Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ!!!


μαιρη3

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ΛΙΓΟ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΟΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!ΕΧΩ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΑΡΝΗΤΙΚΟ(home.test)η μεση μου με ποναει στο υψος των νεφρων κ δε μιλαω για στηθος :blink:η περιοδος μου ειναι παντα τυπικη μεχρι κ στην ωρα :silly: μια φορα ειχα καθυστερηση πριν χρονια γιατι ημουν εγκυος!!σε ποσες μερες να ξανακανω τεστ?να παω στο γιατρο?να περιμενω?πουθε να γυρω?? :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φευγεις τώρα όπως είσαι για το πιο κοντινό σου μικροβιολογικό κέντρο!!!!!

Κάνεις μία εξέταση αίματος που λέγεται β-χοριακή και σε 2 περίπου ώρες

έχεις τα αποτελέσματα!!!!!

Κοστίζει 15 ευρώ,όσο ένα τέστ!

Αντε και να μην εμφανιστεί η άτιμη περίοδος για τους επόμενους 8 μήνες!

καλα΄αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαίρη μου καταρχήν να σου πω το εξής:

Με 200 χοριακή, το τεστ της Hometest σε μένα ήταν αχνό θετικό, 30η μέρα του κύκλου (που συνήθως είναι 26-30 μέρες). Πιθανόν αν το έκανα νωρίτερα να είχε δείξει αρνητικό!

Αφού ο κύκλος σου είναι σταθερός, πολύ πιθανόν να'σαι εγκυούλα!!

Καλύτερα πήγαινε για χοριακή αύριο το πρωί για να'χεις ένα έγκυρο αποτέλεσμα!!

Εύχομαι να'σαι εγκυούλα!!!! :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gia sou k apo mena!ego tha ekana ena akoma test...k vlepoume!Den ksero ti na po......gia na sou figi to anxos!!!i akoma kalitera den kanis mia xoriaki apli eksetasi ine k sigoureuese kalitera mporis na tin kanis k to apogeuma nomizo pare mikroviologo tilephono k rota ean ginete k trexa eki!!!malon auto tha ekana tha eskaga apo tin agonia mou!Ante na sou pane ola opos ta thelis koritsi mou!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυσκολευομαι να μπω στο site γιατι?ευχαριστω κοριτσια πολυ για τις απαντησεις σας!το τεστ το εκανα 3.30 το πρωι αυπνη απ τη προηγουμμενη μερα!! :blink:λετε να παιζει ρολο?κ αφου βγηκε αρνητικο το τεστ να παω για χοριακη?κ αλλη πικρα? :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαίρη αν έχεις κι άλλο τεστ από αυτά, τότε κάνε ένα όχι αύριο αλλά μεθαύριο. Αν δεν έχεις, τότε αν αντέχεις 1-2 μέρες ακόμα περίμενε και πήγαινε κατευθείαν για χοριακή μετά. Ποιος ο λόγος να δίνεις λεφτά για άλλο τεστ;;

Γενικά πως αισθάνεσαι; Έχεις κάποιες ενδείξεις;; Όχι ότι έχει και πολλή σημασία.. εγώ δεν είχα κανένα σύμπτωμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crazy μου οι ενδειξεις ειναι πονος στο στηθος κ στη μεση!!η κοιλια μ χαμηλα με τσιμπαει (πονος περιοδου)3 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο κ απο χτες η δεξια πλευρα εχει πρηστει ελαφρα ως το κεντρο της κοιλιτσας χαμηλα παντα!!πολλα πολλα λευκα υγρα(αοσμα)συγνωμη κιολας :blush: κ τπτ αλλο!!κατι αναγουλες κ ζαλαδες δν τις λαβαινω υποψη γιατι τα χω παντα πριν τη περιοδο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω... όλα αυτά θα μπορούσαν να είναι συμπτώματα περιόδου αλλά και συμπτώματα εγκυμοσύνης! Αν δεν αντέχεις να περιμένεις, πήγαινε αύριο για χοριακή (τέτοια ώρα δε νομίζω να βρεις μικροβιολογικό που θα σου την κάνει και θα σου βγάλει κι αποτέλεσμα σήμερα). ΜΑΚΑΡΙ!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ!!!!!!μακαρι δε λες τπτ!!!αλλα προτιμω να κανω αυτο που μ πες πιο πριν ενα ακομα τεστ μεθαυριο κ μετα βλεπουμε!!! :woohoo: :woohoo: ευχομαι κ σε σενα κ ολα τα κοριτσια οτι επιθυμουν!! :kiss: μιλαμε η καρδια μ χτυπαει σα τρελλη!!! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι lollilop απ το στομα σου κ στου θεου τ αυτι!!!αλεκα μου κ σενα σ ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου!!!αλλο ενα τεταρτη κ βλεπουμε!!! :kiss: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου κ απο μένα κοπέλα μου!

Κατ' αρχήν εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να έχεις σποράκι στην κοιλίτσα σου κ όλα να πάνε καλά κ να έχεις σε λιγους μηνες γεμάτη αγκαλίτσα!!!

Όσο για τα τεστ εγώ έχω πάψει να τα εμπιστεύμαι πλέον... Για μένα κάνε καλύτερα μια β χοριακή που είναι κ πιο σίγουρη...

Καλή επιτυχια.. Θα περιμένουμενέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

κοπελα μου επειδη εχω γίνει ειδική σε αυτά κάνε ενα ευκολο τσεκάρισμα.Μέτρα τη θερμοκρασία σου.Αν είσαι έγκυος πρέπει να είναι σταθερά υψηλή κοντά στο 37 και αυτό γιατι η προγεστερόνη που αναπτύσσεται απο την ωορηξία καιμετά αυξάνεται αν γονιμοποιηθεί το ωάριο ενω αντιθέτως εχει φθίνουσα πορία αν δεν είσαι έγκυος πραγμα που δεν ευχομαι καθόλου καλή μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα παντως το πρωτο τεστ που εκανα ηταν αρνητικο....και τωρα αυτο το "αρνητικο" κοιμαται διπλα μου!!!!

Εξεταση αιματος λοιπον!!!

Καλα αποτελεσματα!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...