Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2010!!!!!


Recommended Posts

δεν πειράζει αν είναι για το καλο του μωρου σου!!!εγω συσπασεις δεν ειχα καθόλου αλλα μονο κατα την διαρκεια αυτο που σου ειπα θα την ρωτησω να ξέρω .εμενα τετοια βουναλακια στα καλα καθούμενα δεν κανει μονο στα χ΄΄αδια.τι να πω.ευχαριστω παντωςφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 925
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Fatsoulina, μάλλον μαζεύεται η μικρούλα και ίσως να είναι και συμπτωματικό!Δηλαδή να μην το παθαίνεις και κάθε φορά με τις αγκελίτσες σας.Εμάς δεν μας έχει τύχει κάτι τέτοιο, αλλά τα "βουναλάκια" μου τα έχω σε άσχετες φάσεις.Ισως επειδή ο δικός μου είναι ...αντράκι να μη σοκάρεται τόσο εύκολα!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fatsoulina mou έγραψε:

με το καλο το μωρακι σου Λίνα ,γιατι καισαρική έχεις κ΄΄αποιο πρόβλημα?

δυστυχως εχω ηδη μια καισαρικη στο ενεργητικο μου Υπαρχει μια μικρη πιθανοτητα να παω με φυσιολογικο,επειδη εχουν περασει 3 χρονια, αλλα θα το μαθω αργοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια μανουλίτσες!!!!

Τι μου κάνετε;; Εγώ ετοιμάζομαι για βολτίτσα σήμερα... έχει έρθει και η αδερφή μου με τον αρραβωνιαστικό της.. οπότε καταλαβαίνετε...

Είπα να πω ένα γεια.. και να σας ευχηθώ καλό ΣΚ...

Πολλά φιλιά και θετικές σκέψεις....

Υ.Γ.: Αρχίζουν και μου γίνονται εμμονή τα κιλά... δεν μπορώ να καταλάβω πως μπαίνουν... το θέμα μου δεν είναι αν θα τα χάσω... θα τα χάσω... απλά δεν μπορώ να καταλάβω πως αφού δεν κάνω κάτι περισσότερο.. αυτά μπαίνουν!! Και επίσης... που θα φτάσουν;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άστε τα κορίτσια τα κιλά είναι μια πολύ περίεργη ιστορία και για μένα!!!Ενώ πλέον τρώω λιγότερο από πριν μείνω έγκυος και ίσως και λιγότερο από το α' τρίμηνο, ανεβαίνουν χωρίς έλεος!!!Όχι υπερβολικά βέβαια αλλά αν λίιιιγο ξεφύγω μια μέρα την επόμενη η ζυγαριά μου όχι μόνο δε μου το συγχωρεί αλλά τα εδραιώνει τα γραμμάρια!!!Τι να πω!!!Όπως έχω γράψει και αλλού ας κάνουμε ποιοτική διατροφή και το σταυρό μας!!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω, πω kassi!!Το γράφεις αυτό την ώρα που τρώω μια σοκολάτα! :blush:

Η αλήθεια είναι οτι εγώ στην αρχή πρόσεχα περισσότερο και όσο εύλεπα οτι πάω καλά με τα κιλά...ξεθάρρευα. :blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Madrid καλά κάνεις!!!Δίνεις χαρά στο μπεμπάκι σου το οποίο θα αρχίσει να κάνει τουμπες καθώς θα γεύεται τη σοκολάτα που τρως!!Ο δικός μου όποτε φάω φρούτο, πιω πορτοκαλάδα ή φάω κανά γλυκάκι κάνει πάρτυ!!! :laugh: Γιατί τα υπόλοιπα, κρέατα και λαχανικά δεν τον πολυσυγκινούν!!!Εντάξει πού και πού χρειάζεται και κάτι διαφορετικό για να κρατάμε και μια ισορροπία!!!Άνθρωποι είμαστε και εμείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madrid05 έγραψε:

Fatsoulina, μάλλον μαζεύεται η μικρούλα και ίσως να είναι και συμπτωματικό!Δηλαδή να μην το παθαίνεις και κάθε φορά με τις αγκελίτσες σας.Εμάς δεν μας έχει τύχει κάτι τέτοιο, αλλά τα "βουναλάκια" μου τα έχω σε άσχετες φάσεις.Ισως επειδή ο δικός μου είναι ...αντράκι να μη σοκάρεται τόσο εύκολα!! :laugh: :laugh:[/quote

σωστα τα κοριτσάκια είναι πιο συνεσταλμένα μου έχει συμβεί κι άλλες φορες στην ίδια φάση αλλα πιο ήπια.ρώτησα την γιατρό μ και μου είπε αυτο δεν είναι συσπασεις απλως αν δεν νιώθω καλα να χαλαρώνω και να μην συνεχίζω.δεν θα μας αφησει αυτο το παιδι δεν θελει φοβάται μην κανει κι αλλο αδρφακι χιχιχι :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΔΙΑΒΑΖΩ, ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΜΑΣ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ! ΕΙΧΑ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΠΩ, ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΙΝΤΕΡΝΕΤ. Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΖΩΗΡΕΣ ΚΛΩΤΣΙΕΣ!!!!!!! ΕΤΟΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΑ ΜΙΣΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑΜΕ, ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ! ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΙΣ 28 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΗΤΑΝ 1250 ΓΡΑΜ. ΤΩΡΑ ΠΙΝΩ ΤΟ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΜΟΥ ΧΑΛΑΡΑ !!!!ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΙΣ ΣΤΡΟΓΓΥΛΕΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!! :):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτισια !!!!

ΜΙΚΑ ωραία χαίρομαι που όλα ειναι καλά!εμένα στις

28 εβδομάδες ήταν 1,146 καλα είμαστε !

apis ευχομαι να πανε ολα καλα και να γεννήσεις με φυσιολογικο τοκετο η τελος παντων οτι θα είναι καλύτερο για το μωράκι σ και για εσένα.

κορίτσια πήρα καροτσάκι ενα κοραλί πολυ ωραίο γίνεται απο καλαθούνα μέχρι να μην νχρειάζεται καρότσι απο ΛΗΤΩ .βγαίνει το καλάθι και το μετακινείς.την τρίτη θα πάμε να παραγγείλουμε έπιπλα απο Καβάλα ειναι πιο οικονομικα.

Όσο για τα κιλα είμαι ευχαριστημένη εχω κολλήσει στα 6 και προσέχω γιατι όπως εχω πει είμαι ήδη αφρατούλα.αλλα εχθες κορίτσια εφαγα σοκολάταααααααααααααα!!!μια ΙΟΝ ΜΙΚΡΉ...ΤΟΣΗ ΔΑ... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: φιλακια αγαπες μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα!!Μάλλον καλησπέρα πια!!Είναι υπέροχη η μέρα έξω.Πήγα για καφεδάκι κοντά στην θάλλασα και τώρα θέλω να ξαναβγώ!!!

Σκέφτομαι οτι σε λίγο θα μας φάει το σπίτι και θέλω να χορτάσω βολτούλες τώρα!!!

:):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madrid05 έγραψε:

Σκέφτομαι οτι σε λίγο θα μας φάει το σπίτι και θέλω να χορτάσω βολτούλες τώρα!!!

:):):)

Δεν έχεις καθόλου άδικο... θα μας χορτάσει το σπίτι... αλλά ευτυχώς η περίοδος που θα γεννήσουμε είναι πολύ καλή και εύκολα θα μπορέσουμε να ξεγλιστρίσουμε το καλοκαιράκι... και τις βολτίτσες μας θα κάνουμε και τα μωράκια μας θα έχουμε αγκαλίτσα... Αχ, πόσο θέλω να φτάσει αυτή η ευλογημένη ώρα.... :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερούδια κοριτσάκια μου!!!

Που χαθήκατε σήμερα;;;; Εεεεεε;;;; Εμείς όλα καλά... φουσκώνουμε και πάμε.... Το φουσκώνουμε είναι γενικότερο... κι εγώ και το μωρό...!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κι απο μενα,κι εγω ιουνιο γενναω-πρωτα ο Θεος..

φουσκωνετε ε???εγω αυτον τον μηνα αρχισα να φουσκωνω πολυ..σε λιγες μερες μεσα εχω γινει αγνωριστη!!!!πλεον φαινεται οτι ειναι εγκυος,αλλιως πριν με κοιτουσαν ολοι καπως,"ειναι,δεν ειναι" :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alkost έγραψε:

καλησπερα κι απο μενα,κι εγω ιουνιο γενναω-πρωτα ο Θεος..

φουσκωνετε ε???εγω αυτον τον μηνα αρχισα να φουσκωνω πολυ..σε λιγες μερες μεσα εχω γινει αγνωριστη!!!!πλεον φαινεται οτι ειναι εγκυος,αλλιως πριν με κοιτουσαν ολοι καπως,"ειναι,δεν ειναι" :laugh: :laugh:

Με το καλό το μωράκι σου εύχομαι!!! Όλα τα πάνε κατ' ευχήν!!!!!

Αν φουσκώνουμε λέει... άστα... και καλά το μωρό... εμείς γιατί;;; :blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh:

ελα ντε!!!!!!!εμεις γιατι????μαλλον ειναι μια απο τις θυσιες της μανας!!!! :)

ποτε εχεις πητ??? εγω 21-06...εχεις ετοιμασει τιποτα η ακομα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas korits;akia!!!!twra mporesa na mpw eixe provlima i selida pali!!!!

fouskwnoune ta kinderakia na doume pou tha ftasoume.koritsia exw ena mikroutsiko pono ston ofalo kai sklirainei kai eseis?einai epeidi tentwnei i koilitsa?

simera ekana geniki me ton aderfouli m me voithise to kamari m na sikwnei na travaei kourastikame alla ta kataferame!tetarti tha ftiaxw tsourekakia .prosexw ton anipsio 4.5 xronwn kai thelw na ton apasxolisw me kati dioti zwiroulis!

afta!filakia stis koilitses

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alkost έγραψε:

:laugh: :laugh:

ελα ντε!!!!!!!εμεις γιατι????μαλλον ειναι μια απο τις θυσιες της μανας!!!! :)

ποτε εχεις πητ??? εγω 21-06...εχεις ετοιμασει τιποτα η ακομα??

Απολύτως τίποτα!!! Μετά το Πάσχα θα ασχοληθώ σοβαρά.. προς το παρόν απλά κοιτάζω και μετά θα πάω για αγορές... επιβάλλεται πλέον! Περνάει ο καιρός.. :blink: Εγώ έχω ΠΗΤ 26/6... Αλήθεια αγοράκι ή κοριτσάκι;; Εγώ έχω αγοράκι!! :woohoo: :woohoo: Και είναι το πρώτο, οπότε καταλαβαίνεις... δεν κρατιέμαι!!

fatsoulina και τσουρέκια;;; Μωρέ μπράβο!!! Τι νοικοκυρά είσαι εσύ;; Πάντως στις δουλειές... ευτυχώς που με βοηθάει ο άντρας μου.. αλλιώς δεν θα έκανα τίποτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα,

εγώ δεν αντιστάθηκα και μετά την β επιπέδου πήρα κάτι κορμάκια, αλλά μέχρι τώρα μου έχουν φέρει κιόλας ένα σωρό πράγματα.Φίλες μου που έχουν μεγαλώσει τα μωράκια τους μου έδωσαν ένα σωρό πραγματάκια!Από ρηλάξ, μέχρι καλαθούνα(μόνο στρωματάκι θα πάρω) και κατι όμορφα "φουφουλάκια" που είναι σαν κορμάκια αλλά ανοικτά από κάτω(τα ποδαράκια δηλαδή είναι μαζί και τα μανικάκια γυρίζουν σαν γαντάκια για να μην ξύνει την μουρίτσα του)που έίναι για τις πρώτες μέρες.

Οτι είναι και εγώ θα το πάρω μετά το Πάσχα πια-μάλλον μετά την μετακόμιση.Αλλωστε και εγώ ΠΗΤ έχω προς το τέλος(30/6).Τότε θα έρθει το αγοράκι μου :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίστακια καλησπέρα!!!!Έχω να μπω από χθες και είδα ότι γράψατε αρκετα!Xanthippi και εγώ έχω Π.Η.Τ. 25/06/2010 και αγοράκι είμαστε μαζί!!Για να δούμε ποιο αγοράκι θα είναι πιο ανυπόμονο!!!

Fatsoulina μπράβο κοπέλα μου!!Είσαι πολύ καλή νοικοκυρά!!Και γενική και τσουρέκια!!!!Εγώ κουράζομαι πολύ και να σου πω την αλήθεια και ψιλοφοβάμαι να ζοριστώ και έτσι μόνο γενική θα κάνω σε δόσεις και αν μπορέσω ένα γλυκάκι!!

Madrid εγώ είχα αγοράσει τα πρώτα πραγματάκια αμέσως μετά τη β' επιπέδου και περιμένω μετά το Πάσχα να πάω να πάρω ρουχαλάκια κλπ!!!

Alkost με το καλό και σε σένα το μωρό σου!!Όντως και εγώ πλέον φαίνομαι ολοκάθαρα ότι είμαι έγκυος!!!Έχει φουσκώσει η κοιλιά και απορώ πού θα φτάσει!!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
    • Άντε μπράβο συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλό ο γάμος πάντα ευτυχισμένοι να είστε, αγαπημένοι και να έρθει το μωρακι σας να ολοκληρώσει την ευτυχία σας 🥰 καλα εκανες και έφυγες από την δουλειά δεν είναι να χάνονται τέτοιες μερες μακάρι να μπορέσετε και αύριο και μεθαύριο να έχετε μπόλικες επαφες 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...