Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2010!!!!!


Recommended Posts

ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ !ΜΕ ΑΓΧΩΣΑΤΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΟΜΟΛΟΓΩ ΤΩΡΑ.

Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΜΕ ΕΝΑ ΕΙΔΙΚΟ ΧΑΡΤΑΚΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΡΑ,ΜΕ ΕΒΑΛΕ ΣΤΟΝ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ ΚΑΙ Η ΠΑΛΜΟΙ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ 139-156 ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΕΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΜΕΧΡΙ 30 ΕΦΤΑΝΑΝ.

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΤΗΣ ΕΧΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΑΡΚΕΤΗ ΟΠΟΤΕ ΑΝΑΜΕΝΩ,ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΥΓΡΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΚΙΤΡΙΝΩΠΑ ΟΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΟΧΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΙ ΤΑΚΤΙΚΕΣ.

ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΤΙ ΝΑ ΠΩ!!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟΣΩΡΙΣΜΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 925
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπράβο, kassi!!Εφτασε η ώρα ,ε?Μακάρι να έρθει μέχρι τότε το αγοράκι σου από μόνο του,αλλά απ οτι βλέπω τα αγοράκια μας καλοβολευτήκαν στις κοιλίτσες μας!

Και εγώ έχω σήμερα αργά ραντεβού με τον γιατρό...για να δούμε τι θα πει.Ακόμα δεν έχει ρίξει ματιά από κάτω...Παράξενο?Αν δε δει και σήμερα ...θα ξεβρακωθώ με το ζόρι!!! :laugh :laugh: :laugh:

Ασχετο,κορίτσια, τα δόντια μου χάλια.Τον τον τελευταίο ενάμιση μήνα τα ούλα μου είναι χάλια!!Ματώνουν με το παραμικρό.Είχα και τις βαβούρες με την μετακόμιση και τους μαστόρους και παραμέλισα να πάω στον οδοντογιατρό που ήθελα.Θα κανονίσω να πάω τώρα έστω και στο παρα5 γιατί μετά .....βράστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΣΥ ΜΑΓΔΑΜΟΝΟ ΝΑ ΣΕ ΑΓΧΩΣΟΥΜΕ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ...ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΜΑΣ......ΣΙΓΟΥΡΑ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ...ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΣΟΥ....ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!!ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝ ΚΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ :):):)

ΕΛΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΟΟΥΤΕ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ...ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΜΕ ΔΕΙ..ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ...!!!ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ.......

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ..ΠΟΛΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ....ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΠΕΡΝΕΙΣ????ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΣΕ ΔΕΙ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ ,ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΕΤΟΙ ΘΕΜΑ (ΕΥΤΥΧΩΣ,ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑ ΜΕ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ)

ΕΓΩ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΤΕΡΑΤΑΚΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΙΛΑ!!!!!!!!!!!!!ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΚΙΛΑΚΙΑ ΜΟΥ ..ΑΠΟ ΑΔΥΝΑΤΟΥΛΑ ΚΑΙ ΤΣΑΧΠΙΝΟΥΛΑ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΧΟΝΤΡΟΥΛΑ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ!!!!!(ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΧΑΣΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω και εγώ μανία(και φοβία )με τα δόντια μου.Ισως επειδή είναι πολύ ευαίσθητα.Θέλω επειγόντος έναν καθαρισμό(αν μπορέσει ο οδοντίστρος να ξεπεράσει την κοιλάρα και να βρεί το στόμα μου!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: )

Χαρά, θα τα χάσουμε τα κιλά.Μην αγχώνεσε!!Αν θηλάσουμε κιόλας......ούτε θα καταλάβουμε πότε θα τα χάσουμε!!

Περιμένω πως και πως να πάει η ώρα να πάω στον γιατρό!!!(Αντεεεεε το τικερακι μου γράφει 38 weeks!!!!!!!!!!).Που είσαι μπέμπη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρά και Ελίνα μην ανησυχείτε γιατί δε σας εξέτασε ακόμη από κάτω. Ο γιατρός που παρακολουθούσε την κουμπάρα μου στην Αθήνα ξεκινούσε την εξέταση από κάτω την προτελευταία εβδομάδα γιατί θεωρεί ότι αλλιώς μπορεί να προκληθεί κανένας πρόωρος τοκετός. Άσχετο που τελικά η κουμπάρα μου δεν την έκανε ποτέ την εξέταση στο ιατρείο γιατί έσπασαν νωρίτερα τα νερά και έτρεχε στο μαιευτήριο :laugh: :laugh: :laugh:

Ελίνα εγώ έκανα πριν από καμιά εβδομάδα καθαρισμό στα δόντια. Να πας έστω και τώρα!!!Τα ερεθισμένα ούλα απ' ό,τι διάβασα είναι σύνηθες στην εγκυμοσύνη!!!

Και τα κιλά μας Χαρά θα τα χάσουμε!!!Μην ανησυχείς αφού ήσουν πριν αδυνατούλα, ο οργανισμός σου έχει μνήμη!!!Θα επανέλθεις πριν το καταλάβεις!!Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε!!!

Κορίτσια οι τρεις μας μείναμε;;; :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια δεν ΣΑΣ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ !!!!

Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΗΣΥΧΗ ΤΡΩΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΕΛΕΙ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΗΝ ΔΩΣΕΤΕ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΗΣ ΕΓΩ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ωρα ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ!!!!1 ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΡΑΜΜΑΤΑ ΕΦΑΓΕ ΜΠΟΥΚΑΛΙ!!!!ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ Μ Κ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΕΧΟΥΝ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ Κ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΤΠΤ ΜΟΝΟ ΚΑΝΕΝΑ ΦΑΓΑΚΙ ΠΟΥ Κ ΠΟΥ ΓΙΑΤ9 Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΦΟΣΙΩΜΕΝΗ ΣΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ Κ ΝΑ ξΕΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Η ΓΥΝΑΙΚΑ!!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΧΑΡΑ ΡΑΝΤΑΚΙ Και ΞΕΣΚΕΠΑΣΤΗ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΣΕ Π Κ ΝΑ ΤΗΝ ΣΚΕΠΑΣΕΙΣ ΞΕΣΚΕΠΑΖΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑΝ ΥΠΝΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΝ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ !!!

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΗΘΙΚΟ ΑΚΜΑΙΟΤΑΤΟ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ!!ΟΣΟ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙΤΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΟΣΟ ΗΣΥΧΑ Κ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 40 ΜΕΡΕΣ ΤΑ ΝΥΧΤΕΡΙΝΑ Θ ΥΤΑ ΕΧΟΥΜΕ!!!!ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΚΑΛΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ!!!!!!!!!!!

ΜΙΚΑ ΤΑ ΕΙΠΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ!

ΚΑΣΣΙ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΑΝΤΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ !!!!

ZOGLAG ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ Κ ΕΛΛΟ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΑΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΞΥΠΝΑΣΣ ΘΑ ΜΑΘΕΙ ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ 4Ο ΜΕΡΕΣ!!!

ΕΧΑΣΑ ΗΔΗ ΤΑ 8 ΑΠΟ ΤΑ 10 ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!ΕΓΩ ΕΧΩ ΒΡΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΔΙΚΑ Μ ΝΑ ΧΑΣΩ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΜΠΡΟΣ!!!!

ΜΑΡΙΝΑΚΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Κ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ Κ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑ ΙΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ!!!

ΑΥΤΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Α ZOGLAG ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΟΦΕΙΛΕΤΕ ΣΤΟΝ ΙΚΤΕΡΟ ΝΑ ΤΟ ΞΥΠΝΑΣ Κ ΝΑ ΤΟ ΤΑΙΖΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ ΣΕ ΛΗΘΑΡΓΟ Κ ΝΑ ΑΦΥΔΑΤΩΝΕΤΕ ΝΑ Κ ΤΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΑΡΘΡΟ http://iatreio.blogspot.com/2007/09/5.html ΡΙΞΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σέβη, τι αισιόδοξο μηνυματάκι!!Τα κάνεις να ακούγονται όλα εύκολα και ευχάριστα!!Σαν να είσαι χρόνια μανούλα!Μου έφτιαξες την διάθεση. :)

Εγω πριν λίγο γύρισα από τον γιατρό.Μου είπε να ξαναπάω την Δευτέρα αν μέχρι τότε δεν γεννήσω.Δεν θέλει λέει να ξεπεράσουμε τα περιθώρια(και λόγω της ένεσης για θρομβοφιλία που κάνω).Τότε θα με δει και από κάτω και θα συζητήσουμε την περίπτωση να πάω για πρόκληση.

Απογοητεύτηκα ,ρε κορίτσια.Δεν θέλω καθόλου!Νομίζω οτι με πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα τελικά να καταλήξουμε σε καισαρική. :( Ετσι δεν γίνεται πολλές φορες??

Ισως πρέπει να αρχίσω να προετοιμάζομαι και για αυτό το ενδεχόμενο...

Με είδε απογοητευμένη και με ρώτησε αν πρτειμώ φυσιολόγικό(χωρις πρόκληση)τοκετό.Του είπα ναι και μου απάντησε "καλά άσε να δούμε μεχρι την Δευτέρα και αποφασίζουμε μαζί"

Αρνητικό με τον φυσιολιγικό(αν δεν αργήσει πολύ)είναι οτι λογω της ένεσης που κάνω ίσως να μην μπορέσει να μου κάνει επισκληρίδιο :S:pinch:

Αρνητικό της πρόκλησης οτι...καμιά φορά δεν "πιανει" :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!

Σέβη μου μου αρέσει πολύ ο τρόπος που τα βλέπεις τα πράγματα και εύχομαι να έχω και εγώ την αισιοδοξία σου και την ηρεμία σου.

Ελίνα μου και εγώ με αυτό χαλάστηκα όσον αφορά την πρόκληση τοκετού την άλλη Τετάρτη γιατί όπως μου είπε θα κάνουμε ένα τεστ με πόνους για να δούμε τι εφεδρείες έχει η καρδούλα του και αν δεν πέφτουν οι παλμοί του θα προχωρήσουμε σε φυσιολογικό τοκετό διαφορετικά θα πάμε σε καισαρική. Η αλήθεια είναι ότι ήθελα να παώ όταν με πιάσουν οι πόνοι αλλά αφού τελειώνουν οι μέρες και για να μη δημιουργήσω προβλήματα στο αγοράκι μου, δεν έχω άλλη επιλογή. Θα δούμε. Και έτσι από χθες το απόγευμα είμαι σε περίεργη ψυχολογία, από τη μια χαίρομαι και από την άλλη λυπάμαι λιγάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα,

Κassi, δεν κατάλαβα...Δηλαδή αν είναι οκ με τους παλμους θα πάτε σε φυσιολογικό αλλά με πρόκληση και εαν δεν είναι καλο θα κάνετε καισαρική??Δεν άφηνει περιθώριο μηπως κάνει...εμπφάνιση από μόνο του το μωράκι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελίνα αν κατάλαβα και εγώ καλά κ΄΄απως έτσι είναι τα πράγματα. Δε θέλει να με αφήσει κι άλλες μέρες γιατί φοβάται μήπως γίνει καμιά αποκόλληση πλακούντα, μη γεράσει ο πλακούντας και δεν τρέφεται σωστά το μωρό και διάφορα τέτοια μου είπε. Βέβαια όπως μου είπε θα κάνουμε και το nst την Τρίτη στο ιατρείο του και σκέφτομαι μήπως τελευταία στιγμή αλλάξουν τα δεδομένα. Τι να πω;Δεν μπορώ να επιμείνω και πολύ γιατί δεν ξέρω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ μια από τα ίδια.Θέλω να του έχω εμπιστοσύνη.Κάτι ξέρει παραπάνω.Και στο παρελθόν έχει δείξει οτι δεν έχει μανια με καισαρικές και τέτοια(έχουν γεννησει δυο φίλες μου μαζί του).Τι να πώ ....οτι πουν οι γιατρούλιδες μας.Το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο!!Σε λίγο θα αγκαλιάσουμε τα μωράκια μας!!! :):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Magda καλως μας ηρθες στις μανουλες ιουνιου, με το καλο το μωρακι σου και ευχομαι ολα να πανε κατ ευχην! απιθανο αυτο που σου συμβαινει και εγω στη θεση σου θα ειχα πεθανει απο την αγωνια μη γεννησω οποιαδηποτε στιγμη... κανε υπομονη και κουραγιο!

Ελινα και εγω ειχα πολυ ευαισθησια στα ουλα και πηγα οδοντιατρο στον 6ομηνα, μου εκανε εναν καθαρισμο και αμεσως καλυτερεψαν. μου ειπε πως ειναι πολυ συχνο φενομενο στην εγκυμοσηνη ακομη και αν δεν ειχαμε ποτε πριν προβλημα,και οτι μετα περναει!

Σεβη μου εχεις απολητο δικιο πρεπει να το προσπαθησω λιγο παραπανω για αποκλειστηκο θηλασμο αλλα φοβαμαι μηπως δεν μου χορτενει και μου χασει βαρος πανω που εχει αρχισει να περνει, και ειναι και ο μεγαλος που με κουραζει και ισως δεν εχω το κουραγιο να θηλαζω συνεχεια! εσενα καθε ποση ωρα τρωει και μετα ποση ωρα κοιμαται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χΑΡΑ με τα κιλα μια απο τα ιδια Το μονο που με σωζει ειναι οτι ξεκινησα αρκετα αδυνατη Κατα τ αλλα κλαφτα!!!!

Εμενα που λετε ηταν να με παει για προγραμματισμενη καισαρικη προχθες αλλα μου ειπε οτι η μπεμπα περναει πολυ καλα -μην της το χαλασουμε-και θα Κανουμε καισαρικη πρωτα ο Θεος την Πεμπτη στις 24-06 Βεβαια το Σαββατο θα παω στο νοσοκομειο να με ξαναδει

Εχω τρελλη περιεργεια!!! Πώς θα ειναι το μικρουλι;; Θεε μου δωσε να πανε ολα καλα

για ολες οσες μειναμε!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΙΝΑΚΙΜΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΣΕ ΚΟΙΤΑΞΕ ΑΠΟ ΚΑΤΩ??????

ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ...ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝ ΚΑΛΑ....ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΒΑΣΙΛΙΑ....ΚΑΤΙ ΞΕΡΟΥΝ !!!!!!!!!!ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΤΑ ΤΗΣ 6 ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ.....!!!!!!!!

ΑPISΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΕΜΠΤΗ ΘΑ ΧΕΙΣ ΤΗ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ.....????????????ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ.......ΟΑΛ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ!!!!!!!!!!!!

ΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΣΕΒΗ ΤΥΧΕΡΟΥΛΕΣ.......ΔΩΣΤΕ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΑ ΜΠΕΜΠΕΚΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!

:):):):) )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια από την χθες που μου είπε ο γιατρός «αν δεν γεννήσεις μέχρι την Δευτέρα, θα σε δω να μιλήσουμε για πρόκληση», ξαφνικά συνειδητοποίησα ότι…γεννάω :blink::S !!!!

Θέλω να προλάβω όλες τις εκκρεμότητες .Πήγα και έδωσα την δήλωση μου στην εφορία, έκανα εξουσιοδοτήσεις για τα ΠΑΝΤΑ στον άντρα μου για μετά,γέμισα το ψυγείο με τρόφιμα που δεν χαλάνε γρήγορα και έτοιμα κατεψυγμένα φαγητά, έκανα λίστα με τα επείγοντα τηλέφωνα πάνω στο ψυγείο(αν δεν τα κάνω εγω…..θα χάσει τον μπούσουλα!!).Με εχει πιάσει μανία!!!!! :P

Χαρά, δεν με κοίταξε από κάτω, θα με δει μου είπε την Δευτερα μια και καλή για να αποφασίσουμε και τι θα κάνουμε.(το πόσο έτοιμος είναι ο τράχηλος παίζει λέει ρόλο και στο πόσο πετυχημένη θα είναι η πρόκληση .Αχ!!Γιατί αργούνε αυτά τα αγοράκια????).Να μας ενημερώσεις τι θα σου πει και ο δικός σου γιατρός(και αν πονάει το «από κάτω»).

apis ,την Πέμπτη θα έχεις το κοριτσάκι σου αγκαλιά !!!Τι ωραία που έρχονται τα μωράκια μας ένα-ένα!!Τι ξεχωριστό καλοκαίρι!!

Από κιλά εγώ είμαι το αντίθετο, δεν έχω βάλει πολλά(9 ως τώρα), αλλά ξεκίνησα από τα πιο «χοντρά»μου.Δεν βαριέσαι, λίγο η γέννα ,λίγο ο θηλασμός θα τα χάσουμε και θα γίνουμε κορμάρες!! :lol::lol::lol:

Μαρία, αυτό με τα ούλα μου το είπε ο οδοντογιατρός μου. Οντως μετά επανέρχονται. Υπάρχει και όρος «ουλίτιδα της εγκύου»!Αν προλάβω και δεν γεννήσω μέχρι την Τρίτη θα κάνω έναν καθαρισμό μήπως δω βελτίωση. Α!Κορίτσια μου είπε ότι μετά με τον θηλασμό, δεν κάνει να χρησιμοποιούμε στοματικά διαλύμματα. Θα το επιβεβαιώσω και θα σας πω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

Ελίναόσες φορές την έκανα την εξέταση από κάτω δεν πονάει καθόλου απλά μια ελαφριά δυσφορία νιώθεις.Και εγώ θέλω να προετοιμάσω το ψυγείο και το σπίτι μέσα στο ΣΚ για να μην έχουμε και αυτά στο μυαλό μας. Θα στείλω και ένα δωράκι στο βαφτιστήρι μου από τώρα γιατί τον λέεν Παύλο αλλά όταν θα γιορτάζει εγώ δε θα έχω μυαλό να του στείλω δώρο!!!

Και ο δικός μου γιατρός είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού απ' ό,τι ξέρω αλλά είναι και ψείρας και προσπαθεί να αποκλείσει όλα τα άσχημα ενδεχόμενα. Ας πάνε όλα καλά για όλες όσες μείναμε και ας είναι με όποιο τρόπο θέλει!!

Χαρά περιμένουμε νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ!!!!!!!!!!!!11

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΔΙΑΣΤΟΛΗ 2 ΔΑΧΤΥΛΑ..ΠΟΛΥ ΜΑΛΑΚΟΣ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΜΟΥ...ΑΝ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΛΕΚΑΝΗ ΘΑ ΜΕ ΕΣΤΕΛΝΕ ΓΙΑ ΓΕΝΝΑ...ΑΛΛΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΨΗΛΑ......ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΩΣ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ.....ΑΝ ΟΧΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΜΕ ΞΑΝΑ ΔΕΙ......ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΦΤΑΣΩ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ..........ΕΧΩ ΔΙΑΣΤΟΛΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΛΙΝΑ ΕΓΩ ΠΟΝΕΣΑ ΛΙΓΑΚΙ ....ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΟΧΛΗΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ.... ΠΟΝΑΩ.......ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΑΣ ΑΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΑΚΟΜΑ...ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ ΠΟΥ ΜΕ ΕΙΔΕ.......

ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩΩΩΩΩ!!!!!!1 :):) ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΓΩΝΙΑ!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρά μας βλέπω να γεννάμε μαζί ή μπορεί και να με προλάβεις!!!!! Πολύ ευχάριστα τα νέα σου!!!Σε λίγο θα δεις το μπεμπάκο σου!!!!!:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Νομίζω μέχρι το τέλος της άλλης εβδομάδας όλα τα κορίτσια του Ιουνίου θα έχουμε τα μπεμπάκια μας αγκαλιά!!!!!Πώς νιώθεις;

Εγώ τώρα αρχίζω και το χωνεύω!!!!Κανόνισε τυχόν εκκρεμότητες μη τυχόν κάνει την εμφάνισή του νωρίτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aχ!Κορίτσια γεννάμε!!!

Πολύ καλά νέα Χαρά!Αντε να πάω και εγώ την Δευτέρα μήπως μου πει κανένα ευχάριστο νέο.Βέβαια όπως και να έχει με βλέπω και εμένα μέσα στην επόμενη εβδομάδα!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!! :):):)

ΚΟΡΙΣΙΑ ΑΓΧΩΘΗΚΑ....ΜΕ ΠΗΡΕ Η ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΣΗΜΕΡΑ ΙΑΣΩ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΗΜΑ...ΓΙΑΤΙ?????

ΕΧΤΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΛΛΑΞΑΝ ΓΝΩΜΗ???

ΛΕΤΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΗΜΕΡΑ??????ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥ ΜΠΕΜΠΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΛΕΚΑΝΗ

ΑΛΛΑ Ο ΤΡΑΧΗΛΣ ΑΝΟΙΞΕ ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ

???????ΤΙ ΛΕΤΕ????????ΑΓΧΩΘΗΚΑ

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε Χαρούλα,μην αγχώνεσε.Μάλλον θα θέλουν να τσεκάρουν πως πάς.

Τι κι αν γίνει κάτι σήμερα, μες το πρόγραμμα δεν ήταν?Είπαμε: από μέρα σε μέρα!!! :):P:P

Να σκέφτεσε μόνο οτι πλησιάζει η ώρα να δούμε τα μωράκια μας από κοντα, να τα πάρουμε αγκαλιά.Τόσο καιρό το περιμέναμε.Μην σκέφτεσε την διαδικασία...Τι την Τρίτη ,τι το Σάββατο ,τι σήμερα!!!Ακόμα καλύτερα.Φτιάξε μαλλί,νύχι, μπανιαρίσου και ....αν θέλει ο μπεμπάκος να έρθει να σε βρεί σήμερα, με το καλό!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

(μην ξεχάσεις το βαλιτσάκι καλού-κακού!! ;) )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρούλα μην αγχώνεσαι καθόλου!!!!Όπως είπε και η Ελίνα μάλλον θέλουν να τσεκα΄ρουν πώς τα πάει ο μπέμπης και γιατί όχι να σε κρατήσουν να γεννήσεις και μια ώρα αρχύτερα!!!!Τόσο το καλύτερο!!! ;)

Και σε σκεφτόμουν Χαρά πριν από λίγο και έλεγα "μήπως έχει μπει να γεννήσει;"

Όλα θα πάνε καλά για όλες μας!!!Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου όμορφα καλησπέρα!!!

Χάθηκα αυτές τις μέρες... αλλά ήταν για καλό! Την Κυριακή στις 13/6 το πρωί στις 09:50, ήρθε στον κόσμο ο πρίγκιπάς μου!!!!! Είναι μια εμπειρία μοναδική... ακόμη δεν μπορώ να το πιστέψω!!!!!!! Γέννησα με φυσιολογικό τοκετό και επισκληρίδιο!!! Ο μπεμάκος μου γεννήθηκε 3030gr και μοιάζει αρκετά με τον πατέρα του... είναι ένα κουκλί ζωγραφιστό!! Χθες βγήκαμε από την κλινική.. και είπα τώρα που βρήκα λίγο χρόνο να σας ενημερώσω... Θα ξαναμπώ με το καλό να σας περιγράψω την δική μου εμπειρία!!!!

Εύχομαι σε όλες σας με το καλό να γεννήσετε και σε όσες έχετε γεννήσει να χαιρόμαστε τα αγγελούδια μας!!!!!

Φιλιά πάρα πολλά από μια τρισευτιχισμένη μανούλα!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xanthippi μπράβο κορίτσι μου!!!!!Να σου ζήσει ο μπεμπάκος σου!!!!!Από εδώ και πέρα να χαίρεσαι την κάθε στιγμή μαζί του, να είναι πάντα γερός, υγιής και ευτυχισμένος και εσείς γεροί για να τον μεγαλώνετε και τον χαίρεστε!!!!

Φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξανθίππη!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Να σας ζήσει ο μικρούλης σας!!!Να είναι πάντα καλότυχος και χαρούμενος!!!

Θα περιμένουμε όταν βρείς χρόνο να μας πεις την εμπειρία σου.Πως ήταν η εμπειρία του τοκετού, τα συναισθήματα, τις πρώτες μέρες στο σπίτι....Μπράβο κοριτσάκι!!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...