Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΙΑ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ


marlena

Recommended Posts

ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΠΟΥ ΝΑ ΔΕΧΕΤΑΙ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑΣ...ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΩΣ ΑΥΤΕΣ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ 1500ΕΥΡΩ ΑΝ ΔΕ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ Μ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΚΑΠΟΙΟΥ ΣΥΓΓΕΝΗ ΜΟΥ Κ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ Μ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΝ. ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΨΑΞΩ Κ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ... :( :( :( Υ.Γ1 ΜΙΑ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΗ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΑΝΟΥΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι δυστυχώς το δημόσιο δεν τις καλύπτει καθόλου. Το ΙΚΑ τις καλύπτει στο 100% αλλά δεν γνωρίζω για τα άλλα ταμεία. Εσύ δεν έχεις ασφάλεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρλενα σχετικά με τις εξετάσεις θρομβοφιλίας γιατί δεν δοκιμάζεις σε δημόσιο νοσοκομείο? Εγώ εκει τις έκανα στο Ηράκλειο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα συμφωνησω με τα κοριτσια οτι το δημοσιο δεν τις καλυπτει αλλα μονο το ικα.πανε σε δημοσιο νοσοκομειο σε εναν γυναικολογο να σου δωσει παραπεμπτικο να τις κανεις εκει.εγω ετσι εκανα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ran έγραψε:

θα συμφωνησω με τα κοριτσια οτι το δημοσιο δεν τις καλυπτει αλλα μονο το ικα.πανε σε δημοσιο νοσοκομειο σε εναν γυναικολογο να σου δωσει παραπεμπτικο να τις κανεις εκει.εγω ετσι εκανα
πηγα στο ιπποκρατειο θεσ/νικης στον γυναικολογο με χαρτι απο παθολογο που ειχα επισκευτει στο γραφειο του και μου εδωσε παραπεμπτικο και τις εκανα εκει.εχει παντως απιστευτη ταλαιπωρια γιατι εμενα δε μου εδειξε δειγμα οτι εχω και αναγκαστηκα να πληρωσω σε παθολογο να το ψαξω πιο βαθεια το θεμα συγκεκριμενα καποιες μεταλλαξεις και καποια συνδρομα αλλα που οδηγουν σε θρομβοφιλια και βρεθηκε οτι φερω ενα ειδος θρομβοφιλιας πιστεψε με ουτε εγω ειχα κουραγιο αλλα και κυριως χρηματα αλλα οταν βρεθηκε τι εχω και πως αντιμετωπιζεται πιστεψε με αξιζει τον κοπο.σε λιγο καιρο περιμενω την μπουμπου μου.οτι πληροφορια θες στιλε μου πμ.καλη τυχη
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσύ έκανες το μεγάλο πακέτο που σου πρότεινε ο Οικονόμου!!! Μάλλον σε έπεισε με το μπλα μπλα του!!! Εγώ έκανα πρώτα το βασικό και ανάλογα τα αποτελέσματα θα προχορούσαμε στο επόμενο. Αλλά επειδή τα πρώτα αποτελέσματα ήταν καραμπινάτα μείναμε εκέι, σύμφωνα πάντα με τον ίδιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι, στο ΙΚΑ σου τις γράφουν εάν έχεις ιστορικό αποβολών ή δεν χρειάζεται. Λόγω εξωσωματικής έκανα ενέσεις inohep αλλά θα προτιμούσα να ξέρω αν χρειάζεται και φαντάζομαι αν τελικά κάποια στιγμή μείνω έγγυος θα πρέπει να κάνω αυτές τις εξετάσεις για να αποφύγω να κάνω ενέσεις σε όλη την εγκυμοσύνη. Και το ΙΚΑ καλύπτει όλο το ποσό ακόμα και αν τις κάνεις σε ιδιωτικό?

Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχ βρε ran μου και γώ για μια απάντηση τα χώνω και ας μη μου περισσεύουν. Μακάρι να βρεθεί απάντηση γιατί δεν αντέχω άλλες αποτυχίες (πόσω μάλλον αν γίνονται και σε εξωσωματικές)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Happy bebaki, μάλλον την πάτησα...Ομως εγώ λόγω εξωσωματικών δεν έχω καθόλου χρόνο στη διάθεσή μου και πρέπει σύντομα να χω όλες τις απαντήσεις προκειμένου να προχωρήσω σε ενδεχόμενη θεραπεία...μέχρι Μάιο που θα ναι η επόμενη προσπάθειά μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΔΩΣΑ ΤΙΠΟΤΑ ΠΗΓΑ ΜΕ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΔΗΜΟΣΙΟΥ..ΣΤΟΙΧΙΖΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 500-700ΕΥΡΩ..ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΣΑ ΕΥΤΥΧΩΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Και εγώ τις έκανα τις εξετάσεις,μετά από αποβολή Β'Τριμήνου στο Νοσοκομείο Χανίων με βιβλιάριο Δημοσίου και δεν πλήρωσα τίποτα.Απλά δεν ξέρω αν δεχτούν το βιβλιάριο κάποιου άλλου.Ίσως μεσω κάποιου γνωστού σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...