Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΘΑ ΒΑΦΤΙΣΟΥΜΕ ΤΟ 2010?


mariagl

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!! Θα ήθελα να μπω και εγώ στην πανέμορφη και άκρως ενημερωτική παρέα σας. βαφτίζω και εγώ την μπουμπούκα μου στις 12/9 και έχω κλείσει μαγαζί και εκκλησία. Έχω όμως έναν προβληματισμό: η κουμπάρα μου είναι βορειοελλαδίτισσα και μου είπε ότι εκεί έχουν ως έθιμο να πληρώνουν τις μπομπονιέρες (πολύ βολικό θα μου πείτε). Εγώ παρολαυτά πάντα ήθελα να φτιάξω μόνη μου τις μπομπονιέρες του παιδού μου μιας και έχω άπλετο χρόνο γιατί έχω πάρει άδεια μητρότητας για ένα χρόνο, οπότε με παίρνει να ασχοληθώ προσωπικά και επιπλέον πιάνουν τα χέρια μου και μου αρέσουν οι κατασκευές λόγω επαγγέλματος (είμαι δασκάλα, οπότε κατά καιρούς φτιάχνω διάφορα για τα μαθητούδια μου). Είπα λοιπόν στη νονά μας να διαθέσει το ποσόν αλλού αν θέλει και να μου αφήσει τις μπομπονιέρες αλλά εκείνη επιμένει και είναι ανένδοτη. Τι να κάνω για να μην την προσβάλω; Help!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 778
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Της το πρότεινα και αυτό. Για να της έρθει και πιο οικονομίκά, αλλά έχει κολλήσει να πάρουμε μπομπονιέρες από εκεί που έκανε και τις μπομπονιέρες του γάμου της. Ομολογουμένως έχει φανταστικές μπομπονιέρες αυτό το μαγαζί, αλλά είναι έξω τελείως από αυτό πού είχα σχεδιάσει. Άλλωστε δεν είμαι της άποψης να ξοδευτεί μια περιουσία σε μπομπονιέρες γιατί ο άλλο την πετάει. Πραγματικά ψιλοδυσκολεύομαι γιατί από τη μία δε θέλω να της χαλάσω το χατίρι και το έθιμο, από την άλλη πιστεύω ότι καλύτερα θα ήταν να δωθούν αυτά τα παραπάνω χρήματα στο σταυρό, που είναι για μια ζωή και όχι σε κάτι στιγμιαίο που κάνει προσωρινή εντύπωση και μετά κανένας δεν το θυμάται. Μήπως είμαι πολύ υπερβολική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω απολυτως μαζι σου.εγω μεχρι τωρα σκεφτομουν να βρω κατι χρηστικο που ισως δεν θα το πεταξουν,αλλα τωρα που κοιταω ολο λιγο πολυ τα ιδια βλεπω.επιπλεον πιστευα οτι αν τις φτιαξω εγω θα μου στιχησουν περισσοτερο απο το να τις αγορασω ετοιμες.καταληγω ομως στο οτι αξιζει να κανω αυτο που θα ευχαριστησει εμενα περισσοτερο,δηλ να τις φτιαξω μονη μου,στο κατω κατω κανεις αλλος δεν θα θυμαται ή νοιαζεται ιδιαιτερα.ετσι λεω να κανω το κεφι μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ntina.ef. έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!!!

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΝΕ ΦΕΡΑΤΕ "ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΜΟΥ" :P ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ Κ ΝΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗ ΒΛΑΚΕΙΑ...

ΟΣΩΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙ Κ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ...ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ :dry:

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΕΓΩ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΟΥΜΕ(ΕΤΣΙ Κ ΑΛΛΙΩΣ 20-25 ΑΤΟΜΑ ΜΟΝΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ)..Κ ΔΕ ΘΑ ΤΑ ΖΗΤΗΣΩ ΣΑ ΒΟΗΘΕΙΑ Η' ΔΑΝΕΙΚΑ,ΘΑ ΤΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΣΩΝΕΙ Κ ΚΑΛΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ!!ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΝΑ "ΣΥΝΕΙΣΦΕΡΕΙ" ΣΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΓΓΟΝΟ!!ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΡΩΜΕΝΟΥΣ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ,ΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΤΛ(ΠΟΥ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ) Κ ΜΠΟΡΕΙ Κ ΝΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΕΙ ΑΝ ΤΟΥ ΠΩ Κ ΠΩΣ ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΟΥ Κ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ...ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΔΕΧΟΜΑΣΤΕ..ΑΦΗΣΤΕ ΣΑΣ ΛΕΩ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ..ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΞΑΝΑΕΙΠΑ ΘΑ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕ ΚΙΟΛΑΣ ;):whistle:

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ,ΣΑΣ ΖΑΛΙΣΑ..ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΜΑΓΑΖΑΚΙ...ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΑΝΕΒΑΣΩ Κ ΕΓΩ ΦΩΤΟ!!

καλά θα κάνεις ντινα μου. και εγω επειδη καταλαβαινω απο τετοιες καταστασεις γιαυτο πηρα το θάρρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

athinouli έγραψε:

Της το πρότεινα και αυτό. Για να της έρθει και πιο οικονομίκά, αλλά έχει κολλήσει να πάρουμε μπομπονιέρες από εκεί που έκανε και τις μπομπονιέρες του γάμου της. Ομολογουμένως έχει φανταστικές μπομπονιέρες αυτό το μαγαζί, αλλά είναι έξω τελείως από αυτό πού είχα σχεδιάσει. Άλλωστε δεν είμαι της άποψης να ξοδευτεί μια περιουσία σε μπομπονιέρες γιατί ο άλλο την πετάει. Πραγματικά ψιλοδυσκολεύομαι γιατί από τη μία δε θέλω να της χαλάσω το χατίρι και το έθιμο, από την άλλη πιστεύω ότι καλύτερα θα ήταν να δωθούν αυτά τα παραπάνω χρήματα στο σταυρό, που είναι για μια ζωή και όχι σε κάτι στιγμιαίο που κάνει προσωρινή εντύπωση και μετά κανένας δεν το θυμάται. Μήπως είμαι πολύ υπερβολική;

αφου θέλει τοσο πολύ να τις παρει, ας τις πάρει. εσυ μπορεις να φτιαξεις καποια πραγματα για το στολισμό της αιθουσας. πχ μπορεις να κανεις κάτι εντυπωσιακό σε κάθε τραπεζι το οποιο θα παει σε καποιον απο το τραπεζι. μπορεις να το κανεις και σαν παιχνιδι δηλαδη να βαλεις ενα καρτελακι με ένα "ευχαριστω" τυχαια κατω απο ενα πιατο και σε οποιον τυχει να παρει την κατασκευη,,, :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

athinouli έγραψε:

Της το πρότεινα και αυτό. Για να της έρθει και πιο οικονομίκά, αλλά έχει κολλήσει να πάρουμε μπομπονιέρες από εκεί που έκανε και τις μπομπονιέρες του γάμου της. Ομολογουμένως έχει φανταστικές μπομπονιέρες αυτό το μαγαζί, αλλά είναι έξω τελείως από αυτό πού είχα σχεδιάσει. Άλλωστε δεν είμαι της άποψης να ξοδευτεί μια περιουσία σε μπομπονιέρες γιατί ο άλλο την πετάει. Πραγματικά ψιλοδυσκολεύομαι γιατί από τη μία δε θέλω να της χαλάσω το χατίρι και το έθιμο, από την άλλη πιστεύω ότι καλύτερα θα ήταν να δωθούν αυτά τα παραπάνω χρήματα στο σταυρό, που είναι για μια ζωή και όχι σε κάτι στιγμιαίο που κάνει προσωρινή εντύπωση και μετά κανένας δεν το θυμάται. Μήπως είμαι πολύ υπερβολική;

αφου θέλει τοσο πολύ να τις παρει, ας τις πάρει. εσυ μπορεις να φτιαξεις καποια πραγματα για το στολισμό της αιθουσας. πχ μπορεις να κανεις κάτι εντυπωσιακό σε κάθε τραπεζι το οποιο θα παει σε καποιον απο το τραπεζι. μπορεις να το κανεις και σαν παιχνιδι δηλαδη να βαλεις ενα καρτελακι με ένα "ευχαριστω" τυχαια κατω απο ενα πιατο και σε οποιον τυχει να παρει την κατασκευη,,, :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάρα πολύ καλή η ιδέα σου, αν και το μαγαζί που θα γίνει το τραπέζι ήδη μας έχει πει ότι τα τραπέζια θα έιναι στολισμένα με κερια κτλ. Θα δω τι θα κάνω...Πάντως ευχαριστώ για την ιδέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια συτα τα φαναρακια που λετε απο το τζαμπο ειναι ωραια ε?

Βγαινουν σε διαφορα χρωματα?

Ποσο εχουν περιπου?

Λεω να παω να παρω μεγαλες νεραιδες να βαλω πανω στα τραπεζια...αλλα και λιγα φαναρακια τις σκαλες του σπιτιου δε θα ηταν ασχημη ιδεα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia geia sas!Prwti fora grafw sto forum,an k diavazw sxedon ola ta themata edw k poly-poly kairo.Den evriska pote tin eukairia na grapsw se kati k na mporw na prosferw ousiastika.Etsi simera lew na arpaksw tin eukairia mias k auto pou syzitatai einai meros tis douleias mou!

Tha anaferthw perissotero stis kopeles pou theloun na ftiaksoun ton stolismo mones tous gt oi ypoloipes apeuthinontai se eidikous opote den xreiazontai fantazomai tis idees mou.

Tha mporousate sto kentro tou trapeziou na valete kapoio kaspw pou na exei mesa frouta eite kerasakia eite fraoules eite mantarinia,kalytera na einai kapoio mikro frouto gia na deixnei pio kalaisthito (prothimeuteite kalytera apo kapoio paragwgo i kapoio manavi k oxi supermarket gia na exete xamilotero kostos).Sti synexeia na parete mpalonia sto idio xrwma na ta fouskwsete k na ta desete me kordela k mia petroula k na to valete sto kentro tou kaspw.Tha ginei mia wra synthesi k droseri eidika gia to kalokairaki.

Stin ekklisia mporeite na parete gyales se diafora megethi (psakste se katastimata pou kanoun xondriki gyalika) k mporeite na valete mesa zaxarwta,smarties,frouta k se kapoies nero me kapoia louloudia na epipleoun na desete kordeles sto stomio k an exei k aeraki akoma kalytera giati tha anemizoun k tha deixnei omorfo. (an to epileksete to louloudi einai kalytero na exei kapoio apalo xrwma giati idi ta glika tha exoun entona xrwmata).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Episis mporeite na zitisete apo kapoio manavi na sas dwsei ta kafasia k ta kesedakia na vapsete ta kafasia me mpogia oti xrwma thelete k mesa sta kesedakia na valete pali oti thelete fouta glyka zaxarwta.Mporeite na kanete stickakia me ta onomata tou paidiou:na parete kalamakia gia souvlakia na kopsete se opoio sxedio thelete,arkei na parete to kaloupi apo ta ta sxediakia pou kanoume ta koulourakia na to kopsete mia fora k na to ektypwsete se kapoio typografeio (prosoxi rwtiste ana sas symferei na to kopsete k na to ekypwsete idi kommeno i na to sxediasete na to fwtotypisete k meta na ta kopsete ena-ena) na to kollisete sto ksylaki k na kermasete mia lepti kordelitsa.

Oso afora ta glyka wraia idea einai k ta mpiskota pti mper me loukoumi mesa einai ogwdi geustika k entypwsiaka k kati pou ena paidi tha faei me eukolia giati gnwrizei to mpiskoto k kserei to sxedio tou sandwich (2 mpiskota k anamesa to loukoumi).Mporeite episis na parete mpiskota 2 i 3 mazi k na ta desete me mia kordelitsa.

San stolismos wraia idea tha itan na parete k ta vaza pou sas exoun meinei adeia sto spiti na parete apo kapou ena megalo kommati yfasma pou na sas aresei to sxedio na to kopsete se tetragwno sxima k na kleinete etsi ta vazakia pali denontas ta me mai kordela.S auti ti periptwsi einai kalytera na ta gemisete mono me zaxarwta.

San mpomponieres mporeite na parete sakoulakia na ta gemisete me karameles kai zaxarwta k na ta kleisete apo panw me kapoio xarti pou tha anagrafei to onoma tou paidiou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Episis san glykaki mporeite na parete ta zaxarwta ta arkoudakia pou einai poly mikra na ta tyliksete san karameles mesa se kapio malako "xarti perytiligmatos" k na to desete me kordelitsa karo stis akres (sinithws auto ginetai me ena roz i galazio malako xarti pou poulane se magazia pou kanoun xondriki eidi dwrwn k stis akres i kordela einai karo roz i galazia antistoixa).Mporeite na gemisete me auta 3-4 kalathia analoga me to kosmo pou exete kalesei k to apotelesma einai kati poly omorfo.

Ta fanarakia me tis kordeles pou exete anaferei einai mia poly wraia idea.Protimiste to leuko xrwma einai kalytero eidika an thelete na ta kremasete k na valete k kordeles.H eikona pantws dentrwn me fanarakia k kordeles einai entypwsiaki.

Oso afora to euxologio vreite ena tetradio me skira ekswfylla k ntyste to me xarti perityligmatos vreite mia wraia eikona tou mwrou k kolliste ti sto ekswfyllo i kapoia eikona pou sas aresei.Stylo entypwsiaka yparxoun poly fthina sta jumbo.Min anisixeite.Sto trapezi pou tha einai to euxologio mporeite na valete mia synthesi apo ta louloudia pou tha exete dialeksei k kapoia keria k einai etoimo.

2 stolismena trapezia sto perivallonta xwro tis ekklisias to trapezi me tis mpomponieres mpalonia k fanarakia me kordeles sta dentra einai YPERARKTETA k thewrounai enas plousios stolismos.

Fantastiki idea einai to karotsi me to pagwto alla kalytera na to kanete sto xwro tou party,tha piasei perisssotero topo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

An exete prosvasi se kapoio katastima ikea mporeite na agorasete to potiraki pou einai gia ta reso onomazete GAJEL me kwdiko 364.180.00 k kostizei 1,25 ta 4 temaxia.Na parete osi posotita nomizete eseis na valete reso k na gemisete to xwro k stin ekklisia alla k sto party pou tha akolouthisei.

Telos na thymaste pws ta vasika pragmata gia mia vaftisi einai sinithws ta keria,ta louloudia (auto einai k to pio akrivo kommati ap ola gi auto an den thelete na ksodepsete polla xrimata perioriste ti posotita k kanete eksypnes syntheseis to mystiko einai na vreite ena mikro anthopwleio gt sinithws ekei exei k kalyteres times alla k o anthopwlis einai pio eksypiretikos k noiazete perissotero)k ta mpalonia (mi pesete sti pagida na ta kanete ola se katastima pou ftiaxnei mpalonia ftiakste ekei mono tis kataskeues i ta poly megala mpalonia pou grafoun panw to onoma tou paidiou ta ypoloipa parte ta px apo ta jumbo yparxoun k sakoulakia me monoxrwma).

Na kserete pws mporeite na ftiaksete k mones sas poly omorfa pragmata k me ligotera xrimata apo ena grafeio.Apla tha exete kapoio parapanw agxos.An vreite kapoio magazi sto meros pou menete k parete oso pio sygentrwtika ginete ta pragmata pou xreiazeste toso kalyteres times tha petyxete.Kaneis den leei oxi simera me ti krisi pou yparxei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Syggnwmi gia ta megala k polla post prospathisa na eimai oso pio analytiki ginota.Mporw na sas parathesw k photo an sas aresei kati apo ola auta k genika exw diafores idees.Oti thelete mporeite na me rwtisete.Pantws koritsia k eseis apo mones sas exete omorfes idees.Elpizw na mi sas kourasa k na sas voithisa estw k ligaki.

p.s.mariagl fantastiki k poly prwtotypi i idea pou eipes me to kartelaki katw apo piato i mesa sti petseta twn maxairopirounwn etsi opoios to vriksei na pairnei ti synthesi.

Na exete gera k kalofwtista mwrakia euxomai ta kalytera k se ekeina k se esas.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στεφανια ωραιες οι ιδεες σου!!!!!!!!!!

εγω εχω μπερδευτει παααρα πολυ.

στην αρχη λεγαμε να εχουμε σαν θεμα πειρατες-πειρατινες γιατι ειναι 1 γορακι κ 1 κοριτσακι.

αλλα τωρα σκεφτομαι μπηπως να φτιαξω κατι μονη μου.

σκεφτομαι να ειναι σε χρωματα λαχανι-πορτοκαλι.

αλλα ακομα ψαχνω τι μπορω να φτιαξω για το τραπεζι κ για την εκκλησια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Voula se euxaristw poly!Eisai i mama tis magoulitsas ena apo ta pio omorfa mwrakia pou exw dei (tromera magoulakia).Kapou prepei na exw diavasei oti tha ta kanete mazi me to ksaderfo tis magoulitsas (den thymamai kala).

Oi peirates einai kati sinithismeno pia kyriws omws gia agorakia.Einai krima gia ti magoulitsa sou.Apo tin empeiria mou sinithws otan yparxoun 2 paidakia diaforetikou fylou protimatai to poua.Gia to agoraki to galazio k gia to koritsaki to roz.Etsi den yparxei oute sygxysi me polla diaforetika sxedia k to kathe paidaki exei to diko tou xrwma.Par oti emena PROSWPIKA panta den m aresei o syndyasmos tou prasinou k to portokali tha itan poly paixnidiariko an vriskate prasino poua k portokali poua.

Mia alli idea pou tairiazei k sta 2 fyla einai ta xrysopsara.Einai poly entypwsiaka k meta mporeite efoson kanete to stolismo monoi sas na xarisete k tis gyales me ta xrysopsara sta paidakia pou tha erthoun.

Ksexasa na anaferw pws tha einai poly wraio na exete mia gwnia me ena-dyo trapezaki me karekles (yparxoun sto ikea) k panw na exoun mpogies kai zwgrafies kai gyrw gyrw mpalonia demena me petroula katw gia na mi ta pairnei o aeras.Sas menei meta k to trapezaki.

An mporw na se voithisw se kati euxaristws.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στεφανια μου σ'ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια για την μαγουλιτσα μου!!!!!

η ιδεα σου για τα καρεκλακια απο ικεα δεν βολευει γιατι μενω Κρητη.

εδω δεν ειναι κ πολυ συνηθισμενη η ιδεα με τους πειρατες-πειρατινες.

μεχρι τωρα δεν την εχω συναντησει σε βαφτιση.

το λαχανι-πορτοκαλι το σκεφτηκαμε γιατι ειναι εντονα-παιχνιδιαρικα χρωματα.αλλα ακομα δεν ξερω....

να σου βαλω φωτο του χωρου που θα γινει η βαφτιση να μου πεις καμια ιδεα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ σας διαβαζω, αντε ολες σιγα σιγα βρισκεται το δρομος σας, purple λεω να κλεισω τον παγωτατζη που μου ειπες, εσυ πηγες που ελεγες να δεις τι δουλεια κανει;

Να σας ρωτησω, επειδη οι μπουμπουνιερες μας ειναι ενα ροζ τσαντακι με τα κουφετα μεσα και δεν εχουν δωρακι, ελεγα να παω στο τζαμπο να παρω κατι για τα μικρα απλο εφετζιδικο, εχετε τιποτα υποψιν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ean s aresei mporeis na ta parageileis nomizw k mporoun na sta steiloun.Alla einai k kati sygekrimeno.Isws an exete kapoio grafeio me psyxagwgous sti Kriti na sas vgei se kalyteri timi na parete kapoion pou tha ferei k ton eksoplismo olo.

Egw eimai apo Thessaloniki k genika edw oi peirates einai kati to opoio ginotan synexeia me apotelesma na to kserw.Alla einai poly wraio thema apla mipws einai ligo agoristiko?

To prasino me to portokali einai ontws poly poly paixnidiariko.Auto na legetai.

Fysika k na mou valeis photo.Perimenw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianda , πρόσφατα πήγα σε μια βάφτιση και είχαν μικρές κορνιζούλες από τα jumbo και ήταν γλύκα!!

Εγώ εκόμα δεν έχω ιδέα τι να κάνω και από που να αρχίσω... μου φαίνεται βουνο..

Από αρχές Μαϊου όμως θα το ψάξω ενεργά.. μέχρι τότε όλο και κάτι θα "κλέψω" και από εσάς... :laugh: :laugh: :blush: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω κοριτσακια μου, γλυφιτζουρια δεν θελω, αφου θα φανε παγωτακι, το γιογιο το ειχα σκεφτει και εγω σαν ιδεα ή ανεμομυλακια αμα βρω κατι τετοιο ελεγα που να κανει και για πιο μεγαλα και για πιο μικρα, θα παω να ριξω μια ματια να δω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...