Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2010!!!!!


Recommended Posts

Καλησπερούδια και από εμένα όμορφες κοιλίτσες!!! Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη και πάλι... Υγεία σε όλους μας και με το καλό τα μπεμπάκια μας!!!

Πως τα περάσατε;; Εμείς οικογενειακά... όπως οι περισσότεροι αυτές τις μέρες... εξάλλου δεν είμαστε και για πολλά...

Οι κοιλίτσες σας πως πάνε;; Εμένα έχει μεγαλώσει αρκετά... και ο μπεμπάκος μου δίνει ρεσιτάλ κάθε μέρα... μια με τις κλωτσιές... μια με τις βόλτες του... έχει πολύ πλάκα..!! :woohoo: :woohoo:

Όσο για τον καφέ που συζητάτε... έχω να πιω... ούτε και που θυμάμαι από πότε... τον έκοψα λίγο πριν την εγκυμοσύνη και πλέον θεωρώ ότι άμα πιω θα βγω στον δρόμο και θα βαράω σφαλιάρες στους περαστικούς... ας γεννήσω με το καλό και μπορεί να αλλάξω γνώμη... τι να πω;; θα φανεί!!

Φιλιά πολλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 925
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλώς ήρθες Κατερίνα. Έχουμε ίδια ΠΗΤ αλλά εγώ περιμένω κοριτσάκι.

Τον καφέ τον έχω ξεχάσει πια, αφού με το που έμαθα ότι είμαι έγκυος άρχισε να μην μου αρέσει. Τώρα μυρίζω τον καφέ του άνδρα μου :laugh:

Πάντως αυτές τις μέρες λίγο κρασάκι το ήπια, είναι η μόνη κατάχρηση που έκανα (τα γλυκά και οι σοκολάτες δεν μετράνε!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerina1807 έγραψε:

καλησπερα κοριτσια!

καλως σας βρηκα!

εγω περιμενω 6 ιουνιου και ειναι παιδαρος!

με το καλο κοριτσι μου!πω πω πολλοί γαμπροι μαζευτηκαν για την κόρη μου~

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!! ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΝΙΩΘΩ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΑ , ΧΤΥΠΑΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΟ <ΠΙΠΙ> ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΠΑΝΩ , ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΔΗΛ.ΜΑΛΛΟΝ ΓΥΡΙΣΕ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΕΠΙΣΗΣ, ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΑΝΗΣΥΧΩ, ΧΘΕΣ ΔΕ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΤΗΛ. ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΠΑΛΙ. ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ? ΕΠΙΣΗΣ ΣΚΛΗΡΑΙΝΕΙ ΟΛΗ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΑΛΑΚΗ, ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ? ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω ότι αυτό που περιγράφεις είναι συσπάσεις, αλλά δεν είμαι εντελώς σίγουρη γιατί δεν το έχω νιώσει. Δεν παίρνεις μαγνήσιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ δεν το έχω πάθει αλλά απόπεριγραφές άλλων forum κάπως έτσι περιγράφουν τις συσπασεις.Αν είναι δε όλη την κοιλιά ...γιατί καμιά φορά είναι σε ορισμένα σημεία και είναι απλά το μπεμπάκι μας που σπρώχνει.Μην αγχώνεσαι, μίλησε με τον γιατρό σου και θα σε καθοδηγήσει.Απ οτι έχω καταλάβει δεν είναι σπάνιο και δεν έιναι και ανησυχητικό απλά ίσως σου δώσει μαγνήσιο όπως λέει και η sokolatitsa πιο πάνω.

Πές μας τι έγινε...Ολα θα πάνε καλά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΚΑ έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!! ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΝΙΩΘΩ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΑ , ΧΤΥΠΑΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΟ <ΠΙΠΙ> ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΠΑΝΩ , ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΔΗΛ.ΜΑΛΛΟΝ ΓΥΡΙΣΕ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΕΠΙΣΗΣ, ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΑΝΗΣΥΧΩ, ΧΘΕΣ ΔΕ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΤΗΛ. ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΠΑΛΙ. ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ? ΕΠΙΣΗΣ ΣΚΛΗΡΑΙΝΕΙ ΟΛΗ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΑΛΑΚΗ, ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ? ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!![/

καλησπέρα και απο εμένα αυτό που περιγράφεις το έχω νιώσει και εγώ είναι συσπάσεις αλλα νομίζω ακίνδυνες οι επικύνδινες πρέπει να είναι σαν πόνοι περιόδου.ας μας πει και κάποια έμπειρη.και εμένα η μπέμπα με κλωτσάει στο πιπι και πονάνε τα πλευρά μου μερικές φορές.εχθές μου εκοψε την ανάσα...αχ αυτα τα μωράκια μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΑΤΣΟΥΛΙΝΑ! ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΕ? ΤΗΛ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΗΜΑ ,ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΛΕΕΙ ΑΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ Η ΟΧΙ.

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΠΕΙ ΘΑ ΚΑΝΩ. ΟΧΙ ΠΟΝΟΥΣ ΔΕ ΝΙΩΘΩ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΕΥΤΥΧΩΣ!ΕΣΥ ΚΑΛΑ ΕΙΣΑΙ? ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΩ ADD ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ !!!!!!!!! sokolatitsa kai madrid ΠΑΙΡΝΩ ΜΑΓΝΗΣΙΟ 1 ΤΗ ΜΕΡΑ , ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΥΞΗΣΕΙ ΑΡΑΓΕ? ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΟΤΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ!ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ! :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω είμαι κανε με να μιλάμε.καλά είμαι εμένα δεν μου είπε για καρδιοτοκογράφημα τιποτα καινο΄λυργιο είναι αυτό?καλά είμαι δεν με έπιασε ξανά.εχει καιρό που με έπιασε βέβαια θα την ρωτήσω καλού κακού.καλά θα είναι η μπουμπύ σου...τέλεια θα είναι.

Λόγω των συσπάσεων σου είπε για καρδιοτοκογράφημα ή για τις κλωτσιές στην ουρήθρα?αχ θα παρω τηλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fatsoulina mou έγραψε:

εδω είμαι κανε με να μιλάμε.καλά είμαι εμένα δεν μου είπε για καρδιοτοκογράφημα τιποτα καινο΄λυργιο είναι αυτό?καλά είμαι δεν με έπιασε ξανά.εχει καιρό που με έπιασε βέβαια θα την ρωτήσω καλού κακού.καλά θα είναι η μπουμπύ σου...τέλεια θα είναι.

Λόγω των συσπάσεων σου είπε για καρδιοτοκογράφημα ή για τις κλωτσιές στην ουρήθρα?αχ θα παρω τηλ.

Einai ena μηχανημα που δειχνει τις συσπασεις

Εισαι ξαπλα σου φορανε κατι σαν ζωνη στην κοιλια και σε αφηνουν εκει καποια λεπτα της ωρας να δουν ποσο συχνες ειναι οι συσπασεις ..αν ειναι συσπασεις Δεν ποναει καθολου Καλα αποτελεσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!Την Παρασκευή που πήγα στο γιατρό για τον προγραμματισμένο υπέρηχο τον ρώτησα για τις συσπάσεις και μου είπε ότι θα ανησυχήσω αν νιώθω την κοιλιά μου να πετρώνει για 30 δεύτερα να ηρεμεί, να ξαναπετρώνει μετά από λίγο κλπ. Ωστόσο μου είπε ότι περίεργο βλέπω να του τηλ.Ελπίζω να βοήθησα στο θέμα των συπάσεων. Επίσης μου είπε ότι σε τρεις εβδομάδες που θα ξαναπάω θα κάνουμε και ένα τεστ αντι στρες. Ξέρετε τι είναι; Γιατί εγώ χάζευα τις φωτό του μπεμπάκου και δεν τον ρώτησα!!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κι απο μενα!!!!εχω καιρο να μπω,τι μου κανετε???

εγω νοσηλευτηκα στην 26η εβδομαδα με συσπασεις,αλλα δε με εβαλαν στον καρδιοτοκογραφο γιατι ηταν λεει μικρη η κυηση και δε θα φαινοταν..ευτυχως απο τοτε που πηρα τα ytopar δεν ξαναειχα..μαλλον εχω οταν κουραζομαι,η οταν κανω μπανιο,αλλα δεν ποναει,οποτε μαλλον δεν ειναι τιποτα..

μια χ;αρα ειναι τα μωρακια μας μην ανησυχειτε..οσο για τις κλωτσιες στο πιπι,αλλο πραγμα!!!!καμια φορα ειναι τοσο δυνατες,που νιωθω οτι θα βγει κανενα ποδαρακι η χερακι απο μεσα!!!!ειναι αρκετα ενοχλητικο αλλα τι να κανουμε,αυτα ειναι τα ωραια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!! ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΙΚΡΕΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΕΣ,ΝΑ ΑΥΞΗΣΩ ΤΟ ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΑΠΟ 1 ΣΕ 2 ΤΑΜΠΛΕΤΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΟΛΠΙΚΑ UTROGESTAN ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ.(ΗΤΑΝ ΒΛΕΠΕΤΕ Ο ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΚΟΙΤΑΞΕ) ΤΩΡΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΗΛ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ. ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΟΛΠΙΚΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΠΑΚΙΑ..ΦΟΒΑΜΑΙ...ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ! :):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι σε ολη την κοιλια,για την ακριβεια ενιωθα οτι γινεται πετρα,και οτι μαζευεται μπροστα..ηταν και εμφανες δηλαδη..μαζευοταν μπροστα για λιγα δευτερολεπτα και για οσο κρατουσε ενιωθα και μια ελαφρια δυσπνοια..αν το νιωθεις μονο σε σημεια νομιζω οτι δεν ειναι συσπασεις αλλα ειναι το μωρο που στριφογυριζει σε εκεινο το σημειο και το νιωθεις σκληρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ALKOST ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΑΚΟ ΣΟΥ!ΣΥΝΗΘΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΟΦΑΛΟ ΓΥΡΩ ΣΚΛΗΡΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΜΑΛΑΚΗ..ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ! ΘΑ ΚΑΝΩ ΛΙΓΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ!ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kassi τι είναι καλέ αυτό το αντι στρές που θα κάνει ο γιατρός?Δεν το έχω ακούσει!!Εγώ την άλλη εβδομάδα πάω για την περιβόητη καμπύλη ζαχάρου και μετά μου είπε να κάνω για 2 μέρες ενέσεις κορτιζόνης για να δυναμώσουν τα πνευμονάκια του μικρού(στεναχωρήθηκα λίγο , δεν ξέρω γιατί θέλει να κάνω κορτιζόνη αφού όλα είδαμε οτι είναι καλά και είμαι μόνο στον 7ο μήνα χωρίς ένδειξη για πρόωρο τοκετό :( )

Κορίτσια το μαγνήσιο είναι για τις συσπάσεις ή το παίρνατε από πριν?Δεν μου έχει δώσει ο γιατρός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madrid05 έγραψε:

kassi τι είναι καλέ αυτό το αντι στρές που θα κάνει ο γιατρός?Δεν το έχω ακούσει!!Εγώ την άλλη εβδομάδα πάω για την περιβόητη καμπύλη ζαχάρου και μετά μου είπε να κάνω για 2 μέρες ενέσεις κορτιζόνης για να δυναμώσουν τα πνευμονάκια του μικρού(στεναχωρήθηκα λίγο , δεν ξέρω γιατί θέλει να κάνω κορτιζόνη αφού όλα είδαμε οτι είναι καλά και είμαι μόνο στον 7ο μήνα χωρίς ένδειξη για πρόωρο τοκετό :( )

Κορίτσια το μαγνήσιο είναι για τις συσπάσεις ή το παίρνατε από πριν?Δεν μου έχει δώσει ο γιατρός...

Ελίνα το μαγνήσιο είναι και για τις συσπάσεις, είναι και γενικότερα ένα στοιχείο που χρειάζεται στην εγκυμοσύνη και συνήθως το δίνουν... κι εγώ παίρνω δύο φορές τη μέρα, αυτά τα συμπληρώματα μου τα έδωσε ο γιατρός μόλις έκλεισα το πρώτο τρίμηνο... άλλοι τα δίνουν από την αρχή... και τώρα που του είπα για κάτι ψιλοπονάκια στον κόκκυγα και τέτοιες ενοχλήσεις μου είπε ότι δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι, αλλά όλα αυτά τα συμπληρώματα βοηθάνε το σώμα της μαμάς να αντεπεξέλθει..

για την κορτιζόνη δεν τον ρωτάς γιατί σου το προτείνει; μπορεί απλά να είναι πολύ επιφυλακτικός και να θέλει να φυλάει τα ρούχα σας, αλλά δεν πρέπει να σου εξηγήσει γιατί θεωρεί ότι πρέπει να γίνει αυτό; κάθε γιατρός έχει δική του κοσμοθεωρία, αλλά να ξέρεις κι εσύ γιατί σου το προτείνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μαγνήσιο είναι για τις κράμπες και τις συσπάσεις. Εγώ το παίρνω από τον τρίτο μήνα περίπου που είχα μία αποκόλληση.

ΜΙΚΑ γιατί δεν ρωτάς αν μπορείς να πάρεις τα ουτροζεστάν από το στόμα. Εγώ τις δύο φορές που είχα αίμα έτσι τα πήρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινή ,τον ρώτησα και μου είπε οτι βοηθάει να αναπτυχθούν οι πνεύμονες του μωρού, κάτι που ειδικά στα αγοράκια συμβαίνει λίγο πιο αργα(είναι πιο αδύναμα γενικά γι αυτό και σε περίπτωση πρόωρου τοκετού έχουν μεγαλύτερο πρόβλημα από τα κοριτσάκια).Απλώ ρωτόντας μετά και ψάχνοντας λίγο είδα οτι ένεση κορτιζόνης κάνουν όταν φοβούνται για πρόωρο μωράκι(δεν μου είπε για κάτι τέτοιο ο γιατρός) ή ίσως όταν πλησιάζε η ώρα του τοκετού και κρίνουν οτι τα πνευμονάκια δν είναι αρκετα δυνατά.Ξέρω βέβαια πως κακό δεν κάνει αλλά...

Το οτι ο γιατρός μου είναι πολύ επιφυλακτικός και λίγο "ψείρας" είναι δεδομένο.Ισως επειδή έχει να κάνει κυρίως με δύσκολες περιπτώσεις(ασχολείται με εξωσωματικές),αλλά του έχω μεγάλη εμπιστοσύνη.Απλά οι πολλές εξετάσεις και όλα αυτά που έχω κάνει προληπτικά ώρς-ώρες με κουράζουν.

Αχχχ...υπομονή σε λίγο έρχονται τα μωράκια μας!!Πως περνάει ο καιρός!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσάκΙΑ

ρώτησα την γιατρό για τα τεντώματα σε όλη την κοιλια και μου είπε αυτο που καποια προανέφερε.είναι ανησυχητικο αν συμβαίνει συνεχόμενα αλλα το πιο ανησυχητικό είναι οι πόνοι περιόδου αν συμβαίνουν κάθξε 20'.με καθησύχασε.δεν είναι τπτ .όσο για το οτι σκληραίνει η κοιλιά σε κάποια σημεία ειναι το μωρο που μαζεύεται όπως ειπατε.

madrid αυτο με την ενέσα είναι πολυ νωρίς και δεν είναι απαραίτητο αν δεν κινδυνεύεις απο πρόωρο τοκετό.επίσης να προσεχετε όποια έχει πρόβλημα με το ζάχαρο δεν κάνει να κάνει αυτην την ενέσα, το λέω προληπτικα.Ρωτησε τον αν είναι τόσο πια απαραίτητο

Μαγνήσιο έπαιρνα στην αρχή γιατί είχα καποια πονάκια αλλα μου το έκοψε τώρα που δεν έχω γιατι αν με πιάσουν πραγματικές συσπάσεις δεν θα με πιάνει λέει.

μ έπιασε προχθές και ένας πόνος στα πλευρά κόπηκε η αναπνοή μου της το είπα και μου είπε οτι τεντώνεται το μωρο να μην ανησυχω.

κορίτσια ότι και να συμβαίνει στο γιατρό μας κατευθείαν γιατι κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. αυτά.φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!!!!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΦΑΤΣΟΥΛΙΝΑ ΜΟΥ ΔΕ ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΑΜΕ ΧΤΕΣ , ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ!ΕΓΩ ΧΑΛΑΡΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΩ ΠΑΛΙ ΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας και από εμένα... μόλις χθες επαναπατρίστηκα... και μπήκα να δω τι μου κάνετε!!!

Απ' ότι καταλαβαίνω είστε καλά... και το χαίρομαι... με εξαίρεση τις μικροσυσπάσεις.... αφού οι γιατροί είναι ήσυχοι.. το ίδιο να είστε κι εσείς!!! Πρέπει είπαμε να τους έχουμε εμπιστοσύνη...

Εγώ πάντως δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο με συσπάσεις... και δεν παίρνω μαγνήσιο... προς το παρόν τουλάχιστον... ελπίζω όλα να κυλίσουν ομαλά... μέχρι τον τοκετό... πωπω... πλησιάζει η ώρα... το πιστεύετε;;; :S:blink:

Εμείς χθες ξαναείδαμε τον μπέμπη μας σε αναλυτικό υπέρηχο.. μήπως και έχει αλλάξει κάτι με τα ματάκια του... για το ενδεχόμενο συγγενούς καταράκτη (αν θυμάστε)... δυστυχώς η εικόνα είναι η ίδια... οπότε περιμένουμε την γέννηση για να το εξακριβώσουμε... και να προβούμε στις απαραίτητες ενέργειες... τι να πω;; Υγεία και πάλι υγεία σε όλους μας και πάνω απ' όλα στα μπεμπάκια μας...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...