Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΘΑ ΒΑΦΤΙΣΟΥΜΕ ΤΟ 2010?


mariagl

Recommended Posts

καλησπέρα κορίτσια και να σας ζήσουν τα παιδάκια σας με τ'όνομα!!!εμείς αποφασίσαμε τελευταία στιγμή για την βάπτιση και λέμε για Οκτώμβρη... Πιστεύω θα προλάβω γιατί τα θέλουμε απλά και χαλαρά...μπορείτε να μου πείτε επειδη τα κάνατε, τα things to do για την βάπτιση μήπως μου διαφέυγει κάτι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 778
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Γειά σε όλες!Εγώ βαφτίζω τη μπεμπούλα μας το Σάββατο 28/8,σε λίγες μέρες δηλαδή.Προλαβαίνω να μπω στην παρέα σας?Το θέμα της βάπτισης θα είναι οι πεταλούδες κ προέκυψε εντελώς τυχαία.Να προτείνω μια ιδέα για όσες θα έχουν ίσως το ίδιο θέμα?Για το τραπέζι έχω φτιάξει τις χαρτοπετσέτες σε σχήμα πεταλούδας(μισή ροζ μισή λευκή)κ θα την βάλω μέσα στα πιάτα.Αν καταφέρω θα βάλω μια φωτο να δείτε κ να μου πειτε κ τη γνώμη σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eleniF me to kalo na baptisete tin mpempoula sas...proxthes piga se mia baptisi kai eixane thema tis petaloudes kai itan polu wraia!!!eimai sigouri oti kai esas tha einai uperoxa afou mexri kai xartopetsetes ekanes ton kopo na exeis tairiasta..mporeis please otan teleiwsete me to kalo ta treksimata tis baptisis na mou peis ti ekanes giati emeis baptizoume 10/10 kai mono ekklisia exoume kleisei ws twra..thanks!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαφτισαμε και εμεις τη μικρουλα μας. Το ονομα της Μυρτω. Οι μπομπονιερες μας αρωματικα κερια φρουτων (ανανας πεπονι και σταφυλι) το οποια ηταν μεσα σε τελαρακια μαναβικης και τα τελαρακια σε σταντ οπως στα μαναβικα. Για τα παιδαια ειχα μεγαλα γλυφιτζουρια και απο το τζαμπο ειχα βρει χαρτοπετσετες με φωτο καρπουζι που τις εδινα μαζι με το γλυκο. Ο στολισμος απλος οργαντζα γυρω απο την κολυμπηθρα και 2 στρογκυλε μπαλες απο λουλουδια που μου ειχα φτιαξει απο το ανθοπωλειο και τις κρεμασαμε στα χερακια της κολυμπηθρας. >Η βαπτηση εγινε σε εξωτερικο χωρο και πανω απο το σημειο που ηταν η κολυμπηθρα ειχαμε τοποθετηση μια τεντα σαν σκηνη απο αυτες που εχουν τα κετερινγκ.

Στο τραπεζι ειχα κοκκινα ρανερ μια γυαλα στο κεντρο στους με μια κοκκινη κορδελα και μεσα σε αυτη επεπλεε ενα κερακι σε σχωμα φρουτου. Στο πιατο του κεθενος υπηρχαν χωνακια με καραμελες παλι σε σχημα φρουτου και του γλυκο στο τραπεζι ηταν μια τουρτα σε καθε τραπεζι σε σχημα καρπουζιου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Κ Η ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΒΑΠΤΙΣΗ.ΝΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΦΩΤΟ,ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΚΟΥΩ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΧΑΡΤΟΠΕΤΣΕΤΑ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΟ Κ ΜΟΝΑΔΙΚΟ.

ΔΙΔΥΜΑ ΚΑΛΟΦΩΤΙΣΤΗ Η ΜΥΡΤΟΥΛΑ ΣΑΣ!!!!ΤΑ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΟΛΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ,ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΔΕΙ ΘΕΜΑ ΦΡΟΥΤΑ ΤΕΛΕΙΟ!ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΑ ΤΟΥ ΝΟΕΜΒΡΗ ;):P .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμεις ετοιμαζομαστε για την δικη μας βαπτιση στις 4 Δεκ.

οι προετοιμασιες αρχισαν και εχουμε πολλα να ετοιμασουμε για την μεγαλη μερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

miracle_4 έγραψε:

και εμεις ετοιμαζομαστε για την δικη μας βαπτιση στις 4 Δεκ.

οι προετοιμασιες αρχισαν και εχουμε πολλα να ετοιμασουμε για την μεγαλη μερα!

Με το καλο η βαφτιση σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mam nantia έγραψε:

eleniF me to kalo na baptisete tin mpempoula sas...proxthes piga se mia baptisi kai eixane thema tis petaloudes kai itan polu wraia!!!eimai sigouri oti kai esas tha einai uperoxa afou mexri kai xartopetsetes ekanes ton kopo na exeis tairiasta..mporeis please otan teleiwsete me to kalo ta treksimata tis baptisis na mou peis ti ekanes giati emeis baptizoume 10/10 kai mono ekklisia exoume kleisei ws twra..thanks!!!

Εισαι & γειτονισσα μας απο Κοζανη.Ειμαι & εγω απο Κοζανη αλλα μενω θεσ/νικη.Με το καλο η βαφτιση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαφτίζω κι εγώ τη λουλουδίτσα μου στις 5 Σεπτεμβρίου και το όνομα αυτής...Μαρία!!!!!

Επειδή όμως έχω και τον θρησκευτικό γάμο μαζί δεν μπορούσα να έχω παιδικό θεματάκι με πεταλουδίτσες και νεραϊδούλες που μ'αρέσουν πάρα πολύ, έτσι περιορίστηκα τουλάχιστον στις χρωματικές επιλογές να είναι ασορτί όλα με τα βαφτιστικά της μικρής, ιβουάρ-λαχανί.

Με το καλό, εύχομαι σε όσες ετοιμάζονται να βαφτίσουν, καλοφώτιστα και

γερά τα μικράκια σας όσες βαφτίσατε ήδη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mam nantia έγραψε:

euxastoume polu polu sony.

Να σαι καλα Ναντια μου.Παρολο που γεννηθηκα θεσ/νικη μου αρεσε η Κοζανη.Σε ποια περιοχη εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από ότι βλέπω γίνονται και άλλες βαφτίσεις μέσα στο χειμώνα. Εμείς θα την κάνουμε 19/12/2010 και είχα τύψεις που θα είναι μέσα στο χειμώνα και πολλοί μας έλεγαν "μα καταχείμωνο" ??? Αλλά τον Οκτώβριο παντρεύεται η αδερφή μου δεν μπορούσαμε να έχουμε δύο μυστήρια μαζεμένα σε κοντινές χρονικές περιόδους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μέσα στην Κοζάνη κοντά στο καινούργιο πάρκο. Πάμε και βολτουλες με το μπεμπάκο μου!! Εσύ που μένεις Sony ; Με το καλό κορίτσια ολες οι βαπτίσεις από τα αγγελουδακια μας!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγω γεννηθηκα θεσ/νικη αλλα μητερα μου ειναι απο Κοζανη.Οποτε μπορω κατεβαινω συνηθως σαββατοκυριακα διοτι τις καθημερινες εχω σχολειο.Θα χαρω πολυ να ερθω στην βαφτιση σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!Βαφτίσαμε τη μικρή Σοφία και όλα ήταν ωραία!Και ο καιρός καλός ευτυχώς γιατί είχαμε το τραπέζι έξω.Φωτογραφίες ακόμη δεν έχω εμφανίσει για να ανεβάσω καμμία αλλά θα το κάνω σύντομα.Τίς ευχές μου σε όσες έχουν ήδη βαφτίσει τα αγγελούδια τους αλλά και σε όσες ετοιμάζονται.Η προετοιμασία είναι πολύ ωραία!και γω τελείωσα... :( Ήθελα κι άλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας χαιρετώ όλες!

Κι εμείς θα βαφτίσουμε φέτος το χειμώνα, λέμε για Νοέμβριο.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω επειδή έχω μείνει πολύ πίσω, τί συνηθίζεται για τα παιδιά, μπομπονιέρα και γλυκό κάτι χωνάκια με ζαχαρωτά που έχω δει, μόνο τα ζαχαρωτά, γλυκό σαν των μεγάλων ή κάτι άλλο?

Ευχαριστώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...