Μετάβαση σε περιεχόμενο

καροτσι....???


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!!Αγορασα ενα καροτσι της μπουμπου μου, πριν γεννησω, το οποιο μετα λυπης μου διαπιστωσα οτι δεν χωραει στο ασανσερ!!Το θεμα ειναι οτι εχουν περασει 5 μηνες και δεν μπορω να κανω αλλαγη!!Εχετε κανενα καλο κ οικονομικο να προτεινετε γιατι δε θελω να δωσω παλι πεντακοσαρικο... :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχει πολυ ωραια και σχετικα οικονομικα καροτσια στα ΚΟΥΚΟΥ. Δεν ειναι καμια επωνυμη μαρκα, ειναι ελληνικης κατασκευης και μιαα χαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ω ρε φίλε μανίκι! Όλα να τα έχεις σκεφτεί, να έχεις διαλέξει καρότσι να έχει καλές αναρτήσεις γιατί μένεις σε πόλη με κακοτράχαλους δρόμους, να χωράει στο πορτ μπαγκάζ του αυτοκινήτου σου, να λύνεται και να δένεται εύκολα, να έχει αποθηκευτικούς χώρους, να είναι όσο πιο οικονομικό γίνεται, να αμφιταλαντεύεσαι για το χρώμα και τελικά να αποφασίζεις.. Να το παίρνεις.. Και να μη χωράει στο ασανσέρ! :(:P

ΚΟΥΚΟΥ, jumbo, Μωρούπολη, έχει αρκετά οικονομικά. Σε ποια πόλη μένεις?

Ποιο καρότσι είχες πάρει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον... επειδη εχω κι'εγω το ιδιο προβλημα θα σου πω το εξης...!!!

Κι'εμεις πηγαμε και πηραμε ενα φθηνο απο το jumbo με ελαχιστα εξαρτηματα γιατι το αλλο δεν χωραει στο ασανσερ και εχουμε και σκαλοπατια απο την εισοδο μεχρι το πεζοδρομιο, και ο δρομος ειναι ανηφορικος, και μεσα σε 1 μηνα αρχισε κυριολεκτικα να διαλυεται... εχασα μια ροδα στην διαδρομη, το παιδι καθοταν καμπουριαστο, και ενα σκιαστρο που ειχε απο πανω δεν εκανε και πολλα για τον ηλιο... ασε που για το κρυο δεν εκανε τιποτα...!!!

Οποτε καταληξαμε να κατεβαζουμε το καλο καροτσι κλειστο κατω και μετα να βαζουμε το παιδι επανω... και ετσι το ανεβαζουμε κιολας...!!!

Εμεις την πατησαμε γιατι νοικιασαμε το σπιτι 4 μηνες μετα τη γεννα και αφου ειχαμε αγορασει το καροτσι... στην αρχη λεγαμε να το αφηνουμε στην εισοδο (αφου μενουμε σε διπλοκατοικια δεν υπηρχε θεμα) αλλα η σπιτονοικοκυρα μας εχει 2 σκυλους και ετσι το μετανοιωσαμε...!!!

Ειναι κριμα να μην χρησιμοποιεις τοσο ακριβο και καλο καροτσι...!!! :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Per perego εχω παρει!!Σκεφτομαι να παρω ενα φτηνο απο τα jumbo, ειχα δει ενα chicco με 100 ευρω και το καλο να το εχω μονιμα μεσα στο αμαξι για τις μεγαλες βολτες...τι να πω εχω ξενερωσει τελειως!!Ειδα και ενα της quinny που εχει 250 αλλα περιπου αλλα τοσα εχει το καλαθι για το νεογεννητο!Μενω Πειραια μου ειπαν οτι υπαρχει ενα μαγαζι στη Θηβων που εχει καλες τιμες θα παω να δω και εκει!!Στην εισοδο δεν υπαρχει περιπτωση να το αφηνω θα το κλαιω σε λιγοτερο απο 24 ωρες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλυτερα να παρεις ενα της chicco με 100 ευρω... πιστευω πως θα σου κρατησει περισσοτερο... κι'εγω στον Πειραια μενω και δυσκολευομαι πολυ να παω απο το σπιτι σε μια πλατεια... ολοι οι δρομοι ειναι χαλια... αυτο το μαγαζι στη Θηβων που λες νομιζω το ξερω... αλλα δεν εχω παει ποτε εκει...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Της κικο ειναι πολυ καλα καροτσια, προσφατ απηρα αλλο ενα μικρο μπαστουνι- ειπαμε εμεις εχουμε ολα απο 2 αφου ο μικρος ειναι στην μαμα μου..το πηραμε σε γαλαζιο. Γεννικα εχω παρει πολλα πραγματα της κικο και ειμαι ευχαριστημενη.

Αν δεν εχετε ΚΟΥΚΟΥ στον Πειρεα η στην Αθηνα...δεν θα σου συνηστουσα παντως να παρεις απο τα Τζαμπο, οπως ειπε και η sweetmammy θα σου τσακισετει αμεσα. Ψαξε παντως λιγο ακομα, οντως ειναι κριμα τοσο καλο και ακριβο καροτσι να μην το χρησιμοποιησεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Σε καταλαμβαίνω απόλυτα! Εμάς ίσα ίσα που χωράει το καρότσι μας γιατί μετακομίσαμε πριν πολύ λίγο καιρό, τώρα αναγκαστικά πήραμε και το παρακάτω ( σε άλλο χρώμα )και το δοκιμάσαμε κιόλας αν χωράει...

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... id=1173395

είναι αρκετά ελαφρύ και "συμπαγές".Θα δείξει από αντοχή όταν με το καλό έρθει η μπουμπού μας και το δοκιμάσουμε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Theo_Dominic έγραψε:

Σε καταλαμβαίνω απόλυτα! Εμάς ίσα ίσα που χωράει το καρότσι μας γιατί μετακομίσαμε πριν πολύ λίγο καιρό, τώρα αναγκαστικά πήραμε και το παρακάτω ( σε άλλο χρώμα )και το δοκιμάσαμε κιόλας αν χωράει...

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... id=1173395

είναι αρκετά ελαφρύ και "συμπαγές".Θα δείξει από αντοχή όταν με το καλό έρθει η μπουμπού μας και το δοκιμάσουμε.....

Αυτο ακριβως :):):) αγορασα και το αλλο το εχω "παρκαρει" στο αμαξι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliax έγραψε:

ΠΩΩ ΠΩΩΩΩΩ

ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΧΩ ακριβως ΠΑ8ΕΙ ! Κ ΠΟΣΟ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙ ΑΛΛΟ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ BABA SLING ???

Πλακα κανεις...???Το κουβαλας????και το παιδι???? :unsure::unsure::unsure: Μπραβο κουραγιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Theo_Dominic έγραψε:

Σε καταλαμβαίνω απόλυτα! Εμάς ίσα ίσα που χωράει το καρότσι μας γιατί μετακομίσαμε πριν πολύ λίγο καιρό, τώρα αναγκαστικά πήραμε και το παρακάτω ( σε άλλο χρώμα )και το δοκιμάσαμε κιόλας αν χωράει...

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... id=1173395

είναι αρκετά ελαφρύ και "συμπαγές".Θα δείξει από αντοχή όταν με το καλό έρθει η μπουμπού μας και το δοκιμάσουμε.....

Αυτο πηρα κι εγω για το δευτερο μπεμπακι μου...Στο πρωτο ειχα παρει ενα της Νeonato 3 σε 1 και δε το βολευτηκα ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!Δε χωρουσε πουθενα και μου εβγαιναν τα χερια να το βαζω και να το βγαζω στο αμαξι.Τωρα το εχω μονιμα για μεσα στο σπιτι και για εξω το chicco.Eιναι πολυ ωραιο καροτσι και οικονομικο...135 ευρω εχει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο πηρα κι εγω για το δευτερο μπεμπακι μου...Στο πρωτο ειχα παρει ενα της Νeonato 3 σε 1 και δε το βολευτηκα ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!Δε χωρουσε πουθενα και μου εβγαιναν τα χερια να το βαζω και να το βγαζω στο αμαξι.Τωρα το εχω μονιμα για μεσα στο σπιτι και για εξω το chicco.Eιναι πολυ ωραιο καροτσι και οικονομικο...135 ευρω εχει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sophiak έγραψε:

Καλησπερα κοριτσια!!Αγορασα ενα καροτσι της μπουμπου μου, πριν γεννησω, το οποιο μετα λυπης μου διαπιστωσα οτι δεν χωραει στο ασανσερ!!Το θεμα ειναι οτι εχουν περασει 5 μηνες και δεν μπορω να κανω αλλαγη!!Εχετε κανενα καλο κ οικονομικο να προτεινετε γιατι δε θελω να δωσω παλι πεντακοσαρικο... :(:(:(

Αχ γλυκιά μου πόσο σε καταλαβαίνω!! Εμείς όταν αγοράσαμε το δίδυμο καρότσι, διαπιστώσαμε (μετά από δύο μήνες που αποφασίσαμε να το χρησιμοποιήσουμε)ότι δε χωρούσε στο πορτ-παγκάζ του αυτοκινήτου και αναγκαστικά βάλαμε σχάρα στο αμάξι γιατί ούτε εμείς μπορούσαμε να κάνουμε αλλαγή :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kyriaki78 έγραψε:

sophiak έγραψε:

Αχ γλυκιά μου πόσο σε καταλαβαίνω!! Εμείς όταν αγοράσαμε το δίδυμο καρότσι, διαπιστώσαμε (μετά από δύο μήνες που αποφασίσαμε να το χρησιμοποιήσουμε)ότι δε χωρούσε στο πορτ-παγκάζ του αυτοκινήτου και αναγκαστικά βάλαμε σχάρα στο αμάξι γιατί ούτε εμείς μπορούσαμε να κάνουμε αλλαγή :S[/quote:1boor0xi]

Eμενα στο πορτ παγκαζ χωραει....χωρις τις ροδες!!!Ασε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...