Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2010!!!!!


Recommended Posts

ΧΑΡΑ2, ΛΕΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ????ΟΛΟ ΑΣΧΗΜΑ ΟΝΕΙΡΑ ΒΛΕΠΩ ΑΠ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ...ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΟΛΟ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΕΜΑΣ!

ΛΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ Η ROUBELA ΜΑΣ ΑΠΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ?

ΦΙΛΙΑ!!!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 925
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα όμορφες κοιλίτσες!!!

Χθες έκανα ένα σωρό δουλίτσες στο σπίτι με τον άντρα μου και δεν μπηκα καθόλου να σας δώ!!

Όλα καλά να πάνε σήμερα με την sokolatitsa μας και με το καλό να δεχτεί το κοριτσάκι της!

ΜΙΚΑ και εγώ για αυτή την εβδομάδα σε έχω!!!Τι καλά!Μια μια περνάμε στην επόμενη φάση!Θα ζήσουμε τα θαυματάκια μας και θα γεμίσει η ζωή μας!!

Οσο για τα όνειρα βλέπω και εγώ πολλά αλλά άσχετα με την κατάσταση(η αναίσθητη!!).Προχθές είδα ότι με απάτησε ο άντρας μου με μια παλιά μου συμμαθήτρια – η οποία είναι πολύ άσχημη- και ξύπνησα και από το κλάμα. Συγχύστηκα τόσο πολύ που του έδωσα μια με το μαξιλάρι την ώρα που κοιμόταν!!

Χαρά, το έχω σίγουρο ότι θα μείνουμε οι δύο μας εδώ μέσα στο τέλος.Μαγκούφες!!(μήπως να μετακομίσουμε στις μαμαδες Ιουλίου να είμαστε πρώτες??? :P ).Φοβάμαι πολύ ότι θα τον «φάω» όλο τον μήνα και δεν θέλω καθόλου!

Σήμερα έχω πάλι γιατρό.Δεν με έχει εξετάσει καθόλου ακόμα από κάτω…για να δούμε και σήμερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΡΕΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ !!!!!!! :)

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΣΟΚΟΛΑΤΙΤΣΑ!!!!!!!!!!

ΕΛΙΝΑ :laugh: :laugh: :laugh: ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΓΕΛΑΩ........

ΚΙ ΕΓΩ ΟΛΟ ΚΟΥΛΑ ΟΝΕΙΡΑ ΕΙΜΑΙ....ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΜΕ ΕΤΟΙΜΑΖΑΝΕ ΓΙΑ ΓΕΝΝΑ...ΞΥΠΝΑΓΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΞΑΝΑΕΒΛΕΠΑ......?????????????????????

ΕΧΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙ...ΚΑΘΕ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΜΟΥΔΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ...ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΑ ΠΡΩΙ ΜΕ ΠΟΝΟΥΣ ΣΕ ΟΛΟ ΜΟΥ ΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΠΟΝΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΜΟΥ ΔΑΧΤΥΛΑ..ΤΟ ΧΕΡΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ...ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΡΗΣΜΕΝΟ.....ΑΚΟΜΑ ΠΟΝΑΕΙ(ΛΙΓΟΤΕΡΟ).....ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ????

ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΤΙ....!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sokolatitsa Marina με το καλο !!!!!!

Αυτο το Σαββατο θα παω κι εγω να με δει ο doc..απ οτι καταλαβα θα με προγραμματισει μετα τις 15.. αν δεν εχουμε καποιο απροοπτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΡΑ2 έγραψε:

ΕΧΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙ...ΚΑΘΕ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΜΟΥΔΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ...ΑΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΑ ΠΡΩΙ ΜΕ ΠΟΝΟΥΣ ΣΕ ΟΛΟ ΜΟΥ ΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΠΟΝΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΜΟΥ ΔΑΧΤΥΛΑ..ΤΟ ΧΕΡΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ...ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΡΗΣΜΕΝΟ.....ΑΚΟΜΑ ΠΟΝΑΕΙ(ΛΙΓΟΤΕΡΟ).....ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ????

ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΤΙ....!!

Χαρα καλο ειναι να παρεις το γιατρο σου .Τα πρηξιματα πρεπει να τα παρατηρουμε και να τα αναφερουμε στην εγκυμοσυνη για καλο και για κακο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρα, νομίζω οτι φταίει ο άτσαλος ύπνος που κάνουμε!Τις τελευταίες μέρες που έχω βαρύνει και εγώ νιώθω οτι πλακώνω διάφορα μέρη του σώματος μου στον ύπνο μου και πονάω.Τις πιο πολλές φορές χέρια και τους μηρούς στο πλάι ψηλά.

Πρηξιματάκια είχες και πριν απ'οτι έλεγες ,ε?Θα το έχεις πει στον γιατρό.

Ολα μέσα στο πρόγραμμα είναι.Σε λίγο ,όμως ούτε που θα τα θυμόμαστε. :)

Κορίτσια ρώτησα και σε ξεχωριστό θεματάκι,αλλά πείτε μου κι εσείς.

Τι στώμα για την κούνια πήρατε?Εχω μπλεχτεί τελείως.Κοκοφοίνικας?Λάτεξ? Κοκοφοίνικας και λάτεξ?Ελατήρια??Βοήθειαααααααααα....!!! :blink::side::unsure::huh::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελίνα και Χαρά μου φαίνεται εμείς οι τρεις θα μείνουμε τελευταίες!!!!Έχω αρχίσει και βαριέμαι πια!!!!

Άστε που έχουν ξεκινήσει και κάτι μικροί μικροί πονοκέφαλοι και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Επίσης έχω εδώ και δύο τρεις μέρες και σέρνομαι από κούραση και νύστα!!!Και όλη την ώρα τα μάτια μου είναι βαριά. Και δεν είναι από το νυχτερινό ύπνο γιατί κοιμάμαι - μάλλον είμαι αναίσθητη και δεν καταλαβαίνω από κοιλιά και τέτοια. Ενώ μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα είχα ξεσηκώσει όλο το σπίτι και σιδέρωνα τρία τρία τα πλυντήρια!!!! :woohoo: :woohoo: Τέλος πάντων!!!

Την Xanthippi έχω χάσει από το mummy!!!Λέτε να γέννησε;

ΜΙΚΑ μου περιμένουμε τα ευχάριστα!!!!

Ελινάκι από κοκοφοίνικα έχω ακούσει ότι είναι τα καλύτερα στρωματάκια αλλά ακριβά!!Εμάς έχει λάτεξ και κάτι άλλα!!!Δεν ξέρω αν βοήθησα!!! ;)

Φιλάκια φατσούλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΙΝΑΚΙΚΟΚΟΦΙΝΙΚΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ....ΕΓΩ ΠΗΡΑ COCOMAT......

ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΥΔΙΑΣΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ...ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΥΧΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΕΕΙ......ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΩ...

ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΟΤΙ ΠΡΗΣΤΙΚΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ.....ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΦΟΥΣΚΩΝΩ......ΟΥΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦ!!!!!!!!!!

ΚΑΣΙΠΑΡΕ ΤΗΛ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΥΣ....ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ, ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΝ ΕΧΩ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΤΗΛ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ!!!!!!ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΤΟΥΝ ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΤΗΛ.....

ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΠΡΗΣΤΕΙ???????????ΟΥΤΕ ΖΑΧΑΡΩ ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...ΓΙΑΤΙ ΠΡΗΣΤΙΚΑ???ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΤΟ ΕΚΟΨΑ.............. :blink: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα κοριτσάκια μου όμορφα και ανυπόμονα!!!

Kassi μου να' μαι κι εγώ... όχι δεν γέννησα ακόμη.. αλλά είμαι σε πολύ καλό δρόμο λέει η γιατρός μου! Σήμερα ξαναπήγα να με δει... κάναμε καρδιοτοκογράφημα... που ήταν μια χαρά και έχουν ξεκινήσει και συσπάσεις στην μήτρα... και με εξέτασε και κολπικά (ήταν λίγο έως πολύ κάπως :dry: ) και μου είπε ότι το μωρό είναι σε θέση 0 (που σημαίνει ότι δεν έχει να πάει πιο κάτω) και ότι ο τράχηλος θέλει λιγάκι ακόμη για να μαλακώσει... γενικότερα έχουμε ιδανικές συνθήκες για τοκετό και μάλλον νωρίτερα από την ημερομηνία που περιμένουμε!!! :) :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Καταρχάς να ευχηθώ στην sokolatitsa να πήγαν όλα μια χαρά.. αν και είμαι σίγουρη... και να της ευχηθώ να της ζήσει!!! Και με το καλό σε όλες μας!!!

Ελινάκι εγώ πήρα latex-κοκοφοίνικα... αρχικά που θα είναι μικρούλη θα το έχουμε από την μεριά του latex και μετά από τον κοκοφοίνικα!!!

Χαρά2 όλα καλά είναι είδες... απλά βαρύναμε τώρα και όλα λειτουργούν "κάπως"...! :)

Μικάκι εύχομαι με το καλό να είσαι η επόμενη της λίστας... και σε όλες μας δηλαδή... να μην τον εξαντλήσουμε τον μήνα... ;);)

Φιλάκια πολλά πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια, γύρισα από τον γιατρούλη και είδαμε το αγοράκι μας πάλι!Είναι όλα πολύ καλά.Από κάτω δεν με εξέτασε, και δεν μου είπε τίποτα σχετικά με τον τράχηλο, μου είπε μόνο αν έχω πόνους, συσπάσεις, υγρά ή αίμα να τον πάρω αμέσως τηλ.Το μωρό είχε χώσει το κεφάλι του πολύ χαμηλά στην λεκάνη(καλό αυτό!!!) και δεν μπορούσε με σιγουριά να μετρήσει για να πεί το βάρος αλλά κατά προσέγγιση είπε ότι είναι στα 2.900!(από 2.470 στις 27/5)---αυτό είναι αφιερωμένο σε εσένα Χαρά που ανησυχείς ότι τα μπεμπάκια μας δεν προλαβαίνουν να πάρουν βάρος!!Αν πάρουμε όλο τον μήνα και είναι τα μωράκια μας 4-5 κιλά θα σου πω εγώ!!!! :laugh: :laugh:

Eγω δεν έχω πρηστεί καθόλου. Μια –δυο φορές μόνο που είχα κουραστεί είχαν πρηστεί τα πόδια μου, αλλά όταν ξεκουράστηκα και τα έβαλα ψηλά επανήλθαν.Πάντως είναι πολύ συνηθισμένο σύμπτωμα στην εγκυμοσύνη.

Σχετικά με το στρώμα από κάπου άκουσα ότι μερικά στρώματα κοκοφοίνικα …μυρίζουν και ψιλοφοβήθηκα.Πρέπει να πάρω σύντομα πάντως γιατί βλέπω το μωράκι μου να κοιμάται στις τάβλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΔΕ ΓΕΝΝΗΣΑ ΑΚΟΜΑ!

ΕΛΙΝΑΚΙ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΣΤΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΛΑΤΕΞ ΜΕ ΚΟΚΟΦΟΙΝΙΚΑ.ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ Η ΚΑΘΕ ΜΑΝΝΟΥΛΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙ,ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΝΕ Κ ΓΙΑ ΟΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΘΕΤΙΚΑ ΚΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ.

ΧΑΝΘΙΠΠΗ ΜΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΜΠΑΙΝΩ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ..ΤΗ ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΑΣ ΓΕΝΝΗΣΩ. ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΕΞΑΝΤΛΗΣΕΙ ΤΟ ΜΗΝΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ.

ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ!!!!!!

ΧΘΕΣ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ ΑΠΟ ΑΓΧΟΣ Κ ΑΝΑΜΟΝΗ ΚΑΙ ΛΕΩ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΘΑ ΤΗΛ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΤΟΝ ΤΡΕΛΑΝΩ ΚΙ ΑΥΤΟΝ!ΟΠΩΣ ΚΙ ΕΓΙΝΕ...Ε ΤΙ ΤΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΑΣ ΤΟΝ ΖΑΛΗΣΩ ΛΙΓΟΥΛΑΚΙ ΔΕ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ..ΧΙ ΧΙ :laugh: :laugh: :laugh:

ΜΙΛΗΣΑ ΛΙΓΟ ΜΕ ΦΑΤΣΟΥΛΙΝΑ, ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΚΑΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΤΗΣ!!!! :):):) ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΑΝΕ ΣΠΙΤΑΚΙ ΤΟΥΣ! ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΥΧΗΘΩ!!!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

Xanthippi μια χαρά τα νέα σου!!!!

Μικάκι καλά τον έκανες το γιατρό σου!!!Τόσα θα πάρουν δε θα τους κάνει κακό να μας ηρεμούν όποτε χρειάζεται!!!!Άντε τελειώνει η αναμονή και για σένα!!!Αν ξαναμιλήσεις με τη Σέβη δώσε της φιλάκια και από εμένα!!!

Ελίνα πάρε ό,τι σου αρέσει γιατί κατάλαβα ότι με αυτά τα μωρουδιακά υπάρχει τέτοια ποικιλία που για κάθε πράγμα εύκολα μπορούμε να πελαγώσουμε!!!!Δες εμάς όταν ήταν να αποφασίσουμε τι καρότσι θα παίρναμε!!!Πιο εύκολα διαλέξαμε αυτοκίνητο!!! :laugh:

Χαρά δεν έχω πρηστεί αλλά το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι τα πόδια πάνω σε μαξιλάρια. Άλλωστε το σώμα μας κάνει έτσι κι αλλιώς κατακρατήσεις και χωρίς να τρώμε αλάτι. Φαντάσου ότι πήρα ένα κιλό σε μια ημέρα χωρίς να αλλάξω κάτι στη διατροφή μου!!!! :blink:

Εγώ χθες όταν ξάπλωσα είχα κάτισυσπασούλες με πονάκια αλλά ήταν ακανόνιστες οπότε απλά ξενύχτησα καμιά ώρα να τις παρακολουθώ. Σήμερα θα μιλήσω με γιατρό και γι' αυτό και για πονοκεφάλους.

Αυτά κοριτσάκια μου!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΞΑΝΘΙΠΠΑΚΙ ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΝΩΡΙΤΕΡΑ...ΤΥΧΕΡΟΥΛΑ...ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!!! :)

ΜΙΚΑ ΑΝ ΣΕ ΧΑΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΘΑ ΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΓΕΝΝΑΣ Ε????ΤΥΧΕΡΗ ΚΙ ΕΣΥ... ;)

ΕΛΙΝΑ ΜΟΥΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΦΙΕΡΩΣΗ....ΛΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΒΓΟΥΝ ΧΟΝΤΡΟΥΛΙΝΙΑ?????ΜΠΑ!!!!!!!ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ.............ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΒΑΡΟΣ....ΕΓΩ ΓΙΑΤΡΟ ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΕΜΠΤΗ..ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΝΟ ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΟΥ!!!!!!!

ΚΑΣΙ ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κassi μου,εμένα με ρώτησε ο γιατρός αν έχω συσπάσεις και...δεν ήξερα τι να του πω.Δεν είμαι σίγουρη οτι τις καταλαβαίνω.Πολλές φορές νομίζω οτι είναι κίνηση του μωρού.Πάντως δεν είναι έτσι κι αλλιώς πολύ συχνές.Φαντάζομαι οτι όταν θα είναι....θα το καταλάβω!! :P

Τελικά ρώτησα για στρωματάκι από COCOMAT και μου είπαν σε 20-25 μέρες παραγγελία!!Είπα να μην το ρισκάρω και επειδή μια φίλη είχε πάρει από MEDIA και ήταν ευχαριστιμένη έκανα εκεί παραγγελία.Ηταν λίγο πιο ακριβό(με κοκοφοίνικα και ανεξαρτητα ελατήρια),αλλά ...είναι για το μωράκι μας.Ρώτησα να έχουν καλυμματάκια για προστασία και τα πουλάνε 60 €! Τόσο αγόρασε ένας φίλος μας το στρώμα ολόκληρο!! :angry: Βρίσκουν και τα κάνουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΜΑΙ ΠΑΛΙ!!!!!! ΜΑΛΛΟΝ ΕΔΩ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΑΜΜΥ ΜΕΣΑ :laugh: :laugh: :laugh:

KASSI ΜΟΥ ΑΝ ΜΙΛΗΣΩ ΞΑΝΑ ΜΕ ΦΑΤΣΟΥΛΙΝΑ ΘΑ ΤΗΣ ΔΩΣΩ ΤΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΟΥ!

ΧΑΡΑ2, ΝΑΙ ΑΠΟ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΘΑ ΧΑΘΩ ΜΑΛΛΟΝ!!!!!!!!!!!ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΦΕΡΩ ΤΗ ΜΠΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΛΕΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΕΝΑΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΥΠΕΡΗΧΟ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΠΗΡΕ ΘΕΣΗ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ, ΜΟΝΟ ΚΟΛΠΙΚΑ ΘΑ ΜΕ ΔΕΙ ΚΑΙ NST ΘΑ ΚΑΝΩ. ΕΓΩ ΘΑ ΕΠΙΜΕΙΝΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ, ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΔΕ ΚΑΤΕΒΗΚΕ, ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..

:kiss::kiss::kiss::kiss: ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελινάκι οι συσπάσεις που είχα χθες ήταν ότι ένιωθα όλη την κοιλιά μου να σφιγγεται για λίγα δευτερόλεπτα, ένιωθα μια μικρή δυσφορία όχι τίποτα έντονους πόνους και αμέσως μετά χαλάρωνε και κουνιόταν το μωρό και μετά από 1-2 λεπτά ξανά τα ίδια. Αλλά επειδή ήταν ακατάστατες οι συσπάσεις και σταμάτησαν ήταν απλά προπαρασκευαστικές. Πήγα και με είδε και κολπικά και τίποτα ακόμη! :angry: Οπότε κάπως έτσι θα τις καταλάβεις και εσύ!!!

Και όσον αφορά τα στρωματάκια, άστα ξέρουν πολύ καλά ππως θέλουμε το καλύτερο για το παιδί μας και βαράνε για τα καλά!!!

Μικακι άντε κοριτσάκι μου λίγες ημέρες έμειναν!!Απίστευτο έτσι; :woohoo: Να επιμείνεις αφού θέλεις υπέρηχο!!Και ας το γιατρό να λέει!!!

Χαρά θα δεις οι μέρες παιρνούν γρήγορα!!!!

Φιλάκια πολλά!!Καλό βράδυ!!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, σας ευχαριστώ κοριτσάκια μου για τις ευχές σας!!! Είναι όντως ευχάριστα τα νέα... αρκεί όντως να γίνει έτσι...Λέτε να μας την κάνει ο μικρός και να γεννηθεί μετά την ΠΗΤ;; :P:P Πλάκα θα έχει!!!!

kassi μου, είναι πολύ καλό που κάνεις συσπάσεις (και τις καταλαβαίνεις!!).. Εγώ δεν καταλαβαίνω πολλά πράγματα και δεν ξέρω αν αυτό είναι καλό... ή κακό :blink::blink: ... Δεν έχει κατέβει ακόμη ο μικρούλης σου;;

Μικάκι με το καλό κοριτσάκι μου... Σε ζηλεύω που ξέρεις ότι την Παρασκευή θα κρατήσεις αγκαλιά την μπεμπούλα σου... Εμείς πότε;;

Χαρά2 υπομονή... θα περάσουν οι μέρες... και τώρα από ραντεβού σε ραντεβού βλέπεις μεγάλη διαφορά... έρχεσαι ακόμη πιο κοντά στην γέννηση... ;)

Ελινάκι έχει στα ΛΗΤΩ κάλυμμα... το πήρα 36€ περίπου.. γενικότερα πάντως, χτυπάνε στ' αυτιά!!! :blink:

Τελικά η Μαρίναγέννησε;;;

Υπομονή μανουλίτσες μου... φτάνει ο καιρός για όλες μας...!!!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια τι κάνετε? Έφτασε ο καιρός ε? Με ένα πόνο εύχομαι σε όλες!!

Η Μαρινα δεν γέννησε ακόμα..Μίλησα μαζί της κι όπως μου είπε πήρα παράταση μέχρι τη Δευτέρα για φυσιολογικό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα!!!

Xanthippi μου όπως μου είπε και ο γιατρός συσπάσεις γίνονται απλά δεν τις καταλαβαίνουμε. Την προηγούμενη Παρασκευή στο nst έδειχνε να κάνω συσπάσεις και εγώ ήμουν στον κόσμο μου. Απλά εκείνες της Δευτέρας ήταν λίγο πιο έντονες αλλά...άκυρος ο συναγερμός!!!Και εγώ σκέφτομαι μήπως τελικά πάρω όλο το μήνα;Τι να πώ; Ας γεννηθούν γερά και υγιή και ας βγούνε και στο τέλος του 9ου!!!! ;)

Maraki24 ευχαριστούμε για τις ευχές!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι είναι όπως τα λες kassi μου! Όποτε θέλουν ας βγουν, αρκεί να έχουν υγεία.... Έχω και μια extra αγωνία για τον δικό μας τον μπεμπούλη.... άντε να δούμε!!!

maraki24 ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές! Να είσαι καλά!! Ώστε δεν γέννησε ακόμη ε; Όλα καλά εύχομαι και σε κείνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xanthippi σκέψου μόνο θετικά!!!!Έτσι προκαλούμε το καλό στο σύμπαν!!!!Όλα θα πάνε καλά και σε λίγες μέρες από τώρα σκέψου ότι αυτά θα μας φαίνονται πολύ μακρινά και θα συζητάμε για θηλασμούς και ξενύχτια!!!

Φιλάκια!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι ευχαριστοέμε για τις ευχές σου!

Ακόμα η Μαρίνα,ε?Πω,πω ,φαντάζομαι την αγωνία της.Θα είναι σε αναμμένα κάρβουνα μέχρι την Δευτέρα.Μακάρι να κάνει την εμφάνιση του το μπεμπάκι!

Σήμερα κορίτσια σερνόμουνα.Εχω αρχίσει να κοιμάμαι πολύ χάλια τα βράδια.Η΄πιάνωμαι και πλακώνω χέρια-πόδια ή με πονάει η μέση μου ή δεν μπορώ να βολέψω την κοιλιά μου ή απλά έχω αυπνίες.Χθές δεν βολευόμουνα, πιάστηκα και μετά σκέφτηκα οτι δεν έχω ακόμα τακτοποιήσει το θέμα βλαστοκύτταρα και....αυτό ήταν....δεν μπορεσα να ξανακλείσω μάτι(ώρα 5:30!!!).

Ελπίζω σήμερα να τα πάω καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλιτσες!!!!

εδω ειμαι και εγω!!!!γυρισαμε σπιτακι με την μπέμπα!!!!!

Λιγο απροοπτα μας ηρθε βεβαια και ηταν πολυ τυχερη !!!!

θα μπω αργοτερα καποια στιγμη να σας γραψω!!γεννησα με καισαρικη γιατι ειχαμε ρηξη πλακουντα και επρεπε να βγει πιο γρηγορα και βιαστικα!!!!αλλα και αυτο να μη συνεβαινεειχα και διαστολη οποτε θα γεννουσα ουτως η αλλως ηταν ετοιμο το μωρο να βγει!!!ολα πγαν καλα!!!!ευχαριστω όλες για τις ευχες !!!!

η μικρη ησυχη τρωει και κοιμαται!!

θα μπανω οποτε μπορω να βρουμε με την μικρη τους ρυθμους μας λιγο!!!!!!!

με το καλο ολες αντε!!!!!!!!

φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα!!!!!!!Φατσουλινα μου καλως ηρθατε σπιτακι σας!!!!!!!Περιμενουμε την ιστορια σας, σου εχω ανοιξει και σχ.θεμα για τις ευχες μας στο "τοκετος κ μαυετηριο" .Στις 12 παω γιατρο :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Χθες βραδυ μπηκε τουυ αδερφου μου η γυναικα με προκληση,περιμενουμε τον μπεμπη τους σημερα!!!!!!!!Διπλα γεννητουρια θα εχουμε :laugh: :laugh: ανυπομονω να κρατησω τη μπεμπα μου αγκαλιαααααααααααα! :kiss::kiss::kiss:

Χανθιππη για να δουμε σημερα θα σας πω τα νεα μας μετα :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Είναι ακριβώς αυτό όμως, όπως το περιγράφεις.. μακάρι να μπορούσα να κάνω κάτι, να ήταν δηλαδή στο χέρι μου το όποιο στάδιο της εγκυμοσύνης.. δυστυχώς όμως δεν είναι και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να προσεύχομαι και να πιστεύω στο σπορακι και πως "κάποιος" θα φροντίσει και για εμάς να καταφέρουμε να το πάρουμε στην αγκαλιά μας τελειόμηνο και υγιές.. Άσε κοριτσάκι μου!!! Γίνομαι έξαλλη, πιάνω από 0-100 σε 1"..!!! Ή συγκινούμαι και πάνε να με πιάσουν τα κλάματα επίσης σε δευτερόλεπτα με το πιο άσχετο.. πχ χθες είδα μια ταινία οικογενειακή ιστορική για την ανθρωπιά και τη καλοσύνη και βουρκωνα/δακρυζα κάθε τρεις και λίγο.. που είμαι άνθρωπος σκληρός και δεν συγκινούμαι καθόλου εύκολα.. by the way η ταινία λέγεται white bird.. αξίζει να τη δείτε αν σας ενδιαφέρει.. Ήθελα να σε ρωτήσω εντωμεταξυ.. και όποια άλλη κοπέλα δηλαδή που μπορεί να απαντήσει, αλλά επειδή θυμάμαι διάβασα δικό σου σχόλιο για το συμπλήρωμα σιδήρου ρωτάω εσένα.. τι ακριβώς σου είπαν οι γιατροί σου σχετικά; Σε ρωτάω γιατί ο δικός μου το απογοήτευσε στο πρώτο τρίμηνο γιατί υπάρχουν έρευνες λέει που δείχνουν ότι ο σίδηρος συνδέεται με υψηλές πιθανότητες τερατογενεσεων στο έμβρυο και υπάρχει γενική οδηγία η λήψη του να γίνεται μετά το πρώτο τρίμηνο, το έψαξα και όντως το απαγορεύουν γενικά.. τώρα διάβαζα ξεκίνησαν (το 2013) στην Δανία να δίνουν ως γενική οδηγία την έναρξη του σιδήρου στην 10η εβδομάδα αλλά ακόμα δεν έχουν καταλήξει αν είναι ασφαλές και συστήνεται να αποφεύγεται.. το ίδιο μου είπε και η αιματολογος προχθές που ρώτησα για διασταύρωση.. σκέψου ότι έχω και στίγμα μεσογειακής αναιμίας με αιματοκρίτη πάντα χαμηλό και στην εγκυμοσύνη πέρσι είχε φτάσει 32 πριν χάσω το μωράκι.. και πάλι ο γιατρός λέει όχι.. είδα εσένα στο ξεκίνησαν πολύ νωρίς.. σου το αιτιολογησαν; Ήθελα να στο πω όταν σε διάβασα αλλά δεν ήμουν έτοιμη ακόμα να γράψω..
    • Και να την καμαρώνεις για μια ολόκληρη ζωή υγιή και ευτυχισμένη πάντα!!! Για την απόφαση του δεύτερου παιδιού είναι καθαρά δική σας επιλογή και απόφαση! Δεν χρειάζεται να δικαιολογήσεις τίποτα και δη σε εμάς!! Δεν το είπα για αυτό δηλαδή.. Παρόλα αυτά, με τις συνθήκες που περιγράφεις το καταλαβαίνω, θα ήταν δύσκολα τώρα στο νησί με ότι συνεπάγεται αυτό.. αν και δεν έχω ακόμα παιδάκι για να ξέρω από πρώτο χέρι τη γλυκιά κούραση που περιγράφεις γλαφυρά (🤣) αλλά έτσι όπως το έχω στο μυαλό μου τουλάχιστον, δεν ξέρω αν θα είχα την ενέργεια να τα ξαναπεράσω όλα τόσο σύντομα.. θα ήθελα να "ευχαριστηθω" λίγο το παιδί, να "απορροφησω" δηλαδή τη κάθε μαγική στιγμή του... τουλάχιστον μέχρι να ξεκινήσει δημοτικό.. μη σου πω να το τελειώσει κιόλας!! 🤣🤣🤣 Βλέπεις κουραστηκαμε τόσο πολύ για να έρθει η εγκυμοσύνη (κλεισμένα 6 κοντά σχεδόν 7 χρόνια προσπαθειών με εξωσωματική και ακόμα χωρίς να είμαστε σίγουροι ότι θα γεννηθεί υγιέστατο μωράκι στο τέλος αυτής) οπότε δεν βιάζομαι να το ξαναπεράσω όλο αυτό.. δεν σου κρύβω ότι πάντα ήθελα μεγάλη οικογένεια αλλά έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα στη ζωή, θα είμαι ειλικρινά τρισευτυχισμένη και με ένα υγιές παιδάκι στην αγκαλιά μου...!
    • Νομίζω υπάρχει πάντα κάποιος εφημερεύον γιατρός! Εγώ είχα πάει σε αργία σκέψου…πάρε ένα τηλέφωνο κορίτσι μου κ δες αν συνεχίσεις να αγχώνεσαι, να πας για να σου φύγει!! 
    • Σ'ευχαριστώ! Εχω αλλα 3 παιδια και στα 3 ειχα τρελαθεί στις αναγουλες στους εμετούς κτλ. Απλα σε καποιες ξεκινησαν τα συμπτώματα απο τις 5+4 περιπου ενω σε αλλες μετα την 6+. Σημερα ειμαι 5+2. Ειναι καπως το στομάχι μου ειναι η αλήθεια αλλα οχι κάτι τρομερό. Πρέπει να σκέφτομαι θετικά. Το ξερω. Αργεί πολυ ο γιατρός ισως αυτο με εχει επηρεασει. 10/6 εχω το 1ο ραντεβού. Αλλα σίγουρα μια πιο ηρεμεί εγκυμοσύνη με 3 μικρα παιδια , θα ήταν προτιμότερο...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...