Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ


tanya

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα.

Σκέφτομαι να πάρω τεστ ωορρηξίας για να το πάρω ακόμα πιο ζεστά το όλο θεματάκι. Υπάρχει κάποιο αξιόπιστο, πώς χρησιμοποιείται και πόσο κοστίζει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα τανια.εγω στο παρελθον ειχα παρει τα τεστ της clear blue τα οποια ειναι 7 και κοστιζουν γυρω στα 55 ευρω.ειναι πολυ αξιοπιστα κ ηλεκτρονικα.η χρηση τους ειναι η ιδια οπως κ με τα τεστ εγκυμοσυνης ως προς το πρακτικο κομματι.οταν πλησιαζεις προς τα μεσα του κυκλου κανεις τα τεστακια,ενα καθε 2 μερες μεχρι να εμφανιστει η φατσουλα.αν εμφανιστει αυτο σημαινει οτι μεσα σε 24-48 ωρες θα κανεις ωορηξια.καλη επιτυχια κ να σου ερθει πολυ συντομα ενα σπορακι.πιθανον να υπαρχουν κ αλλα αξιοπιστα τεστ απλα εγω εχω δοκιμασει μονο αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΓΙΑ 1η ΦΟΡΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ,ΘΑ ΚΑΝΩ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ...ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ 2ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΔΛΔ;;ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ 1ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΡΑ ΦΤΑΝΕΙ ΓΙΑ 1ΒΔΟΜΑΔΑ...ΕΣΥ BELLA10 ΕΙΧΕΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδη κι εγω ειπα απο εδω και περα να το παρακολουθησω λιγακι το θεμα πηρα τεστ ωορρηξιας για πρωτη φορα.Τα παρηγγειλα απο το hometest.gr και ηταν αρκετα οικονομικα(10 τεστ ωορρηξιας και 3 εγκυμοσυνης εκαναν, αν θυμαμαι καλα, περιπου 11 euro).Τα δοκιμασα και μαλιστα την 14η μερα μου εδειξαν κατι,οποτε θεωρω πως για την δουλεια που τα θελω κανουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια εγω πηρα το CLEAR BLUE τον προηγουμενο μηνα ,βρηκα τη μερα μου και τωρα ειμαι λιγακι εγκυουλα!!! :woohoo: :woohoo: ευχομαι σε ολεσ με ενα μωρακι στην κοιλιτσα τους γρηγορα!παντως φανηκε οτι κανει δουλεια

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το καλο μ εμενα ειναι οτι ποναω οταν εχω ωορεξια οποτε δεν ηταν δυσκολο.ποιο πολυ το πηρα για να συγουρευτω.αλλα μια φιλη το εκανε απο την 13 εωσ 18 μερα παρα μερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα πήρα κι εγώ αλλα ακομα δεν τα χρησιμοποίησα.Οι οδηγιες λενε καθε μερα από ένα.Τα δοκίμασε η κολλητη μου και εδειξα τη γονιμη μερα.Αν ειναι εγκυος αυτο το μηνα τοτε λειτουργουν αληθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia32 ευχομαι η φιλη σου με το καλο να μεινει εγκυος,αν το εππιθυμει,αν ομως δεν μεινει δεν θα φταινε τα τεστ ωορρηξιας.Μην ξεχνας οτι,ακομα και στις γονιμες,εχουμε πιθανοτητα συλληψης 25%...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδες μου μαλλον θανκανω κι εγω το ιδιο τον αλλο μηνα. Θα παρω κι εγω τεστακια ωοριξιας μπας και δουμε φως...... Αν και συνεχιζει η καθυστερησουλα μου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα :) κ γω πηρα τα home test για πρωτη φορα κ εδειξαν απλα τα εκανα καθε μερα ξεκινησε απο αχνο ροζ μεχρι που εγινε εντονο!!κ καταλαβα οτι εχανα τις γονιμες μερες μου τελικα ετσι οπως τις μετρουσα :blink: στις 28 θα σου πω αν λειτουργησαν τελικα :woohoo: :woohoo: που το ευχομαι παναγιτσα μου!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

groula μου εμενα τα τεστ δουλεψαν κανονικα απλα δεν εμενα εγκυος.δυο χρονια περιπου προσπαθουσα.δεν μπορουσα να αγοραζω συνεχεια τεστ.τα τεστ εγω τα εκανα καθε δυο μερες γιατι απο τη στιγμη που ανιχνευουν την ωορηξια μεχρι δυο μερες μετα δεν υπηρχε λογος να τα κανω καθε μερα.επειδη συνηθως αντιλαμβανομουν το ποτε πανω κατω θα κανω ωορηξια δεν σπαταλουσα πανω απο δυο καθε μηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

groula μου εμενα τα τεστ δουλεψαν κανονικα απλα δεν εμενα εγκυος.δυο χρονια περιπου προσπαθουσα.δεν μπορουσα να αγοραζω συνεχεια τεστ.τα τεστ εγω τα εκανα καθε δυο μερες γιατι απο τη στιγμη που ανιχνευουν την ωορηξια μεχρι δυο μερες μετα δεν υπηρχε λογος να τα κανω καθε μερα.επειδη συνηθως αντιλαμβανομουν το ποτε πανω κατω θα κανω ωορηξια δεν σπαταλουσα πανω απο δυο καθε μηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ολα ειναι σχετικα... εγω υπολογιζα οτι εχω ωοριξια γυρω στην 17 μερα κ κανοντας το τεστ μου χαμογελασε την 14 μερα... βεβαια εκμεταλλευτηκα την περισταση αλλα για το αποτελεσμα θα γνωριζω σε καμια 10αρια μερες.. τα κλιαρ μπλου πηρα κ εγω 53Ε εκαναν.. μακαρι να μου φερει γουρι..πολλες υποστηριζουν οτι αυτη η κατασταση με τα τεστ τους αγχωνει.. εμενα αντιθετως με ηρεμει γιατι προσπαθω κ εκεινες τις μερες με ποιο πολυ σιγουρια κ δεν πονταρω στο οτι μπορει σημερα η μπορει κ αυριο...ειναι κ η δουλεια του αντρα μου τετοια που δεν θελω να τον πιεζω η να τον βλεπω οτι δυσανασχετει...κ παντα λεω οτι δεν με στενοχωρει αν εχω προσπαθησει κ δεν ερθει το μωρο αλλα εκεινο που μου την δινει ειναι να μην προσπαθω...η να προσπαθω εντελως στα τυφλα γιατι κ κυκλος μου δεν ειναι κ πολυ σταθερος... φιλακια σε ολες σας κ καλα αποτελεσματα στις προσπαθειες σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια καλημέρα! το σίγουρο είναι ότι τον επόμενο μήνα θα χρησιμοποιήσω κι εγώ το τεστ ωορρηξίας, γιατί τον Φλεβάρη προσπαθήσαμε μέχρι την 14η μέρα , η οποία προφανέστατα δεν ανήκει στις δικές μου γόνιμες (κύκλος, τελικά, 30-31 ημερών). οπότε υπολογίζω 16η με 17η τις πλέον κατάλληλες. τι να πω... τώρα πια (δεν) περιμένω στις 24 ή 25/3.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

demie_14 έγραψε:

κοριτσάκια καλημέρα! το σίγουρο είναι ότι τον επόμενο μήνα θα χρησιμοποιήσω κι εγώ το τεστ ωορρηξίας, γιατί τον Φλεβάρη προσπαθήσαμε μέχρι την 14η μέρα , η οποία προφανέστατα δεν ανήκει στις δικές μου γόνιμες (κύκλος, τελικά, 30-31 ημερών). οπότε υπολογίζω 16η με 17η τις πλέον κατάλληλες. τι να πω... τώρα πια (δεν) περιμένω στις 24 ή 25/3.

Demie_14, ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ. Έχω κύκλο 30-31 ημερών. Νόμιζα ότι οι γόνιμες μέρες ήταν 15-16 (μέση κύκλου). Πήρα το τεστ και μου έδειξε ότι είναι 13-14, δηλαδή δύο μέρες νωρίτερα απ'ότι νόμιζα. Άντε να δούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nika γεια σου! μου κάνει φοβερή εντύπωση, πώς με κύκλο 30-31 έδειξε 13η και 14η μέρα!!!! τελικά κάθε οργανισμός ακολουθεί τα δικά του... θα σε ενημερώσω τι θα δείξει και σ'εμένα το τεστ ωορρηξίας, που θα το κάνω για πρώτη φορά. σήμερα είναι η 7η μέρα, οπότε θα το ξεκινήσω μάλλον από 11η. τα λέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιααααααααααα η κολλητη μου ειναι εγκυος.Τελικα τα τεστ απεδειχθησαν χρησιμα!!!Θα τα χρησιμοποιησω κι εγω αυτο το μηνα!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!

ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ...ΤΟ CLEAR BLUE ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ, ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ!!!

ΠΙΣΤΕΥΩ ΒΟΗΘΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΜΕ ΑΣΤΑΤΟ ΚΥΚΛΟ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ....

ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

demie_14 έγραψε:

nika γεια σου! μου κάνει φοβερή εντύπωση, πώς με κύκλο 30-31 έδειξε 13η και 14η μέρα!!!! τελικά κάθε οργανισμός ακολουθεί τα δικά του... θα σε ενημερώσω τι θα δείξει και σ'εμένα το τεστ ωορρηξίας, που θα το κάνω για πρώτη φορά. σήμερα είναι η 7η μέρα, οπότε θα το ξεκινήσω μάλλον από 11η. τα λέμε!

Για να είμαι ειλικρινής είχα τόση αγωνία που το ξεκίνησα από τη 10η ενώ οι οδηγίες έλεγαν μετά την 13η για κύκλους 30-31ημερών...Σου εύχομαι καλή επιτυχία. Περιμένω νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:blush::blush:

ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΤΕΣΤ ΜΕ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΟΥΡΑ!ΑΠΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΛΕΝΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!ΤΟ CLEARBLUE ΛΕΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΟΥΡΗΣΕΙ ΓΙΑ 4ΩΡΕΣ...ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΩΡΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ το έκανα μόλις ξυπνούσα. Είναι η μόνη ώρα που μπορείς να εξασφαλίσεις ότι δεν θα έχεις ουρήσει για 4 ώρες και δεν θα έχεις πιεί πολλά υγρά. Γιατί δείχνει καλύτερα το μεσημέρι...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και η φιλη μου μεσημερι το εκανε γυρω στις 4.00.Την μια ημερα της εδειξε εντονη γραμμη και την 2η λιγο πιο αχνη.Εκεινες τις δυο ημερες ηρθε σε επαφη και το μπεμπακι τους ερχετεεεεεε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΠΡΩΙ ΣΤΙΣ 9 ΠΟΥ ΞΥΠΝΗΣΑ!ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΡΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΠΡΩΙ...ΑΛΛΑ ΒΑΣΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΟΛΙΑ ΚΑΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ!ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΣΠΙΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ΑΥΤΑ...

ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΕΔΕΙΞΕ ΒΕΒΑΙΑ!ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΔΩ ΦΑΤΣΟΥΛΑ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...