Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ!!!!!!


rebbeka

Recommended Posts

κοριτσια καλημερα σημερα αδιαθετησα :(:(:(:(

αλλαααααα δεν το βαζω κατω αλωστε ο πρωτος μηνας μου ηταν τωρα θα ξεκινησω οργανωμενα,θα παω να κανω εξετασεις για κατι μικροβια που εχω ακουσει τοξοπλασμα και τετοια,αν κανα κοριτσακι ξερει να μου πει τι εξετασεις αιματος πρεπει να κανω αααααα και αν μπορει να μου τις πει στα τουρκικα :P:P:P

demie_14 μου και γω πλεον απο τωρα περιμενω ξανα στις 23.3 με 24.3 μαζι θα τα περιμενουμε τον αλλον μηνα,για την ωρα ας απολαυσουμε τον αντρουλη μας.

οι υπολοιπες γλυκες μελλουσες μανουλες ευχομαι να ειναι τυχερες!!

εδω θα ειμαστε να μαθαινουμε τα νεοτερα!!!

αααα και κατι αλλο θελω να παρω αντιβιωση amoxil για το δοντι μου πειραζει να την παρω τωρα που εχω περιοδο?

αν την παρω μετα θα χασω τις μερες τις ωορηξιας αυτο το μηνα η μπορω να την πιω και στις μερες που θα προσπαθω?επηρεαζει? :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 187
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια!! Να έρθω και γω στην παρέα σας? :blush: Εγώ είμαι στο 2ο μήνα προσπαθειών. Είχα παλίνδρομη το Σεπτέμβρη και ο γιατρός μου μου έδωσε επίσημο ΟΚ να ξαναρχίσω προσπάθειες από το Γενάρη. Τώρα δεν περιμένω 7/3! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rebbeka η αντιβίωση πειράζει!! Είχα ανάλογο δίλλημα και ο γιατρός μου είπε ότι δε θα προσπαθήσω το μήνα που θα παίρνω την αντιβίωση. Δεν την πήρα τελικά (για ιγμορίτιδα ήταν) Καλύτερα να ρωτήσεις γιατρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

droseroula καλως ηρθες και συ στην αναμονη!!!!

ευχομαι εσυ και οι υπολοιπες να εισαστε

αχ ποσο με προβληματιζει να βρω γυναικολογο εδω συννενοηση φυστικη χαχαχα

δηλαδη αν την παρω πριν ξεκινησει η ωορηξια τωρα που εχω περιοδο εως να ερθει η οωρηξια μου παλι επηρεαζει?θα χασω αυτον το μηνα?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rebbeka έγραψε:

droseroula καλως ηρθες και συ στην αναμονη!!!!

ευχομαι εσυ και οι υπολοιπες να εισαστε

αχ ποσο με προβληματιζει να βρω γυναικολογο εδω συννενοηση φυστικη χαχαχα

δηλαδη αν την παρω πριν ξεκινησει η ωορηξια τωρα που εχω περιοδο εως να ερθει η οωρηξια μου παλι επηρεαζει?θα χασω αυτον το μηνα?????

Τι να σου πω! Καλύτερα να ρωτήσεις. Εγώ ρώτησα και στον ωρυλά που μου την έγραψε και στο φαρμακείο και μου είπαν να μην προσπαθήσω εκείνο το μήνα. Επειδή όμως δε μπορούσα να το χωνέψω πήγα και στον οικογενειακό μας γιατρό (βασικά ήθελα να μάθω πόσο επείγον ήταν να την πάρω :blush:) και μου είπε ακριβώς το ίδιο. Ε! αφού δεν ήταν και επείγουσα η κατάσταση αποφάσισα να μην την πάρω τελικά! Μετά την παλίνδρομη φοβάμαι πάρα πολύ και δεν ήθελα να το διακινδυνεύσω ούτε στο ελάχιστο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μπω και εγω στην παρέα σας??

2 Παλίνδρομες σε ένα χρόνο και αυτός είναι ο πρώτος μήνας προσπαθειών για ενα μωράκι, που ελπίζω να έρθει και να μείνει αυτή τη φορά.

Δεν περιμένω στις 14/03.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου και σενα patata77

ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να μην ερθει!!!

αχ δεν θελω να χασω αυτον τον μηνα ετσι μου ρχετε να μην πιω την αντιβιωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

patata77 έγραψε:

Να μπω και εγω στην παρέα σας??

2 Παλίνδρομες σε ένα χρόνο και αυτός είναι ο πρώτος μήνας προσπαθειών για ενα μωράκι, που ελπίζω να έρθει και να μείνει αυτή τη φορά.

Δεν περιμένω στις 14/03.

Θα έρθει και θα μείνει, να είσαι σίγουρη γι'αυτό! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rebbeka έγραψε:

αχ δεν θελω να χασω αυτον τον μηνα ετσι μου ρχετε να μην πιω την αντιβιωση

Να ρωτήσεις κορίτσι μου! Να είσαι σίγουρη! Εξάλλου δεν είναι ίδιες όλες οι αντιβιώσεις! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Droseroula έγραψε:

rebbeka έγραψε:

Να ρωτήσεις κορίτσι μου! Να είσαι σίγουρη! Εξάλλου δεν είναι ίδιες όλες οι αντιβιώσεις! :kiss:[/quote:3ippf7yz]

αχ droseroula ανχωνομαι πολυ εδω για το πως θα συννενοηθω με τον γιατρο αν μιλαει αγγλικα που και να μιλαει ενταξη εγω δεν μιλαω και απταιστα ουφφφφφφφφφφφφφφ θα δω αχ ρωτηστε εναν ελληνα γιατρο εσεις για μενα χιχιχιχιιχιχιχιχ :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera κοριτσια.. δροσερουλα μου εμεις μαζι περιμενουμε... αχ κ εγω κοριτσια χαλια ειμαι κ τρομερο σιναχι κ μπουκωμα.. με ροναλ την βγαζω κ παρακοπουθω μηπως εχω πυρετο αλλα μονο δεκατα...τωρα κανει δεν κανει να παιρνω ροναλ δεν ξερω, αλλα ομως δεν υποφερεται αυτη η κατασταση...αλλα νομιζω αν εχουμε σπορακι ειναι πολυ πολυ νωρις για να παθει κατι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου asteria μου! Μακάρι να τα καταφέραμε. Δεν πειράζει το spray μην ανησυχείς. Άλλωστε το ρονάλ είναι πολύ ελαφρύ, έτσι? Εγώ έπαιρνα pulmicort (έχω αλλεργική ρινίτιδα) σε καθημερινή σχεδόν βάση μέχρι και την 5η εβδομάδα στην 1η μου εγκυμοσύνη και ο γιατρός μου είχε πει ότι δεν πείραζε. Μετά βέβαια μου το έκοψε ;) Μόλις νιώσεις καλύτερα σταμάτησέ το ;) !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα γνωστά που κάνουν την εμφάνιση τους κάθε μήνα και που πλέον δε δίνουμε σημασία … πόνοι στην κοιλιά, στην μέση, τριπηματάκια σε στήθος και μήτρα, κούραση, νύστα … δε βαριέσαι … συνηθίσαμε πια και τώρα ΤΑ ΣΝΟΜΠΑΡΟΥΜΕ!!! Ε κορίτσια;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IreneValadia έγραψε:

Τα γνωστά που κάνουν την εμφάνιση τους κάθε μήνα και που πλέον δε δίνουμε σημασία … πόνοι στην κοιλιά, στην μέση, τριπηματάκια σε στήθος και μήτρα, κούραση, νύστα … δε βαριέσαι … συνηθίσαμε πια και τώρα ΤΑ ΣΝΟΜΠΑΡΟΥΜΕ!!! Ε κορίτσια;;;

ΑΚΡΙΒΩΣ!!!!!!!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι σας θέλω!

Για να ακούσω σχέδια για το ΣΚ…

Καφεδάκι θα πάμε με τις φιλενάδες μας;

Εγώ ναι !!!

Και για φαγητό με τον αντρούλη μου και φίλους!

Ααα και κομμωτήριο να φτιάξω τα μαλλάκια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι απο την μια τα σνομπαρουμε δηθεν κ απο την αλλη ολο ζουλαμε στηθος κ βαζουμε θερμομετρο...χαχαχα εγω κοριτσια αν κ συναχωμενη σε κανα 2ωρο θα φυγω για το χωριο μου ως την δευτερα να παω να δω λιγο τους δικους μου...εχω να παω 2 μηνες κ μου εχουν ληψει πολυ πολυ...οταν με το καλο γυρισω θα εχω κ νεα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rebbeka μου το κατάλαβα οτι δεν λες για μένα! ;)

Asteria, μήπως να ρωτήσεις κάποιον γιατρό για το ronal. Εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη έβαζα μια κρέμα, που νόμιζα οτι ήταν αθώα και ο γιατρός φρίκαρε οταν του το είπα.

Μήπως θέλετε να φιάξουμε μια λίστα με τα ονόματα μας και πότε (δεν) περιμένει η καθεμία? Ξέρει καμία να φιάχνει?

Να σας πω που θα πάω το Σ.Κ. αλλά δεν θα κοροιδέψετε ε?

Μου το υπόσχεστε?

Θα πάω Τήνο με τον αντρα μου και με μια φίλη μου. (για το γνωστό λόγο που πάνε όλοι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

patata77 έγραψε:

Μήπως θέλετε να φιάξουμε μια λίστα με τα ονόματα μας και πότε (δεν) περιμένει η καθεμία? Ξέρει καμία να φιάχνει?

Να σας πω που θα πάω το Σ.Κ. αλλά δεν θα κοροιδέψετε ε?

Μου το υπόσχεστε?

Θα πάω Τήνο με τον αντρα μου και με μια φίλη μου. (για το γνωστό λόγο που πάνε όλοι)

Βοήθεια σου κορίτσι μου!! Κανονίζω να πάω και γω άμεσα! ;) Υπάρχει λίστα στο "ας μαζευτούμε ποιές (δεν) περιμένουμε". Για πήγαινε να γραφτείς και συ ;) !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...