Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες μέρες μετά τη σύλληψη ''δείχνει'' η χοριακή?


patata77

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες!!

Το ρωτάει γιατί σε μια πιθανή εγκυμοσύνη, πρέπει να το μάθω όσο δυνατόν πιο νωρίς, για να αρχίσω θεραπεία με κορτιζόνη και εμβόλια.

Ξέρει κάμία να μου απαντήσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ το ίδιο... πρέπει να το μάθω όσο πιο νωρίς γίνεται για να αρχίσω ηπαρίνες... μεγάλω άγχος αυτό!!

Πρόσφατα που ρώτησα τον γυναικολόγο μου μου είπε να πηγαίνω με 2 μέρες καθυστέρηση για χοριακή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bourique1983, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.

Μερικά τεστ απ' ότι έμαθα δείχνουν 5 μέρες πριν, άρα ίσως είναι πιο γρήγορη ''λύση'' απο τη χοριακή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

patata77 τα τεστ λένε και για λίγες μέρες μετά την σύλληψη αλλά δυστηχώς δεν είναι και τα πιο αξιόπιστα. Εγώ με καθυστέρηση έκανα 2 τεστ και βγήκαν και τα δύο αρνητικά. Και μετά έκανα μία χοριακή και ήταν στα ύψη!!! Οπότε μην επαναπαυθείς αν βγει ένα τεστ αρνητικό, ειδικά αν πρέπει να ακολουθήσεις ειδική αγωγή. Καλή επιτυχία στις προσπάθειές σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ 5/8 ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΑΝΤΕ 6, Κ 21/8 ΕΚΑΝΑ ΧΟΡΕΙΑΚΗ Κ ΕΔΕΙΞΕ 12

ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ Κ ΣΤΙΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΤΕ ΕΜΦΥΤΕΥΤΗΚΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15 ΦΑΙΝΕΤΕ ΣΤΗ ΧΟΡΕΙΑΚΗ ΑΝ ΠΙΑΣΤΗΚΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας κ απο μενα,ηθελα κ εγω με τη σειρα μου να τονισω,1ον οτι η μινη σιγουρη απαντηση ειναι η χοριακη κ 2ον οτι δειχνει 15 ημερες μετα τη συλληψη,σας το λεω γιατι χθες ημουν στο γιατρο κ συζητουσαμε!!!Ευχομαι σε ολες να αποκτησετε ενα μωρακι!!!!κ μαλιστα συντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ έχω διαβάσει ότι 10 μέρες μετά την σύλληψη ανιχνευεται η χοριακή οπότε " δείχνει " πιθανή εγκυμοσύνη.πιθανή γιατί στην αρχή οι τιμές είναι πολύ χαμηλές.αν είναι εγκυμοσύνη οι τιμές πρέπει να υπερδιπλασσιάζονται κάθε δευτερη μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ έχω διαβάσει ότι 10 μέρες μετά την σύλληψη ανιχνευεται η χοριακή οπότε " δείχνει " πιθανή εγκυμοσύνη.πιθανή γιατί στην αρχή οι τιμές είναι πολύ χαμηλές.αν είναι εγκυμοσύνη οι τιμές πρέπει να υπερδιπλασσιάζονται κάθε δευτερη μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ έχω διαβάσει ότι 10 μέρες μετά την σύλληψη ανιχνευεται η χοριακή οπότε " δείχνει " πιθανή εγκυμοσύνη.πιθανή γιατί στην αρχή οι τιμές είναι πολύ χαμηλές.αν είναι εγκυμοσύνη οι τιμές πρέπει να υπερδιπλασσιάζονται κάθε δευτερη μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια σας ευχαριστώ όλες.

Συμπέρασμα: θα κάνω και τέστ και χοριακή για να είμαι ήρεμη!

αχαχαχαχαχα! Οχι θα κάτσω να σκάσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

patata77 έγραψε:

κορίτσια σας ευχαριστώ όλες.

Συμπέρασμα: θα κάνω και τέστ και χοριακή για να είμαι ήρεμη!

αχαχαχαχαχα! Οχι θα κάτσω να σκάσω.

Συμφωνω!!!!!!Και πολυ καλα θα κανεις!!!!!!!Εεεεεεε,αμα πια!!!!! ;) :woohoo: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maniania,συγχαρητήρια αρχικά για τη θετική χοριακή σου. Και εγω το πιστεύω οτι δείχνει, μπορεί να μην είναι στα ύψη 5 μέρες πριν, αλλά θα έχει μια ''ύποπτη'' ανεβασμένη τιμή :) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...