Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρο με αλλεργια...Τι τρωει η μαμα?


Recommended Posts

μαρακι οχι δεν ειναι τσαμπα...η ομοιοπαθητικη ετσι ειναι...κανει τα συμπτωματα πιο μαλακα...απλα προφανως θελει και αλλη αγωγη...εκτος αυτου η αληθεια ειναι οτι ειχα ξεφυγει λιγο...τεσπα...για μενα η ομοιπαθητικη μονο καλο μπορει να κανει...πρεπει να τον παρω τηλεφωνο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 725
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα μανουλες!παντωε εγω που τα εκοψα ολα και αρχισαν παλι οι μεγααααλες πεινες ο μικρος αρχισε να παιρνει βαρος.Δεν ξερω αν ειναι τυχαιο αλλα εναν μηνα που ετρωγα δεν πηρε ουτε γραμμαριο! :( παντως κοριτσια πολλες πεινες και παλι για να ειμαστε και οι δυο καλα απο οτι καταλαβα δεν γινεται.Ή εγω θα παχαινω ή αυτος.Τσπ την αλλη εβδομαδα παω και στον ομοιοπαθητικο ο οποιος ειναι πραγματικα η τελευταια μου ελπιδα,αν δεν δω βελτιωση και εκει καλως ηρθες ξενο μου γαλα!ενα σωρο λεφτα βρε κοριτσια σε γιατρους η ψυχολογια μου χαλια και μηδεν βελτιωση.Πως θα του περασει στο χρονο οπως μου ελεγαν οι πιο πολλοι οταν ειμαστε στον 6ο μηνα και μηδεν αποτελεσμα :evil::( Γιωτακι πως πανε οι πεινες;Πατσυ μου ελπιζω να ειναι ολα καλα Αναστασακι τα φιλια μου :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bembini αμα ειναι να περασει στο χρονο θα περασει...εγω που προσεχα σαν υστερικη ειναι 2 κα δεν του ξαναδοκιμασα γαλα...τωρα θα δοκιμασουμε παλι κ ο θεος βοηθος...

της αδελφη μου 10 ημερων αρχισε κ εβγαζε αιμα...τον πειραζε μεχρι κ το νερο...μπανιο με σκετο νερο τον εκανε κ εβγαζε κοκκινιλες παντου...σε πλροφορω ειναι 8 μηνων κ εδω κ 2 μηνες οι αδελφη μου τρωει τα παντα κ τον μπεμπουλι δεν τον πειραζει τιποτε....κ εγω ακομη περιμενω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μαρακι με στεναχωρεις βρε που εισαι ολο πεσμενη...ανεβα λιγο.θα περασει..αλλεργια ειναι δεν ειναι κατι δραματικο...εμενα σημερα ρε κοριτσια εφαγα σπανακορυζο και εχει αρκετο αιμα και εκανε κ εμετο...χαχα.ο ατιμος...μονο στα ωραια φαγητα μου τα κανει αυτα ο σκατιαρης..και η κοιλιτσα του εγινε σαν γυαλοχαρτο....αφου αν χρειαστω να τριψω καμια καρεκλα τον εχω προχειρο..χαχαχα...καλα..πλακα κανω....χιχι..λεω να βρασω κανενα κεχρι για μετα (μπλιαχ).......οσο για το αν θα περασει η οχι στον χρονο ισως οχι αλλα στα 2 ναι.εμενα καλυτερεψε μεσα σε 2 μηνεσ δεν θα καλυτερεψει ακομα πιο πολυ μετα?απλα εγω ειμαι τελευταια φουλ στην μαλακια.με εχει πιασει κοιλιοδουλεια...αντε να συνερθουμε λιγο.εμενα με αποσχολει τωρα που φευγουμε διακοπες 10 ιουλιου τι σκατα θα τρωω.αντε να δουμε τι θα μας πει η γαστρ..φιλια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πάτσυ μου είδες;μόνη σου το είπες σε δύο μήνες είδες βελτίωση εγώ μηδέν βελτίωση,πως να μην απογοητεύομαι που εδώ και 4 μέρες τρώω μόνο πατάτα και μαρούλι και η βλέννη συνεχίζεται,μόνο τα σπυράκια του έφυγαν λίγο.Εντάξει δεν είναι πια και κάτι πάρα πολύ σοβαρό αλλά όταν πεινάς και δεν βλέπεις και βελτίωση στον μικρό και τον βλέπεις χάλια πως να μην απογοητευτείς;ευτυχώς άρχισε να παίρνει βάρος,πάλι καλά βέβαια δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει αυτό.Όσο για τις διακοπές εγώ είμαι η πιο εύκολη,μαρούλι και πατάτα σκέτα δεν θα δυσκολέψω και τα γκαρσόνια,χα,χα!αν δεν καθαρίσει τελείως τροφή δεν πρόκειται να φάει!Πάτσυ μου αν πάτε σε ενοικιαζόμενο δωμάτιο πάντως πάρε τα κεχριά σου και ότι άλλο τρως και μαγείρευε εκεί,εγώ αυτό θα έκανα,φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΡΕ ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ..ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΠΙΑ....ΤΙ ΚΑΜΝΕΤΕ?ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ?ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΦΤΙΑΞΩ ΓΕΜΙΣΤΑ..ΓΙΑ ΝΑ ΞΑναδοκιμασω το ρυζι..για μενα ανετα θα φτιαχνα πιπερια αλλα οταν βγαλει αιμα θα αναρωτιεμαι ειναι το ρυζι η η πιπερια.γι αυτο θα φαω με ντοματες....εσεις??ολα καλα? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας σε όλες!Πατσουλίνι χαίρο μαι που είστε καλά;γεμιστά αχ!παλιές καλές εποχές!τσπ εγώ ακόμα στις μεγάλες πείνες σήμερα άλλαξα το μενού πατάτα και βλήτα.Τα έκοψα όλα και η βλέννη συνεχίζεται.Βέβαια το έκζεμα βελτιώθηκε πάρα πολύ και τα σπυράκια έφυγαν αλλά αναρωτιέμαι αυτή η βλέννη θα φύγει ποτέ;μήπως να αρχίσω να ακολουθώ το συστημά σου Πάτσυ μου που στην βλέννη συνεχίζουμε.Έχω αρχίσει να το σκέπτομαι σοβαρά γιατί αν περιμένω να φύγει η βλέννη θα φτάσει 9 μηνών και δεν θα έχει φάει τίποτα ακόμα.Τσπ έχω αγχωθεί και με αυτό το θέμα.Εσείς καλά είσαστε;Πάτσυ πήγες στην γαστρεντερολόγο;όλες απο σένα κρεμόμαστε χα,χα!εγώ μεθαύριο πάω στον ομοιοπαθητικό άντε να δούμε.Αλλιώς θα την βγάζω μινίμως με βλήτα και πατάτα την οποία σιχάθηκα κιόλας!μπλιάχ!φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΜΙΑ ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΠΡΙΝ ΜΕ ΠΗΡΕ Κ ΕΙΠΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΜΙ ΤΟΥ ΜΗΝΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ 7 Η ΩΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ..ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ....ΝΑ ΞΑΝΑΔΩ Κ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΗΣ ΓΙΩΤΣ..ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΣΤΗΝ ....ΠΑΤΑΤΑ?ΒΛΗΤΑ???ΑΧ ΒΛΗΤΑ...ΑΧΧΧΧΧΧΧ..ΚΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩΩΩΩΩΩΩ..ΜΕ ΛΕΜΟΝΑΚΙ.....ΑΑΑΑΑΑΑΑ..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πατσυ μου οχι δεν του δινω τιποτα να φαει αλλα αν συνεχισει η βλεννη ολον τον μηνα δεν ξερω τι θα κανω απο τον επομενο.Παντως απο οτι εχω καταλαβει ακομα δεν εχει καθαρισει απο τα προηγουμενα καθε μερα βλεννη απλα πιο λιγη καθε φορα αλλα καθε μερα :( ευτυχως το εκζεμα καλυτερευσε πααρα πολυ και τα σπυρακια εφυγαν και παιρνει και βαρος :) αλλα η βλεννη βλεννη!παντως τη βλεπω να τρωω μονο πατατα και χορτα μεχρι να τελειωσει ο θηλασμος δηλ μεχρι να γινει ενος χρονου μεχρι τοτε θελω να θηλασω χα,χα ας λεμε και κανενα αστειο!φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MAΡΑΚΙ ΓΥΡΙΣΑ..ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ Η ΒΛΕΝΝΗ Κ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΜΕ ΤΙΣ ΤΡΟΦΕΣ..ΟΤΙ ΣΑΣΕΙΠΑ Κ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ..ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΑΙΜΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΟ Η ΒΛΕΝΝΗ ΟΥΤΕ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ..ΑΥΤΑ ΕΙΠΕ..ΑΠΟ ΚΕΙ Κ ΠΕΡΑ ΜΟΥ ΣΠΑΣΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΤΗΣ ΕΛΕΓΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ Κ ΑΥΤΗ ΣΥΜΦΩΝΟΥΣΕ...ΤΕΣΠΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πατσυ μου πριν λιγο γυρισαμε απο τον ομοιοπαθητικο.Αφου μας πηρε πληρες ιστορικο του εξηγησα τα παντα και μας ειπε οτι ο μικρος εχει αποκτησει μια προδιαθεση για αλλεργια στα παντα αγνωστου αιτιολογιας παιζει ρολο και η κληρονομικοτητα αλλα και αυτο δεν ειναι βεβαιο.Μου ειπε οτι σου ειπε και εσενα η γαστρεντερολογος οτι αμα βλεπω βλεννη ή σπυθουρακια ή εκζεμα δεν την κοβω την τροφη συνεχιζω κανονικα παρα μονο αν βλεπω αιμα και αιμα οχι σταγονιτσες και για μια ημερα μονο και μετα την αλλη να μην εχει αλλα αιμα που συνεχιζεται και την δευτερη ημερα τοτε μονο κοβω την τροφη.Ετσι μου ειπε ο μικρος θα ερχεται σε επαφη με τις αλλεργιογονες ουσιες και θα γινεται ανθεκτικος σιγα σιγα και θα τις δεχεται διαφορετικα δεν εχει νοημα.Μου ειπε να ξεκινησω να τρωω τα παντα εκτος απο γαλακτοκομικα και κακαο.Τα σιτηρα επειδη του εξηγησα ποσο πολυ τον πειραζουν μου ειπε να τα φαω τελευταια.Μας εδωσε μια θεραπεια που θα κρατησει εναν μηνα και μολις περασει ο μηνας να τον παρω τηλ για να του πω πως παμε.Επισης μου ειπε οτι η θαλασσα βοηθαει παααρα πολυ στο εκζεμα και να προσπαθησω να τον βαλω μεσα σιγα σιγα παρολο που την φοβηθηκε τις προαλλες που ειχαμε παει.Το ιδιο μοτιβο να ακολουθησω και στον ιδιο που θα ξεκινησει να τρωει δηλ να κοβω την τροφη μονο στο συνεχομενο αιμα.Επισης μου ειπε να τον θηλασω για πανω απο χρονο γιατι οσο περισσοτερο τοσο καλυτερα ;) Κοριτσια δεν το πιστευω θα αρχισω να τρωω γιατι ξερετε ποσα κιλα εφτασα;δεν νομιζω καμια σας να τα φτασει χα,χα 42!! :blink: :woohoo: ΕΛΕΟΣ!σε λιγο θα επεφτα κατω!φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πατσυ μου καλη αρχη και εγω με πουρε πατατας θα ξεκινησω μετα καροτο και μετα κολοκυθακι και αφου φαμε αυτα θα δοκιμασουμε παλι αχλαδι μηλο και μπανανα γιατι τις προαλλες ειχε βγαλει μονο σπυθουρακια και του τα κοψα που να ηξερα :huh::S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΤΕ ΡΕ ΜΑΡΑΚΙ ΩΡΑΙΑ..ΕΙΔΕΣ?ΤΖΑΜΠΑ ΤΑΛΆΙΠΩΡΙΑ ΕΦΑΓΕΣ..ΝΑΙ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΙΜΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΠΕ...ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ.....ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ.ΟΤΙ ΟΣΟ ΕΤΡΩΓΑ ΑΥΤΑ ΟΠΟΥ ΧΕ ΒΛΕΝΝΗ ΤΟΣΟ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΕ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ....ΣΑΝ ΝΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ....ΑΚΟΥ 42 ΚΙΛΑ..ΘΕΕ ΜΟΥ...ΑΝΤΕ ΚΑΛΕΣ ΜΑΣΕΣ.....ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΠΟΥ ΒΟΗΘΑ ΣΤΟ ΕΚΖΕΜΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΠΩΣ Κ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΠΟΛΥ ΗΛΙΟΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ Η ΑΛΛΕΡΓΙΑ..(ΦΥΣΙΚΑ ΟΧΙ Κ ΝΑ ΚΑΟΥΝ.ΧΑΧΑΑ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδιτσες πεινασμενες επεστρεψα :P

μαρακι πολυ χαρηκα με τα νεα σου...ειδες που σου ελεγα πηγαινε;;;;ειναι πολυ καλος αυτος ο γιατρος...ευχομαι να τα πατε καλα με τις τροφες και να παρεις και κανα κιλο γιατι δεν σε βλεπω καλα :laugh:

πατσουλινι βλητα ονειρευεσαι;;;;χαχαχα :P:P:P ξυπνα..ξυπνα.. :silly:

εμεις ειμαστε καλα...τρωμε πλεον 3 γευματα...πρωι απογευμα φρουτοκρεμα και το μεσημερι χορτοσουπα...επιτελους την τρωει :S

και το καλο ειναι οτι φαινεται να εχει βαλει αρκετα γιατι γεμισαν τα μπουτακια του και εκανε προγουλια :laugh:

αυτα.....πολλα πολλα φιλακια :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτακι πολυ χαιρομαι για τον μπεμπακο σου που παχαινει μπραβω!μπραβω και για τα 3 γευματα!! :P εμεις ξεκινησαμε με πατατα και καροτο τωρα,σημερα εκανε εμετο :( δεν τον ξετρελαναν και οι γευσεις :blush::dry: προτιμα ακομα μεμεδογαλα δαγκωτο! :laugh: :P ευτυχως μεχρι στιγμης καθολου αιμα και συνεχιζουμε :) ελπιζω να παμε καλα και σιγα σιγα να τα ξεπερασει ολα.Να σας ρωτησω κατι βρε κοριτσια οταν πχ του δινετε μια καινουργια τροφη να φαει πχ πατατα την επομενη μερα δινετε το καροτο;(αν φυσικα δεν τον εχει πειραξει) το ιδιο κανατε και με τα φρουτα;το λεω γιατι πχ ο δικος μου φαινετε να δεχεται καλυτερα τα λαχανικα απο τα φρουτα αν κρινω και απο αυτα που ετρωγα και δεν τον πειραζαν(πριν φτασουμε στο σημειο να τον πειραζουν τα παντα) και κατι αλλο θαλασσα τα εχετε παει;εχουν μπει μεσα;ο δικος μου φοβαται και δεν επιμενω φυσικα.Αυτα με το ερωτηματολογιο και εγω φιλια σε ολες!Αναστασακι παλι χαθηκες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα κοριτσια το μωρακι μου (5 1/2) μηνων ειναι αλλεργικο(οπως μου εχει πει ο παιδιατρος)στο αγελεδινο γαλα.Οποτε πινουμε υποαλλεργικο και οι κρεμες(οι οποιες δεν τρωγονται με τιποτα)το ιδιο.Εδω ομως διαβαζω οτι εσας ειχαν διαφορα συμπτοματα οπως εμφανηση αιματος,βλενες κ.τ.λ.Εμενα ειχε μονο κατι ψηλα σπυρακια στα μαγουλα και τιποτε αλλο.Ξεχασα να σας πω οτι εκεινο το διαστημα το θυλαζα.Τωρα διαβαζοντας αυτα που γραφεται σκευτομαι μηπως ηταν αλλεργικο σε κατι που ετρωγα εγω και οχι στο γαλα??Εσεις τι λετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΑΚΙ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΤΕΡΑΣΤΙΑΣ ΑΛΛΕΡΓΙΑΣ ΠΟΥ ΧΕΙ ΜΗΝ ΔΙΝΕΙΣ ΤΡΟΦΕΣ ΜΑΖΙ..ΜΙΑ ΜΙΑ ΑΝΑ 3 ΜΕ 5 ΜΕΡΕΣ..ΜΗΝ ΒΙΑΖΕΣΑΙ..ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΑΝ ΣΟΥ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι η σαξωνη λεει οτι η μια τροφη απο την αλλη πρεπει να απεχει 5 μερες...ετσι ειναι πιο ασφαλη...και φυσικα την πρωτη μερα 2 κουταλακια μονο την δευτερη 4 κ.ο.κ...

ζουζουνι το μικρο σου εχει αλλεργια αλλα πιο ηπια απο τα δικα μας...και απλα οταν τον θηλαζες τον ενοχλουσαν τα γαλακτοκομικα που ετρωγες εσυ...δεν εφταιγε το γαλα σου ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρακι εμασ μασ ειπε σε 15 μερεσ να αρχισουμε.αλλα επειδη θα φυγουμε θα γυρισω 18 και τοτε θα ξεκινησω γιατι εκει που θα μαι δεν θα μπορω να βραζω πατατες..οποπτε θα καθυστερησω...κατσε..εχω αλλους 3 γιατρους να μου πουν το μακρυ κ κοντο τους.χαχασχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όντως Πατσυ μου τι κακο και αυτο με τους γιατρους ο καθενας το μακρυ και το κοντο του τσπ.Καλα να περασετε καλες διακοπες :kiss: και βουτα τον μικρουλη στην θαλασσα κανει καλο στο εκζεμα οπως σου ελεγα ;) Γιωτακι οκ ανα 5 ημερες θα το κανω αν και με την Σαξωνη εχω αμφιβολιες γιατι μου ελεγε βλεπεις βλεννη ή σπυρακια;κοβε την τροφη και ετσι κοψε κοψε δεν εμεινε τιποτα :huh::side::S ευτυχως τωρα μαλον βρηκα την υγεια μου,μεχρι στιγμης αν και ειναι νωρις ακομα παμε καλα.Μου εδωσε και μια αλοιφουλα για το εκζεμα που ειναι 100% φυτικη και εχουμε ξεκινησει και την θεραπεια με τα χαπια ειδωμεν!σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι δεν με ξεφορτωνεστε ακομα.χιχι..10 θα φυγουμε οποτε εχουμε ακομα να τα λεμε..χαχα.φιλια.οσο για αυτην την σαξωνη αν και απο θεσσαλονικη και εγω εχω τις αμφιβολιες μου οσον αφορα τις συμβουλες που δινει σε μια φιλη μου....αυτα.φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Βρήκες γιατρό δηλαδή να σε αναλάβει ;  ποιος ξέρει εσυ να κανείς οτι σου πουν οι γιατροί  Θα ρωτήσω και εγω αν μπορω αλλά να πω την αλήθεια στην εγκυμοσύνη δεν πολύ μπαίνω στην θάλασσα έτσι και αλλιώς 
    • Καλά και εγω δεν θα το είχα σκεφτεί στην πράξη όμως το κατάλαβα είμαστε ακόμα στην δάση που ανοίγουμε ντουλάπια για εξερεύνηση να δω ποτε θα περάσει αυτήν φάση  εμάς εδώ απεργία από όσο ξέρω δεν έχουν κάνει τα μικροβιολογικά θα βόλευε καλύτερα από θα πήγαινες και γιατρό αλλά δεν πειράζει 
    • Δεν ξέρω πόσες μερες θα κάνουν βγουν αύριο που θα πάω θα ρωτήσω  ετσι και αλλιώς ο γιατρός θα τα δει σε ένα μήνα όποτε δεν τα βιαζομαι 
    • Καλησπέρα κορίτσια, καλό υπόλοιπο κυριακής εύχομαι!!  εμείς σήμερα σηκώσαμε χαλιά και μαζέψαμε χειμωνιάτικα και βγάλαμε τα κολακαιρινά... ήταν δουλειές που έπρεπε να γίνουν και τις σκεφτόμουν συνέχεια... ππφφ.. αλλά μηδέν χρόνος... πως περνάτε την κυριακή σας;;  @Girly κ @marinamanoulitsa να χαίρεστε τα παιδάκια σας!! πολύχρονα να είναι!! 
    • Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια… απο ότι μου είπε ο γιατρός, συνήθως όταν υπαρχει εξωμήτρια κύηση στην σάλπιγγα σημαίνει ότι υπάρχει κάποια παθολογία εκεί, παρόλο που στην δίκη μου περίπτωση δεν φάνηκε στην σαλπιγγογραφια. Μου είπε ότι η καλύτερη λύση είναι η λαπαροσκόπηση, για να δει τι ακριβώς συμβαίνει… τελικά βρήκε ενδομητριωση! Ήμουν τυχερη στην ατυχία μου… Η δίκη μου ήταν πολύ ύπουλη δεν φαινόταν σε κανένα υπέρηχο, είχα πάει σε 4 γιατρούς. Γενικά οι πιθανότητες για εξωμητριο είναι μικρές αλλά δυστυχώς μπορεί να συμβεί.  Τώρα σχετικά με το ερώτημα εξωσωματική ΄ή όχι ακόμα, σκέφτομαι απ τη μια ότι δεν θέλω να περιμένω πάλι μήνα μήνα και να έρχονται απογοητεύσεις… μετά λέω, μήπως συμβεί κ σε εμένα το ‘θαυμα’ με φυσική σύλληψη? Η αλήθεια είναι ότι επειδή είχα αυτές τις ατυχίες στις 2 εμβρυομεταφορες που έκανα, μου έχει δημιουργηθεί μια φοβία, τρέμω μην μείνω έγκυος και συμβεί κάτι κακό παλι… θα συμβουλευτώ σίγουρα τον γιατρό μου απλά τα επεξεργάζομαι όλα. Α η ηλικία μου είναι 33! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...