Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2010!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 925
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια τι κανετε; αντε μεχρι το τελος του μηνα θα εχει γεμισει φωτο των μωρων μας αυτο το θεματακι, τι καλα!!!!

οι νεες μανουλες πως τα πατε με τα μικρα στο σπιτι; εγω ευτυχως που εχω τις γιαγιαδες και βοηθανε με τον μεγαλο λιγακι γιατι και με τα δυο μαζι λιγακι τρελενομαι! βρε κοριτσια πως τα πατε με το θηλασμο; εγω τον θηλαζω αλλα χρειαζεται και το συμπληρωματακι του,και στον μεγαλο μου το ιδιο εκανα, δεν ξερω αν τα καταφερω να θηλασω αποκλειστηκα αλλα το ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σέβη, κούκλα είναι η κοράκλα σου!!!Τι χειλάκια είναι αυτά!! :woohoo: :woohoo:

Μαρία , μεγάλη υπόθεση να έχεις βοήθεια από την οικογένεια αυτές τις μέρες.Με τον θηλασμό έχω κι εγώ μια αγωνία.Ενώ πάντα πίστευα οτι θα ήταν κάτι φυσικο, όλο ακούω τις νεες μανούλες να έχουν δυκολίες.Εχω ζαλίσει και την μαία μου με ερωτήσεις από τώρα....σκέψου μετά!!

Πάντως το συμπλήρωμα είναι -κατα τα λόγια της μαίας- η αρχη του τέλους στον αποκλειστικό θηλασμό.Μειώνεται η παραγωγή έτσι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Σέβη όπως σου είπα και στο fb μπέμπα σου είναι γλύκα!!!!Πολύ ωραία χαρακτηριστικά!!!!

Ελίνα και εγώ έτσι ζάλισα τη μαία και εκείνη τα ίδια μου είπε για το συμπλήρωμα. Ότι δε χρειάζεται και να μην ακούσω κανέναν που θα μου πει ότι το γάλα μου δεν είναι αρκετό. Βέβαια θα την ξαναρωτήσω όταν με το καλό γεννηθεί ο μπέμπης γιατί μου φαίνεται ότι τα μεσά τα έχω ήδη ξεχάσει!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελινα μου και Κασση μου εχετε απολητο δικιο με το συμπληρωμα δεν κανω σωστη δουλεια για τον αποκλειστηκο θηλασμο, ελα ομως που μου εχει βγει η μεση να τον κραταω να θηλαζει μια απο το ενα μια απο το αλλο, ο μικρος να κοιμαται ορθιος και να σταματαει καθε λιγο και λιγακι και μολις τον βαζω κατω να κλαιει και αντε παλι στηθος και τα ιδια απο την αρχη. ετσι μολις του δινω και λιγο σκονη τουλαχιστον κοιμαται 3 ωριτσες και μπορω να κανω και τιποτε αλλο εκτος απο το θηλασμο! παντως θα το προσπαθησω μηπως του το κοψω σιγα σιγα! ολα ειναι θεμα υπομονης και επιμονης και η ελπιδα πεθαινει τελευταια χαχαχα!

Σημερα θα ερθει και ο παιδιατρος να δει το Σπυρακο μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΜΕ ΣΠΙΤΙ!!!!!!!!!ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ! ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΙ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΑΝ ΕΧΑΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ! ΩΧ ΞΥΠΝΑΕΙ...ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΦΩΤΟ ΒΕΒΑΙΑ!ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΜΑ...ΠΙΣΤΕΥΩ! :):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι αυτά είναι που λέει η μαία θεωρητικά!!!!Τώρα στην πράξη τα πράγματα είναι πιο δύσκολα!!Και σου μιλάω εγώ που ακόμη δεν έχω γεννήσει το πρώτο μου παιδί οπότε είμαι έξω από το χορό και τα παρουσιάζω ιδανικά!!!Με το ένστικτό σου θα κάνεις το καλύτερο για το μωράκι σου!!!!Φιλάκια !!!!

Μικάκι μπράβο όλα καλά ακούω!!!!Άντε όταν θα έχεις χρόνο μας τα λες !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕΒΗ ΤΙ ΓΛΥΚΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!ΔΩΣΤΗΣ ΡΟΥΦΗΧΤΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΑ ΑΦΡΑΤΑ ΜΑΓΟΥΛΑΚΙΑ ΤΗΣ!!!!!!!!

ΜΙΚΑ

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!! :):):)

ΜΑΡΙΑ ΣΕΒΗ ΚΑΙ ΜΙΚΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ????????

ΤΙ ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΒΑΛΑΤΕ ΣΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΣΑΣ???ΜΑΚΡΙΜΑΝΙΚΑ?????ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΤΕ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙ???

ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝΤΕ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΝΑ ΓΕΝΝΑΜΕ ΣΙΓΑ- ΣΙΓΑ!!!!!!!!!! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαλεντίνα, με το καλό!!Μου φαίνεται θα πάμε μαζί μέχρι τέλος του μήνα!(περπατάω -περπατάω....τίποτα!).Να σε περάσω και στην λιστούλα μας!!!

Μικα, θα περιμένουμε φωτογραφίες και την εμπειρία σου-όταν βρεις χρόνο.Τι καλά που δεχόμαστε τα μωράκια μας σιγα-σιγά! :woohoo: :woohoo:

Το θέμα του θηλασμού το σκέφτομαι παααααρα πολύ.Ξέρω οτι θα είναι πολύ ζόρικο.Μας έλεγε η μαία οτι αν θες αποκλειστικό θηλασμό στην αρχή μέχρι να μπεις σε ένα πρόγραμμα(όοοοοταν μπεις)μπορεί να έχεις ένα μωρό κρεμασμένο στα μεμε σου 17 από τις 24 ώρες.Και αυτό το είπε χωρίς υπερβολή!Αλλά ποιο πολύ από όλα φοβάμαι τον παιδίατρο που μπορεί να μου πει οτι το μωράκι δεν τρέφεται καλά και θα πρέπει να δώσω συμπλήρωμα.Σπάνια οι παιδίατροι ενθαρρύνουν τον αποκλειστικό θηλασμό... :(

Κορίτσια (της Αττικής) τι ζέστη είναι αυτή!Πήγα για κάτι δουλειές και νόμιζα οτι θα αφήσω τα κοκαλάκια μου!!

Είχα και νεύρα γιατί ο γυναικολόγος του ΙΚΑ απόφάσισε να μην πάει στην δουλειά(2ο ραντεβού στην σειρά που ακυρώνουν και όταν γκρίνιαξα μου είπαν με υφάκι"δεν φτάνει που πήραμε τηλ να σας ειδοποιήσουμε να μην ταλαιπωριθείτε στην κατάσταση σας!" ).Κεντρο μάνας -παιδιού Αργυρούπολής......ΜΑΚΡΙΑ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχω ευχάριστα..Γέννησε η marina.!!! :) :silly:

Την Παρασκευή τα ξημερώματα της έσπασαν τα νερά αλλά δεν το γλύτωσε, την έκανε καισαρική ο γιατρός. Είναι καλά το μωρό απλά έχει μια μικρή επιπλοκή η ίδια με ένα νεύρο και πονάει πολύ. Θα την δει νευρολόγος λέει.

¨οτι καλύτερο marina. μου κι από εδώ..Να χαίρεσαι το γιούδι σου!!! και περαστικά σε σένα!

Στείλτε όλη τη θετική σας ενέργεια!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικα να σου ζησει η μπουμπουκα! Σιδερενιες μαμα και κορη!

Μαρινα να σου ζησει ο μπεμπουλης,σιδερενιοι!

Σημερα ηρθε ο παιδιατρος και ειδε το μπουμπουκο μου, ειναι μια χαρα εχει αρχισει και περνει βαρος και υψος και μου ειπε πως αν δεν θηλαζει ξυπνιος δε θα το αποφυγουμε το συμπληρωμα γιατι την ωρα που ειναι να φαει κοιμαται και αν τον βαλεις να κοιμηθει θα θελει να φαει! Αχ βρε Σπυρο τι μου κανεις...

Χαρα μου εγω του φοραω φανελακια κοντομανικα και ραντακια γιατι οπως ζεστενομαστε εμεις αλλο τοσο ζεστενονται και τα μικρα μας, και εμενα επιδη εχει και λιγο ικτερο μου ειπε ο γιατρος μονο με την πανα και σε δωματιο με πολυ φως(του ηλιου)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ζήσει στην Μαρίνα ο γιόκας !!Εύχομαι περαστικά σου και γρήγορα να πάτε σπιτάκι σας!!!

Τα κοντομάνικα φανελάκια μάλλον είναι οτι πρέπει για τα μωράκια μας.Αλλωστε είναι.....μωράκια του καλοκαιριού!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια και εγώ αυτή την απορία έχω με τα ρούχα του!!Με τέτοια ζέστη θέλουν και φανελάκι και μακρυμάνικο τις πρώτες ημέρες;;Σκέφτομαι αντι για κουβερτούλα να τον σκεπάζω με σεντονάκι και πάνα αγκαλιάς. Αλλά έχω διαβα΄σει ότι στην αρχή κρυώνουν και δεν μπορούν να ρυθμίσουν τη θερμοκρασία τους!!! :blink::blink:

Τι ισχύει έμπειρες μανούλες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια και εγώ αυτή την απορία έχω με τα ρούχα του!!Με τέτοια ζέστη θέλουν και φανελάκι και μακρυμάνικο τις πρώτες ημέρες;;Σκέφτομαι αντι για κουβερτούλα να τον σκεπάζω με σεντονάκι και πάνα αγκαλιάς. Αλλά έχω διαβα΄σει ότι στην αρχή κρυώνουν και δεν μπορούν να ρυθμίσουν τη θερμοκρασία τους!!! :blink::blink:

Τι ισχύει έμπειρες μανούλες;

Μαρίνα καλως το δέχτηκες το μωρό σου και γρήγορα όλα να είναι περαστικά!!!

Βαλεντίνα με το καλό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σας πουνε και στο μαιευτηριο τι θα φορατε στα μικρα σας αλλα κυριως ισχυει πως δεν χρειαζονται πολλα ρουχα προσαρμοζονται στο περιβαλλον ειναι το ιδιο με εμας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΝΝΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΡΙΝΑΚΙ ΛΟΙΠΟΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΝΑ ΤΗΣ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΤΗΣ!!!!!!

ΜΑΡΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ.....

ΑΧ !!!ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΝΑΕΙ Η ΠΛΑΤΗ ΜΟΥ ΠΟΛΥ...ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΟΜΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ.....

ΒΓΗΚΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΕΞΩ ΚΑΙ ΓΥΡΙΣΑ ΜΕ ΦΟΒΕΡΑ ΤΡΑΒΗΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΜΗΤΡΑ ΑΛΛΑΚΑΙ ΠΟΝΟ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ........ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΩ....!!!!!!!!!!!!

:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΙΟΥΝΙΟΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ!!!!!

ΗΜΟΥΝ ΛΟΙΠΟΝ ΙΟΥΛΙΟΜΑΝΟΥΛΙΤΣΑ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΓΕΝΝΑΩ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΡΙΤΗ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΤΟΚΕΤΟΥ ΛΟΓΩ ΧΟΛΟΣΤΑΣΗΣ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ Ν2...

ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΘΕΣ ΠΗΓΑ Να ΚΑΝΩ NST ΣΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΧΩ 3-4 ΔΙΑΣΤΟΛΗ!!!!!!!

ΦΕΥΓΩ Η ΕΡΜΗ Η ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΠΑΩ ΣΠΙΤΙ ΕΜΦΑΝΩΣ ΟΜΩΣ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΑ!!ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΑ 4 ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΕΙΧΑ ΣΤΗΣ 3 ΚΑΙ ΣΤΙΣ 5 ΠΑΡΑ ΔΕΚΑ ΓΕΝΝΗΣΑ !!!! :dry::dry:

ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΕΧΩ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΑΚΑΝΟΝΙΣΤΕΣ 10 ΛΕΠΤΑ ΕΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ ΠΕΝΤΕ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ !!!! ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΑΝ ΦΤΑΣΟΥΝ 5 ΛΕΠΤΑ Ή ΣΠΑΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΡΑ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΖΕΣΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ!!!!

ΜΕΧΡΙ ΤΗΣ 5 ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΜΕΤΡΟΥΣΑ :P:P:P :woohoo: :woohoo:

ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΑΝΟΝΙΣΤΕΣ!!!

ΜΕ ΠΗΡΕ Ο ΥΠΝΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΞΥΠΝΗΣΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ 8 ΓΙΑΤΙ Η ΜΙΚΡΗ ΗΘΕΛΕ ΓΑΛΑ !!! ΤΗΣ ΤΟ ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΚΑΙ ΠΑΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΚΑΤΙ ΠΡΑΣΙΝΩΠΑ (ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ)ΥΓΡΑ ΛΕΩ ΟΚ ΚΟΛΠΙΚΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ!!!ΚΑΝΩ ΝΤΟΥΖ ΚΑΙ ΞΑΝΑΞΑΠΛΩΝΩ ΠΑΩ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΚΑΙ ΤΡΕΧΟΥΝ ΣΤΑ ΜΠΟΥΤΙΑ ΜΟΥ αυτα τα περιεργα υγρα!!

τρομαξα ομολογω τησ ξανατηλεφωνω και μου λεει οπωσ εισαι ελα στην κλινικη παω αλλα δεν εχω αλλη απωλεια με ξανακοιταζει απο κατω και μου λεει πως ειναι τραχηλικη βλεννη , με βαζει και για καρδιοτοκογραφο και ολα καλα και το μωρο και χωρις συσπασεις ιδιαιτερες εκτος απο τις προπαρασκευαστικες!!!

ΞΑΝΑΦΕΥΓΩ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣ ΣΤΟ ΑΓΧΟς ΚΑΙ ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΑ !!!

Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΑΡΚΕΤΑ !!!

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΑΦΟΥ ΕΧΩ ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΒΛΕΝΝΗ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ?

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΟΤΙ ΓΕΝΝΑΩ ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ!!!!

ΓΙΑ ΠΕΣ ΤΕ ΜΟΥ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω, πω, ρε συ Μάγδα!!Και εγώ στην θέση σου έτσι θα ένοιωθα: οτι γεννάω από ώρα σε ώρα!!

Και διαστολή 3-4 και συσπάσεις και υγρά περίεργα...Τι να πω!

Η γιατρός σου βέβαια καλύτερα την κατάσταση σου.

Μια φίλη από το μάθημα ανώδυνου που πηγαίνω είχε την προηγουμενη εβδομάδα ξαφνικά συσπάσεις ανα 20λεπτο αρχικά,μετά 10λεπτό ,μετά 5λεπτο και όπως ήταν φυσικό έφυγε για μαιευτήριο.Εκεί της έκαναν την εισαγωγή αφού είδαν τις συσπάσεις,εξετάσεις ,οοοοολα τα προκαταρκτικά(κλύσμα, ρομπίτσες,ξύρισμα) και αφού την ξαπλώνουν .....τσουπ!....σταματάνε όλα.Ουτε συσπάσεις ,ούτε τίποτα.Περιμέναν λίγο τίποτα.Μην πολυλογώ, πληρωσε €350(για τις εξετάσεις) και την έστειλαν σπίτι.Ακομα δεν έχει γεννήσει!!!!Μυστήριο το γυναικείο σώμα!!! :blink:

Οπως και να έχει καλώς ήρθες στις μανούλες Ιουνίου και με το καλό το μπεμπάκι σου! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ MADRID !! ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΜΕΓΑΛΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΚΙΟΛΑΣ !!!!

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΣΕΣ ΓΕΝΝΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ Η ΑΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΓΔΑ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ!!!!!!!

Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ ΠΕΡΙΕΡΓΗ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ........ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!ΟΠΟΤΕ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα και από εμένα!!!

Πριν από λίγο γύρισα από το γιατρό. Έκανα nst και με εξέτασε κιόλας αλλά .....τίποτα!!! :angry:

Τελικά μου είπε ότι αν μέχρι την άλλη Τρίτη δεν έχω κανά απρόοπτο θα πάω το απόγευμα της Τρίτης θα κάνω ένα τελευταίο nst και θα φύγω για μαιευτήριο και Τετάρτη θα γίνει πρόκληση τοκετού γιατί δε θέλει να τα αφήσει να γεράσει κι άλλο ο πλακούντας. Ο μπεμπάκος θα έχει μεγαλώσει κι άλλλο οπότε θα δυσκολέψουν τα πράγματα αν μείνω μέχρι την τελευταία ημέρα της ΠΗΤ.

Οπότε κορίτσια μου το αργότερο την Τετάρτη το απόγευμα και με τη βοήθεια της Παναγίας θα κρατάω τον μπούμπη μου αγκαλιά!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Νιώθω πολύ ήρεμη και καθόλου αγχωμένη, παρ'όλο που τις προηγούμενες εβδομάδες φοβόμουν - το έλεγα και το ξαναέλεγα στη Σέβη!!!

Μάγδα πολύ περίεργη η ιστορία σου. Ειδικά όταν βλέπουμε πρασινωπά υγρά ξέρω από το γιατρό μου ότι τρέχεις για το μαιευτήριο γιατί σημαίνει ότι βλέπεις μηκώνιο που σημαίνει ότι το μωρό είναι στρεσαρισμένο και πιεσμένο!!!Τι να πω; Συμφωνώ με τη Χαρά Περίεργα μου ακούγονται!!!

Φιλάκια στα υπόλοιπα κοριτσάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KASSI ΑΝΤΕ ΤΥΧΕΡΟΥΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΜΕΡΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ..ΘΑ ΚΡΑΤΑΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ.....ΤΥΧΡΟΥΛΙΤΣΑ!!!!! :):):):)

ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ.....

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΓΕΝΝΑΩ ΣΥΝΤΟΜΑ...ΑΛΛΑ ΟΝΕΙΡΟ ΘΑ ΝΑΙ...Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΒΓΕΙ ΑΡΓΑ ....ΘΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΑΣ!!!!!!!!

Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΤΕΒΕΙ ΠΟΛΥ ΠΑΝΤΩΣ!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...