Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ


tanya

Recommended Posts

KΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 7/3 ΚΑΝΩ ΤΟ ΤΕΣΤ ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ ΤΗΝ 13 ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΜΟΥ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΡΧΗΣΑ ΑΡΓΑ. ΤΟ CLEAR BLUE ΠΗΡΑ. ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΤΙ. ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΧΑΛΑΣΑΝ 2 ΤΕΣΤ. ΟΤΑΝ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΣΤΙΚ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΕΝΑ ΣΦΑΛΜΑ ΠΟΥ ΑΚΥΡΩΝΕ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΒΑΛΩ ΝΕΟ. ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΛΑΘΟΣ. ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΤΕΛΕΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ? ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΝΔΕΙΞΗ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ. ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΤΟ iNTERNET ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΣΤΟ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ? ΑΥΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΠΡΟΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΕΣΤ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΓΕΙ Η ΦΑΤΣΟΥΛΑ. ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ, ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΒΛΕΠΑ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

help mammy έγραψε:

ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΤΟ iNTERNET ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΣΤΟ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ?

Μια χαρά είναι αυτά από το ίντερνετ. Είναι πολύ φθηνά (περίπου 50 λεπτά το ένα) και εγώ έκανα 2-3 την ημέρα όταν πλησίαζαν οι γόνιμες μέρες. Έμεινα αμέσως έγκυος (τις 2 από τις 3 φορές το έχασα πολύ νωρίς το σποράκι μου αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με τα τεστάκια- τώρα είμαι 15 εβδομάδων και όλα δείχνουν να πηγαίνουν καλά-μακάρριιιιιιι)!! Α...και τεστ εγκυμοσύνης από το internet-πάμφθηνα και αυτά- αγόρασα (και αυτά από το άγχος μου έκανα κάθε μέρα από 2 :blush: -τουλάχιστον δεν ξόδεψα μία περιουσία). Μην ξοδεύετε άδικα λεφτά στα clear blue...

Το site από τα οποία τα παρείγγειλα εγώ είναι http://accuratepregnancytests.com/ovula ... ml#details

αλλά υπάρχουν πολλά παρόμοια αν ψάξετε στο google.

Καλή επιτυχία και να σκέφτεστε μόνο αισιόδοξα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλησπέρα! τελικά έκανα 5 τεστάκια συνολικά (αυτά μου είχαν περισσέψει), αλλά μέχρι την 15η μέρα του κύκλου δεν έβγαλαν φατσούλα... :( ο κύκλος μου είναι 30-31 ημερών. βέβαια, για να είμαι ειλικρινής, το έκανα από 9η μέρα μέχρι 15η, αλλά όχι κάθε μέρα...

ενδέχεται π.χ. αν το έκανα την 12η μέρα να έδειχνε φατσούλα, ενώ εγώ το έκανα την επόμενη και δεν έδειξε κάτι. απ'όσο ξέρω μόνο 1 μέρα δείχνει το προσωπάκι και έτσι οι επόμενες 24-48 ώρες είναι οι γόνιμες. anyway, όπως και να'χει, θα σας πω κατά τις 24-25/3 που περιμένω την ακατανόμαστη :blink::dry::side::S:angry:

nika καλά αποτελέσματα ! αν μπορείς, πες μου τι σου έδειξε το τεστάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ!!!!

ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΑ ΤΕΣΤΑΚΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ....ΑΚΟΜΗ ΦΑΤΣΟΥΛΑ ΓΙΟΚ!!!!!ΕΧΩ ΑΣΤΑΤΟ ΚΥΚΛΟ ΑΡΑ ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΠΑΙΖΟΥΝ!!!!!!!!!! :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

ΕΙΧΑ ΚΙ ΕΓΩ 2ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΒΓΑΖΕ ΚΑΤΙ ΣΦΑΛΜΑΤΑ....ΒΕΒΑΙΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΟ ΣΤΙΚΑΚΙ ΑΠΟ ΤΟ ΨΗΦΙΑΚΟ ΚΟΙΤΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΓΡΑΜΜΟΥΛΕΣ....ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ 2ΕΝΤΟΝΕΣ ΑΝ Η ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΧΝΗ ΤΟΤΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΟΡΜΟΝΗ....ΚΑΤΙ ΣΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΕΣΤΑΚΙΑ!!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ....

ΑΝΤΕ ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!ΚΑΙ ΣΥΧΝΕΣ ΕΠΑΦΟΥΛΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Εγω εχω κυκλο 31 με 33 ημερες.Τα ξεκινησα την 10η ημερα και μου εδειξε σημερα γραμμουλα που ειναι η 15η ημερα.Νομιζω 24 με 48 ωρες δεν κραταει η ωορηξια?Περιμενω τον αντρα μου να ερθει να κανουμε τρελιτσες και ευχομαι να το πιασουμε το μπεμπακι!!!αχ!!!Παναγια μου βοηθα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 weeks later...

Εχω μια απορια βρε κοριτσια, μακαρι καποια να μου την λυσει.Η ωορηξια διαρκεί 48 ωρες μου ειπαν.Αν πίασεις το πρωτο 24ωρο, δηλαδη γινει η συλληψη, οταν την επομενη μερα κανω το τεστ ωορηξια δειχνει οτι εχεις ωορηξια?Μηπως αυτες οι ορμονες που ανιχνευει ειναι ιδιες με της εγκυμοσυνης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σου πω για τα τεστάκια που εγώ χρησιμοποίησα (δεν ξέρω αν λειτουργούν όλα το ίδιο). Όταν δείχνουν θετικό σημαίνει ότι η ωορρηξία θα γίνει μέσα στις επόμενες 12-36 ώρες. Αν μετά από 1-2 μέρες είναι αρνητικό τότε σημαίνει ότι έχει ήδη γίνει.

Οι ορμόνες που ανιχνεύουν τα τεστ ωορρηξίες είναι "αδελφές" ορμόνες με εκείνες της εγκυμοσύνης. Αυτό σημαίνει ότι όταν είσαι έγκυος τα τεστ ωορρηξίας βγαίνουν καραθετικά (το δοκίμασα και μόνη μου αυτό). ΟΜΩΣ, για να δείξει ένα τεστ εγκυμοσύνης θετικό (και κατ'επέκταση να δείξει το fertility test θετικό λόγω κύησης) θα πρέπει να έχει γίνει ήδη η εμφύτευση +1,2 μέρες, άρα δε γίνεται να δείξει πριν από τις 9-16 μέρες μετά από την ωορρηξία.

Αν δείχνει το τεστάκι σου θετικό πρέπει να συνεχίσεις να προσπαθείς, δεν έχει κλείσει ακόμα το παράθυρο.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

georgia εγω τα πηρα απο το ιντερνετ πολυ φθηνα με παραγγελεια.Αν σε ενδιαφερει να σου στειλω διευθυνση!

Soupitsa στις οδηγειες λεει πως οταν δειξει θετικο τοτε γινετε η ωορηξια.Δηλαδη εκανα τεστ την κυριακη το μεσημερι και ηταν θετικο.Σημαινει πως το ωαριο περιφερετε μεσα στη μητρα.Εκανα και σημερα το μεσημερι και εδειξε θετικο.Ακομα μαλλον προλλαβαινω....ετσι το καταλαβα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτα που πηρα εγω απο το ιντερνετ ειχαν μεσα 20 τεστ ωορηξιας και 5 τεστ εγκυμοσυνης στα 20 ευρω!Tetoulina κι εγω μονο να ελπιζω μπορω τιποτα αλλο.Αν δεν τα καταφερουμε κι αυτο το μηνα παμε για σπερματεγχυνση.Εμεις εχουμε και ενα θεμα με το σπερμα κι ετσι δεν περιμενω και πολλα τωρα....ισως μονο ενα θαυμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο site που έγραψα στην προηγούμενη σελίδα κοστίζουν τα 75 τεστ ωορρηξίας συν 25 τεστ εγκυμοσύνης σύνολο 43 δολλάρια, και τα μεταφορικά είναι λίγα. Μπορείτε να αγοράσετε και πιο λίγα (π.χ. 20 ή 50) όμως βγαίνει ελάχιστα πιο ακριβό ανά τεμάχιο.

Μου έχουν πάντως περισσέψει ορισμένα (και εγκυμοσύνης και ωορρηξίας) και ευχαρίστως να τα χαρίσω σε κάποια κοπέλα που μένει Αθήνα (ας μου στείλει μήνυμα).

Εγώ χωρίς αυτά τα τεστάκια δεν ξέρω αν θα τα κατάφερνα γιατί είχα περίεργο κύκλο και βαθιά απογοήτευση ότι δεν θα τα καταφέρω :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιστευω πως λοα κανουν την ιδια δουλεια.Αρα δεν χρειαζεται να δωσουμε παραπανισια λεφτα.Παρτε τα απο εκει που ειναι πιο οικονομικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Στο site που έγραψα στην προηγούμενη σελίδα κοστίζουν τα 75 τεστ ωορρηξίας συν 25 τεστ εγκυμοσύνης σύνολο 43 δολλάρια, και τα μεταφορικά είναι λίγα. Μπορείτε να αγοράσετε και πιο λίγα (π.χ. 20 ή 50) όμως βγαίνει ελάχιστα πιο ακριβό ανά τεμάχιο.

Μου έχουν πάντως περισσέψει ορισμένα (και εγκυμοσύνης και ωορρηξίας) και ευχαρίστως να τα χαρίσω σε κάποια κοπέλα που μένει Αθήνα (ας μου στείλει μήνυμα).

Εγώ χωρίς αυτά τα τεστάκια δεν ξέρω αν θα τα κατάφερνα γιατί είχα περίεργο κύκλο και βαθιά απογοήτευση ότι δεν θα τα καταφέρω :blush:

κοπελα μου πως το παραγγελνομε δεν ξερω αγγλικα και ποια ειναι η ανιτοιχια μεταξυ δολλαριου και ευρω ; σε παρακαλω πες μας τι κινησεις εκανες .
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...