπολοιπες.

Τα τεστ τα εκανες τωρα στη φαση που εισαι;Γιατι αν τα εκανες τωρα ειναι λογικο να βγουν ψευδως θετικα εφοσον εχεις παρει ορμονες που ειναι τιγκα στη χοριακη γοναδοτροπινη(pregnyl).

Για αυτο το λογο οι γιατροι μας λενε ποια μερα να κανουμε εξεταση χοριακης μετα απο σπερματεγχυση η ακομα κ μετα απο φυσιολογικη προσπαθεια αν εχουμε παρει ορμονες.Γιατι πιο νωρις ανιχνευεται η ορμονη αυτη στο αιμα κ δεν ειναι της εγκυμοσυνης,αλλα καταλοιπα του φαρμακου.

Επισης να ξερετε πως η χορ.γοναδοτροπινη η οποια υπαρχει σε εμας τις γυναικες,ανεβαινει πολλες φορες κατα τη διαρκεια της ζωης μας για πολλους κ διαφορους λογους.Ορμονη ειναι κ οι τιμες της μπορουν να ανεβοκατεβαινουν.Αυτο δεν το λεω εγω το λενε οι γιατροι.Για αυτο κ το σωστοτερο ειναι να κανουμε τεστ αφου εχουμε ηδη μια καθυστερηση στην περιοδο πανω απο εβδομαδα(αυτο για φυσιολογικη συλληψη).

Αυτα απο εμενα.Απλα ηθελα να τα πω για να μην αγχωνονται αδικα καποιες κοπελες.Και εγω δυστηχως τα εμαθα ολα αυτα τοσα χρονια που προσπαθω,πριν δεν ηξερα τιποτα...και καλυτερα...τελος παντων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι τα τεστ τα έκανα στον προηγούμενο κύκλο μου, που δεν είχα πάρει ούτε φάρμακα, ούτε pregnyl, ούτε τίποτα. Έκανα ένα πριν την ημέρα που περίμενα κανονικά και ένα την ίδια μέρα το πρωί που δεν είχε έρθει. Χάρηκα πολύ γιατί διάβαζα κι εγώ από όλες ότι δεν υπάρχει σχεδόν το "ψευδώς θετικό". Όμως στην πορεία ανακάλυψα κι άλλες κοπέλες που μιλούσαν ειδικά για λάθος της συγκεκριμένης μάρκας και κατάλαβα ότι δεν έχει τύχει μόνο σε'μένα. Προς Θεού, δεν θέλω να απογοητεύσω την κοπέλα απλώς να την προετοιμάσω και για μια αρνητική απάντηση που πάντα μα πάντα σε τραυματίζει.. Και φυσικά να μην ξεχνάμε ότι κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα karkinaki. τα cymbalta είναι αντικαταθλιπτικά και τα έπαιρνα επειδή έχασα ξαφνικά τον μπαμπά μου και η γιατρός μου συνέστησε να κάνω αγωγή. Δεν ξέρω αλλά τελικά πιστεύω οτιδήποτε και να έχεις δεν πρέπει να παίρνεις φάρμακα γιατί φτιάχνεις κάτι και χαλάει κάτι άλλο. Έκανα σήμερα το πρωϊ Β' χοριακή και περιμένω να μου πουν τ' αποτελέσματα αλλά σε περίπτωση που δεν είμαι έγκυος, η επιπλοκή στον κύκλο μου οφείλεται στα χάπια. Τι να πω περιμένω τ' αποτελέσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...