Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γιατι η θερμοκρασια παραμενει 37?


lolitaa

Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα σας.μιλουσα τωρα με μια φιλη κ μου εκανε την εξης ερωτηση?εχει μια μερα καθυστερησης κ η θερμοκρασια απ'την ημερα ωορηξιας ειναι πρωι μεσημερι βραδι απο 36,9 μεχρι 37,2(χαρα στην υπομονη της να την μετραει....Εγω δεν ηξερα να της απαντησω γιατι ποτε μου δεν μετρησα θερμοκρασια (μονο το καλοκαιρι στη δουλεια κ αυτο λογο της γριπης των χοιρων χαχαχχαα)οποτε μου δημιουργηθηκε η απορια κ ειπα αν ξερετε να μου τη λυσετε..ααα υποψην οτι αδιαθετησε στις 28/12! :unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα lolita.Δεν ξερω να απαντησω στην απορια της φιλης σου,αλλα θα της ελεγα να αφησει τις θερμοκρασιες και να πιασει κανα τεστ γιατι μου μυριζεται μπεμπε..!

Τι αλλα συμπτωματα εχει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχει αλλα συμπτωματα εκτος απ'τα πονακια περιοδου τη ρωτησα κ εγω μηπως εχει κ τιποτα αλλο γιατι απο θερμοκρασιες κ θερμομετρα ειμαι ασχετη....Εχει κανει ενα τεστ self clear αρνητικο,Παντως κ εμενα αλλο ενα μπουμπουκακι στην παρεα μου μυριζει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!!

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ!

ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ,Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ!ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙ ΑΚΟΜΑ Η ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΙΑ Β ΧΟΡΙΑΚΗ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαμιά φορά η θερμοκρασία αυτή παραμένει για διάφορους λόγους...πιθανό είναι να είναι και έκγυος ή να έχει στρες...η θερμοκρασία είναι φυσιολογική πάντως και διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο...εγώ είχα ένα ολόκληρο καλοκαίρι κι ήταν από στρες και πολύ κούραση...Στην εγκυμοσύνη δεν έχω μετρήσει αλλά ξέρω ότι από την ωορηξία και μετά η θερμοκρασία ανεβαίνει και πέφτει με την περίοδο...διαφορετικά σε περίπτωση εγκυμοσύνης παραμμένει για κάποιο διάστημα υψηλή...

Ας κάνει άλλο ένα τεστ σε 2-3 μέρες και βλέπει , αν βγει πάλι αρνητικό μάλλον δε θα είναι εμένα το τεστ έδειξε θετικό χωρις καθυστέρηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!Εγω της ειπα οτι εχει την γριπη των χοιρων...χιχιχιχιχιχιχι!!!!!!Τα τεστ δεν τα εμπιστευομαι κ εγω εκανα κ ηταν το ενα αρνητικο κ το αλλο θετικο,οτι να ναι δλδ!!!!Ευχομαι οτι καλυτερο κ για εκεινη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα αυτο που μου μυριζει εγκυμοσυνη ειναι η καθυστερηση,ειδικα αν ο κυκλος της ειναι σταθερος. Η θερμοκρασια ουτως ή αλλως θα παραμεινει ανεβασμενη μεχρι μια μερα ή λιγες ωρες πριν της ερθει περιοδος.

Οποτε αδικα προσπαθει να βγαλει συμπερασμα με αυτο.

Εγω παντως θα ευχηθω να ειναι εγκυουλα αν το θελει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεί να'ναι ιωσούλα.. μπορεί και όχι!

Μπορεί να'ναι ιός... αλλά μπορεί να'ναι και υιός (ή κόρη)!!!

Ένα αρνητικό τεστ δεν σημαίνει τίποτα.

Τεστ αρνητικό είχα με τρεις μέρες καθυστέρηση.

Θετικό έδειξε στις 5 μέρες..

Επίσης, τα πονάκια περιόδου είναι σύμπτωμα και στην εγκυμοσύνη.

Οπότε, όλα τα σενάρια είναι ανοικτά...

Αν θέλει να είναι εγκυούλα, της το εύχομαι μ' όλη μου την καρδιά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι το ευχομαι κ εγω να ειναι..ειμαστε παιδικες φιλες κ θα χαρω πραγματικα να φερουμε κ οι δυο στο κοσμο τα μικρα κ να ειναι στην ιδια ηλικια..ασ'το καλο συγκηνηθηκα παλι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...