Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΤΑΣΗ ΥΠΝΟΥ


Recommended Posts

γειά σας!εχω ένα αγοράκι 3 μηνών.

ο πρώτος παιδίατρος μου ειπε να τον κοιμήζω μπρούμητα.μετά απο κανένα μήνα τον άλλαξα και βρήκα κάποιον άλλον γιατι δεν ήμουν ευχαριστημένη.ο μπεμπάκος μου μια μέρα ήταν πολύ ανησυχος και τον έβαλα μπρούμητα.κοιμηθηκε αμέσως για 3 ώρες.αυτο έγινε αρκετες φορές αν και φοβομουν γιατι λένε οτι απαγορεύεται.ενα βράδυ ξυπνησα και τον βρήκα μπρουμητα.γυρίζει απ την μια μόνο μεριά.το ειπα στον γιατρο και μου ειπε να τον αφήσω να κάνει οτι θέλει και πως κ αυτος ετσι κοιμίζει τα παιδιά του.το εκανα για μια εβδομάδα και έδειχνε να το απολαμβάνει..προχθες έπεσα σε ένα αρθρο και έλεγε οτι απο τοτε που περιοριστηκε το μπρουμητα μειωθηκαν τα ποσοστα αιφνίδιου θανάτου 50%..απο τοτε τρομαξα και του πηρα σφηνάκι..δεν βολεύεται καθόλου.την ημέρα κοιμαται30 λεπτα και ξυπνάει δεν μπορεί να κοιμηθεί και φαίνεται να μην ξεκουράζεται...εσεις τι κάνετε???

ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟΛΑ Κ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΜΑΡΩΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ!

ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΓΙΟ ΔΥΟΜΙΣΗ ΜΗΝΩΝ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ

ΤΟ ΒΑΖΩ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΠΡΟΥΜΗΤΑ ΜΟΝΟ ΑΝΑΣΚΕΛΑ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΠΛΑΓΙΑ Η

ΣΚΕΤΟ ΠΛΑΓΙΑ!! Κ ΜΕΝΑ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΠΛΕΥΡΑ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟΥ ΜΑΘΩ ΝΑ ΓΥΡΝΑΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥ Κ ΑΠΟ ΤΗΝ

ΑΡΙΣΤΕΡΗ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΕ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 3 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ 12 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΕΩΣ ΤΙΣ 9 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ!!

ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟΛΑ Κ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΜΑΡΩΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ!

ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΓΙΟ ΔΥΟΜΙΣΗ ΜΗΝΩΝ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ

ΤΟ ΒΑΖΩ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΠΡΟΥΜΗΤΑ ΜΟΝΟ ΑΝΑΣΚΕΛΑ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΠΛΑΓΙΑ Η

ΣΚΕΤΟ ΠΛΑΓΙΑ!! Κ ΜΕΝΑ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΠΛΕΥΡΑ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟΥ ΜΑΘΩ ΝΑ ΓΥΡΝΑΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥ Κ ΑΠΟ ΤΗΝ

ΑΡΙΣΤΕΡΗ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΕ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 3 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ 12 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΕΩΣ ΤΙΣ 9 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ!!

ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟΛΑ Κ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΜΑΡΩΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ!

ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΓΙΟ ΔΥΟΜΙΣΗ ΜΗΝΩΝ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ

ΤΟ ΒΑΖΩ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΠΡΟΥΜΗΤΑ ΜΟΝΟ ΑΝΑΣΚΕΛΑ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΠΛΑΓΙΑ Η

ΣΚΕΤΟ ΠΛΑΓΙΑ!! Κ ΜΕΝΑ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΠΛΕΥΡΑ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟΥ ΜΑΘΩ ΝΑ ΓΥΡΝΑΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥ Κ ΑΠΟ ΤΗΝ

ΑΡΙΣΤΕΡΗ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΕ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 3 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ 12 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΕΩΣ ΤΙΣ 9 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ!!

ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενη μου,εμας η παιδιατρος μας ειπε οτι τωρα οι οδηγιες που τους δινουν ειναι να κοιμουνται τα μωρα στο πλαϊ. πριν απο λιγα χρονια ηταν να κοιμουνται μπρουμητα. μας ειπε χαρακτηριστικα...δε βγαζεις ακρη! κοιμηστε την ομως στο πλαϊ,αφου ετσι λενε! και οντως τους πρωτους μηνες,τη κοιμιζα στο πλαϊ,μα τωρα γυρνα μονη της μετα απο λιγο και τη βολευει εμφανεστατα περ/ρο μπρουμητα!! την αφηνω,δε θελω να της σπασω τα νευρα!! ας μην ειμαστε κι υπερβολικοι!

να τα φυλαει η Παναγιτσα κι ο αγγελος τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενη μου,εμας η παιδιατρος μας ειπε οτι τωρα οι οδηγιες που τους δινουν ειναι να κοιμουνται τα μωρα στο πλαϊ. πριν απο λιγα χρονια ηταν να κοιμουνται μπρουμητα. μας ειπε χαρακτηριστικα...δε βγαζεις ακρη! κοιμηστε την ομως στο πλαϊ,αφου ετσι λενε! και οντως τους πρωτους μηνες,τη κοιμιζα στο πλαϊ,μα τωρα γυρνα μονη της μετα απο λιγο και τη βολευει εμφανεστατα περ/ρο μπρουμητα!! την αφηνω,δε θελω να της σπασω τα νευρα!! ας μην ειμαστε κι υπερβολικοι!

να τα φυλαει η Παναγιτσα κι ο αγγελος τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενη μου,εμας η παιδιατρος μας ειπε οτι τωρα οι οδηγιες που τους δινουν ειναι να κοιμουνται τα μωρα στο πλαϊ. πριν απο λιγα χρονια ηταν να κοιμουνται μπρουμητα. μας ειπε χαρακτηριστικα...δε βγαζεις ακρη! κοιμηστε την ομως στο πλαϊ,αφου ετσι λενε! και οντως τους πρωτους μηνες,τη κοιμιζα στο πλαϊ,μα τωρα γυρνα μονη της μετα απο λιγο και τη βολευει εμφανεστατα περ/ρο μπρουμητα!! την αφηνω,δε θελω να της σπασω τα νευρα!! ας μην ειμαστε κι υπερβολικοι!

να τα φυλαει η Παναγιτσα κι ο αγγελος τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elnik καλησπερα.Πραγματι κι εγω εχω διαβασει οτι το μπρουμητα μπορει να προκαλεσει αιφνιδιο θανατο.Εχω 2 γιους και μια κορουλα μολις 33 ημερων.Και τα τρια η παιδιατρος με συμβουλεψε να τα βαζω να κοιμουνται στο πλαι και χωρις μαξιλαρι κι ετσι εκανα και κανω.Πολλες φορες βεβαια αυτα γυριζαν ανασκελα.Η φυση ομως,αν θες προνοησε κι εχουν το κεφαλακι τους στο πλαι.Να αλλαζεις πλευρο στο μικρο σου για να μην πιανεται.Παντως το οτι μενει ξυπνιο αρκετες ωρες μη σε προβληματιζει.Κι εμενα η μικρη ολη την εβδομαδα θα ξυπνησει κατα τις 08.00 και μεχρι τις 18.00 θα ειναι ξυπνια.Τον κλεβει κανενα τεταρτο,μεσαωρο το πολυ,ενδιαμεσα κι αυτο ηταν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elnik καλησπερα.Πραγματι κι εγω εχω διαβασει οτι το μπρουμητα μπορει να προκαλεσει αιφνιδιο θανατο.Εχω 2 γιους και μια κορουλα μολις 33 ημερων.Και τα τρια η παιδιατρος με συμβουλεψε να τα βαζω να κοιμουνται στο πλαι και χωρις μαξιλαρι κι ετσι εκανα και κανω.Πολλες φορες βεβαια αυτα γυριζαν ανασκελα.Η φυση ομως,αν θες προνοησε κι εχουν το κεφαλακι τους στο πλαι.Να αλλαζεις πλευρο στο μικρο σου για να μην πιανεται.Παντως το οτι μενει ξυπνιο αρκετες ωρες μη σε προβληματιζει.Κι εμενα η μικρη ολη την εβδομαδα θα ξυπνησει κατα τις 08.00 και μεχρι τις 18.00 θα ειναι ξυπνια.Τον κλεβει κανενα τεταρτο,μεσαωρο το πολυ,ενδιαμεσα κι αυτο ηταν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elnik καλησπερα.Πραγματι κι εγω εχω διαβασει οτι το μπρουμητα μπορει να προκαλεσει αιφνιδιο θανατο.Εχω 2 γιους και μια κορουλα μολις 33 ημερων.Και τα τρια η παιδιατρος με συμβουλεψε να τα βαζω να κοιμουνται στο πλαι και χωρις μαξιλαρι κι ετσι εκανα και κανω.Πολλες φορες βεβαια αυτα γυριζαν ανασκελα.Η φυση ομως,αν θες προνοησε κι εχουν το κεφαλακι τους στο πλαι.Να αλλαζεις πλευρο στο μικρο σου για να μην πιανεται.Παντως το οτι μενει ξυπνιο αρκετες ωρες μη σε προβληματιζει.Κι εμενα η μικρη ολη την εβδομαδα θα ξυπνησει κατα τις 08.00 και μεχρι τις 18.00 θα ειναι ξυπνια.Τον κλεβει κανενα τεταρτο,μεσαωρο το πολυ,ενδιαμεσα κι αυτο ηταν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζησουν τα μωρακια σας.Κι εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι απαγορευεται μπρουμυτα ,μονο ανασκελα και στο πλαι.Το μωρακι μου ειναι 45 ημερων και κοιμαται ανασκελα με το κεφαλακι τις περισσοτερες φορες γυρισμενο προς τα δεξια.Την γυριζω στο πλαι προς τα αριστερα αλλα δεν καθεται γυρναει.Νομιζω οτι απο μονα τους τα μωρακια μας βρισκουν την σταση που τα ξεκουραζει και δεν πρεπει να αγχωνομαστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζησουν τα μωρακια σας.Κι εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι απαγορευεται μπρουμυτα ,μονο ανασκελα και στο πλαι.Το μωρακι μου ειναι 45 ημερων και κοιμαται ανασκελα με το κεφαλακι τις περισσοτερες φορες γυρισμενο προς τα δεξια.Την γυριζω στο πλαι προς τα αριστερα αλλα δεν καθεται γυρναει.Νομιζω οτι απο μονα τους τα μωρακια μας βρισκουν την σταση που τα ξεκουραζει και δεν πρεπει να αγχωνομαστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζησουν τα μωρακια σας.Κι εμενα ο γιατρος μου ειπε οτι απαγορευεται μπρουμυτα ,μονο ανασκελα και στο πλαι.Το μωρακι μου ειναι 45 ημερων και κοιμαται ανασκελα με το κεφαλακι τις περισσοτερες φορες γυρισμενο προς τα δεξια.Την γυριζω στο πλαι προς τα αριστερα αλλα δεν καθεται γυρναει.Νομιζω οτι απο μονα τους τα μωρακια μας βρισκουν την σταση που τα ξεκουραζει και δεν πρεπει να αγχωνομαστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελνικ το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζα και εγω οσο ηταν βρεφος ο μπεμπης...βολευόταν μονο μπρουμυτα γιατι ετσι εμαθε στο μαιευτηριο ....αν τον εβαζα ανασκελα ή πλάγια...δεν κοιμόταν πανω απο 30 λεπτά...

εγω τον άφησα τελικά μπρούμυτα κι ας φοβόμουν....μεχρι και 7 μηνων κοιμοταν μονο ετσι απο εκει και περα κοιμαται ανασκελα ....μονος του πια αποφασισε καμια φορά και πλάγια....

φοβομουν πολύ αλλα τι να έκανα..μου ειχε πει και η παιδίατρος αστο οπως το βολευει...πάντα τον είχα το νού μου

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελνικ το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζα και εγω οσο ηταν βρεφος ο μπεμπης...βολευόταν μονο μπρουμυτα γιατι ετσι εμαθε στο μαιευτηριο ....αν τον εβαζα ανασκελα ή πλάγια...δεν κοιμόταν πανω απο 30 λεπτά...

εγω τον άφησα τελικά μπρούμυτα κι ας φοβόμουν....μεχρι και 7 μηνων κοιμοταν μονο ετσι απο εκει και περα κοιμαται ανασκελα ....μονος του πια αποφασισε καμια φορά και πλάγια....

φοβομουν πολύ αλλα τι να έκανα..μου ειχε πει και η παιδίατρος αστο οπως το βολευει...πάντα τον είχα το νού μου

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελνικ το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζα και εγω οσο ηταν βρεφος ο μπεμπης...βολευόταν μονο μπρουμυτα γιατι ετσι εμαθε στο μαιευτηριο ....αν τον εβαζα ανασκελα ή πλάγια...δεν κοιμόταν πανω απο 30 λεπτά...

εγω τον άφησα τελικά μπρούμυτα κι ας φοβόμουν....μεχρι και 7 μηνων κοιμοταν μονο ετσι απο εκει και περα κοιμαται ανασκελα ....μονος του πια αποφασισε καμια φορά και πλάγια....

φοβομουν πολύ αλλα τι να έκανα..μου ειχε πει και η παιδίατρος αστο οπως το βολευει...πάντα τον είχα το νού μου

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου,είμαι η βάλια.

Και εγώ προβληματίστηκα με αυτό το θέμα και πέρασα ακριβως τα ίδια(το μωράκι μας είναι 6μηνών).Όταν το μικρό ήταν 3 εβδομάδων,γκρίνιαζε πολύ ενώ γενικά είναι ήσυχο.Δε κοιμότανε μέσα στην ημέρα και κάποια στιγμή ο σύζυγός μου τον έβαλε μπρούμυτα και κοιμήθηκε 6 ώρες!Φυσικά και τον παρακολουθούσαμε συνέχεια γιατί ανησυχούσαμε και γενικά παρατηρήσαμε ότι τον ξεκουράζει αυτή η στάση.τελικά, απο το 4ο μήνα και μετά, απο μόνος του γύριζε πλάγια μόνο.

Ξέρω όλα αυτά που λένε οι γιατροί, αλλά αποφάσισα με το σύζυγό μου να μη γινόμαστε υστερικοί, αφού με αυτή τη στάση το μωρό μας κοιμότανε περισσότερο και τις υπόλοιπες ώρες ήταν ήσυχος(αφού είχε ευχαριστηθεί τον ύπνο του!)

Αυτό που λένε και όλες οι μητέρες στη σελίδα αυτή, με βρίσκει σύμφωνη:τα μωρά μας δείχνουνε τί προτιμούνε και τί όχι.Και στο κάτω-κάτω, όπως και νά'χει χρειάζονται τη προσοχή μας(είτε μπρούμυτα,είτε πλάγια...).

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου,είμαι η βάλια.

Και εγώ προβληματίστηκα με αυτό το θέμα και πέρασα ακριβως τα ίδια(το μωράκι μας είναι 6μηνών).Όταν το μικρό ήταν 3 εβδομάδων,γκρίνιαζε πολύ ενώ γενικά είναι ήσυχο.Δε κοιμότανε μέσα στην ημέρα και κάποια στιγμή ο σύζυγός μου τον έβαλε μπρούμυτα και κοιμήθηκε 6 ώρες!Φυσικά και τον παρακολουθούσαμε συνέχεια γιατί ανησυχούσαμε και γενικά παρατηρήσαμε ότι τον ξεκουράζει αυτή η στάση.τελικά, απο το 4ο μήνα και μετά, απο μόνος του γύριζε πλάγια μόνο.

Ξέρω όλα αυτά που λένε οι γιατροί, αλλά αποφάσισα με το σύζυγό μου να μη γινόμαστε υστερικοί, αφού με αυτή τη στάση το μωρό μας κοιμότανε περισσότερο και τις υπόλοιπες ώρες ήταν ήσυχος(αφού είχε ευχαριστηθεί τον ύπνο του!)

Αυτό που λένε και όλες οι μητέρες στη σελίδα αυτή, με βρίσκει σύμφωνη:τα μωρά μας δείχνουνε τί προτιμούνε και τί όχι.Και στο κάτω-κάτω, όπως και νά'χει χρειάζονται τη προσοχή μας(είτε μπρούμυτα,είτε πλάγια...).

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου,είμαι η βάλια.

Και εγώ προβληματίστηκα με αυτό το θέμα και πέρασα ακριβως τα ίδια(το μωράκι μας είναι 6μηνών).Όταν το μικρό ήταν 3 εβδομάδων,γκρίνιαζε πολύ ενώ γενικά είναι ήσυχο.Δε κοιμότανε μέσα στην ημέρα και κάποια στιγμή ο σύζυγός μου τον έβαλε μπρούμυτα και κοιμήθηκε 6 ώρες!Φυσικά και τον παρακολουθούσαμε συνέχεια γιατί ανησυχούσαμε και γενικά παρατηρήσαμε ότι τον ξεκουράζει αυτή η στάση.τελικά, απο το 4ο μήνα και μετά, απο μόνος του γύριζε πλάγια μόνο.

Ξέρω όλα αυτά που λένε οι γιατροί, αλλά αποφάσισα με το σύζυγό μου να μη γινόμαστε υστερικοί, αφού με αυτή τη στάση το μωρό μας κοιμότανε περισσότερο και τις υπόλοιπες ώρες ήταν ήσυχος(αφού είχε ευχαριστηθεί τον ύπνο του!)

Αυτό που λένε και όλες οι μητέρες στη σελίδα αυτή, με βρίσκει σύμφωνη:τα μωρά μας δείχνουνε τί προτιμούνε και τί όχι.Και στο κάτω-κάτω, όπως και νά'χει χρειάζονται τη προσοχή μας(είτε μπρούμυτα,είτε πλάγια...).

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΓΩ ΠΩΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΜΠΡΟΥΜΗΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ ΤΟ ΛΕΝΕ!!

ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΣΦΥΝΑΚΙ!! ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΥΠΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΘΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΠΛΕΥΡΟ..ΔΗΛ. ΤΟ ΠΡΩΙ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΔΕΞΙΑ,ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΕΙΣ,ΤΟΝ ΤΑΙΣΕΙΣ ΚΛΠ ΘΑ ΤΟΝ ΒΑΛΕΙΣ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΑΠΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ!!

ΚΑΘΕ ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΕΝΝΑΛΑΓΗ ΠΛΕΥΡΟΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΓΩ ΠΩΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΜΠΡΟΥΜΗΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ ΤΟ ΛΕΝΕ!!

ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΣΦΥΝΑΚΙ!! ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΥΠΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΘΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΠΛΕΥΡΟ..ΔΗΛ. ΤΟ ΠΡΩΙ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΔΕΞΙΑ,ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΕΙΣ,ΤΟΝ ΤΑΙΣΕΙΣ ΚΛΠ ΘΑ ΤΟΝ ΒΑΛΕΙΣ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΑΠΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ!!

ΚΑΘΕ ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΕΝΝΑΛΑΓΗ ΠΛΕΥΡΟΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΓΩ ΠΩΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΜΠΡΟΥΜΗΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ ΤΟ ΛΕΝΕ!!

ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΣΦΥΝΑΚΙ!! ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΥΠΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΘΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΠΛΕΥΡΟ..ΔΗΛ. ΤΟ ΠΡΩΙ ΘΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΔΕΞΙΑ,ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΕΙΣ,ΤΟΝ ΤΑΙΣΕΙΣ ΚΛΠ ΘΑ ΤΟΝ ΒΑΛΕΙΣ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΑΠΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ!!

ΚΑΘΕ ΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΕΝΝΑΛΑΓΗ ΠΛΕΥΡΟΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...