Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2010!!!!!


Recommended Posts

καλημέρα κορίτσια μου ελπίζω όλες να εισαστε καλα!

ΜΙΚΑ δεν μπορεί θα συναντηθούμε!

Xanthippi μου όλα θα πάνε καλά με το μωράκι σου κανω προσευχούλες.το μωρό σου θέλει την θετική ενέργειά σου αυτό χρειάζεται!

όντως πλησιάζει σιγα σιγά !!!!!κοντεύουμε!εχθές γέννησε μια φίλη μου με καισαρική ένα υγειέστατο αγοράκι.γενικά πολλές φίλες μου περιμένουν καμια 10 πρεπει ν α είμαστε η μια πίσω απο την άλλη θα γεννάμε.

φιλάκια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 925
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια!!

Xanthippi όλα καλά θα πάνε!!!Έχε εμπιστοσύνη στην επιστήμη και στο μωράκι!!!Πάνω από όλα θετική σκέψη!!!

Κορίτσια εγώ έχω τρεις τέσσερις μέρες που όποτε σηκώνομαι από κρεβάτι, καναπέ, καρέκλα και ζαλίζομαι. Μάλλον έχει να κάνει με την πίεση που ασκεί η μήτρα στον οργανισμό!!!

Μαγνήσιο ο γιατρός μου έδωσε από την αρχή και ειδικά στο πρώτο τρίμηνο που είχα και συσπάσεις μου είχε αυξήσει τις αμπούλες από δύο σε τρεις. Τώρα έχουμε πέσει πάλι στις δύο. Έχει να κάνει με τον οργανισμό ΄της καθεμιάς!!!Συμφωνώ με τη fatsoulina οτιδήποτε περίεργο στο γιατρό μας!!Ο δικός μου όταν τον ρώτησα τι να προσέχω μου είπε ό,τι διαφορετικό βλέπω να του τηλ.

Άσχετο τώρα που πλησιάζει η ώρα από τη μια φοβάμαι λίγο τη διαδικασία του τοκετού και από την άλλη χαίρομαι που επιτέλους θα έχω τον μπεμπάκο μου επιτέλους!!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kassi μου για τις ζαλάδες επειδή ταλαιπωρούμαι σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης μεχρι λιποθυμίας, λόγω χαμηλού ζαχάρου και αιματοκρίτη αλλα ξέρω πως είναι και ένα νεύρο στην κοιλίτσα που όταν το πιέσει το μωρο ζαλίζεσαι.δες το μην το αφήνεις αν συμβαίνει συνέχεια και υπερβολικά.Επίσης ξέρω ότι δεν κάνει να ξαπλώνουμε ανάσκελα γιατί δεν αιματώνεται καλά η μήτρα και ζαλιζόμαστε.ρώτα και τον γιατρό σου.φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου όμορφα!! Κάθε μέρα ερχόμαστε και πιο κοντά στη γέννηση των παιδιών μας... δεν είναι φοβερό;;; :woohoo: :woohoo:

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας... ελπίζω όλα να πάνε καλά με το μωράκι μου και με όλα τα μωράκια!!!

Εγώ πάντως μέχρι στιγμής τουλάχιστον δεν έχω ζαλάδες... το έχω ακούσει ότι είναι σύνηθες σαν σύμπτωμα... ειδικά όσο μεγαλώνει το μωρό... αλλά ακόμη ευτυχώς είμαι καλά... πάντως σε όσες έχει παρουσιαστεί, να προσέχετε κορίτσια... είναι επικίνδυνο!!!! :S:S

Φιλάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!! ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΠΗΚΑ, ΣΤΟ ΜΑΜΜΥ! ΕΚΑΝΑ ΠΑΛΙ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΩ! ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΕΣ! ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΘΑ ΦΤΙΑΞΩ ΕΝΑ ΚΕΙΚ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΑΝΤΡΟΥΛΗ! ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΣΑΣ! ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ!!!!!!!!!!!!!! ΔΕ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ, ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΨΩΝΙΑ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΕΒΑΨΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΟΤΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ ΘΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΦΩΤΟ ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΤΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΣΧΕΔΟΝ ΜΕΝΟΥ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΤΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑΚΙΑ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΕΛΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ.

ΜΙΚΑ ΜΟΥ ΩΡΑΙΑΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.ΚΙ ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΣΙΜΙΓΔΑΛΕΝΙΟ ΧΑΛΒΑ ΤΡΕΛΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΝΑΝΕ ΟΙ ΜΥΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΙΠΙ ΜΟΥ ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΝΙΩΣΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα!!!

Γλυκά διαβάζω και μου ανοίγετε την όρεξη... :blink:

Κι εμείς πρέπει να καταλήξουμε ρε κορίτσια στα επιπλάκια να τελειώνουμε... εντός της άλλης εβδομάδας θα γίνει και αυτό!!

fatsoulina μου εγώ αισθάνομαι κάποιες ενοχλήσεις εκεί κάτω μόνο όταν σταθώ είτε στο ένα πόδι είτε στο άλλο.... ένα περίεργο πράγμα... τι να πω;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!!Τι μου κάνετε;

Fatsoulina η αλήθεια είναι ότι σήμερα το πρωί ζαλιζόμουν πιο συχνά από άλλες μέρες.Θα το παρακολουθήσω μέσα στο ΣΚ και μετά θα πάρω το γιατρό μου, γιατί του το είχα ήδη αναφέρει πριν από κανά δυο βδομάδες που μου συνέβαινε που και που και μου είχε πει να παρακολουθήσω την πίεση μου και να μετρήσω εκείνη την ώρα το ζάχαρο μου.Άλλα όσες φορές μου έτυχε δεν είχα πρόχειρο το μηχανηματάκι για το ζάχαρο :blush::blush: οπότε τι να του πω του ανθρώπου!!!

Αλλά θα το παρακολουθήσω και βλέπουμε!!Xanthippi γιατί είναι επικίνδυνο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλησπερα!!!!!!

εγω σημερα παρηγγειλα το καροτσακι μου,λαχανι-μαυρο,μαζι με καλαθουνα,και καθισματακι αυτοκινητου..

και αυριο παω να παρω το δωματιακι!!!! :woohoo: :woohoo: να το ετοιμαζουμε σιγα σιγα!!!!!!

αχ βλεπω ολα τα πραγματακια και με πιανει απιστευτη ανυπομονυσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kassi είπα ότι είναι επικίνδυνο γιατί μπορεί να ζαλιστείς και να πέσεις και να χτυπήσεις... με αυτή την έννοια...

alkost με γεια το καροτσάκι σου και όλα τα υπόλοιπα... άντε πήγαινε και για τα επιπλάκια να μας δώσεις καμιά ιδέα... γιατί εγώ ακόμη να διαλέξω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ! :)

ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΓΡΑΦΑ ΣΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ 28 ΜΑΙΟΥ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ.... :huh:

ΤΕΛΙΚΑ ΟΜΩΣ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΚΑΤΩΩΩΩ.... :woohoo: :woohoo:

ΤΩΡΑ ΙΣΩΣ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΟΠΟΤΕ ΑΝΗΚΩ ΚΑΙ ΕΔΩ!

ΠΗΤ ΕΧΩ 12/6/10....ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΕΛΙΚΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως τη Ρουμπελλα!!!

Τελεια τα νεα σου!!

Εμενα εχθες μου ειπε να ξεχασω το φυσιολογικο μετα απο καισαρικη..του εχω πολυ εμπιστοσυνη και συμφωνησα αμεσως

Η μπεμπα μου ειναι 1400 γραμμαρια!!! Ειναι μεγαλη για το σωματοτυπο μου..καλοταισμενη ειπε ο γιατρος..ποσο χαρηκα που ολα ειναι καλα..δεν περιγραφεται!!!!

Φιλια!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Rubela καλώς ήρθες στο club!!!Εγώ στην 29η εβδομάδα που πήγα για υπέρηχο ο μπέμπης ακόμη δεν είχε γυρίσει και ψιλοφοβάμαι μήπως δε θα έχει χώρο καθώς περνάει ο καιρός και μείνει με τα πόδια προς τα κάτω!!!Θα δούμε!!!

Xanthippiόσο γι'αυτό μόλις αρχίζω και ζαλίζομαι κάθομαι αμέσως όπου κι αν βρίσκομαι!!!

Όσο για τα επιπλάκια, εγώ τα πήρα από το ΙΚΕΑ και διάλεξα ένα καλό στρωματάκι!!!Και τώρα ανυπομονώ να τα στήσουμε!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apis έγραψε:

Καλως τη Ρουμπελλα!!!

Τελεια τα νεα σου!!

Εμενα εχθες μου ειπε να ξεχασω το φυσιολογικο μετα απο καισαρικη..του εχω πολυ εμπιστοσυνη και συμφωνησα αμεσως

Η μπεμπα μου ειναι 1400 γραμμαρια!!! Ειναι μεγαλη για το σωματοτυπο μου..καλοταισμενη ειπε ο γιατρος..ποσο χαρηκα που ολα ειναι καλα..δεν περιγραφεται!!!!

Φιλια!!!! :kiss::kiss::kiss:

γεια σου κουκλα! :) ακριβωσ τισ 29 εβδομαδεσ και 3 μερεσ η μπεμπα μου και εμενα ηταν 1381 γραμμαριακια! μεγαλουτσικεσ!

τωρα στισ 31 και 4 εκανα ντοπλερ και ηταν 1903 γραμμαρια! ειπε ο γιατροσ οτι ειναι στο 60% των μωρων τησ ηλικιασ τησ και οτι αν παρει ολο τον ενατο θα βγει γυρω στα 3400! εσυ ποτε θα γεννησεισ? :):)

γεια σου κασσι μου! με το καλο κοριτσια ολεσ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες Ρουμπέλα στην παρέα!!!Μακάρι να πάνε όλα καλά και να έχεις φυσιολογικό τοκετό(γιατί σου έλεγε για καισαρική από τόσο νωρίς??).Το ιδιο ελπίζω και για μένα που όλα φαίνονται μια χαρά ως τώρα, ο γιατρούλης μου είναι υπερ του φ.τ. ,αλλά ... φοβάμαι λίγο την οφθαλμίατρο μου με την οποία έχω ραντεβού την άλλη εβδομάδα και 'εχω λίγο άγχος μην μου πει οτι θα χρειαστεί να πάω με καισαρική. :(

Παντως ,κορίτσια πολύ καλά τα μωράκια σας.Ο δικός μου την τελευτα'ις φορά ήταν 1.260 γρ.Μια χαρούλα!Τώρα παίρνουν βάτος συνέχεια!!!

Πριν λίγη ώρα γύρισα από την καμπύλη ζαχάρου, η οποία τελικά δεν μου φάνηκε και τίποτα σπουδαίο....μάλλον είναι θέμα οργανισμού.Μόνο λίγη υπνηλία νοιώθω αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα!!

Ρουμπελίτσα καλώς ήρθες στην παρέα μας!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να γεννήσεις με φ.τ. όπως εύχομαι και σε όλες μας... όχι ότι αν γεννήσουμε με καισαρική θα γίνει κάτι.. απλά, οτιδήποτε φυσιολογικό είναι καλύτερο!!

Ελίνα μου η υπνηλία είναι από τις πολλές φορές που σου πήραν αίμα... όσο γα την εξέταση δεν είναι κάτι... απλά λίγο αηδία αυτό που πίνεις...Anyway, καλά αποτελέσματα εύχομαι!!

kassi την καλύτερη δουλειά κάνεις! Κάτσε να έχεις το κεφαλάκι σου ήσυχο.. Με γεια και τα επιπλάκια σου λοιπόν... είναι άλλη η διάθεση βρε παιδί μου όταν ασχολείσαι με τέτοια πράγματα.. Εμείς ακόμη.. αλλά μέσα στην εβδομάδα θα καταλήξουμε!! :blink:

Εμένα κορίτσια ο δικός μου στην 29η+2 ήταν 1403gr... λέτε να μου βγει θρεφταράκι το μικρό μου;; :blink::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:woohoo: :woohoo: :laugh: :woohoo:

Τα μωράκια μας μου φαίνεται θα είναι όλα θρεφταράκια!!!!! :P

Οσες βιαστήκαμε και αγοράσαμε ρουχαλάκια μεγέθους newborn την πατήσαμε!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα!!!

Madrid το δύσκολο κομμάτι είναι να καταπιείς όλο αυτό το πηκτό ζαχαρόνερο!!!!Τώρα κοίταξε να ξεκουραστείς όσο πιο πολύ μπορείς!Εμένα με είχαν πιάσει τάσεις λιποθυμίας από την απότομη άνοδο και πτώση του ζάχαρου και πέρασα το απόγευμα μου στον καναπέ και νύσταζα και εγώ συνέχεια!!!Καλά αποτελέσματα!!!Και έχεις δίκιο καλύτερα πάρτε τους ρουχαλάκια 0-3μηνών θα τα φορέσουν περισσότερο!!!

Xanthippi και Rubelitsa μια χαρά είναι τα μπεμπάκια σας!!Τους αρέσουν αυτά που τρώνε οι μαμάδες τους!!! :):)

Ο δικός μου όταν τρώω κάνει τούμπες μέσα στην κοιλιά μου!!!Ελπίζω να μη φορτώσω ακόμη πολλά κιλά μέχρι τέλους!!Προσέχω αλλά η ζυγαριά είπαμε...ανελέητη!!! :angry:

Fatsoulina που είσαι;

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΣΣΙ ΜΟΥ ΕΔΩ EIMAI ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΖΑΛΑΔΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝ ΣΥΧΝΑ!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΡΕΧΩ ΑΠΟ ΕΧΘΕΣ.ΑΦΗΣΤΕ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.ΕΙΝΑΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΑΡΡΩΣΤΗ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΥΠΟ ΚΑΡΚΙΝΟΥ ΕΛΑΦΡΙΑΣ ΜΟΡΦΗΣ ΣΤΟΥΣ ΛΕΜΦΑΔΕΝΕΣ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛ ΓΙΑ ΧΗΜΕΙΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΑΡΧΙΣΕ ΑΠΟ ΤΕΤΑΡΤΗ .ΤΗΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ Η ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΑ.ΚΑΝΩ ΚΑΝΕΝΑ ΦΑΓΗΤΟ ΤΗΣ ΚΑΝΩ ΛΙΓΟ ΠΑΡΕΑ ....ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΚΙ ΕΓΩ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ Η ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΑΔΕΡΦΗ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ Μ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΠΟ ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΒΡΗΚΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ ΚΑΙ ΤΑ ΑΦΑΙΡΕΣΑΙ ΟΛΑ ΠΡΟΧΘΕΣ!ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΧΑΛΙΑ ....

ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ Μ ΠΕΜΠΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΥΟ ΚΕΦΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙΘ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΕΙΣΑΣΤΕ ΠΛΕΟΝ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ.ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΧΑΛΑΣΑ ΛΙΓΑΚΙ ΤΗΝ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑΑ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΟΥΔΙΑΚΑ ΜΑΣ!

ΗΡΘΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΘΑΡΙΣΑΜΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΕΒΑΨΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΠΛΕΝΩ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΛΙΤΣΑ ΑΡΧΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΛΑ!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΙΕΖΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΗ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΜΑΓΝΗΣΙΟ. ΜΕ ΕΧΕΙ ΣΕ ΚΑΡΑΝΤΙΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΠΙΑΤΑ ΔΕΝ Μ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΠΛΕΝΩ.

ΡΟΥΜΠΕΛΙΤΣΑ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ !!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ !

XANTHIPPI RUBELA MIA XARA ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΕΜΕΝΑ Η ΔΙΚΙΑ Μ ΣΤΟΝ 7Ο ΗΤΑΝ 1246 ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΠΗΓΑΙΝΩ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΕΞΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΤΗΝ ΕΙΔΕ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.Η ΖΥΓΑΡΙΑ ΣΤΑ 7KG ΣΤΑΘΕΡΑ ΔΕΝ ΠΟΛΥΤΡΩΩ ΚΙΟΛΑΣ ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ ΕΓΩ ΤΑ ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΘΑ ΤΑ ΧΑΣΩ ΜΑΖΕΜΕΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!ΕΥΧΟΜΑΙ!!!!!!!!

:P :P ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fatsoulina μου τι να πω;;; Ελπίζω να είναι περαστικά.... είναι δύσκολες αυτές οι καταστάσεις... και δυστυχώς τις ξέρω καλά εκ των έσω... anyway... να σκέφτεσαι τον αντρούλη σου και το μωράκι σας και να παίρνεις δύναμη!!! Ειλικρινά εύχομαι όλα να πάνε καλά τόσο με την πεθερά σου όσο και με τη θεία σου.... μέσα από την καρδιά μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα fatsoulina!!!Εύχομαι μέσα από την ψυχή μου να είναι όλα περαστικά και για την πεθερά σου και για τη θεία σου!!!!Πάνω από όλα την υγειά μας να έχουμε και όλα τα άλλα έρχονται!!Προσπάθησε να είσαι ήρεμη και για τον άντρα σου γιατί σίγουρα θα έχει στενοχωρηθεί πολύ και κυρίως για την μπέμπα σου!!!Βλέπεις ό,τι νιώθουμε νιώθουν και αυτά τα ζουζούνια!!!!

Εγώ fatsoulina ζηλεύω όλους αυτούς που κάνουν γενική στο σπίτι. Εγώ με την κοιλιά που έχει μεγαλώσει δεν μπορώ να κάνω και πολλά πράγματα.Η μαμά μου έχει λογιστικό γραφείο και όπως καταλαβαίνεις αυτή την εποχή πνίγεται με τις δηλώσεις και την υπόλοιπη δουλειά. Και δε θέλω να την κουράσω και εγώ. Περιμένω τον άντρα μου να ξεκινήσουμε να φτιάξουμε το δωμάτιο του μικρού. Τα ρουχαλάκια τα αγοράσαμε και τώρα θέλω να τα πλύνω, να τα σιδερώσω γιατί και εγώ παρ'όλο που θα γεννήσω σε ιδιωτικό μαιευτήριο στην Άρτα μου ζήτησαν ρουχαλάκια, σεντονάκια κλπ!!!Οπότε καταλαβαίνεις!!

Εγώ από κιλά είμαι στα 8,5. Ο γιατρός δε μου είπε τίποτα αλλά φαντάζομαι ότι 2-3 κιλά θα τα βάλω μέχρι τέλους!!!Ελπίζω και εγώ να τα χάσω μετά!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, ελπίζω να είστε όλες καλά!

fatsoulina περαστικά εύχομαι και κουράγιο...

Rubela καλώς ήρθες στην παρέα!

Ελίνα κι εγώ χτες έκανα καμπύλη ζαχάρου και παρόλο που την έχω ξανακάνει αυτή τη φορά μου έκατσε πιο βαριά! μου ανακάτεψε λίγο το στομάχι η γλυκόζη και ένιωθα έτσι λίγο κάπως, αλλά ευτυχώς ήρθε ο αντρούλης και με πήρε όταν τελείωσα και με πήγε να φάω και κάτι, αλλιώς θα έπεφτα κάτω από την υπογλυκαιμία... μετά γύρισα σπίτι και κοιμόμουν 3 ώρες!!! :blink:

γενική κι εγώ θέλω να κάνω από τη μία, από την άλλη σκέφτομαι ότι σε κανένα μήνα περίπου θα φύγουμε λογικά από το σπίτι αυτό, είναι και τεράστιο, και το ξαναματασκέφτομαι, αλλά όλο και κάτι θα κάνω και σιγά-σιγά θα αρχίσω να ξεσκαρτάρω και να μαζεύω σε κούτες.... και μόνο που το σκέφτομαι κουράζομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ κοριτσάκια μου.ευτυχώς είναι και τα δυο ήπιας μορφής δεν κινδυνεύει η ζωή τους .η θεία τα αφαίρεσαι και δεν πειράχτηκε καποιο όργανο και την πεθερα μου την είπε οτι μπορει και 15 χρονια να την πάει έτσι απλα κουράζεται δεν έχει δυνάμεις να κάνει πολλα.και εγω δεν μπορω να την βοηθήσω σε αυτην την φάση.

xanthippi μου εύχομαι να μην ήτα ν κάτι πολυ σοβαρό !ολα περαστικα για όλο τον κόσμο.

kassi μου σε καταλαβαίνω απόλυτα είναι δύσκολα σε αυτήν την κατάσταση πρέπει να περιμ΄΄ενουμε απο τους άλλους να βοηηθήσουν.κι εμένα η μαμα μου θα αρχίσει δουλειά αρχές Μάη οπότε απο εκει και πέρα είμαι μόνη μου για αυτο μου έκανε τα βαριά.θα έρθει και μια κοπέκα τέλη του μήνα να καθαρίσουμε τα ψηλα τα ντουλάπια και να σηκώσουμε τα χαλια να μην έχω.τι αγχος βρε κορίτσια λες και όταν έρθει το μωρό δεν θα μπορούμε να κάνουμε τπτ.θέλουμε να ετοιμάσουμε τις φωλίτσες για τα αγγελούδια μας.αλλα και κατι να μείνει όπως λέει και η πεθερά μου κάνε πως δεν το βλέπεις!!!!όσο για τα kg σου μια χαρά είναι γερές να είμαστε να τα χάσουμε βρε κορίτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διάβασα στο βιβλίο μου για την εγκυμοσύνη ότι αυτό που μας πιάνει και θέλουμε το σπίτι και τα πράγματα στην εντέλεια λίγο πριν τον ερχομό του μωρού λέγεται "σύνδρομο της φωλιάς" όπου η γυναίκα θέλει να ετοιμάσει κατά κάποιο τρόπο το χώρο που θα δεχτεί το μωρό της!!1Είδατε η φύση; Μας κάνει ακόμη πιο νοικοκυρές!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια γεια σας και από μένα.τυπικά ανήκω και γω στο κλαπ ιουνίου πητ έχω 8/6 αλλά λόγω ανεπάρκειας τραχήλου και ραφής του από τη 12η βδομάδα κύησης θα γεννήσω πρώτα ο Θεός μέχρι 25 Μαίου, έτσι έγραφα στα μωράκια Μαίου, είπα όμως αφού σας είδα να περάσω να πω ένα γεια!!!Αυτό είναι το δεύτερο μου παιδάκι, είναι αγοράκι και έχω άλλο ένα αγοράκι..rubela μου γεια σου και από δω!!!τώρα μαθαίνω ότι παίζει φ.τ!!Μπράβο αυτό είναι πολύ καλό!!!fatsoulina περαστικά και όσο πιο ανώδυνα γίνεται για όλους σας ναναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...