Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2010!!!!!


Recommended Posts

καλημερα!!!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ?ΕΜΕΙΣ ΧΘΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΕ ΚΙΝΕΖΙΚΟ!ΠΕΡΑΣΜΕ ΟΜΟΡΦΑ!!!!!!!!!ΚΑΛΕ,ΠΟΛΛΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΥΩΠΙΑ..ΞΑΝΘΙΠΠΗ ΣΥΖΗΤΗΣΕ ΤΟ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΔΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ.ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΕΙΜΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!!ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ!!!!!!!!ΣΟΚΟΛΑΤΙΤΣΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ!ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΑΠ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΤΟΥ ΙΟΥΝΙΟΥ ΤΕΛΙΚΑ! ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΡΟΜΑΣΤΕ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!!ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 925
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα μανούλες και χρόνια μας πολλά να χαιρόμαστε να παιδάκια μας αυτά που έχουμε και αυτά που έρχονται!!!!και γω με μυωπία 5 σε κάθε μάτι και ακόμα βυθοσκόπηση, βυθομέτρηση πως το λένε δεν έκανα είχα κάνει πριν 4 χρόνια όταν γέννησα τον πρώτο μου γιο αλλά θα πρέπει να την επαναλάβω είπε ο γιατρός μου, και δε μου αρέσει καθόλου το μετά που βλέπουμε θολά, τι να κάνουμε όμως θα πρέπει να γίνει και αυτό, αύριο κιόλας θα κλείσω ραντεβού!!!και πάλι καλημέρα!!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΚΑ έγραψε:

ΞΑΝΘΙΠΠΗ ΣΥΖΗΤΗΣΕ ΤΟ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΔΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ.

Φυσικά και δεν είναι κακό... απλά δεν μου πέρασε καν απ' το μυαλό... Βέβαια εγώ έχω λιγότερη μυωπία... 1,5Α και 2Δ.. αλλά δεν έχει να κάνει.. Φαντάζομαι δεν επιτρέπονται φακοί ε;;

Καλημέρα κοριτσάκια μου... Να σας χαιρόμαστε τις μανούλες... να χαιρόμαστε τις μανούλες μας και του χρόνου με το καλό θα γιορτάζουμε κι εμείς!! :woohoo: :woohoo:

Φιλάκια πολλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξανθίππη το σκεφτόμουν και εγώ αυτό με τους φακούς αλλά φαντάζομαι δεν θα γίνεται.Σκέψου οτι μπορεί να πάρει ώρες η όλη διαδικασία και να μην νιώθουμε και εμείς καλά με ακούς!Τα γυαλάκια μας για σιγουριά να δούμε και τα μωράκια μας!! :)

Του χρόνου αυτή η μέρα θα είναι τελείως διαφορετική για εμάς, ε? :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!

ΞΑΝΘΙΠΠΗ ΚΑΙ MADRID05 ΦΑΚΟΥΣ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΦΟΡΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΟΝΕΣΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΜΑΣ ΠΙΑ. ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΣΥΝΕΛΘΟΥΜΕ ΘΑ ΠΕΡΙΠΟΙΗΘΟΥΜΕ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΑΚΟΥΣ ΜΑΣ. ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΤΗΛ. η ΗΛΕΚΤΟΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΩΝ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ? ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΔΩΡΕΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΚΑ και εγώ σκέφτομαι για δωρεά στη δημόσια τράπεζα στη Θεσσαλονίκη. Δεν έχω βρει τηλέφωνο αλλά θα το ψάξω. Νομίζω όμως ότι κάθε Τετάρτη κάνουν ενημέρωση για το κοινό. Αν καταφέρω να πάω αυτήν την Τετάρτη θα σου πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικα και sokolatitsa , άπό μια γρήγορη αναζήτηση βρήκα αυτά τα στοιχειά για Θεσσαλονίκη

ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΩΝ ΓΕΝ. ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ

"Γ.ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ" 570 10 ΕΞΟΧΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΤΗΛΕΦΩΝΑ:

2313307419, 2313307535

Και εγώ για στην Δημόσια καταλήγω - μετά και από προτροπή της μαίας μου.Για Αθήνα πληροφορίες στην Ακαδημία Αθηνών.

http://hcbb.bioacademy.gr/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ. ΗΣΥΧΙΑ ΒΛΕΠΩ...

MADRID05 ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΤΗΛ. ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ.

SOKOLATITSA, ΝΑΙ ΑΝ ΠΑΣ, ΠΕΣ ΜΑΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΠ ΤΟ ΤΗΛ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΚΑΤ ΙΔΙΑΝ. ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλημέρα!! Τι μου κάνετε;; Εμείς είμαστε μια χαρά και σιγά-σιγά τελειώνουμε με τις αγορές μας... Σήμερα πήρα 2 νυχτικάκια και νομίζω ότι τελείωσα με τη δική μου βαλίτσα... τα έπλυνα κιόλας και μετά σίδερο και τακτοποίηση... Λίγα πράγματα μου έχουν μείνει ακόμη... κανα δυο κοντομάνικα φορμάκια για τον μπέμπη, ένα ριλάξ και φυσικά να έρθουν αυτά που έχουμε παραγγείλει... :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Όσο για τα βλαστοκύτταρα... ακόμη δεν έχουμε καταλήξει... και όχι τίποτα.. πλησιάζει ο καιρός....!! :blink::blink: Πρέπει να καταλήξουμε και μάλιστα σύντομα...

Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια τι κανετε?

δεν εμπαινα πολυ δεν ήμουν σπιτι αυτες τισ μερες!ολο βόλτες!εγινα μελαχρινή απο ξανθιά να με δει το μωρΑΚΙ μου με το φυσικο μου χρώμα!εκανα καια φραντζάκι γιατι στο θηλασμό μετα δεν θα τα βάφω και η ρίζαα θα γίνει....μην πω!απο τη ριζα και κατω βέβαια δεν ακούμπηασε ριζα η βαφή!αυτα κοριτσια μου φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα και από εμένα!!!Και εγώ έχω χαθεί αλλά υποφέρω από ζαλάδες και χθες είχα και ίλιγγο και ο γιατρός μου με έστειλε σε παθολόγο.Ευτυχώς δε βρήκε τίποτα αλλά μου συνέστησαν και οι δύο πολλή ξεκούραση και ξάπλα. Οπότε όπως καταλαβαίνετε δεν κάθομαι ώρα στον υπολογιστή!!!Μπήκα να σας στείλω φιλάκια!!!Την Παρασκευή έχω πάλι υπέρηχο και non stress και θα μπω να σας πω τα νέα μου!!!Να προσέχετε όλες και να είστε καλά!!Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kassi μου περαστικούλια σου βρε!! Ελπίζω σύντομα να αισθανθείς καλύτερα!!!

fatsoulina με γειες το φραντζάκι σου!! Μια χαρά ανανεωμένη θα σε βρει η μικρή!! Όσο για τις βόλτες.. πολύ καλά κάνεις... Με τέτοιες μέρες δεν είναι για να κάθεσαι στο σπίτι!!!

Εμείς πήγαμε και είδαμε την ψυχούλα μας χθες... μεγάλωσε και έφτασε αισίως τα 2191gr... Μια χαρά λέει η γιατρός.. το τρώει όλο το φαγητό του!! Όλα τα υπόλοιπα είναι φυσιολογικά.. μόνο που το μικρό μου προσπαθεί να πάρει θέση αλλά έχει στρίψει λίγο περίεργα και χτυπάει το κεφαλάκι του στο ηβικό οστό... Ακόμη βέβαια έχουμε χρόνο και θα τον αφήσουμε να το παλέψει να τον βρει τον δρόμο του!! Σε καμιά 10αριά μέρες θα πάω και για εξετάσεις αίματος για να τις έχω φρέσκιες για την κλινική! Α, σήμερα πήγα και από τον οφθαλμίατρο για βυθοσκόπηση... όλα καλά.. απλά ακόμη και τώρα τα βλέπω λίγο θολά!!

Καλή μας συνέχεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kassi μου, περαστικά σου. Μάλλον θα κουράστηκες λίγο παραπάνω. Υπερεκτιμούμε τις δυνάμεις μας ,μου φαίνεται, και νομίζουμε ότι μπορούμε να καταφέρουμε πράγματα που κάναμε πριν,αλλά…. Έχει περάσει ο καιρός και έχουμε βαρύνει και ο οργανισμός μας έχει μεγάλες αλλαγές και είναι καταπονημένος. Τι νομίζεις, σε λίγο είναι η μεγάλη μέρα!!! :laugh: Να προσέχεις τον εαυτό σου και να ακούς τον γιατρό.

Fatsoulina, εγώ αποφάσισα να κάνω τον μπέμπη μου να πιστεύει ότι η μαμά είναι ξανθιά.Εχω κανονίσει να έρθει και μια κοπέλα να μου κάνει και τις ρίζες (ανταύγιες)με το που θα μπω στον 9ο, μην με δει το μωρό απεριποίητη και δεν με θέλει για μαμά του!!! :P

Ξανθίππη, πολύ καλός ο μικρός σου!!!!Πολύ καλά τα κιλά!!! Ελπίζω και εγώ που θα πάω αύριο να τον δώ να έχει πάρει κανένα γραμμάριο(αν και ο γιατρός μου είχε πει ότι είναι εντάξει).Αυτό με την βυθοσκόπιση όντως είναι πολύ ενοχλητικό.Και εμένα μου κράτησε η θολούρα αρκετή ώρα αλλά…δεν βαριέσαι .Το βασικό είναι να έχεις κάποιον μαζί σου να σε πάει σπίτι!!Αφού όλα καλά και με αυτό….βούρ!!!Το μωράκι έχει καιρό νομίζω να πάρει καλή θέση , το βασικό είναι να είναι με το κεφαλάκι κάτω.Σου είπε ο γιατρός να ξεκινήσεις λίγο περπάτημα?Βοηθάει πολύ να πάρει θέση…

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madrid05 έγραψε:

Σου είπε ο γιατρός να ξεκινήσεις λίγο περπάτημα?Βοηθάει πολύ να πάρει θέση… :)

Έχω καιρό που περπατάω... και το ίδιο θα συνεχίσω να κάνω... όσο μπορώ φυσικά! Το μόνο που μου είπε για τον 8ο είναι να μη φτάσω σε σημείο να κουράζομαι... ενώ στον 9ο και να κουραστώ λίγο να συνεχίσω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλά, εννοείται να μην κουραζεσαι!Απλά το περπάτημα κάνει πολύ καλό στο να πάρει θέση το μωράκι.Αν και το βασικό είναι να είναι με το κεφαλάκι κάτω.Τα υπόλοιπα...αλλάζουν και τελευταία στιγμή.

Εγώ θα ήθελα να καταλάβω αν είναι με το πρόσωπο στην κοιλιά μου ή στην πλάτη μου.Οταν κάνει "κυμματάκια" ή με σπρώχνει, προσπαθώ να καταλάβω αν πιάνω πλατούλα ή χεράκια ή πωπό ,αλλά είναι πολύ δύσκολο.Γυρίζει νομίζω γύρω-γύρω!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, πώς είστε; Μεγαλώνουν οι κοιλίτσες σας; Τελικά δεν πήγα στην ενημέρωση για την Δημόσια Τράπεζα βλαστοκυττάρων στη Θεσσαλονίκη, γιατί πρέπει να έχεις κάνει κράτηση, κάτι που δεν το ήξερα. Μου είπαν ότι η επόμενη διαθέσιμη ημερομηνία είναι η 26η Μαΐου, αλλά φοβάμαι ότι μπορεί να έχω γεννήσει μέχρι τότε. Θα πάω όμως από βδομάδα, για να πάρω το κουτί για τη συλλογή και θα μου κάνουν τότε μία σύντομη ενημέρωση.

Πλέον έχω αρχίσει να ζορίζομαι στις μετακίνησεις, γιατί έχουν πρηστεί τα πόδια μου και δυσκολεύομαι και στο περπάτημα. Να δω πώς θα τα καταφέρω να περπατάω κάθε μέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madrid05 έγραψε:

Εγώ θα ήθελα να καταλάβω αν είναι με το πρόσωπο στην κοιλιά μου ή στην πλάτη μου.Οταν κάνει "κυμματάκια" ή με σπρώχνει, προσπαθώ να καταλάβω αν πιάνω πλατούλα ή χεράκια ή πωπό ,αλλά είναι πολύ δύσκολο.Γυρίζει νομίζω γύρω-γύρω!! :laugh:

Έτσι νόμιζα κι εγώ... αλλά τελικά είναι με το κεφαλάκι προς τα κάτω από το τέλος σχεδόν του 7ου και με το μουτράκι του στην πλάτη μου... οπότε όταν κουνιέται... κουνιέται κατά βάση δεξιά-αριστερά και μας προβάλει το πωπουδάκι του!! Έχει ειλικρινά πολύ γέλιο!!

Sokolatitsa υπομονή!!! Πλησιάζει ο καιρός!!! Ότι μπορείς κάνε... δεν είμαστε και για πολλά πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια γεια και από μας!!είστε στο θέμα που μας απασχολεί αυτές τις μέρες, τη θέση του μωρού!ο δικός μου αποφάσισε να γυρίσει το προσωπάκι προς κοιλιά και ο γιατρός μου άκουσον άκουσον μου είπε ότι έτσι δε γενιέται με φ.τ...σήμερα μίλησα με μια μαία όσες έχετε θέμα με τη θέση του μωρού ακούστε τί μου είπε λοιπόν πολύ περπάτημα, ξαπλώνουμε κυρίως στην αριστερή πλευρά και δύο φορές τη μέρα κάνουμε τη στάση της γάτας...δηλ.ξαπλώνουμε με τα γόνατα λυγισμένα και τα χέρια τεντωμένα για δέκα λεπτά έτσι λόγω βαρύτητας βοηθάμε το μωράκι να γυρίσει στη σωστή θέση, αν φτάσουμε σε τοκετό με το μωρό ακόμα σε αυτή τη θέση τότε σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να μας σπάσουν (επίτηδες εννοείται) τα νερά γιατί όσο είναι μέσα στο αμνιακό υγρό του είναι πιο εύκολο να αλλάξει θέση και οι συσπάσεις βοηθάνε σε αυτό!!Με παρηγόρησε πολύ και μου είπε επίσης ότι ακόμα και αν δε γυρίσει το κεφαλάκι προς πλάτη μπορεί ο γιατρός με συγκεκριμμένους χειρισμούς (αν έχει τη καλή διαθέση για φ.τ)να το βοηθήσει να γυρίσει.Αυτά , συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα ελπίζω να βοήθησα κάποια αν το χρειαζόταν, να δούμε τη Τρίτη που θα πάμε τι θα μας πει!!! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσακια δεν σας προλαβαίνω!Λοιπόν

marinaki mou mas βοηθας πολυ θα το κάνω την Παρασκευή μπαίνω στο μήνα μου!

Η ΜΙΚΑ μπαίνει σήμερα marina kai sokolatitsa exete προβάδισμα!

Ξανθιππούλα και εμενα προς τα κατω ηταν και λίγο πλαι καλα ειναι τα κιλακια του !η δικια μου αρχες ογδόου ηταν 1946 και κοιτούσε προς την κοιλίτσα την συγκεκριμενη στιγμη αλλα γυρβναει συνεχεια:

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΧΕ ΚΟΥΡΝΙΑΣΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΜΑΜΛΛΟΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΟΤΑΝΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ ΕΠΙΑΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΣΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΑΧ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ!!!!!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣΣΣΣΣΣ!

KASSI MOY ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΣΕ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΟΤΙ ΣΟΥ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ!

ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΒΥΘΟΣΚΟΠΗΣΗ ΛΟΓΩ ΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΩΝ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΑΣΤΙΓΜΑΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΜΥΩΠΙΑ ΣΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΜΑΤΙ ΠΗΡΑ ΒΟΗΘΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ Ο ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟΣ ΑΛΛΑ ΟΙ ΖΑΛΑΔΕΣ ΜΕΝΟΥΝΕ ΣΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΒΑΘΜΟ ΟΜΩΣ ΑΛΛΑ ΚΑΝΩ ΑΚΟΜΗ ΕΜΕΤΟ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΠΟΥ Κ ΠΟΥ !

MADRID ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΤΑΥΓΕΙΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΕΙΠΑ ΑΝ ΘΗΛΑΣΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΡΙΖΑ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΑ ΜΕΛΑΧΡΙΝΑΚΙ !!ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ Κ ΕΣΥ ΤΗΝ ΑΝΑΝΕΩΣΟΥΛΑ ΑΛΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΝΙΩΘΩ ΟΛΟ ΚΟΙΤΑΖΟΜΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΗΘΙΣΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ Μ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΔΩ ΚΑΣΤΑΝΟ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ 4! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

ΤΡΙΤΗ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙ,ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΠΟΤΡΙΧΩΣΗ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΕΡΙΠΠΟΥ ΤΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ!ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ ΚΛΠ!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fatsoulina , ο δικός μου δειχνει μια προτίμηση να μαζεύεται προς τα δεξιά!Τώρα τελευταία μαλίστα κάπου έχει βρει και χώνει κάποιο χέρι(πόδι?), πολύ πλάι και χαμηλά στα δεξιά και με κάνει και πονάω στιγμιαία,σαν να με χτυπάει ρεύμα.Το σκατούλι!!

Σχετικά με την θέση που έχουν πάρει τα καμάρια μας, απ οτι μου είπε η μαία μου(αλλά και ο γιατρός παλαιότερα), το σημαντικό είναι να γυρίσουν με το κεφαλάκι κάτω(τώρα πια που δεν έχουν τόσο χώρο για κόλπα).Απο εκεί και πέρα με την φατσούλα προς την κοιλιά μας ή το αντίθετο μπορεί να γυρίζουν κάθε μέρα μέχρι να γεννήσουμε!Δεν σημαίνει οτι από τώρα λογω αυτου μπορεί να αποφασιστεί καισαρική.Η φίλη που μου είχε συστήσει τον γιατρό μου γεννούσε και το μωράκι ερχόταν με την φατσούλα προς την κοιλιά της μαμάς.Στο τέλος κατάφερε γιατρός(με προσπάθεια βέβαια) να το γυρίσει και να γεννηθεί κανονικά!

Εμείς θα πάμε να δούμε το μωράκι μας αύριο.Ανυπομονώ!Ελπίζω να έχει βάλει κανένα γραμμάριο πάνω του ολόκληρο αγόρι.Τζάμπα τρώει και φουσκώνει η μανούλα???? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!!!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΧΘΕΣ!!!!!!!!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΥΘΕΙΑ!!!!!!!ΟΛΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΑΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΑ ΘΕΣΗ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΜΑΣ!ΒΛΕΠΟΥΜΕ!!!!!

ΦΑΤΣΟΥΛΙΝΑ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ ΒΑΦΗ ,ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΑΝΤΑΥΓΕΙΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΓΕΝΑΡΗ ΚΑΙ Η ΡΙΖΑ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ....ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΠΕΝΤΙΚΙΟΥΡ!

ΦΟΥΛ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΥΚΛΕΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!!!ΑΠΟ ΚΟΥΡΑΣΗ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΟΣΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΑΛΑΡΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΞΕΦΕΥΓΩ...ΔΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ..ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλημέρα!!!πλησιάζουν οι μέρεεεεες!!!!όταν μπαίνουμε στο μήνα μας πρέπει να φροντίζουμε τον εαυτό μας, αποτριχώσεις μαλλάκια και περπάτημα για να πάρει θέση το μωράκι μας...άντε καλά γεννητούρια νάχουμε και όσο το δυνάτο όσο πιο πολλούς φ.τ!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλημέρα!!!Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!!!Από,τι βλέπω μία μία μπαίνει στο μήνα της!!!Αντε κορίτσια λίγο περπάτημα παραπάνω και σε λίγο θα έχουμε χαρούμενες ανακοινώσεις για γεννητούρια!!!

Fatsoulina με γεια το νέο look!!

Μadrid με το καλό να ξαναδείτε το μωρό σας!!!

Marina πολύ χρήσιμες οι συμβουλές σου!!!Να δω τι θα μου πει και ο δικός μου γιατρός για τη θέση και θα μιλήσω και εγώ με τη μαία!!

Τελειώνω και εγώ χαλαρά χαλαρά με τις δουλειές του σπιτιού και θα ασχοληθώ και εγώ από εβδομάδα με τον καλλωπισμό μου για να μη με δει ο μπεμπάκος έτσι και κλαίει περισσότερο!!!Ελπίζω να μη μας πιάσουν πολλές ζέστες μέχρι να γεννήσουμε γιατί μέχρι τώρα μια χαρά τη βγάλαμε!!!Φιλάκια πολλά!!Θα επανέλθω με νεότερα από γιατρό!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσούδια!!

Εγώ θα κάνω πάλι τις ανταύγιες μου με το που θα μπώ στον 9ο και αισιοδοξώ να μπορώ να τις διατηρώ όσο θα θηλάζω (έτσι δεν είναι??Φαντάζομαι ισχύει οτι και για την εγκυμοσύνη)

Για πεντικιούρ νομίζω οτι είναι απαραίτητο πια...δυσκολεύομαι να φτάσω τα δάχρτυλα των ποδιών μου!! :S

Πω,πω μπήκε και η Μίκα στον μήνα της!!Μια -μια μπαίνουμε σε σειρά.Πρέπει να κρατήσουμε σημειώσεις γιατι σε λίγο θα εξαφανιζόμαστει μια-μια και οι υπόλοιπες θ ψάχνονται!!Εγώ μάλλον με ΠΗΤ 30/6 είμαι τελευταία.Μόνη μου θα μιλάω στο τέλος, σαν την τρελή!! :laugh:

Ρε, κοριτσάκια....έχετε καμια λύση για τα κουνούπια.Τα τελευταία βράδια υποφέρω.Φαντάζομαι όλα αυτά τα χημικά θα απαγορεύονται σε εμάς.Τι να κάνω.Καμια οικολογική λύση υπάρχει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!!!

Τι κάνετε;; Βλέπω μια-μια αρχίζουμε και μπαίνουμε στον μήνα μας ε;; Πάρα πολύ ωραία!!! Mika είσαι από τις πρώτες ε;; Άντε με το καλό! Ελινάκι παρέα θα μείνουμε στο τέλος... μην μου αγχώνεσαι!!

Χαίρομαι που καλοπίζεστε όλες... εγώ δεν έχω καμιά αλλαγή να κάνω... το μόνο που μπορώ να "φτιάξω" είναι τα νύχια μου όπως πολλές λέτε, γιατί μόνη μου είναι αδύνατον!! Θα βγουν στραβά κι ανάποδα σίγουρα!! :P:P

Αλήθεια κορίτσια αποτρίχωση θα κάνετε και στην "επίμαχη" περιοχή;; Τι γίνεται με αυτό;; Πρέπει να είναι ξυρισμένο για τη γέννα; Σε ξυρίζουν στο νοσοκομείο-κλινική ή όχι;; Και με την αποτρίχωση δεν πονάτε;; Έχω μια απορία με το όλο θέμα!!! :blink::blink: Αφήστε που μόνη μου δεν βλέπω τίποτα... μόνο να χαρακωθώ μπορώ :P:P !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Στο μεταξύ κορίτσια, πήρα τηλέφωνο σ αυτό το κέντρο που σας έλεγα εδώ στη γειτονιά, αλλά δεν έχουν ραντεβου κι αυτοί πριν τις 7 Ιουλίου! 😫 πφφφ Θα λυσσάξω μέχρι την αυχενική να ξέρετε... 🤪🤣🤣 Η μόνη μου επιλογή είναι τα επείγοντα, αλλά δε θέλω και να πάω εκεί χωρίς να υπάρχει κάποιο "θέμα", ξερω γω... Τέλος πάντων, τουλάχιστον με απασχολεί αρκετά η δουλειά και ξεχνιέμαι, παρήγγειλα κι ένα παζλ να περάσουν οι μέρες ευχάριστα 😅
    • αύριο εχω στις 20.30 το ραντεβού.. έβαλα απόγευμα γιατί το πρωί με τη ζέστη δεν την παλεύω!
    • Ναι μια φορά με επιασε! Θα μ πει την επόμενη βδομαδα που θα παω για Doppler η γιατρός αν γύρισε   εγω την Πέμπτη  εχω παιδίατρο! 😊  
    • Άσε ασε... Μη νομίζεις και στο Ηνωμένο Βασίλειο έτσι είναι!! Η κολλητή μου μένει εκεί και όταν ήταν έγκυος στις 12 εβδομάδες κι εκεί σε δέχονται στο δημόσιο. Πιο πριν μόνο ιδιωτικά αν μπορείς...  Εδώ πάντως σου λένε να πας στα επείγοντα πριν τις 12εβδ αν έχεις ανησυχητικά συμπτώματα εκτός κι αν συνεννοηθείς με τον οικογενειακό γιατρό και σε παραπέμψει για υπέρηχο πιο νωρίς. Δηλαδή χωρίς λόγο κι αιτία δεν βγάζεις άκρη... Οι περισσότερες γυναίκες πηγαίνουν ιδιωτικά 2-3 φορές και μετά αν δε τους το επιτρέπει το οικονομικό συνεχίσουν με το δημόσιο και περιορισμένα ραντεβού ..😩
    • Α έτσι όπως το έγραψες ότι πηγές εκτάκτως κάπως καταλάβα ότι πηγές χθές. Σόρρυ, δε διάβασα σωστά 😅 σε κάθε περίπτωση, είσαι όλο και πιο κοντά στο ραντεβού σου, όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου ❤️ σου στέλνουμε οοοολη τη θετική ενέργεια ✨ 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...